Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

81 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 09:06

Mowa nienawiści i wandalizm. Ciekawe czy napisał to zwolennik PIS cz POKO

#2 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 09:07

Czerwona hołota nie śpi. Na pohybel!

#3 ~z Podlasia~

~z Podlasia~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 09:14

Ostatnia moja lektura to "Skazy na pancerzach - czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych" autorstwa młodego utalentowanego i niezwykle pracowitego Piotra Zychowicza Wstrząsająca pozycja, niektórych fragmentów nie da się czytać (wspomnienia ocalałych z pogromów) Autor między innymi pisze: "To książka, która narodziła się z niezgody na to, co z rodzimą historią wyrabia pewna niezwykle wpływowa grupa historyków, publicystów i polityków ( ) Za czarną owcę uznawany jest w Polsce nie ten, co zabijał kobiety i dzieci, ale ten, kto po kilkudziesięciu latach ośmielił się o tym napisać"

Dziękuję Bogu, że nie żyję w czasach, kiedy okolicę uszczęśliwiali owi 'bohaterowie', dobrze zapamiętani przez tych, co przeżyli Chwała pomordowanym - dzieciom, matkom i ojcom! 

#4 ~snsn~

~snsn~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 09:19

Wystarczy by ktoś z jego rodziny został zamordowany przez tych bandytów. Mój pradziadek przez nich osierocił 6 dzieci.

#5 ~M.~

~M.~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 09:26

Jedyną mądra decyzja ktorà rada pisowska rada miasta przyjęła.....

#6 ~Stanley~

~Stanley~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 09:35

Ostatnia moja lektura to "Skazy na pancerzach - czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych" autorstwa młodego utalentowanego i niezwykle pracowitego Piotra Zychowicza Wstrząsająca pozycja, niektórych fragmentów nie da się czytać (wspomnienia ocalałych z pogromów) Autor między innymi pisze: "To książka, która narodziła się z niezgody na to, co z rodzimą historią wyrabia pewna niezwykle wpływowa grupa historyków, publicystów i polityków ( ) Za czarną owcę uznawany jest w Polsce nie ten, co zabijał kobiety i dzieci, ale ten, kto po kilkudziesięciu latach ośmielił się o tym napisać"

Dziękuję Bogu, że nie żyję w czasach, kiedy okolicę uszczęśliwiali owi 'bohaterowie', dobrze zapamiętani przez tych, co przeżyli Chwała pomordowanym - dzieciom, matkom i ojcom! 

Po wojnie grasowały bandy UBW i robiły złą opinię dla prawego podziemia! 

#7 ~TT~

~TT~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 09:57

Dzien bandytow przekletych

#8 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:00

To UBcy mordowali przebrani za AK tą kwestię dawno udowodniono.... Potem rozpuszczono plotkę co tak się we łbach zafiksowała, że co drugi powtarza jak mantrę, że AK było złe. UBecja to zrobiła po to by potem masowo brać takich w swoje UBeckie struktury. Niestety Podlascy dominowali w strukturach UB i dlatego jest jak jest. Taka to prawda. 

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:05

TE NAPISY ROBIĄ SOWIECKIE POTOMKI.

POLACY DOBRZE ZNAJĄ HISTORIE I WIEDZĄ, ŻE JAK ZAKOŃCZYŁA SIĘ OKUPACJA

HITLEROWSKA I ZACZĘŁA SIĘ JESZCZE GORSZA OKUPACJA POLSKI PRZEZ SOWIETÓW.

MORDOWALI I GWAŁCILI, OKRADALI I SKAZYWAI NA SMIERĆ. OKUPOWALI POLSKĘ PRZEZ 50 LAT.

DZIS ICH WNUKI, PRAWNUKI, PODOBNIE JAK ŻYDZI OPLUWAJA POLSKĘ.

POLSKI PATRIOTA ROTMISTRZ PILECKI POWIEDZIAŁ: '''OBOZY HITLEROWSKIE TO BYŁ MAŁY PIKUŚ, SOWIECKI OKUPANT BARDZIEJ NAS KATOWAŁ I MORDOWAŁ IZ HILEROWCY'''

POLSKI PATRIOTA A. FIELDORF 'NIL' BYŁ SKAZANY PRZEZ ŻYDÓW I SOWIETA SPOLSZCZONEGO IGORA ANDREJEWA.

POLACY NIE POZWALAJCIE WNUKOM SOWIECKIEGO OKUPANTA OPLUWAC POLSKICH ŻOŁNIERZY Z AKa.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:08

To UBcy mordowali przebrani za AK tą kwestię dawno udowodniono.... Potem rozpuszczono plotkę co tak się we łbach zafiksowała, że co drugi powtarza jak mantrę, że AK było złe. UBecja to zrobiła po to by potem masowo brać takich w swoje UBeckie struktury. Niestety Podlascy dominowali w strukturach UB i dlatego jest jak jest. Taka to prawda. 

ale ruskie ups, sowieckie potomki zmieniają fakty i historię, bo sami mordowali Polaków, gwałcili polskie kobiety, skazywali AKowców na  śmierć... A tu na Podlasiu tych sowieckich potomków jest najwięcej. Cały świat wie że sowiet był jeszcze gorszym morderca Polaków niz hitlerowcy. Przykład Katyń, Miednoje itd.

Sowiet był zawsze fałszywy i tak pozostało.

#11 ~Stanley~

~Stanley~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:09

Wystarczy by ktoś z jego rodziny został zamordowany przez tych bandytów. Mój pradziadek przez nich osierocił 6 dzieci.

Mój kuzyn z NZW na własną rękę zastrzeli milicjanta z Mężenina. Został wezwany do Mazowiecka na rozmowę ostrzegawczą. Powiedziano mu, jeszcze jeden taki numer, a sam trafi do piachu. Do nikogo nie strzelano, ot tak sobie. Musiał być na to wyrok, ale i tak najpierw wykonywano kary cielesna! 

Parcelowano majątek Kuleszki. Okoliczni mieszkańcy byli poinformowani, nie wasze, nie bierzcie. Znalazł się chętny. 30 wyciorów na gołą pupcie i kazano oddać akt nadania. Porucznikowi mierniczemu polecono parcelowanie ojca ziemi. Obstawę i porucznika - mierniczego rozebrano do kalesonów i pokazano drogę na Białystok. Nikt nikogo nie zastrzelił. Nikt nad nikim się nie znęcał!

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:15

Te napisy robią tępaki, wnuki sowieckie. Ich prawda jest taka jak im

przekazali dziadkowie. Nie powiedzieli im, że sowieci okupowali

Polskę przez 50 lat, te wnuki o tym nie wiedzą. Trzeba pluc na

Polaków zawsze, to ich motto zyciowe. Jak im tak tu zle niech

wracają do swojej własciwej ojczyzny, nikt ich tu nie trzyma na

siłę. Damy im na bilety w jedna stronę i niech spadają. Oni zachowują sie identycznie jak ZYdzi.

Polacy ratowali im zycie a ich wnuki nas opluwają. To sa takie nacje.

#13 ~u-kaszka~

~u-kaszka~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:16

Dajecie się skłócać matołki jakimiś bzdetami a nad waszymi głowami świnie ryją w miliony rzucając wam od czasu do czasu ochłapy... Tak było jest i będzie -- każda animozja i poróżnianie ludzi jest motywowana chęcią zysku... Andrusykiewicz szybciutko skasował swoje wpisy z okresu ŁOENERA - bierzcie przykład, szukajcie okazji  - zamiast maszerować z towarzyszami spacerujcie z sąsiadami - świat będzie lepszy.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:18

Mój kuzyn z NZW na własną rękę zastrzeli milicjanta z Mężenina. Został wezwany do Mazowiecka na rozmowę ostrzegawczą. Powiedziano mu, jeszcze jeden taki numer, a sam trafi do piachu. Do nikogo nie strzelano, ot tak sobie. Musiał być na to wyrok, ale i tak najpierw wykonywano kary cielesna! 

Parcelowano majątek Kuleszki. Okoliczni mieszkańcy byli poinformowani, nie wasze, nie bierzcie. Znalazł się chętny. 30 wyciorów na gołą pupcie i kazano oddać akt nadania. Porucznikowi mierniczemu polecono parcelowanie ojca ziemi. Obstawę i porucznika - mierniczego rozebrano do kalesonów i pokazano drogę na Białystok. Nikt nikogo nie zastrzelił. Nikt nad nikim się nie znęcał!

przez jakich bandytow twój dziadek został zamordowany? mój przez sowieckich był katowany i skazany na smierć. Do babci przyszedł sowiet i chaciał sprzedać buty damskie /tufle/ za gorzałkę. Babcia mu dała wódkę, sowiet wypił i przyszedł do babci do tufle i o mało jej nie zastrzelił. Taki był sowiet.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:19

Dajecie się skłócać matołki jakimiś bzdetami a nad waszymi głowami świnie ryją w miliony rzucając wam od czasu do czasu ochłapy... Tak było jest i będzie -- każda animozja i poróżnianie ludzi jest motywowana chęcią zysku... Andrusykiewicz szybciutko skasował swoje wpisy z okresu ŁOENERA - bierzcie przykład, szukajcie okazji  - zamiast maszerować z towarzyszami spacerujcie z sąsiadami - świat będzie lepszy.

juz tepacki chamie gnoisz Andruszkiewicza? kim ty jestes to popatrz w lustro i zobaczyc odrażającą gębę

#16 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:29

Młoda dziewczyna opowiada o tych przeklętych bandytach, jej słowa. mówi, chcieli jej dziadka zabić, tylko babcia go schowała. Brata dziadka zabili. Dziewczyna mnie nie zna, ja ją znam i wiem kim był jej dziadek. Cicho słucham jej wywodów. Nie wytrzymałem. - A dziadek z bratem nie chodził szabrować? Nie kradli, nie mordowali? Dziadek nie należał do PPR? Nie kumał się z sowietami? 

Gały wyrapiła.

- Stoi u was taki duży zegar?

- No jest, ale to dziadek kupił.

- Nie kupił a ukradł u Kurzyny, oni to pamiętają.

Zamknęła się. 

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:31

Aleksander Wołkowycki - nauczyciel z Narewki, którego imię do niedawna nosiła szkoła, okrutnie zamordowany w 1945 r. przez oddział  „Łupaszki” Dla większości miejscowych prawy człowiek, wspaniały nauczyciel, społecznik, próbujący zrobić coś dla lokalnej społeczności w trudnych czasach, w których o życiu w naprawdę wolnej Polsce można było tylko marzyć 

Przytoczę słowa pani Barbary (w r 2014 miała 80 lat, prosiła autora artykułu o niepodawanie jej nazwiska)

"Mam 80 lat. Pochodzę z Narewki. Aleksander Wołkowycki był moim nauczycielem. To z lekcji w mojej klasie go zabrano. Ludzie w mundurach, idąc korytarzem, lufami strącali ze ścian obrazki, które z brzękiem tłukły się o ziemię. Po lekcjach ruszyliśmy do domu. Gdy doszliśmy do skrzyżowania, ok. 500 m od szkoły, zobaczyliśmy przy ścianie starej żydowskiej chaty poskręcane razem drutem kolczastym cztery ciała z roztrzaskanymi głowami. Cała ściana była zbryzgana mózgiem, a usta mieli wypchane cukrem  Aleksander Wołkowycki był Białorusinem, a w gminie Narewka prawie 90% ludności stanowili Białorusini, dlatego Wołkowycki chciał, aby dzieci znały swój język, uczyły się białoruskiego. ”. Uczył też historii, więc na początku, po przywitaniu w klasie, czciliśmy chwilą ciszy wszystkich poległych żołnierzy i ludzi pomordowanych w czasie II wojny.( ) Łatwo teraz zniszczyć godność człowieka, który leży w grobie i nie ma żywych obrońców.

[A Panasiuk, IPN obsadza patronów, 17 marzec 2014, Przegląd]

Jednak współcześni 'prawi i sprawiedliwi' Prawdziwi Polscy Patrioci wiedzą lepiej, kto był kim w tamtych czasach Dla nich Łupaszka i jego 'wojsko' to bohaterowie, a Wołkowycki to zdrajca i kolaborant

#18 ~Stanley~

~Stanley~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:37

przez jakich bandytow twój dziadek został zamordowany? mój przez sowieckich był katowany i skazany na smierć. Do babci przyszedł sowiet i chaciał sprzedać buty damskie /tufle/ za gorzałkę. Babcia mu dała wódkę, sowiet wypił i przyszedł do babci do tufle i o mało jej nie zastrzelił. Taki był sowiet.

Jaki dziadek, gdzie tu mowa o dziadku? Moi kuzyni zginęli z bronią w ręku w 1952 roku. W obławie brały udział KBW, UBW, milicja, co około 6000 uzbrojonych. Pochowano, to złe słowo, zabetonowano pod posadzką na Kopernika! 

#19 ~snsn~

~snsn~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:44

Te napisy robią tępaki, wnuki sowieckie. Ich prawda jest taka jak im

przekazali dziadkowie. Nie powiedzieli im, że sowieci okupowali

Polskę przez 50 lat, te wnuki o tym nie wiedzą. Trzeba pluc na

Polaków zawsze, to ich motto zyciowe. Jak im tak tu zle niech

wracają do swojej własciwej ojczyzny, nikt ich tu nie trzyma na

siłę. Damy im na bilety w jedna stronę i niech spadają. Oni zachowują sie identycznie jak ZYdzi.

Polacy ratowali im zycie a ich wnuki nas opluwają. To sa takie nacje.

Tak, kurde, pierwsze słyszę o sowietach, komunistach. Dziś się dowiedziałem że istniał PRL.

Mój pradziadek pracował w Samopomocy Chłopskiej. Za to został zamordowany, bo każde uczestnictwo w życiu gospodarczym było przez Żołnierzy Walniętych uważane za zdradę.

Dostawał parę razy pogróżki żeby ustąpił - nie ugiął się.

#20 ~M~

~M~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:46

Dokładnie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych