Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zwyczaje parafii Św.Krzyża w Łapach

979 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 13:07

raczej temat załozony przez tych, co widza co dzieje i oburzaja się, mnie tez oburza ten biznes polityczno plebanowy, męczy mnie ta sytuacja, bo to przypomina mi średniowiecze, pleban pan , a inni mu tylko maja służyc, okropieństwo, ale nie chce pisać tego co myślę , bo sa święta i nie wypada,  zresztą plebana wszędzie znają i nie lubią go, jak i my mieszkańcy

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 14:09

raczej temat załozony przez tych, co widza co dzieje i oburzaja się, mnie tez oburza ten biznes polityczno plebanowy, męczy mnie ta sytuacja, bo to przypomina mi średniowiecze, pleban pan , a inni mu tylko maja służyc, okropieństwo, ale nie chce pisać tego co myślę , bo sa święta i nie wypada,  zresztą plebana wszędzie znają i nie lubią go, jak i my mieszkańcy

Nie mów za wszystkich. Znam człowieka i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie człowiek komunikatywny i ogarnięty. Jeśli chcecie mieć proboszcza co tylko modli się i nic nie wie o świecie to tylko pozostaje mi wam współczuć. Rozumiem, że po zmianie niektórzy stracili wpływ na kościół w waszej miejscowości i stąd ta zawieść.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 14:29

Nie mów za wszystkich. Znam człowieka i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie człowiek komunikatywny i ogarnięty. Jeśli chcecie mieć proboszcza co tylko modli się i nic nie wie o świecie to tylko pozostaje mi wam współczuć. Rozumiem, że po zmianie niektórzy stracili wpływ na kościół w waszej miejscowości i stąd ta zawieść.

Ale niektórzy zyskali wpływy i to duże, ze ho ho ho...albo ej wej...

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 14:33

jaka zawisc to są fakty,przecież ludzie widzą ,ktos dobrze napisał to nie sredniowiecze,ale ten biznesmen uwaza ze ma ciemnote w parafii,i nic nie kumają,nie tędy droga proboszczu

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 15:04

Jasne że ciemnota.

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 15:13

jaka zawisc to są fakty,przecież ludzie widzą ,ktos dobrze napisał to nie sredniowiecze,ale ten biznesmen uwaza ze ma ciemnote w parafii,i nic nie kumają,nie tędy droga proboszczu

wielkie ambicje, rozbuchane ego i patrzenie na ludzi pod katem zysków i własnych interesów, zagubiony człowiek, modle sie za niego, ale myślę, że mieszkańcy dadza mu niedługo lekcje pokory i nawrócenia, będzie bolało, ale nie da sie inaczej!

za to zyska więcej, bo zyska siebie, czego mu życzę w święta, to życzę nawrócenia ewangelicznego i stosowania  przykazania miłości bliźniego!

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 16:39

Powtarzam.Temat założony i prowadzony przez tzw.świadków je..o..ch.  Udają w swoich wpisach zatroskanych o los Kościoła Katolickiego.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2018 - 14:43

To sam jesteś świadek Jocha ja jestem katolik i mam w rodzinie księdza to co opowiadam i CO się dzieje w parafii j......a to się za głowę bierze to jest SKANDAL i OBŁUDA ze strony kurii łomżyńskiej że to tolerują i pozwalają na takie CYRKI COŚ takiego DZIEJE się w łapach w kościele św.krzyża

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2018 - 17:06

Ten kościół to jest Spółka z.o.o J.....k szczęść Boże

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2018 - 17:17

Ten kościół to jest Spółka z.o.o J.....k szczęść Boże

jeszcze raz pisze nie doceniacie swojej parafi ja mam swoja i place bo ksiadz za pieniadze sie modli  ale czesto ja i czlonkowie mojej rodziny jedziemy  do sw krzyza

#51 ~daddd~

~daddd~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 07:56

jeszcze raz pisze nie doceniacie swojej parafi ja mam swoja i place bo ksiadz za pieniadze sie modli  ale czesto ja i czlonkowie mojej rodziny jedziemy  do sw krzyza

oni chcieliby aby ks stał się takim ich paziem na zawołanie i za darmo.. utrzymują się z tego co parafianie dadzą bo to ich praca do której zostali powołani, tak jak ty jeden z drugim zostaliście powołani do pracy w zntk czy gdzieś tam i czy wyobrażacie sobie nie dostawać pln albo byście dostawali a prezes firmy chodził i na was ...... że wam płaci ?
nie podoba się to nie chodź, łaski nie robisz a tym gderaniem ludzi do siebie nie zbierzesz :P tylko oczywiście, jak trwoga to do Boga, a jak wszystko się układa to właśnie ma się gdzieś..  a na tym forum się jątrzy bo uważa się za anonimowego kozaka a co do czego to żaden by nie wyszedł XDD

#52 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 10:41

oni chcieliby aby ks stał się takim ich paziem na zawołanie i za darmo.. utrzymują się z tego co parafianie dadzą bo to ich praca do której zostali powołani, tak jak ty jeden z drugim zostaliście powołani do pracy w zntk czy gdzieś tam i czy wyobrażacie sobie nie dostawać pln albo byście dostawali a prezes firmy chodził i na was ...... że wam płaci ?nie podoba się to nie chodź, łaski nie robisz a tym gderaniem ludzi do siebie nie zbierzesz :P tylko oczywiście, jak trwoga to do Boga, a jak wszystko się układa to właśnie ma się gdzieś.. a na tym forum się jątrzy bo uważa się za anonimowego kozaka a co do czego to żaden by nie wyszedł XDD

To chyba jakß ksiądz pisał ? Nie dość że niedouczony ,to jeszcze zawiłe i bez sensu

#53 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 16:02

To chyba jakß ksiądz pisał ? Nie dość że niedouczony ,to jeszcze zawiłe i bez sensu

Bardzo spieszy się do stołu świątecznego to i gada bez sensu.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 19:17

Myślę, że wierni chcieliby księdza, który się modli - przecież oni sami (księża) twierdzą, że są właśnie od tego. Dwa posiłki dziennie, miejsce w celi(pokój na plebanii)  i niech się modlą a w przerwach między modlitwami niech sprzątają swoje kościoły. Jesli ma to być słuzba i powołanie a nie sposobność do bycia utrzymankiem narodu i przy okazji kręcenia interesów mniejszych lub większych. Śmiać mi się chce gdy czytam prace teologiczne traktujące o nakazach ubóstwa wśród księży gdy konfrontuje je z samochodami proboszczów za circa 200 tysięcy zł..... :) Ludzie to IDIOCI skoro ufają takim. Nazywajmy po imieniu  - IDIOCI, bo jak nazwiesz człowieka ciężko pracującego co wierzy w nakaz prowadzenia skromnego życia (że materializm jest zły i jest grzechem) dawany przez opasłego nieroba posiadającego auto za kilkaset tysięcy zł...... (?)

#55 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 21:45

Myślę, że wierni chcieliby księdza, który się modli - przecież oni sami (księża) twierdzą, że są właśnie od tego. Dwa posiłki dziennie, miejsce w celi(pokój na plebanii)  i niech się modlą a w przerwach między modlitwami niech sprzątają swoje kościoły. Jesli ma to być słuzba i powołanie a nie sposobność do bycia utrzymankiem narodu i przy okazji kręcenia interesów mniejszych lub większych. Śmiać mi się chce gdy czytam prace teologiczne traktujące o nakazach ubóstwa wśród księży gdy konfrontuje je z samochodami proboszczów za circa 200 tysięcy zł..... :) Ludzie to IDIOCI skoro ufają takim. Nazywajmy po imieniu  - IDIOCI, bo jak nazwiesz człowieka ciężko pracującego co wierzy w nakaz prowadzenia skromnego życia (że materializm jest zły i jest grzechem) dawany przez opasłego nieroba posiadającego auto za kilkaset tysięcy zł...... (?)

Dokładnie ksiądz powinien być skromnym człowiekiem a nie robić interesy z gminą wszędzie

wpychać nosa i żeby gmina dokładała do jego projektów. Jak chciał być biznesmenem to nie trzeba było iść na księdza . Nawet papież Franciszek skrytykował rozpasanie i materializm księży mówiąc boli mnie kiedy widzę księdza albo zakonnicę w najnowszym modelu samochodu.

A ci biedni i durni emeryci rzucają po 10 albo 20 złotych . Dają się robić w wała takim

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 22:41

A. B. C. D. 1617718171 ,

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 22:45

No i jak nazywał się i skąd pochodził ten co tak krzyknął? Czy z własnej nieprzymuszonej woli tak krzyknął czy dla kasy? A może na polecenie Piłata albo Sanhedrynu tak krzyknął? A może to był układ Piłata z Sanhedrynem żeby było tak jak było a żydzi pozostali do strzyżenia i łojenia? I czy tak na prawdę w ogóle to się wydarzyło i ktoś krzyknął? itd itp

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 22:49

Dokładnie ksiądz powinien być skromnym człowiekiem a nie robić interesy z gminą wszędzie

wpychać nosa i żeby gmina dokładała do jego projektów. Jak chciał być biznesmenem to nie trzeba było iść na księdza . Nawet papież Franciszek skrytykował rozpasanie i materializm księży mówiąc boli mnie kiedy widzę księdza albo zakonnicę w najnowszym modelu samochodu.

A ci biedni i durni emeryci rzucają po 10 albo 20 złotych . Dają się robić w wała takim

To nie tylko emeryci, mój szwagier też chodzi, ja mówię mu po cholerę tam chodzisz i rzucasz mu na tacę, sam mieszkasz skromnie, ciężko pracujesz i dajesz się tak robić w balona! A on do mnie, ja już tak nauczony i nikt mnie nie zmieni i rzuca na tacę po 10zł. A Wy kochani Łapiacy dalej prowadzajcie dzieci do klechy to on im tak namiesza w głowach że będzie tak jak z moim szwagrem.

#59 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 06:27

Wiele osób tak myśli, są wierzący, potrzebują kościoła, ale księża takimi zachowaniami sami wiernych odpychają. Nie da się na to patrzeć

#60 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 07:09

Wiele osób tak myśli, są wierzący, potrzebują kościoła, ale księża takimi zachowaniami sami wiernych odpychają. Nie da się na to patrzeć

Trafione w sedno!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych