Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zwyczaje parafii Św.Krzyża w Łapach


2208 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Henryk~

~Henryk~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 18:36

 W wielu parafiach jest tak- ile nazbiera się na tace w czasie pogrzebu(mszy opłaconej oczywiście), tyle później zostaje odprawionych mszy za duszę zmarłego(może być ich kilka a nawet kilkanaście). Tylko w Łapach jest inaczej. W parafii Św. Krzyża za ofiary zebrane podczas pogrzebu odbywa się tylko jedna msza po 30 dniach, a ponoć reszta pieniążków jest gdzieś przekazana, gdzie podobno odprawione zostaną msze za duszę zmarłego??? Tylko nie wiadomo gdzie i kiedy i rodzina i znajomi zmarłego nie mają szans, aby uczestniczyć w tych ponoć odprawionych nabożeństwach. Więc reasumując msza pogrzebowa opłacona całkiem nie tanio,zebrana ofiara (kilkaset złotych) wystarczyła tylko na jedną intencyjną mszę-bo inne nabożeństwa za duszę zmarłego to raczej fikcja-takie są zwyczaje w/w parafii-to chyba nie jest w porządku???#2 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 18:53

W Białymstoku z tacy zebranej na  mszy pogrzebowej ksiądz poinformował rodzinę ,że zostaną odprawione msze gregoriańskie za zmarłego. Powiedział   matkę   zmarłego młodego człowieka  ile pieniędzy zostało zebrane. Działo się to w parafii Ducha Św.#3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 19:13

Ja daję na msze tylko w Hodyszewie.#4 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 19:17

kiedyś na mszy pogrzebowej nie zbierano na tacę. Kościół przez nieodpowiedzialnych ludzi zatraca się.#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 19:18

Nie tylko te zwyczaje są oburzające.#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 19:59

Nie daje i nie chodzę.

#7 ~Polak~

~Polak~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 23:31

Nie daje i nie chodzę.

Ja też#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 06:14

To gdzie wasze truchła zakopią? #9 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 06:20

Kościoły odpychają bardzo od siebie ,swoim mieszaniem się w politykę,aferami wsród księży,również zdzieraniem pieniędzy od wiernych.Jeszcze kilkanaście lat i kościoły będą puste,jak na zachodzie.Młodzież wcale nie chodzi do kościoła po tych wszystkich egzaminach przed komunią,bierzmowaniem,ślubem.Także przyszłośc kościoła jest bardzo zagrożona i to dzięki swoim działaniom.

#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 07:05

To gdzie wasze truchła zakopią? 

Tam gdzie twoje - w ziemi tak samo (truchło je równe sobie).  Myślisz, że zależy to od tego czy zapłacisz czy nie zapłacisz? To myśl .... :)#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 07:09

Kościół jest jak drużyna piłkarska, której napastnicy (księża, biskupi) strzelają gole samobójcze. Nie trzeba zwalczać kościoła bo sam kościół robi to najlepiej.#12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 10:35

Każdy ksiądz , a szczególnie nauczyciel powinien zaopiekować się biednym dzieckiem i pomagać  takiemu dziecku w zdobyciu wykształcenia  i uczyć Go dobra, i finansować, bo przecież katacheza to przyjemność i służenie Panu Bogu i powołanie, a nie spotkania z "wiernymi" na dobrym jedzeniu z nudów i aby zapełnić czas. Papierz powiedział msze są bezpłatne, jak ktoś chce może dać datek. Dlaczego Zakonnice usługują , gotują i zmywają księżom? Wstyd nieroby!#13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 11:13

Każdy ksiądz , a szczególnie nauczyciel powinien zaopiekować się biednym dzieckiem i pomagać  takiemu dziecku w zdobyciu wykształcenia  i uczyć Go dobra, i finansować, bo przecież katacheza to przyjemność i służenie Panu Bogu i powołanie, a nie spotkania z "wiernymi" na dobrym jedzeniu z nudów i aby zapełnić czas. Papierz powiedział msze są bezpłatne, jak ktoś chce może dać datek. Dlaczego Zakonnice usługują , gotują i zmywają księżom? Wstyd nieroby!

Papież też wiele innych rzeczy mówił a jeszcze więcej pominął i cały czas świadomie pomija. A zakonnice chyba lepiej żeby miały takie zajęcie niż czerpały korzyści jak inni z "polityki" czy np nierządu?

 #14 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 11:16

To gdzie wasze truchła zakopią? 

Rozumiem, że ty o to się nie martwisz bo wolisz być spalony? :D#15 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 12:22

Kto wymyślił taki dziwny zwyczaj , by na pogrzebie zbierać na tacę ? Przypominam - msza opłacona , więc dlaczego ktoś za pogrzebników decyduje , kiedy i za ile ma być odprawiona następna msza ?Kwiatów - lepiej też nie kupować , skarbona pusta czeka . Przykry to widok , że tylko pieniądze i pieniądze . Czy bez pieniędzy nie mozna się modlić , niemiła taka modlitwa Bogu , czy jak ?Papież dużo mówi na ten temat , ale wszystko traktuje się wybiórczo i robi swoję . Dlaczego za wszystko trzeba płacić ? A gdzie miłość bliżniego ? Starsze pokolenie to jeszcze zniesie , choć na pewno nie zrozumie , ale młodzi po bierzmowaniu - omijaja juz kościół , przyjda dopiero ze ślubem - a może i nie . Jeszcze jest presja rodziców , ale jak jej zabraknie - to co ?

#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 12:42

Parafia w/w nie jest odosobniona w takich /od niedawna/ praktykach . dlaczego tak jest , choć nie było ?

#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 13:30

W mojej parafii, z zebranej tacy, ksiądz przelicza ile jest Mszy św. Pierwsza w 30y dzień i w zależności od wielkości tacy sa kolejne. Zapytajcie proboszcza, a jesli nie, to biskupa.

#18 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 14:20

A tak - zapytac biskupa , tak jakby pieniędzy nie lubił Z pałacu niewiele widac i z owieczkami nikt nie jest skłonny w tej kwestii rozmawiac .Nawet nie ma co na to liczyć .

#19 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 14:20

A tak - zapytac biskupa , tak jakby pieniędzy nie lubił Z pałacu niewiele widac i z owieczkami nikt nie jest skłonny w tej kwestii rozmawiac .Nawet nie ma co na to liczyć .

#20 ~Marek~

~Marek~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 21:27

Ja nie rzucam w ogóle na tace . Dziwi mnie że starsi skromnie ubrani ludzi rzucają 10 złotych albo i 20. Po za tacą przecież mają pieniądze ze ślubów, pogrzebów, Kolędy, chrzcin, ludzie dają na msze. Po za tym księża powinni żyć w miare skromnie a nie każdy z nich jeździ eleganckim samochodem za nasze pieniądze. Nie jeden jeszcze sobie buduje ładny dom z reguły raczej dalej od Parafii w której jest. Także zanim położysz tą dyche na tacy pomyśl na co tak na prawdę między innymi idą twoje Pieniądze .

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych