Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zwyczaje parafii Św.Krzyża w Łapach

979 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 21:30

A za co J.....k będzie BALOWAĆ i nowe toyoty HYBRYDY ok.200tyś kupować i CIS firma sprzątająca łapy szkoła katolicka itd. a w białym ksiądz z 14-latką się zabawił to będą sądzić czy sprawa ucichnie bo pis rządzi teraz coraz głośniej o księżach bo CO z Kasy mają robić jak Rydzyk rządzi państwem to już w głowach się poprzewracało kiedyś było jedne auto  na plebanii i było dobrze a teraz po kilka mają księża i dawaj  bo jesteś parafianinem haracz a ile za pogrzeb co łaska ale mają stawkę a za śluby też dobrze drzą to jest SKANDAL i odwrót młodzierzy lepiej do pub na piweczko lub gry komputerowe z kolegami Szczęść Boże Bóg zapłać

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 22:50

A za co J.....k będzie BALOWAĆ i nowe toyoty HYBRYDY ok.200tyś kupować i CIS firma sprzątająca łapy szkoła katolicka itd. a w białym ksiądz z 14-latką się zabawił to będą sądzić czy sprawa ucichnie bo pis rządzi teraz coraz głośniej o księżach bo CO z Kasy mają robić jak Rydzyk rządzi państwem to już w głowach się poprzewracało kiedyś było jedne auto  na plebanii i było dobrze a teraz po kilka mają księża i dawaj  bo jesteś parafianinem haracz a ile za pogrzeb co łaska ale mają stawkę a za śluby też dobrze drzą to jest SKANDAL i odwrót młodzierzy lepiej do pub na piweczko lub gry komputerowe z kolegami Szczęść Boże Bóg zapłać

a jak trwoga to do Boga , nie wiem czy wiesz ale ta młodzież chce ślub w kościele brać , dzieci chrzcic, a w ogóle to do was do kościoła bardzo dużo ludzi chodzi.  pełen kościół i duzo młodzieży, to nie wiem czy do konca piszesz prawdę .

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 23:28

a jak trwoga to do Boga , nie wiem czy wiesz ale ta młodzież chce ślub w kościele brać , dzieci chrzcic, a w ogóle to do was do kościoła bardzo dużo ludzi chodzi.  pełen kościół i duzo młodzieży, to nie wiem czy do konca piszesz prawdę .

Dużo ci się wydaje, oj duzo...

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 23:30

Ja nie rzucam w ogóle na tace . Dziwi mnie że starsi skromnie ubrani ludzi rzucają 10 złotych albo i 20. Po za tacą przecież mają pieniądze ze ślubów, pogrzebów, Kolędy, chrzcin, ludzie dają na msze. Po za tym księża powinni żyć w miare skromnie a nie każdy z nich jeździ eleganckim samochodem za nasze pieniądze. Nie jeden jeszcze sobie buduje ładny dom z reguły raczej dalej od Parafii w której jest. Także zanim położysz tą dyche na tacy pomyśl na co tak na prawdę między innymi idą twoje Pieniądze .

Wniosek, że mało myślącym gatunkiem sa Polacy...

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 07:47

a ja chce zapytać dlaczego już od jakiegoś czasu w ewangelii czytanej w Niiedziele Palmowa gdy czyta się opis meki Panskiej , pomijany jest fragmnt gdzie Pilat mowi , ze Jezus jest niewinny i umywa rece, a wtedy zydzi krzycza  "krew jego na nas i na dzieci nasze", czy az tak boimy się zydow, ze zmieniamy ze strachu ewangelie ...może ktoś wie...

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 08:02

chyba tylko na wsi i prowincji

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 11:40

a ja chce zapytać dlaczego już od jakiegoś czasu w ewangelii czytanej w Niiedziele Palmowa gdy czyta się opis meki Panskiej , pomijany jest fragmnt gdzie Pilat mowi , ze Jezus jest niewinny i umywa rece, a wtedy zydzi krzycza  "krew jego na nas i na dzieci nasze", czy az tak boimy się zydow, ze zmieniamy ze strachu ewangelie ...może ktoś wie...

No i jak nazywał się i skąd pochodził ten co tak krzyknął? Czy z własnej nieprzymuszonej woli tak krzyknął czy dla kasy? A może na polecenie Piłata albo Sanhedrynu tak krzyknął? A może to był układ Piłata z Sanhedrynem żeby było tak jak było a żydzi pozostali do strzyżenia i łojenia? I czy tak na prawdę w ogóle to się wydarzyło i ktoś krzyknął? itd itp

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 13:33

Moim zdaniem wszystkie sakramenty powinny być za " Bóg zapłać". A na pewno pogrzeby, gdzie ludzie są pogrążeni w smutku i rozpaczy, a nie mają jeszcze zastanawiać się skąd wziąć pieniądze aby opłacić plebana, organistę ... . Smutna rzeczywistość.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 14:58

No i jak nazywał się i skąd pochodził ten co tak krzyknął? Czy z własnej nieprzymuszonej woli tak krzyknął czy dla kasy? A może na polecenie Piłata albo Sanhedrynu tak krzyknął? A może to był układ Piłata z Sanhedrynem żeby było tak jak było a żydzi pozostali do strzyżenia i łojenia? I czy tak na prawdę w ogóle to się wydarzyło i ktoś krzyknął? itd itp

Słusznie, wszyscy nie mogli tak krzyknąć bez przygotowania. Musieliby być poddani długiemu treningowi.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 22:45

Moim zdaniem wszystkie sakramenty powinny być za " Bóg zapłać". A na pewno pogrzeby, gdzie ludzie są pogrążeni w smutku i rozpaczy, a nie mają jeszcze zastanawiać się skąd wziąć pieniądze aby opłacić plebana, organistę ... . Smutna rzeczywistość.

No i tu ukazujesz całą FIKCJĘ religii naszej, która kręci się wokół KASY dla tych, co do produktywnej roboty się nie garną - teraz wiesz o co chodzi w kościele....

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 23:17

Kościół to jedna wielka korporacja do zarabiania pieniędzy i kontroli ludzi narzucania im dyskretnie różnych obowiązków i opłat za wszystkie usługi.Wmawianie ludziom co jest dobre a co złe jak maja postępować jak to trzeba żyć zgodnie z nauką kościoła bo inaczej czeka nas pieklo .Przecież kiedyś 200 lat temu można było wykupić się od najcięższych grzechów oczywiście za pieniądze które trzeba było dać do grubej rączki takiego biskupa .W tym wszystkim najbardziej chodzi o wpływy i pieniądze o władzę .

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 08:17

Tak jak w Łapach CYRK się dzieje szkoła /cis itd a CO rydzyk radio maryja ludzie słuchają propagandy i płaczą i płacą co miliony kasy nieopodatkowane TO jest wiara za KASĘ a tu BIEDNY emeryt ma 1000zł i musi zapłacić podatek  czy tu jest sprawiedliwość rządzącego pis

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 08:51

Tak jak w Łapach CYRK się dzieje szkoła /cis itd a CO rydzyk radio maryja ludzie słuchają propagandy i płaczą i płacą co miliony kasy nieopodatkowane TO jest wiara za KASĘ a tu BIEDNY emeryt ma 1000zł i musi zapłacić podatek  czy tu jest sprawiedliwość rządzącego pis

a lepszy jeszcze cyrk,ze w Łapach na stronie internetowej Łap jest napisane ze tylko Parafia Sw Krzyza zaprasza do uczestniczenia w uroczystosciach triduum,dlaczego?przeciez Łapy maja 2 Parafie,ale nie tylko Jurczak zaprasza,Burmistrz plus Pleban wszedzie widac wszedzie te chore układy

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 12:29

trzy parafie , i na Osse

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 16:58

trzy parafie , i na Osse

bo tam sa prawdziwi  kaplani, a tu jst byznes i kabaret...

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 18:04

a ja jade  kilkanascie kilometrow by byc na mszy w lapach  piekne kazanie zwiezle krotko  ciepły kościół i daje dyche  na tace  nie wjecie co posiadacie

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 19:44

a ja jade  kilkanascie kilometrow by byc na mszy w lapach  piekne kazanie zwiezle krotko  ciepły kościół i daje dyche  na tace  nie wjecie co posiadacie

Kosciól Św.Piotra i Pawła tez jest piekny,ciepły i piekne kazania,tylko na forum sza,ale to dobrze bo i po co

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 20:24

a lepszy jeszcze cyrk,ze w Łapach na stronie internetowej Łap jest napisane ze tylko Parafia Sw Krzyza zaprasza do uczestniczenia w uroczystosciach triduum,dlaczego?przeciez Łapy maja 2 Parafie,ale nie tylko Jurczak zaprasza,Burmistrz plus Pleban wszedzie widac wszedzie te chore układy

niedługo sami w ławach kościoła zostaną

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 08:36

No tak TO jest BIZNES i otumanianie mieszkańców burmistrz to parafia na Osse może tam NIE pasuje proboszcz bo jest normalnym i interesy ich nie kręcą a nie tak jak j.....k w łapach interesy interesiki,sprzątanie ulic CIS i grabienie kasy a pis wspaniały w łapach to TOLERUJE i potwierdza Amen

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 12:06

Temat założony i prowadzony przez tych nawiedzonych co chodzą parami po domach i opowiadają o końcu świata.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych