Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zzz~

~zzz~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 13:09

stłuczki kraksy i wypadki na tym skrzyżowaniu to standard, szczęśliwie brak jeszcze ofiar śmiertelnych ale śmiem przypuszczać że do czasu. skrzyżowanie nie jest konkretnie oznakowane i znaczna wiąkszość kierowców traktuje je jako rondo.

#2 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 13:47

CYTAT(zzz @ 30.09.2009, 14:09:27) <{POST_SNAPBACK}>
stłuczki kraksy i wypadki na tym skrzyżowaniu to standard, szczęśliwie brak jeszcze ofiar śmiertelnych ale śmiem przypuszczać że do czasu. skrzyżowanie nie jest konkretnie oznakowane i znaczna wiąkszość kierowców traktuje je jako rondo.

Dokładnie, jest to jedno z durniejszych skrzyżowań w Białymstoku i nie wiem dlaczego jeszcze nie jest zrobiona sygnalizacja poprawnie.
Osoby skręcające w lewo, zjeżdżając z krzyżówki, muszą przepuścić tych z prawej. A ponieważ nie ma sygnalizacji, więc nie wiedzą czy ci z prawej mają już czerwone czy jeszcze zielone. Nie wspomnę o tym, że przez te murki, to nic nie widać. No i jak już się zatrzymają, żeby zobaczyć czy coś z prawej nie jedzie, to ci z tyłu pipczą, bo się właśnie zmieniło światło i już mają zielone. Ale skąd ten na krzyżówce ma to wiedzieć, że on ma zielone ??

#3 ~taki jeden~

~taki jeden~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 16:04

CYTAT(karina1002 @ 30.09.2009, 14:47:55) <{POST_SNAPBACK}>
Dokładnie, jest to jedno z durniejszych skrzyżowań w Białymstoku i nie wiem dlaczego jeszcze nie jest zrobiona sygnalizacja poprawnie.
Osoby skręcające w lewo, zjeżdżając z krzyżówki, muszą przepuścić tych z prawej. A ponieważ nie ma sygnalizacji, więc nie wiedzą czy ci z prawej mają już czerwone czy jeszcze zielone. Nie wspomnę o tym, że przez te murki, to nic nie widać. No i jak już się zatrzymają, żeby zobaczyć czy coś z prawej nie jedzie, to ci z tyłu pipczą, bo się właśnie zmieniło światło i już mają zielone. Ale skąd ten na krzyżówce ma to wiedzieć, że on ma zielone ??

No i tu się z Tobą nie zgodzę, że jest to aż takie durne skrzyżowanie. Przecież, każdy wie, że zasada jest prost, ja wjeżdżasz na krzyżówkę i nie wiesz jak jechać, to obowiązuje zasada prawej dłoni, czyli jak masz po prawej auto, to bezwzględnie je przepuszczasz, jak masz wolne po prawej to wtedy jedziesz. Zobaczcie co się dzieje na uliczkach, gdzie nie ma znaków. W Polsce chyba wszyscy kierowcy zapomnieli o tej zasadzie. Skrzyżowanie, nie ma ani jednego znaku, ale jednak mimo to nikt sie do "zasady prawej dłoni" nie stpsuje

#4 ~xxxxxxxx~

~xxxxxxxx~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 16:11

Do redakcji Porannego, jak bede chcial czytac MM Bialystok to se tam wejde a nie jakies inne artykuly umieszczacie. Do redakcji MM Bialystok, jak nie widzicie jaki to ten srebrny samochód to moze nie piszcie ze to Ford. Ja tam Forda w tej kolizji nie widzialem. Tylko srebrnego Volskwagena. A do tych komentujacych, to skrzyzowanie jest poprawnie zrobone , tylko trzeba nauczyc sie na znaki patrzec a nie jezdzicie na pamiec. Pozdrawiam!!!!!

#5 ~zombiszczak~

~zombiszczak~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 07:12

CYTAT(taki jeden @ 30.09.2009, 17:04:05) <{POST_SNAPBACK}>
No i tu się z Tobą nie zgodzę, że jest to aż takie durne skrzyżowanie. Przecież, każdy wie, że zasada jest prost, ja wjeżdżasz na krzyżówkę i nie wiesz jak jechać, to obowiązuje zasada prawej dłoni, czyli jak masz po prawej auto, to bezwzględnie je przepuszczasz, jak masz wolne po prawej to wtedy jedziesz. Zobaczcie co się dzieje na uliczkach, gdzie nie ma znaków. W Polsce chyba wszyscy kierowcy zapomnieli o tej zasadzie. Skrzyżowanie, nie ma ani jednego znaku, ale jednak mimo to nikt sie do "zasady prawej dłoni" nie stpsuje

Ale karina zna tę zasadę. Pisze wyraźnie, że jest tam kiepska widoczność. Potwierdzam to! Wiele razy zdarzały mi się takie sytuacje, że nie było widać czy ktoś nadjeżdża z prawej strony. Nie mówiąc już o idiotach ewidentnie wjeżdżających na czerwonym świetle!
Może Poranny spytałby jakiegoś decydenta, co można tam poprawić...?

#6 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 01 październik 2009 - 07:25

CYTAT(taki jeden @ 30.09.2009, 17:04:05) <{POST_SNAPBACK}>

Wszystko prawda, tylko jak już stoisz i patrzysz czy z prawej masz wolne, to ci z prawej jadą i ..... jadą i ....... jadą, bo mają albo zielone albo czerwone ze strzałką zieloną i jak widzą, że stoisz, to oni jadą. I im się nie dziwię. A Ty sobie stoisz i za cholerę nie wiesz czy ci z prawej to już mają zielone czy czerwone, czy możesz się wciskać czy nie ryzykować. A z tyłu już pipczą bo oni wiedzą, że Ty masz zielone, ale Ty o tym nie wiesz.

Wypadków tam jest dużo i po prostu nie rozumiem dlaczego nie ma powtórzonych świateł przy zjeździe z krzyżówki. Ja rozumiem zasadę prawej strony, tylko skoro jest tam taki duży ruch, to po cholerę utrudniać skoro można ułatwić.

#7 ~K.~

~K.~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2009 - 01:33

CYTAT(xxxxxxxx @ 30.09.2009, 16:11:59) <{POST_SNAPBACK}>
...jak nie widzicie jaki to ten srebrny samochód to moze nie piszcie ze to Ford. Ja tam Forda w tej kolizji nie widzialem. Tylko srebrnego Volskwagena.

Tak dla ścisłości... Volkswagen Sharan i Ford Galaxy to mniej więcej to samo auto :-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych