Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zapraszam na Chińczyka do Brzozowa Starego

64 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Goscie~

~Goscie~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2019 - 22:13

A może tak obie gminy /lapy i Poswietne / dogadalyby się w sprawie drogi z Pietkowa do Łap Dużo ludzi tedy jeździ - od strony Branska i miejscowi Trochę trudno się przemieszcza ta droga ‚ oj trudno Droga jest potrzebna 24 godz na dobę - cały rok ‚ a place od czasu do czasu ‚ albo wcale

#22 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2019 - 11:20

Trudno sobie wyobrazić co to za głowa wymyśliła ‚ by zmarnować ok pół miliona ..? Tak ‚ tak - zmarnować ‚ bo komu to potrzebne ..? Szkoły nie ma ‚ do lekarza nie ma czym dojechać ‚ do miasta na zakupy tez ‚ ale jest jakiś płac - komu i czemu ma służyć .? A kogo to interesuje - ciężki grosz wydany ‚ ktoś niezłe na tym zarobił i - „ ropta ‚ co chceta „” Brak w tym całkowicie logiki Jak tak dalej będą trwonione pieniądze - to dobrze nie będzie

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2019 - 22:25

Trudno sobie wyobrazić co to za głowa wymyśliła ‚ by zmarnować ok pół miliona ..? Tak ‚ tak - zmarnować ‚ bo komu to potrzebne ..? Szkoły nie ma ‚ do lekarza nie ma czym dojechać ‚ do miasta na zakupy tez ‚ ale jest jakiś płac - komu i czemu ma służyć .? A kogo to interesuje - ciężki grosz wydany ‚ ktoś niezłe na tym zarobił i - „ ropta ‚ co chceta „” Brak w tym całkowicie logiki Jak tak dalej będą trwonione pieniądze - to dobrze nie będzie

To nie tylko tu, tak jest w całej Polsce - zlikwidowana komunikacja publiczna, za to place zabaw i siłownie pod chmurką mnożą się jak grzyby po deszczu, młodzi i zdrowi emeryci bawią się w domach dziennego pobytu, klubach seniora i 'studiują' na uniwersytetach trzeciego wieku, a inni nie mają jak dojechać do urzędu i lekarza Rząd niby coś tam obiecał, ale okazuje się, że taki program odtworzenia komunikacji publicznej jest o wiele bardziej skomplikowany, niż 500+ i inne datki Okazuje się, że to, co zaproponowano, to jakiś bubel

#24 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2019 - 23:00

Czy ktoś czyta te wpisy .? Emeryci na wsi są tylko potrzebni do głosowania ‚ bo potem nikt ich głosu nie słucha Takiej niesprawiedliwości jaka jest teraz - chyba nigdy nie było Nikt nie broni najbardziej potrzebujących - oni niczego nie wnoszą A gdzie ich wieloletnia praca .? Kto pomoże samotnym starszym ludziom żyjącym w osamotnieniu ‚ rozproszonych po zapadłych wsiach .? Ich dzieci powyjeżdżały za chlebem - zostali sami z niewielka emerytura i co maja zrobić . - żyć się nie da i umrzeć się nie da Po co im płace zabaw i plaszczadki w środku wsi ..? Kto mi powie - po co .?Gdzie jest troska o starszego człowieka Kiedyś ci ‚ co teraz rządzą - tez będą starzy Czy maja odrobine empatii .?

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 06:42

Czy ktoś czyta te wpisy .? Emeryci na wsi są tylko potrzebni do głosowania ‚ bo potem nikt ich głosu nie słucha Takiej niesprawiedliwości jaka jest teraz - chyba nigdy nie było Nikt nie broni najbardziej potrzebujących - oni niczego nie wnoszą A gdzie ich wieloletnia praca .? Kto pomoże samotnym starszym ludziom żyjącym w osamotnieniu ‚ rozproszonych po zapadłych wsiach .? Ich dzieci powyjeżdżały za chlebem - zostali sami z niewielka emerytura i co maja zrobić . - żyć się nie da i umrzeć się nie da Po co im płace zabaw i plaszczadki w środku wsi ..? Kto mi powie - po co .?Gdzie jest troska o starszego człowieka Kiedyś ci ‚ co teraz rządzą - tez będą starzy Czy maja odrobine empatii .?

SPRAWIEDLIWOŚĆ wg aktualnie miłościwie nam panujących - 500+ na każde dziecko, bez kryterium dochodowego, w tym na jedynaka w rodzinie milionera (na te bogate jedynaki pójdzie najwięcej) i teraz jeszcze kolejna propozycja łaskawców - 500+ (!) pełnoletnim niepełnosprawnym z orzeczeniem o całkowitej niepełnosprawności:

"Chcemy ulżyć osobom, które zostały najbardziej poszkodowane przez los" -  radośnie zaćwierkał  zadowolony z siebie Pan Bankier, o sorry - Pan Premier MMBędzie to najprawdopodobniej (aż!) 500 zł miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia!

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 07:08

Agitka przedwyborcza drąży. Tu niby troska o starszych, samotnych, tak naprawdę chcesz uwalić obecny Rząd. Juz się boje Twojej determinacji i zatroskania.

#27 ~anarchista~

~anarchista~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 10:44

Agitka przedwyborcza drąży. Tu niby troska o starszych, samotnych, tak naprawdę chcesz uwalić obecny Rząd. Juz się boje Twojej determinacji i zatroskania.

Zdecydowanie mnie przeceniasz, ale gdybym nawet miał na cokolwiek wpływ, to sam nie wiem, kogo popierać Ten rząd czy inny - każdy dba wyłącznie o swoje cztery litery Obecnie miłościwie nam panujący rzekomo pochylają się nad słabszymi, rozdając cudze, jak Janosik na prawo i lewo, szczególnie tym, co nie płacą podatków, przekonują przy tym, że wór z Piątką Prezesa jest bez dna; tamten rząd nie bawił się w podchody i brał sobie i swoim - jednym słowem z deszczu pod rynnę!

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 21:12

Zdecydowanie mnie przeceniasz, ale gdybym nawet miał na cokolwiek wpływ, to sam nie wiem, kogo popierać Ten rząd czy inny - każdy dba wyłącznie o swoje cztery litery Obecnie miłościwie nam panujący rzekomo pochylają się nad słabszymi, rozdając cudze, jak Janosik na prawo i lewo, szczególnie tym, co nie płacą podatków, przekonują przy tym, że wór z Piątką Prezesa jest bez dna; tamten rząd nie bawił się w podchody i brał sobie i swoim - jednym słowem z deszczu pod rynnę!

Płacę podatki, nie pobieram 500 plus i nie żałuję tym, którzy pobierają. Coz to jest na utrzymanie dziecka? Podatki i tak się płaci. Co mają powiedzieć na Zachodzie Ci, którzy socjalnie utrzymują wielodzietne arabskie rodziny? Dzisiaj Ich karmią, a jutro....?
A u nas, gospodarka się rozkręca, wiele rodzin wychodzi z ubóstwa.
Ja mam niemało zaufania do tego Rządu.

#29 ~anarchista~

~anarchista~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 22:16

Płacę podatki, nie pobieram 500 plus i nie żałuję tym, którzy pobierają. Coz to jest na utrzymanie dziecka? Podatki i tak się płaci. Co mają powiedzieć na Zachodzie Ci, którzy socjalnie utrzymują wielodzietne arabskie rodziny? Dzisiaj Ich karmią, a jutro....?

Zazdroszczę i współczuję zarazem Zazdroszczę wiary i nadziei, współczuję naiwności Sądzę, że jesteś jeszcze młodym i ufnym człowiekiem Daj Boże, aby Twoje sny o potędze się ziściły, jednak moje życiowe doświadczenie podpowiada mi, że gnamy ku upadkowi, i że słynne słowa ministra spraw wewnętrznych w rządzie Tuska, niejakiego Bartłomieja Sienkiewicza (ch  j, d  a i kamieni kupa) podsumowujące ważne inwestycje rządowe, a tym samym kondycję naszego nieszczęśliwego kraju okażą się, niestety, prorocze  

#30 ~anarchista~

~anarchista~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 06:39

To jeszcze raz ja, bo akurat kanikuła, a mnie naszła taka oto smutna refleksja przed zbliżającą się przedwyborczą sraczką - podobno żyjemy w kraju demokratycznym, czyli takim, w którym zgodnie z definicją rządzi lud przez swych przedstawicieli wybranych demokratycznie! Tylko jaki rzeczywisty wpływ na wybór kandydatów ma szary obywatel

Dostajesz listę, na której są nazwiska z kosmosu albo skompromitowani politycy, a nawet, jak zagłosujesz na konkretnego człowieka, to i tak nie ma znaczenia, bo wygrywa PARTIA!, a nie człowiek! Pierwszy raz  z premedytacją nie poszedłem na wybory, te ostatnie - do europarlamentu Nie miałem ochoty głosować na śpiochów i meleksów, którzy liczyli na znakomicie uposażoną kadencję nic nierobienia i ciepłą emeryturkę, a pozostałych kosmitów (oprócz Cymańskiego) raczej nie znałem

W naszej nieszczęśliwej ojczyźnie demokracja jest tylko pozorna Tak naprawdę rządzi złodziejska finansjera (milionerzy w pierwszym i drugim pokoleniu!), która wykorzystała swoje wpływy w PRL-u (służby specjalne) i rozpierduchę transformacji do rozkradzenia i uwłaszczenia się na majątku naszego biednego kraju, która polityków traktuje, jak lokajów i marionetki, i w sumie słusznie, bo ktoś im kampanie wyborczą sfinansował! Niezależny polityk MUSI być przede wszystkim niezależny finansowo Wówczas byle 'biznesmen' w pierwszym pokoleniu go nie przekupi, by nagiął bandycką ustawę w sejmie! Prezydent USA to jeden z najbogatszych ludzi świata, prezydent Rosji również Tacy nie czapkują bankierom i koncernom, to bankierzy i koncerny wieszają się u ich klamek, a u nas

U nas 'demokratycznie' wybrany gołodupiec liczy na profity choćby przez jedną kadencję (patrz - posłowie i poślice Samoobrony!) i choć ma gębę pełną bogoojczyźnianych frazesów, tak naprawdę ma w głębokim poważaniu los narodu i państwa!

#31 ~anarchista~

~anarchista~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 07:33

Począwszy od ciepłych posadek w najniższych strukturach samorządowych po ministerialne stołki stanowiska nie są zajmowane przez zdolnych i niezależnych partyjnie specjalistów i ekspertów, tylko tradycyjnie za zasługi i po linii - przez znajomków i rodzinnie - mierni, bierni, ale wierni! Nawet, jeśli jest ogłoszony konkurs, to w regulaminie brakuje tylko, jak kandydat powinien się nazywać! Ostatnio niejaka pani Witek, która miękko wylądowała na stanowisku ministra spraw wewnętrznych za nowego europarlamentarzystę Brudzińskiego, nawet nie ukrywała, że o resorcie nie ma bladego pojęcia, Piątkowski, zwykły nauczyciel z zawodu, nie pracujący w szkole od dwudziestu lat - ministrem edukacji Świeżo wybrani europosłowie i europoślice, jednym słowem paniska o wyglądzie i mentalności zaściankowej, bez elementarnej znajomości obcego języka i starzy znajomi towarzysze - jedni jadą do Brukseli, by za ciężki pieniądz ukryć się przed rozgoryczonym ludem (Zalewska), odpocząć i pospać (Jurgiel), korzystać z życia (Karski), inni - by bezkarnie paskudzić we własne gniazdo (Cimoszewicz, Adamowicz, hrabinia Róża Thun, Radzio po żonie Appelbaum de domo Sikorski)

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 07:38

Oczywiście - Piontkowski, nie Piątkowski, sorry!  :)

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 08:30

Zazdroszczę i współczuję zarazem Zazdroszczę wiary i nadziei, współczuję naiwności Sądzę, że jesteś jeszcze młodym i ufnym człowiekiem Daj Boże, aby Twoje sny o potędze się ziściły, jednak moje życiowe doświadczenie podpowiada mi, że gnamy ku upadkowi, i że słynne słowa ministra spraw wewnętrznych w rządzie Tuska, niejakiego Bartłomieja Sienkiewicza (ch j, d a i kamieni kupa) podsumowujące ważne inwestycje rządowe, a tym samym kondycję naszego nieszczęśliwego kraju okażą się, niestety, prorocze

Tez mi autorytet i motto do cytowania. Mamy klasyków z prawdziwego zdarzenia, których słowa wielu podnosiło na duchu, prowadziło do boju. Warto do nich sięgać, bo to uskrzydla, pokazuje sens. Gdyby nie słynne słowa Jana Pawla II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi", może dziś bylibyśmy jeszcze w innym miejscu, np.kolejną Republiką ZSSR?
Jaki jest sens chamskim tekstom nadawać proroczy wymiar? Pogłębiać malkotenckie nastroje?

#34 ~anarchista - malkontent~

~anarchista - malkontent~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 09:31

Tez mi autorytet i motto do cytowania. Mamy klasyków z prawdziwego zdarzenia, których słowa wielu podnosiło na duchu, prowadziło do boju. Warto do nich sięgać, bo to uskrzydla, pokazuje sens. Gdyby nie słynne słowa Jana Pawla II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi", może dziś bylibyśmy jeszcze w innym miejscu, np.kolejną Republiką ZSSR?
Jaki jest sens chamskim tekstom nadawać proroczy wymiar? Pogłębiać malkotenckie nastroje?

Słusznie prawisz! Wszak wiara czyni cuda! I tylko wszelkiej maści frustraci i malkontenci z uporem maniaka twierdzą, iż wiara czyni czuba!

Pozdrawiam głęboko wierzących w pełne nadziei słowa klasyków i spieszę wyjaśnić, iż ZSRR (Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich) (w oryginale CCCP - Sowietskij Sojuz Socjalisticzewskich Respublik) przestał istnieć w 1991 roku, dokładnie 26 grudnia, a związkowe republiki radzieckie zaczęły odtad tworzyć samodzielne państwa!

Ale sorry, wszak chyba nie o ZSRR Tobie chodzi, a o ZSSR! Co prawda, nie bardzo wiem, jak ten skrót odczytać, ale to, że nie wiem, wcale nie znaczy, że jakieś tajemnicze ZSSR nie istnieje! 

PS Był taki klasyk, wieszcz narodowy i wizjoner Słowacki się nazywał, co napisał:

"Polsko! Lecz ciebie błyskotkami łudzą! Pawiem narodów byłaś i papugą, a teraz jesteś służebnicą cudzą…" Pozdrawiam

#35 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 13:12

Przejęzyczenie, którego dziś juz chyba nie trzeba się wstydzić, a znajomość tych kilku faktów nie jest aż takim powodem do szpanu. Wszak działo się to na naszych oczach. Oczywiście, chodziło o ZSRR.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 16:35

Słusznie prawisz! Wszak wiara czyni cuda!(...)
Pozdrawiam głęboko wierzących w pełne nadziei słowa klasyków....
PS Był taki klasyk, wieszcz narodowy i wizjoner Słowacki się nazywał, co napisał:
Polsko! Lecz ciebie błyskotkami łudzą!
Pawiem narodów byłaś i papugą, a teraz jesteś służebnicą cudzą…" Pozdrawiam

###
"Zruć do ostatka te płachty ohydne,
Tę - Dejaniry palącą koszulę:
A wstań jak wielkie posągi bezwstydne,(...)
Niezawstydzona niczem - nieśmiertelna!
Niech ku północy z cichej się mogiły
Podniesie naród - i ludy przelęknie
Że taki wielki posąg - z jednej bryły!
A tak hartowny, że w gromach nie pęknie..."
Ten sam Wieszcz i wiersz, czyli "Grób Agamemnona" - J.Słowacki
Pozdrawiam szczerze i serdecznie

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2019 - 08:55

Począwszy od ciepłych posadek w najniższych strukturach samorządowych po ministerialne stołki stanowiska nie są zajmowane przez zdolnych i niezależnych partyjnie specjalistów i ekspertów, tylko tradycyjnie za zasługi i po linii - przez znajomków i rodzinnie - mierni, bierni, ale wierni! Nawet, jeśli jest ogłoszony konkurs, to w regulaminie brakuje tylko, jak kandydat powinien się nazywać! Ostatnio niejaka pani Witek, która miękko wylądowała na stanowisku ministra spraw wewnętrznych za nowego europarlamentarzystę Brudzińskiego, nawet nie ukrywała, że o resorcie nie ma bladego pojęcia, Piątkowski, zwykły nauczyciel z zawodu, nie pracujący w szkole od dwudziestu lat - ministrem edukacji Świeżo wybrani europosłowie i europoślice, jednym słowem paniska o wyglądzie i mentalności zaściankowej, bez elementarnej znajomości obcego języka i starzy znajomi towarzysze - jedni jadą do Brukseli, by za ciężki pieniądz ukryć się przed rozgoryczonym ludem (Zalewska), odpocząć i pospać (Jurgiel), korzystać z życia (Karski), inni - by bezkarnie paskudzić we własne gniazdo (Cimoszewicz, Adamowicz, hrabinia Róża Thun, Radzio po żonie Appelbaum de domo Sikorski)

Niemało racji w Twoim wywodzie. Cóż kiedy idealizujemy, a sami idealni nie jesteśmy. Tęsknimy do tego co prawe, dobre, prawdziwe, a nie zawsze sami tak postępujemy. Oczekujemy, że polityka będzie fair, a już dzieci wobec siebie potrafią być brutalne. Chamstwa, cwaniactwa w białych rękawiczkach czy bez, nie brakuje w zwykłej rzeczywistości, a polityka chyba jest bardziej skażona.

#38 ~malkontent na urlopie~

~malkontent na urlopie~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2019 - 10:06

Ten sam Wieszcz i wiersz, czyli "Grób Agamemnona" - J.Słowacki
Pozdrawiam szczerze i serdecznie

"Cieszy mię ten rym: Polak mądr po szkodzie! 

Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, nową przypowieść Polak sobie kupi

- że i przed szkodą, i po szkodzie głupi!"

Pozdrawiam równie serdecznie, a będąc niereformowalnym malkontentem, przytaczam równie prorocze słowa Jana z Czarnolasu  :( 

#39 ~malkontent na urlopie~

~malkontent na urlopie~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2019 - 11:04

Niemało racji w Twoim wywodzie. Cóż kiedy idealizujemy, a sami idealni nie jesteśmy. Tęsknimy do tego co prawe, dobre, prawdziwe, a nie zawsze sami tak postępujemy. Oczekujemy, że polityka będzie fair, a już dzieci wobec siebie potrafią być brutalne. Chamstwa, cwaniactwa w białych rękawiczkach czy bez, nie brakuje w zwykłej rzeczywistości, a polityka chyba jest bardziej skażona.

Józef Piłsudski:

„Albowiem poseł do Sejmu jest stworzony na to, ażeby głupio pytał i głupio mówił.” ( z wywiadu dla „Gazety Polskiej” z 26 sierpnia i 7 września 1930 r.)

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2019 - 13:41

Józef Piłsudski:

„Albowiem poseł do Sejmu jest stworzony na to, ażeby głupio pytał i głupio mówił.” ( z wywiadu dla „Gazety Polskiej” z 26 sierpnia i 7 września 1930 r.)

Tekst Kochanowskiego lubię - zawsze aktualny, adekwatny do rzeczywistosci osobistej i społecznej. Dlatego coraz mniej mnie dziwią czy gorszą słabości innych.
A Piłsudski chyba bardziej ironizowal niż mówił serio o sejmowych poslach. Każdy z nas gdyby znalazł się na ich miejscu raczej by tańcowal do rytmu muzyki.
Radosnego wypoczywania i nadziei życzę.
Nie bojmy sie zauwazyc tego, co dzieje się dobrego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych