Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

zdołowany

72 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~on~

~on~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 07:51

Witam.Byłem ostatnio w pewnej firmie w sprawie pracy.Ogólnie założenia co do czasu jak i organizacji pracy wydały mi się,(przeszły).Ale gdy padło pytanie o zarobki gdy powiedziałem,że chciałbym zarabiać tyle i tyle,niestety spotkałem się z domową zaproponowali mi 2650zł netto gdy ja chciałem 3000tyś. Wszystko drożeje,żywność,opłaty,bilety.Jak mieszkać sam za taką pensję?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 08:22

Witam.Byłem ostatnio w pewnej firmie w sprawie pracy.Ogólnie założenia co do czasu jak i organizacji pracy wydały mi się,(przeszły).Ale gdy padło pytanie o zarobki gdy powiedziałem,że chciałbym zarabiać tyle i tyle,niestety spotkałem się z domową zaproponowali mi 2650zł netto gdy ja chciałem 3000tyś. Wszystko drożeje,żywność,opłaty,bilety.Jak mieszkać sam za taką pensję?

Nie da się. tzn da, jeśli masz własne mieszkanie, nie masz samochodu i umiesz kontrolować wydatki.

Nie wiem o jakiej branży piszesz, ale to o czym piszesz nie zdziwi nikogo, kto naprawdę szuka pracy. Jeśli realnie wyceniłeś wartość stanowiska, to najsmutniejsze jest to, że znajdzie się osoba która zgodzi się na takie warunki (a później będzie łaziła i narzekała na zarobki)

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 11:07

patrzac na realia polski to i tak kokosy

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 15:04

Dokładnie , on chyba o Warszawce pisze bo w biedastoku króluje 1700 netto.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 15:04

Dokładnie , on chyba o Warszawce pisze bo w biedastoku króluje 1700 netto.

#6 ~zdołowany~

~zdołowany~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 17:44

nie,mówię o Białymstoku.Zarobki bez nadgodzin,oczywiście .Myślicie ,że to nie jest za kwota jak na Białystok? i bez nadgodzin?

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 21:53

nie,mówię o Białymstoku.Zarobki bez nadgodzin,oczywiście .Myślicie ,że to nie jest za kwota jak na Białystok? i bez nadgodzin?

Pytanie brzmi: za co?

Ze swoich doświadczeń mogę Ci powiedzieć, że tyle można wyrwać, ale nie w firmie, która stawia na niską cenę, a niestety większość naszego rynku pracy tworzą Janusze szukający desperata. Bo niestety, ale nie każdy może pozwolic sobie na szukanie pracy kilka miesięcy (rachunki sie same nie opłacą)

Jesli jesteś dobry w tym co robisz, znasz realia branzy w jakiej działasz, szukaj dalej. Bo prawda jesttaka, że jak szef daje mniej niż wartość rynkowa to znaczy że jego wiedza o branzy kuleje. Najgorszemu wrogowi nie zyczę współpracy z idiotą, który mentalnie tkwi w poprzednim systemie.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 maj 2019 - 11:35

Pytanie brzmi: za co?

Ze swoich doświadczeń mogę Ci powiedzieć, że tyle można wyrwać, ale nie w firmie, która stawia na niską cenę, a niestety większość naszego rynku pracy tworzą Janusze szukający desperata. Bo niestety, ale nie każdy może pozwolic sobie na szukanie pracy kilka miesięcy (rachunki sie same nie opłacą)

Jesli jesteś dobry w tym co robisz, znasz realia branzy w jakiej działasz, szukaj dalej. Bo prawda jesttaka, że jak szef daje mniej niż wartość rynkowa to znaczy że jego wiedza o branzy kuleje. Najgorszemu wrogowi nie zyczę współpracy z idiotą, który mentalnie tkwi w poprzednim systemie.

ale jak sie przeglada oferty i jakie sa proponowane zarobki to sa duże niższe niż zdołowany napisał i taka jest rzeczywistosc

#9 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 maj 2019 - 12:40

ale jak sie przeglada oferty i jakie sa proponowane zarobki to sa duże niższe niż zdołowany napisał i taka jest rzeczywistosc

Mogę tez dorzucić, że oferty kierowane są do:

- studentów

- emerytów

- młodych mam 

- osób z III filaru UP czyli bezrobotnych co najmnije 3 lata (czy coś w ten deseń)

Ze swoich doświadczeń mogę tez powiedzieć, że coraz częsciej rozsądniej jest iść do którejś z firm .. montazowych czy produkcyjnych niż pracować w magazynie, gdzie w zamian za najniższą krajową każą podpisać odpowiedzialność materialną.

Niestety o tym co się dzieje na rynku wiedza Ci, którzy naprawdę pracy szukali. Bo od kogoś, komu robotę załatwiła rodzina czy znajomi dowiesz się tylko o tym jak roszczeniowi są pracownicy (co nierzadko równiez jest prawdą)

#10 ~niech żyje rodzina~

~niech żyje rodzina~
  • Goście

Napisano 02 maj 2019 - 13:48

Mogę tez dorzucić, że oferty kierowane są do:

- studentów

- emerytów

- młodych mam 

- osób z III filaru UP czyli bezrobotnych co najmnije 3 lata (czy coś w ten deseń)

Ze swoich doświadczeń mogę tez powiedzieć, że coraz częsciej rozsądniej jest iść do którejś z firm .. montazowych czy produkcyjnych niż pracować w magazynie, gdzie w zamian za najniższą krajową każą podpisać odpowiedzialność materialną.

Niestety o tym co się dzieje na rynku wiedza Ci, którzy naprawdę pracy szukali. Bo od kogoś, komu robotę załatwiła rodzina czy znajomi dowiesz się tylko o tym jak roszczeniowi są pracownicy (co nierzadko równiez jest prawdą)

Ze swego dowiadczenia napisze że budzetowki to rodzinne firmy prace tam dostaniesz dzieki odpowiednim koneksjom ,prywatnie firmy to samo rodzina i koledzy , skala nepotyzmu i pewnie korupcji w w Polsce poraza napatrzyłem sie na to kur....o prze ostatnich 20 lat ,w moim miescie w budzetówkach sama rodzina i koledzy możesz byc po Harvardzie to roboty tam nie dostaniesz  i tak jest w całym tym pieknym kraju ,oferty pracy za 2250 brutto i pisze w ogłoszeniu atrakcyjne wynagrodzenie i taka stawka jest dla osoby po podstawówce i po studiach

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 maj 2019 - 17:02

Ze swego dowiadczenia napisze że budzetowki to rodzinne firmy prace tam dostaniesz dzieki odpowiednim koneksjom ,prywatnie firmy to samo rodzina i koledzy , skala nepotyzmu i pewnie korupcji w w Polsce poraza napatrzyłem sie na to kur....o prze ostatnich 20 lat ,w moim miescie w budzetówkach sama rodzina i koledzy możesz byc po Harvardzie to roboty tam nie dostaniesz  i tak jest w całym tym pieknym kraju ,oferty pracy za 2250 brutto i pisze w ogłoszeniu atrakcyjne wynagrodzenie i taka stawka jest dla osoby po podstawówce i po studiach

Osobiście raczej nie mam problemu z tym, że w firmie rodzinnej zatrudnia się rodzinę. Wręcz szanuje biznesy porwadzone przez np ojca i syna. Bo często taki rodzinny biznes gwarantuje super jakość usług.

Szlag mnie trafia, kiedy rodzinna firma szuka pracownika, kogos o kwalifikacjach niezbędnych do dalszego funkcjonowania firmy i płaci mu jak .. nieadekwatnie do zakresu obowiązków. Coraz częsciej pracownik jest frajerem na którego firma stara sie przerzucić całą mozliwą odpowiedzialność.

#12 ~xyc~

~xyc~
  • Goście

Napisano 02 maj 2019 - 19:14

Ciesz się że powiedzili Ci to na starcie i nie marnowałeś na nich czasu. Większośc firm na pierwszej rozmowie pyta ile chcesz,  ale ile ma zamiar dać mówi dopiero na 2 czy trzecim etapie. 

#13 ~zdołowany~

~zdołowany~
  • Goście

Napisano 02 maj 2019 - 19:46

U mnie minęły już ponad 3 lata odkąd składam cv do urzędów w Białymstoku jak i okolicach.Niestety do tej pory bez żadnej odpowiedzi . Musiałem się przekwalifikować .Coraz bardziej podzielam opinię ,że studia humanistyczne prowadzą donikąd .

Dziś po przekwalifikowaniu zarabiam te 2650 netto. pracuje normalnie 8h dziennie.Dodam,że na 3/4 etatu zaproponowano mi  2060-2100netto ,a 3/4 to 6 h dziennie .Myślicie ,że to też oki?Niby co 5 miesięcy ma być podwyżka 

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 08:32

U mnie minęły już ponad 3 lata odkąd składam cv do urzędów w Białymstoku jak i okolicach.Niestety do tej pory bez żadnej odpowiedzi . Musiałem się przekwalifikować .Coraz bardziej podzielam opinię ,że studia humanistyczne prowadzą donikąd .

Dziś po przekwalifikowaniu zarabiam te 2650 netto. pracuje normalnie 8h dziennie.Dodam,że na 3/4 etatu zaproponowano mi  2060-2100netto ,a 3/4 to 6 h dziennie .Myślicie ,że to też oki?Niby co 5 miesięcy ma być podwyżka 

Dawanie kawałków etatu nie jest ok. Jako zatrudniony na kawałek etatu masz inne prawa niż ktoś, kto pracuje 8 godzin.

Co do studiów humanistycznych, to nie musza prowadzić do nikąd. Po prostu jako absolwetnt musisz znac swoje mocne i słabe strony, a niestety coraz częsciej humanista to ktoś kto nie potrafi dodać 2 do 2. Znam humanistów którzy nie czytają, nie potrafią napisać podania czy CV bez błędów.

Znam też absolwentów politehniki, którzy nawet do noszenia cegieł się nie nadają.

#15 ~zdołowany~

~zdołowany~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 08:46

Mam takie pytanie.Jakie skutki w przyszłości będzie miało masowe ściąganie imigrantów z różnych stron świata??? do Polski??Pytam z czystej ciekawości,nikt mi nie przeszkadza.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 10:08

Mam takie pytanie.Jakie skutki w przyszłości będzie miało masowe ściąganie imigrantów z różnych stron świata??? do Polski??Pytam z czystej ciekawości,nikt mi nie przeszkadza.

Dokładnie takie same, jak masowe ściąganie.. mieszkańców Afryki i innych kolonii kilka wieków temu. 

Niemniej, rozsądniej jest pytać o to jakie skutki będą miały masowe umowy zlecenie i zycie na kredyt rdzennych mieszkańców. Bo te będa widoczne już za ok 15 lat. Skutki ściągania imigrantów, tzn te najgorsze, zobaczymy nieco później (dzieki czemu to dobry temat zastępczy)

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 13:23

Skutki widać w Niemczech przestepczosc wzrosła masowo w Hamburgu jak mówił na filmie niemiec co najmniej o 80 % , gwałty na kobietach , próby gwałtu, gwałty na dzieciach ,zabójstwa,kradzieże to chleb powszedni ale tam jest na to cenzura w mediach wycisza się temat ludzie informują się na internecie zakładajacc odpoweidnie strony

Cytujac klasyka tym krajem rzadza idioci , nie jestem fanem PIS ale gdyby dalej rządziło PO-PSL co chcieli brac uchodźców każda ilość mielibysmy tu to samo ,reszta dzięki temu że jesteśmy w UE to miliony ludzi mogło stąd uciec gdyby nie to mielibysy tu druga Ukraine i pewnie kilka majdanów

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 14:12

Może jednak wrócimy do tematu głownego czyli tego, że założyciel tematu przecenił wartość swojej pracy, albo to nie za sprawą uchodźców ale naszych rodzimych pracodawców ludzie musza uciekać z rodzinnego kraju?

I ładnie proszę bez tekstów o zakładaniu własnej firmy, bo równie dobrze można odwrócić to twierdzenie: chcesz zatrudnić specjalistę to płać jak specjaliście, a skoro pracę te może wykonywac ktokolwiek to zdaje się m.in. biazet pełen jest ludzi gotowych rzucić prace.

#19 ~dziadek~

~dziadek~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 17:40

Skutki widać w Niemczech przestepczosc wzrosła masowo w Hamburgu jak mówił na filmie niemiec co najmniej o 80 % , gwałty na kobietach , próby gwałtu, gwałty na dzieciach ,zabójstwa,kradzieże to chleb powszedni ale tam jest na to cenzura w mediach wycisza się temat ludzie informują się na internecie zakładajacc odpoweidnie strony

Cytujac klasyka tym krajem rzadza idioci , nie jestem fanem PIS ale gdyby dalej rządziło PO-PSL co chcieli brac uchodźców każda ilość mielibysmy tu to samo ,reszta dzięki temu że jesteśmy w UE to miliony ludzi mogło stąd uciec gdyby nie to mielibysy tu druga Ukraine i pewnie kilka majdanów

majdany jak majdany  ale wojna domowa to juz by byla lub bedzie a wynikiem tego nstepny rozbior Polski mamy jak w banku

#20 ~zły~

~zły~
  • Goście

Napisano 04 maj 2019 - 00:54

Proponuję jechać na znanym białostockim portalu każdego "Janusza" z Białegostoku i okolic, który oferuje mniej niż 2000 na rękę (to nie jest minimum a kwota "psychologiczna"). Jak napisał, któryś z przedmówców ci goście mentalnie tkwią w czasach nędzy gdzie było 5-7h. Do tych łbów "Dobra zmiana" jeszcze nie dotarła!!! Niech sami nap.ierdalają albo ich rodzinki. Można też tu na forum zrobić taka listę cwaniaków, którzy szukają frajera za grosze

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych