Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

65 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~gosc~~

~~gosc~~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 09:35

czy wie ktos o jakims otwartym dzis sklepie spozywczym w bialymstoku?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 09:37

Może jeszcze wyłączmy prąd i wodę. Jak żałoba, na całego.

#3 ~~gosc~~

~~gosc~~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 11:10

Lemir na fabrycznej os.sienkiewicza on zawsze jest otwarty i bardzo dobrze

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 11:18

CYTAT(~gosc~ @ 11.04.2010, 12:10:09) <{POST_SNAPBACK}>
Lemir na fabrycznej os.sienkiewicza on zawsze jest otwarty i bardzo dobrze

Dzięki, nie zrobilam wczoraj zakupow, nawet chleba nie mam w domu bo wyjezdzalam . Ilu ludzi jest w takiej stuacji? Wielka tragedia ale zycie toczy sie dalej i dzieci jasc krzyczaa, ja moge nie jesc ale moje dzieci dlaczego maja cierpiec?

#5 ~Żal(oba)~

~Żal(oba)~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 11:21

CYTAT(~gosc~ @ 11.04.2010, 10:35:03) <{POST_SNAPBACK}>
czy wie ktos o jakims otwartym dzis sklepie spozywczym w bialymstoku?

Sklep "Trójka" przy ul. Raginisa (niedaleko cmentarza Farnego). Działa dziś giełda samochodowa (przy lotnisku) i gielda Rolno Towarowa przy Andersa.
------------

Uważam że taki calkowity paraliż miasta - bo to jest paraliż - jest zupelnie bez sensu. Nie mozna kupić żadnych produktów niezbednych do życia: jedzenie, picie, srodki czystości. Szkoły - na razie nie ogłoszono zamknięcia - bedą otwarte i gdzie mam teraz niby kupić długopis, zeszyt czy blok z kartkami?

Żałoba, żałobą - ale to byli dla wiekszości obcy ludzie, niech żałobę obchodzą najbliżsi i rodzina, reszta musi jakoś żyć - zycie dalej się toczy, jest i tak trudno a jeszcze bardziej utrudnia się nam życie.

Zgadzam się z poprzednikiem - sam się dziś nawet zdziwiłem, że elektrownie działają, że jest prad, gaz, woda? Coś tu nie tak, powinni wyłączyć, przecież żałoba narodowa!

Śmieszy mnie - co do sklepów - napis (dziś widziałem pod Galerią Białą), że sklep nieczynny z powodu żaloby w niedzielę 11.04.2010 - przecież żałoba trwa tydzień, to czemu zamykają tylko dziś. To całe zamieszanie jest tylko nie potrzebne a inni wykorzystują to tylko do złych celów! Wiadomo że ludzie jutro rzucą się na sklepy jak dziś i wczoraj nic nie mozna było kupić. Komuś tam się chyba w głowie przewraca, robić taki cyrk! Jak umarł Papież nikt czegos takiego nie wymyślił, żałoba była ale zycie toczyło się dalej, a tu dla takich...

Kolejną rzeczą jest to jak ludzie przedtem narzekali na Kaczyńskich i cały ówczesny rząd, a teraz robią z nich bohaterów co to wynieśli Polskę ponad stan -a nic się nie zmieniło, nic nie poprawiło, po prostu narodowa dwulicowość!

Tym wszystkim, co to uważają się za rodzinę ofiar i przeżywają żałobę składam wyrazy współczucia. Żyjcie i pozwólcie żyć innym!

#6 ~qaz~

~qaz~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 11:30

To, co ludziom każe się zastanowić, to zamknięcie sklepów, to ich dopiero osobiście dotyka, bo bez tego nie mogą żyć... Wtedy pojawia sie oburzenie i zamknięcie sklepów jest tragedią... Ludzie, nie możecie przeżyć jednego dnia bez waszych świątyń - hipermarketów? Chleb, mleko można kupić w prawie wszystkich małych sklepikach osiedlowych, nie róbcie tragedii z jednego dnia zamkniętych sklepów!

#7 ~bell~

~bell~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 11:30

Żałosne jest to, co piszesz. Trzeba trochę poczytać konstytucję, to byś się człowieku dowiedział co ona przewiduje w razie śmierci Prezydenta. Żałosne!!! Że jeszcze tacy ludzie są, którzy nie są niczego świadomi, a się wypowiadają na forum. sad.gif

#8 ~Żal(oba)~

~Żal(oba)~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 11:42

Żalośni to jesteście WY, najpierw narzekacie na prezydenta, a teraz, robicie z niego wyzwoliciela (z nie wiadomo czego) narodu. Skąd miałem k***a wiedzieć kretynie moherowy że prezydent zginie, bedzie żałoba i komuś przyjdzie do glowy zamknięcie sklepów. Tylko w niedzielę mam czas zrobić zakupy bo przez cały tydzień haruje na emerytury dla takich moherów jak ty! Po drugie skad miałem wiedziec że w niedziele nie bedę mógł kupić sobie długopisu albo kartki papieru do szkoły? Weź się postaw w mojej sytuacji i zrozum, nie każdy chomikuje produkty jak stare babcie i ma żarcia na miesiąc, nie musi pracować lub chodzić do szkoły i nie martwi się o to czy bedzie miał na czym się uczyć! Jak jestes taki hej do przodu to powiedz czemu szkół nie zamkną z powodu tak wielkiej tragedii - przecież szkola chyba powinna wspierać patriotyzm. Po drugie uważam że nasz Polski Papież był chyba dla wszystkich kimś wielkim i wyjątkowym, a mimo to nie uczczono jego śmierci w taki sposób. Co do konstytucji, to gdzie jest zapis aby zamknąc hipermarkety albo inne sklepy? Skoro jest twoje zdanie takie a nie inne to czemu nie obrzucasz błotem otwartych sklepików osiedlowych tylko wypowiadasz się o hipermarketach jak o niby swiątyniach dla innych? Dla mnie to nie jest świątynia tylko koniecznosć!

#9 ~guri~

~guri~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 12:05

bell i qaz chodzi jeszcze o to (w sprawie sklepów) że nie są zamkniete dlatego że kogoś obchodzi smierć prezydenta, tylko poto żeby zwiększyć sprzedaż następnego dnia (szczególnie jeśli wszyscy się umówili że zamykają, to ludzie nie mają w większości gdzie się zaopatrzyć w niektóre artykuły). Ludzie przy ul. Andersa mają najbliżej do Kwadratu a jest zamkniety i mają łazić i szukać po całym mieście osiedlowych sklepików, co mają powiedzieć Ci którzy skądś wrócili i nie mają nic w domu? Moja mama miała wczoraj akurat urodziny, cały tydzień ciężko pracowała w szpitalu, wczoraj wróciła bardzo późno z dyżuru i jak ma sobie kupić coś do domu jak wszystko się pokończyło? Dla jasności tato tak samo ciężko pracuje. Niedziela to często dla większości jedyny dzień z wielu ważnych powodów na zaopatrzenie się w niezbędne środki do życie na cały następny dzień, nie każdy ma czas iść we wtorek do sklepu bo nie odpoczywa tylko ma co robić z czasem i nie wie gdzie tu jeszcze palec wsadzić!

#10 ~zenek~

~zenek~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 12:48

hahahah zaloba narodowa a w kontakcie wczoraj impreza na calego, co za dno.

#11 ~!!~

~!!~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 12:56

Popieram ludzi którzy mówią o tym że im sie poprzewracało we łbie by zamykac sklepy/hipermarkety jedynie moge napisać że żałuje że mieszkam obok ludzi którzy uważają że podczas żałoby narodowej wszystko musi być zamknięte i musimy siedzieć w domu i przez te 7 dni użalać sie nad prezydentem i jaki to on nie był, jeszcze troche a filmy o nim powstaną już słysze że jest on bohaterem narodowym a co on takiego zrobił? jest prezydentem jak inni i w ogole tylko bawił sie polityką nie brał w ogóle jej na poważnie więc prosze was zastanówcie sie zanim cos napiszecie... I weś tu bądź patriotą...

#12 ~oj~

~oj~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 13:36

Oj biedne dzieci nie zrobiły zakupków, nie mogą przez pół dnia pohamować swoich zachcianek. A jak w Niemczech w każdą Niedzielę handel nie pracuje... ? To wy chyba z głodu byście zdechli.

#13 ~marszałek~

~marszałek~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 13:56

W katastrofie zginął nie tylko Prezydent, dziesięciu generałów … ale również krewni osób pomordowanych w Katyniu. Niektórych drażni i oburza ogłoszona żałoba. Z tego powodu rzucają inwektywami i przekleństwami na osoby, które zdecydowały się aktywnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych. Ta tragedia, to jest też czas na zastanowienie się dla Ciebie Przyjacielu od niezrealizowanych zakupów w hipermarkecie. Dokąd tak pędzisz? Skoro tak ciężko i długo pracujesz, a nie potrafisz przygotować się na jeden dzień – niedziela, to jak ta Twoja praca wygląda przez sześć dni w tygodniu?

#14 ~gabi~

~gabi~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 14:07

Gdybym wiedział, że w niedziele sklepy są pozamykane tak jak w niemczech to starałbym się robić zakupy przed niedzielą - naprawdę drogi kolego z niemiec nie rozumiesz że tu chodzi o moment zaskoczenia a nie o same zachcianki? Kolego wyżej co byś zrobił gdyby twoje dzieci (niemowlak) plakał bo jest głodny a ty miałeś zrobić jak co tydzień od wielu lat zwykłe codzienne zakupy do domu na następny tydzień? Czy wy na prawdę nie rozumiecie o co tu się rozchodzi? Chcesz obchodzić żałobę to obchodź ale życie toczy się dalej i daj żyć innym nie utrudniając im codziennych obowiązków a nie mani hipermarketowych. Gadacie jak mohery i sami nie żyjecie po chrześcijańsku ani nawet naturalnie, więc beż żadnych tu uzależnień od sklepów czy trudności związanych z uzależnieniem cywilizacyjnym - jesteś taki sam, tylko że zrobiłeś zakupy przed niedzielą!

#15 ~prolongatus~

~prolongatus~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 14:13

CYTAT(marszałek @ 11.04.2010, 14:56:30) <{POST_SNAPBACK}>
W katastrofie zginął nie tylko Prezydent, dziesięciu generałów … ale również krewni osób pomordowanych w Katyniu. Niektórych drażni i oburza ogłoszona żałoba. Z tego powodu rzucają inwektywami i przekleństwami na osoby, które zdecydowały się aktywnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych. Ta tragedia, to jest też czas na zastanowienie się dla Ciebie Przyjacielu od niezrealizowanych zakupów w hipermarkecie. Dokąd tak pędzisz? Skoro tak ciężko i długo pracujesz, a nie potrafisz przygotować się na jeden dzień – niedziela, to jak ta Twoja praca wygląda przez sześć dni w tygodniu?

Nikogo nie oburza tutaj ogłoszona żałoba tylko niepotrzebny cyrk z nią związany. Niech tak samo zamkną wszystkie kwiaciarnie i inne sklepiki przycmentarne - ciekawe jakbyś ty się oburzył nie mogąc kupić znicza w taką okazję, co nie kupiłeś przed niedzielą, co w niedziela mania zakupów cmentarnych może być? Jest żałoba, uczcijmy pamięc osób a nie handlujmy i zarabiajmy na czyimś nieszczęściu! Nikt tu nikogo nie obraża z powodu ogłoszonej żałoby a jedynie z powodu braku inteligencji u obrażanych osób. Które myślą że są świętymi krowami a ich życie jest idealne, a wszyscy inni to grzesznicy?
Dokąd pedzą tacy ludzie jak ci co robią zakupy w niedzielę - chcą poprostu godziwie żyć, widzisz Polska to taki dziwny kraj gdzie nadal człowiek po studiach zarabia mało a człowiek po podstawówce jest milionerem. Chcąc godnie żyć pracuje się od 8 rano do 22 wieczorem, wtedy sklepy są zamkniete.

#16 ~Żal(oba)~

~Żal(oba)~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 14:23

CYTAT(marszałek @ 11.04.2010, 14:56:30) <{POST_SNAPBACK}>
Niektórych drażni i oburza ogłoszona żałoba. Z tego powodu rzucają inwektywami i przekleństwami na osoby, które zdecydowały się aktywnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych. Ta tragedia, to jest też czas na zastanowienie się dla Ciebie Przyjacielu od niezrealizowanych zakupów w hipermarkecie. Dokąd tak pędzisz? Skoro tak ciężko i długo pracujesz, a nie potrafisz przygotować się na jeden dzień – niedziela, to jak ta Twoja praca wygląda przez sześć dni w tygodniu?

Mnie nie drażni sama żałoba tylko głupota ludzi i sposób świętowania żałoby narodowej, skoro zamkniete są hipermarkety a sklepiki spozywcze (osiedlowe) nie to po co ten cyrk? Po za tym wielu ludzi przejęło się tym jakby im co najmniej ktoś matkę zabił i czasem na taką chandrę dobrym rozwiązaniem jest jakieś zajęcie (kino, teatr, restauracja) a tu wszystko pozamykane.
Ja gnam do życie w godziwych warunkach. Nie mam worka pieniędzy a studiuję i muszę sam się utrzymać. Mój dzień wygląda mniej więcej tak: 8-14 zajęcia, 14-14:30/15 (dojazd do pracy, przebranie się), 14:30/15 - 20/22 praca w barze, i w ramach studiów bezpłatna pomoc w DPS 20-22. W DPS mam pracę w dwa dni (wtedy praca w barze do ok.20) pozostałe pracuję w barze do 22. Także jestem wykończony w ciągu 6 dniowego trybu pracy i też nie mam fizycznie czasu. Wiele osób zyje tak jak ja nie dlatego że chce ale dlatego że musi! Skoro jesteś bogaty, masz dobrą godziwą pracę i dogodnych godzinach - to się zamkni i ciesz a nie gadasz głupoty nie rozumiejąc drugiej osoby zakladając że zasługuje tylko na potępienie. Jest źle że sklepy są zamkniete, nie wiem jak apteki ale jesli są (a jak nie to gdyby były) gdyby stała się u ciebie w domu katastrofa i zabrakło jakiegoś leku na receptę to co? - lekarze nie zawsze mają wszystkie leki i tez nie moga ich odsprzedać! Mimo załoby autobusy kursuja - i co powiesz takiemu kierowcy kiedy nie może godnie przeżyć żałoby, tylko musi pracować - i po co ci ten autobus skoro wszystko pozamykane, co?

#17 ~m~

~m~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 14:42

CYTAT(Żal(oba) @ 11.04.2010, 12:42:10) <{POST_SNAPBACK}>
Żalośni to jesteście WY, najpierw narzekacie na prezydenta, a teraz, robicie z niego wyzwoliciela (z nie wiadomo czego) narodu. Skąd miałem k***a wiedzieć kretynie moherowy że prezydent zginie, bedzie żałoba i komuś przyjdzie do glowy zamknięcie sklepów. Tylko w niedzielę mam czas zrobić zakupy bo przez cały tydzień haruje na emerytury dla takich moherów jak ty! Po drugie skad miałem wiedziec że w niedziele nie bedę mógł kupić sobie długopisu albo kartki papieru do szkoły? Weź się postaw w mojej sytuacji i zrozum, nie każdy chomikuje produkty jak stare babcie i ma żarcia na miesiąc, nie musi pracować lub chodzić do szkoły i nie martwi się o to czy bedzie miał na czym się uczyć! Jak jestes taki hej do przodu to powiedz czemu szkół nie zamkną z powodu tak wielkiej tragedii - przecież szkola chyba powinna wspierać patriotyzm. Po drugie uważam że nasz Polski Papież był chyba dla wszystkich kimś wielkim i wyjątkowym, a mimo to nie uczczono jego śmierci w taki sposób. Co do konstytucji, to gdzie jest zapis aby zamknąc hipermarkety albo inne sklepy? Skoro jest twoje zdanie takie a nie inne to czemu nie obrzucasz błotem otwartych sklepików osiedlowych tylko wypowiadasz się o hipermarketach jak o niby swiątyniach dla innych? Dla mnie to nie jest świątynia tylko koniecznosć!

a co Ty jakąś galerianką jesteś, że afere robisz, bo jeden dzień galerie pozamykane? Ogarnij sie troche dziewczyno. To był kwiat inteligencji polskiej i głowa państwa. Może i niektózy ich nie lubili, ale teraz ich nie ma na tym śiwecie, więc troche szacunku, a nie się rzucasz o zamknięty sklep. Masz osiedlowe, po co Ci galeria? Pójdziesz innym razem.
Zero kultury -.- to co się stało, to naprawde straszne, takie tragedie zdarzają się raz na kilkanaście lat!
[*]

#18 ~Zal(oba)~

~Zal(oba)~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 14:49

Eeeeee... nie jest dziewczyną.
Pożyj sobie cały dzień na jednej kromce chleba z masłem i przegotowanej wodzie z kranu, bez obiadu i kolacji, bez papieru toaletowego, bez proszku itp. to pogadamy. Twoje argumenty są psu na budę, dziś byłem na giełdzie samochodowej i tam to ci niby prawdziwi patrioci spędzili dzień - takie to te wasze argumenty.
Walczysz tak zajadle, sączysz tyle jadu bo sama nie doświadczyłaś trudności. Kogo tylko spotkałem dziś na przystanku (stary i młody) zgadzał się ze mną.

#19 ~politechnik~

~politechnik~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 14:55

CYTAT(m @ 11.04.2010, 15:42:10) <{POST_SNAPBACK}>
To był kwiat inteligencji polskiej i głowa państwa. Może i niektózy ich nie lubili, ale teraz ich nie ma na tym śiwecie, więc troche szacunku, a nie się rzucasz o zamknięty sklep. Masz osiedlowe, po co Ci galeria? Pójdziesz innym razem.
Zero kultury -.- to co się stało, to naprawde straszne, takie tragedie zdarzają się raz na kilkanaście lat!
[*]

I dobrze że rzuca się o zamknięty sklep - wolny kraj w końcu. Po drugie nie wierzę że sam obejdziesz się bez sklepu, to że robisz zakupy w inny dzień niż niedziela nie znaczy ze jesteś święty/a - jaki jesteś w stosunku do drugiego człowieka, ile razy przeprosiłeś kogoś, ile razy obraziłes kogos, sam się zastanów nad sobą.

Co do tekstu o kwiecie inteligencji - niezłe, co jarałeś? Generałowie - to jeszcze pewnie z ubiegłego systemu świętoszki.

A galeria po to że tam oprócz spozywki kupisz materiały biurowe i inne rzeczy. Wysil się człowieku i zrozum oburzenie innych ludzi.
Zgadzam się że stala sie straszna tragedia ale nie przechodźmy w drugą skrajność w tym świętowaniu. Całe wydarzenie zamiast polączyć Polaków tylko ich podzieliło... I po co to?

#20 ~Polonista~

~Polonista~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 15:12

CYTAT(m @ 11.04.2010, 15:42:10) <{POST_SNAPBACK}>
To był kwiat inteligencji polskiej i głowa państwa.

Sam sobie odpowiedziałeś. Niezłe jaja, a Wielkanoc już była.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych