Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 10:44

Proszę mi wyjaśnić jakim cudem samochody mogą znaleźć się na lewym pasie skoro wg obowiązującego prawa służy on tylko i wyłącznie do wyprzedzania ?

Jazda lewym pasem nadal będzie karana i nic w tym zapisie nie zmieniono przy okazji wprowadzenia obowiązkowej jazdy na suwak, będzie ona obowiązkowa  tylko tam gdzie zostaną ustawione nowe znaki.

#2 ~cez~

~cez~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 11:41

Wielu kierowców zwłaszcza tych wiekowych uważa że jak dostał prawko 40 lat temu to zna przepisy i nie stosuje się do obowiązujących.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 12:05

Jaki

Proszę mi wyjaśnić jakim cudem samochody mogą znaleźć się na lewym pasie skoro wg obowiązującego prawa służy on tylko i wyłącznie do wyprzedzania ?

Jazda lewym pasem nadal będzie karana i nic w tym zapisie nie zmieniono przy okazji wprowadzenia obowiązkowej jazdy na suwak, będzie ona obowiązkowa  tylko tam gdzie zostaną ustawione nowe znaki.

Jak prawy pas masz zajęty to wyprzedzasz lub omijasz lewym. Gdzie jest zapis że "służy on tylko i wyłącznie do wyprzedzania "?

#4 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 12:57

Jak prawy pas masz zajęty to wyprzedzasz lub omijasz lewym. Gdzie jest zapis że "służy on tylko i wyłącznie do wyprzedzania "?

A o to zapytaj Pana Sierżanta z nieoznakowanej Skody jak spotkasz na Obwodówce.

W tej nowelizacji chodzi tylko i wyłącznie o to że pojawia się nowy znak i na tak oznakowanym odcinku mamy jeździć na suwak. Nie ma znaku to nie ma suwaka -czy ja to prawidłowo zrozumiałem ?

#5 ~ble~

~ble~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 13:24

A o to zapytaj Pana Sierżanta z nieoznakowanej Skody jak spotkasz na Obwodówce.

W tej nowelizacji chodzi tylko i wyłącznie o to że pojawia się nowy znak i na tak oznakowanym odcinku mamy jeździć na suwak. Nie ma znaku to nie ma suwaka -czy ja to prawidłowo zrozumiałem ?

Co innego uporczywa jazda lewym pasem kiedy prawy masz wolny (i tu stosuje się przepis ruchu prawostronnego obowiązujący w Polsce) a co innego wyprzedzanie lub omijanie lewym pasem jak prawy masz zajęty. Pan sierżant miał rację jak uporczywie zajmowałeś lewy pas a prawy był wolny.

Zmiana ma na celu uregulowanie pierwszeństwa przejazdu przy zmianie pasa. Aktualnie lewy pas jak się kończy musi przepuścić pojazdy poruszające się po prawym i to może powodować korki (wszyscy stoją na prawym bo z lewego nie wjadę bo mnie nie wpuszczą albo stoję na prawym ale dodatkowo zablokuję lewy (szeryf drogowy) bo ci z lewego będą mi się wpychać) . Po znowelizowaniu przepisów będzie prawnie nakaz wpuszczania tych z lewego na zasadzie zamka błyskawicznego.

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 19:10

Co innego uporczywa jazda lewym pasem kiedy prawy masz wolny (i tu stosuje się przepis ruchu prawostronnego obowiązujący w Polsce) a co innego wyprzedzanie lub omijanie lewym pasem jak prawy masz zajęty. Pan sierżant miał rację jak uporczywie zajmowałeś lewy pas a prawy był wolny.

Zmiana ma na celu uregulowanie pierwszeństwa przejazdu przy zmianie pasa. Aktualnie lewy pas jak się kończy musi przepuścić pojazdy poruszające się po prawym i to może powodować korki (wszyscy stoją na prawym bo z lewego nie wjadę bo mnie nie wpuszczą albo stoję na prawym ale dodatkowo zablokuję lewy (szeryf drogowy) bo ci z lewego będą mi się wpychać) . Po znowelizowaniu przepisów będzie prawnie nakaz wpuszczania tych z lewego na zasadzie zamka błyskawicznego.

Nie ma tu żadnych szeryfów, jest przepis że pierwszeństwo ma pojazd znajdujący się na danym pasie i należy się chyba stosować do przepisów, możemy tu ewentualnie mówić o życzliwości niektórych kierowców, którzy wpuszczają tych z drugiego pasa. 

Co do wyprzedzania lewym pasem, jeżeli jest ograniczenie prędkości, to obowiązuje ona na obu pasach, więc jeżeli ktoś jedzie prawidłowo nie przekraczając prędkości to ten co go wyprzedza łamie przepisy, bo musi tą prędkość przekroczyć. W terenie po za miastem można stosować taką zasadę wyprzedzania, tych co jadą wolniej prawym pasem, ale w mieście ograniczenie prędkości obowiązuje takie samo dla wszystkich.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych