Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zwyczaje parafii Św.Krzyża w Łapach

1563 odpowiedzi w tym temacie

#1221 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:26

To w takim razie czym są sakramenty, których udzielają ? Czy one są w ogóle ważne i jakie oraz dla kogo mają znaczenie ?

A dlaczego nie zainteresujesz się pochodzeniem kleryków wśród, których Berman zainstalował swoich przebierańców, przecież ich lista jest dostępna w internecie? To ty nie wiesz, że w rzekomo polskim episkopacie Polaków ze świecą trudno znaleźć. A sakrementy anonimie udzielane przez przebierańców przed Bogiem nie mają żadnej wartości.

#1222 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:58

To w takim razie czym są sakramenty, których udzielają ? Czy one są w ogóle ważne i jakie oraz dla kogo mają znaczenie ?

To się odnosiło do postu #1218 Nie mam zamiaru interesować się pochodzeniem jakichkolwiek kleryków.

#1223 ~jhs~

~jhs~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2019 - 13:25

To się odnosiło do postu #1218 Nie mam zamiaru interesować się pochodzeniem jakichkolwiek kleryków.

A rozuumiem jesteś syjonistą, czyli przeciwnikiem społeczeństwa obywatelskiego, bo wolisz sobie rzepkę skrobać  :D

#1224 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2019 - 16:54

A rozuumiem jesteś syjonistą, czyli przeciwnikiem społeczeństwa obywatelskiego, bo wolisz sobie rzepkę skrobać  :D

Sprowadziłeś do swojego poziomu i zniszczyłeś doświadczeniem :)

#1225 ~jhs~

~jhs~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2019 - 18:35

Sprowadziłeś do swojego poziomu i zniszczyłeś doświadczeniem :)

Anonima, kimkolwiek by nie był zniszczyć się nie da. Co innego mnie, mnie można nawet ukrzyżować.

#1226 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2019 - 14:57

Anonima, kimkolwiek by nie był zniszczyć się nie da. Co innego mnie, mnie można nawet ukrzyżować.

To najlepiej nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym.

#1227 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2019 - 15:45

To najlepiej nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym.

Sprawa staje się coraz bardziej godna uwagi - element napływowy, stroniący od zwracania na siebie uwagi i dbający o swoją anonimowość?

#1228 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2019 - 15:53

Film Braci Sekielskich naświetla o księżach gdzie otrzymali nagrodę i zostali wyróżnieni

#1229 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2019 - 16:43

Film Braci Sekielskich naświetla o księżach gdzie otrzymali nagrodę i zostali wyróżnieni

Raport mówi: 382 księży molestowało! To nie jest zjawisko marginalne, czy odosobnione przypadki. To istna plaga!

#1230 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 04:42

przez duchownych w latach 1990 – 2018. Kluczowe liczby: 382 przypadki duchownych, którzy wykorzystywali seksualnie małoletnich. W tym: 198 księży skrzywdziło nieletniego poniżej 15. roku życia, a 184 - powyżej 15. roku życia. Dane pochodzą od wszystkich diecezji i zakonów. Ile z tych przypadków duchowni zgłosili państwowym organom ścigania? Nie było to przedmiotem badań.

Kto był źródłem informacji o przypadku pedofilii? 41,6% przypadków zgłosiły osoby poszkodowane, 21% bliscy poszkodowanych, 6% organy państwa, 5,2% członkowie parafii, 4% - sam oskarżony, 1,3% przełożony oskarżonego. Dodajmy do tego przypadki nigdy nie zgłoszone, bo zaszczuta ofiara nie znalazła w sobie siły. Jaka jest liczba ofiar? Raport podaje liczbę 345 w diecezjach i 280 w zakonach - a więc razem 625.

#1231 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 04:43

przez duchownych w latach 1990 – 2018. Kluczowe liczby: 382 przypadki duchownych, którzy wykorzystywali seksualnie małoletnich. W tym: 198 księży skrzywdziło nieletniego poniżej 15. roku życia, a 184 - powyżej 15. roku życia. Dane pochodzą od wszystkich diecezji i zakonów. Ile z tych przypadków duchowni zgłosili państwowym organom ścigania? Nie było to przedmiotem badań.

Kto był źródłem informacji o przypadku pedofilii? 41,6% przypadków zgłosiły osoby poszkodowane, 21% bliscy poszkodowanych, 6% organy państwa, 5,2% członkowie parafii, 4% - sam oskarżony, 1,3% przełożony oskarżonego. Dodajmy do tego przypadki nigdy nie zgłoszone, bo zaszczuta ofiara nie znalazła w sobie siły. Jaka jest liczba ofiar? Raport podaje liczbę 345 w diecezjach i 280 w zakonach - a więc razem 625.

#1232 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 04:44

To wszystko wyliczyli na żywo w telewizji najwyżsi rangą polscy duchowni katoliccy. Przyznając, że rzecz jest szczególnie bolesna, kiedy dotyczy właśnie osób duchownych. Podkreślając, że "nie można bronić instytucji, zapominając o bezpośrednich ofiarach przemocy seksualnej". Zapowiadając, że Kościół powinien reagować na przypadki pedofilii z "nieskazitelną stanowczością", ale - zgodnie z naukami Chrystusa - okazywać miłosierdzie sprawcom, jeżeli chcą zacząć nowe życie, i noszą w sobie postanowienie poprawy.

I tak dalej, i tak dalej. Było o "zdecydowanej większości kapłanów", tych dobrych, którzy znoszą "upokorzenia" przez złe czyny swoich współbraci. Było o tym, że 58,4% zgłoszeń dotyczyło molestowania chłopców, a 41,6% – dziewczynek, a także – że od początku lat 90. Liczba przypadków rośnie, tendencja jest wzrostowa. Potem o tym, jak bardzo potrzebne są zmiany w formacji przyszłych kapłanów.

#1233 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 04:45

I tak przez dwie godziny. Zero skruchy, wyrażonej w jednym, prostym polskim "przepraszam". Że o błaganiu o wybaczenie nie wspomnę. Prymas Wojciech Polak podkreślał, że "każda z ofiar powinna budzić w nas ból, wstyd, poczucie winy, że do takich sytuacji doszło". Ale za tą refleksją poszło zero obietnic wynagrodzenia ofiarom cierpień w imieniu instytucji, w imieniu Kościoła. Zero informacji o tym, czy i w jaki sposób Kościół chce pomóc ofiarom. Zero refleksji nad tym, że tylko 25 proc. duchownych, których winę stwierdzono, wyleciało z Kościoła. Reszta była przenoszona do innych parafii, emerytowana itd. Zero informacji o tym, czy to się zmieni.

Ale okej, doceniam za przedstawienie chociaż tej oficjalnej skali problemu. Nadziei na to, że z ust obecnych przywódców polskiego Kościoła usłyszę, że jako instytucja poczuwa się ów Kościół do odpowiedzialności za postępki swoich członków – nie miałem. Zbyt wiele razy stracili szansę, by nie siedzieć cicho.

Szansę na to, by siedzieć cicho, stracił za to arcybiskup Gądecki.

Ileż trzeba mieć w sobie buty, pychy i złej woli, by na konferencji, której tematem jest problem w podległej sobie instytucji, podkreślać, że to nie jest problem tylko tej instytucji, ale całego świata? Ileż trzeba tupetu, żeby informując o przerażającej liczbie przypadków okrutnych krzywd, wyrządzanych przez własnych podwładnych, biadolić nad tym, że w mediach ukuł się termin "pedofilia w Kościele", potem opowiadać bzdury o jakichś "ośrodkach", którym rzekomo miało zależeć na podkopaniu zaufania do Kościoła? Księże arcybiskupie, to, że księża utracili zaufanie społeczeństwa, to wina księży-pedofili, a nie jakichś "ośrodków".

#1234 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 04:45

I tak przez dwie godziny. Zero skruchy, wyrażonej w jednym, prostym polskim "przepraszam". Że o błaganiu o wybaczenie nie wspomnę. Prymas Wojciech Polak podkreślał, że "każda z ofiar powinna budzić w nas ból, wstyd, poczucie winy, że do takich sytuacji doszło". Ale za tą refleksją poszło zero obietnic wynagrodzenia ofiarom cierpień w imieniu instytucji, w imieniu Kościoła. Zero informacji o tym, czy i w jaki sposób Kościół chce pomóc ofiarom. Zero refleksji nad tym, że tylko 25 proc. duchownych, których winę stwierdzono, wyleciało z Kościoła. Reszta była przenoszona do innych parafii, emerytowana itd. Zero informacji o tym, czy to się zmieni.

Ale okej, doceniam za przedstawienie chociaż tej oficjalnej skali problemu. Nadziei na to, że z ust obecnych przywódców polskiego Kościoła usłyszę, że jako instytucja poczuwa się ów Kościół do odpowiedzialności za postępki swoich członków – nie miałem. Zbyt wiele razy stracili szansę, by nie siedzieć cicho.

Szansę na to, by siedzieć cicho, stracił za to arcybiskup Gądecki.

Ileż trzeba mieć w sobie buty, pychy i złej woli, by na konferencji, której tematem jest problem w podległej sobie instytucji, podkreślać, że to nie jest problem tylko tej instytucji, ale całego świata? Ileż trzeba tupetu, żeby informując o przerażającej liczbie przypadków okrutnych krzywd, wyrządzanych przez własnych podwładnych, biadolić nad tym, że w mediach ukuł się termin "pedofilia w Kościele", potem opowiadać bzdury o jakichś "ośrodkach", którym rzekomo miało zależeć na podkopaniu zaufania do Kościoła? Księże arcybiskupie, to, że księża utracili zaufanie społeczeństwa, to wina księży-pedofili, a nie jakichś "ośrodków".

#1235 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 07:39

Jeżeli wolno mi się wtrącić, to dla celów naukowych chciałbym wiedzieć jakie procentowo udziały wiążą się tym "prostym polskim przepraszam" a np "prostym żydowskim przepraszam", bo wiekowe przekazy wspominają o "synagodze szatana" więc chciałbym ustalić ponad wszelką wątpliwość czy mowa tu o państwie, które przejęło władzę w cudzym państwie? 

p.s. jako że moje pytanie może utonać w gąszczu tak poważnej wymiany (powiedzmy argumentów) pozwoliłem sobie na jego wytłuszczenie za co z góry najmocniej przepraszam  -_-

#1236 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 08:07

A jakie było zachowanie i podejście biskipa w łomży w sprawie delegacji która jeżdziła jest ochrona władz itd zle się dzieje naświetla film braci Sekielskich na podlasiu też gdzie biskup nic nie robił ostatnio w Zabłudowie

#1237 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 08:15

A dlaczego był odsunięty od rządzenia ks.prałat W.przez biskupa S.czy to było podziękowanie że wybudował piękny kościół zakupili organy i nie zadłużył parafii a teraz Co czy to ładnie brzmi???

#1238 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 08:59

Folwarki już się skończyły i już nie bedzie przyjeżdżał i bedzie uczta

#1239 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 10:41

Jeżeli wolno mi się wtrącić, to dla celów naukowych chciałbym wiedzieć jakie procentowo udziały wiążą się tym "prostym polskim przepraszam" a np "prostym żydowskim przepraszam", bo wiekowe przekazy wspominają o "synagodze szatana" więc chciałbym ustalić ponad wszelką wątpliwość czy mowa tu o państwie, które przejęło władzę w cudzym państwie? 

p.s. jako że moje pytanie może utonąć w gąszczu tak poważnej wymiany (powiedzmy argumentów) pozwoliłem sobie na jego wytłuszczenie za co z góry najmocniej przepraszam  -_-

Może chodzić o tzw. Naród Wybrany. Polecam stronę killuminati.pl oraz ich kanał na yt. Data 966 (symbolika) mogła być zgubna dla nas.

#1240 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2019 - 05:06

Drzewko pachnące magią. Czego nie wiesz o choince?

Ubieranie choinki to piękny pogański zwyczaj, nie mający nic wspólnego z narodzinami Jezusa. Choinka jest echem pradawnego święta Słowian, którzy w najkrótszym dniu w roku, czyli 23 grudnia, przystrajali drzewko iglaste dla uczczenia zmarłych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych