Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zaczipuj swojego psa! :: zobacz komentowany artykuł

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2010 - 12:49

już widze jak straz miejska chodzi i sprawdza czy psiaki mają czipy ... :|

To powinno wyglądać tak , że kupując psa gdzie kolwiek sprzedający bać obdarowujący , zanim puści taką osobe z psem do domu , wzywa weterynarza albo ma już gotowego zaczipowanego Psiaka , wpisuje tylko do kompa jego dane i po sprawie .

A zeby nie wyglądało to tak jak w wielu przypdkach , biore psa a jutro pujdziemy po czip bo dziś marnie z kasą , a jutro mi sie nie bedzie chciało , a po 4 tygodniaach jade na wakacje i musze psa sie pozbyć ...

i w rezultacie znowu mamy bezpańskiego , pokszywdzonego zwierzaka ...

koty takze powinny miec czipy ...

#2 monia3a

monia3a

dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 21:50

Co z tego, że mamy ustawę o chipowaniu psów.
Skoro prawda wygląda tak: znachodzimy psa, lecimy do lecznicy i sprawdzamy czy jest zachipowany, wielka radość JEST huurrra i co doopa. dzwonię do schroniska - nie ma go w bazie danych, dzwonię po wszystkich lecznicach - nie ma go, dzwonię do izby weterynaryjnej - nie ma go. siedzę na telefonie pół dnia i psa nie ma nigdzie wpisanego.
Ustawa jest ale nie dopracowana. Ja wiem, że odrazu po zachipowaniu trzeba psa na wszelki wypadek wpisac do bazy danych najlepiej jakiejś europejskiej ale nikt tego w lecznicy nie mówi.
Szary człowiek taki jak ja zachipuje psa i śpi spokojnie, bo przecież pies ma chip. Jak bardzo można się zdziwić gubiąc zachipowanego psa, że ktoś zadzwoni i powie dzień dobry znalazłam pani psa ...

#3 ~bobek~

~bobek~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2010 - 10:47

Straż miejska nie może terroryzować mieszkańców z psami i jak w stanie wojennym, każdą osobę legitymować, sprawdzając bagaż, psa, czip, dokumenty, trzeźwość alkomatem. To już było by gorzej niż w krytykowanych Chinach i na Białorusi- państwo policyjne.
te czipy pomoga włascicielom których pieski zginęły, łatwiej będzie znaleźć właściciela. Czy sa receptą na inne bezpańskie psy?
Niektórzy zainteresowani będą próbowali czipa wydłubać! bez znieczulenia- jeśli będą musieli. Obchodzi się super zaawansowane zabezpieczenia gier, konsol, myślę że z tym czipem pomysłowi sobie poradzą. teraz pies porzucony będzie dodatkowo pozbawiony sporej ilości skóry.

#4 karina1002

karina1002

reporter

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 10:54

CYTAT(bobek @ 22.01.2010, 10:47:47) <{POST_SNAPBACK}>
te czipy pomoga włascicielom których pieski zginęły, łatwiej będzie znaleźć właściciela. Czy sa receptą na inne bezpańskie psy?
Niektórzy zainteresowani będą próbowali czipa wydłubać! bez znieczulenia- jeśli będą musieli.

Eeee tam, po cholerę mają wydłubywać czip skoro i tak nikt nie znajdzie właściciela, bo nikt nie prowadzi tej bazy danych????????

Czipa ma pies, a numerki ma właściciel. Nikt inny. Ani Straż Miejska, ani lecznice. Nikt.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2010 - 16:11

CYTAT(karina1002 @ 22.01.2010, 10:54:22) <{POST_SNAPBACK}>
Eeee tam, po cholerę mają wydłubywać czip skoro i tak nikt nie znajdzie właściciela, bo nikt nie prowadzi tej bazy danych????????

Czipa ma pies, a numerki ma właściciel. Nikt inny. Ani Straż Miejska, ani lecznice. Nikt.

Niestety to prawda nie prowadzi sie u Nas bazy danych ogolnodostepnej tzn ŚWIATOWEJ wiec jedynym wyjsciem jest kupic identyfikator z karteczka w srodku i wpisac tam swoje dane i dane pieska, taniej wyjdzie i nie bedzie trzeba kuc Pupila

#6 ~~mocarze~~

~~mocarze~~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2010 - 17:19

Witam 2lata temu miałam sunię znajdę której szukałam domu ,zaczipowałam ją u weterynarza za 30zł chciałam sprawdzić w bazie danych na Zwycięstwa czy są moje dane ,powiedziano że są tylko psów zaczipowanych za 70zł z paszportem a te po 30 to wielkie nieporozumienie, wróciłam do weterynarza ,wyjaśniło się że żle odczytał i zapewnił że dowiem się w schronisku zadzwoniłam tam powiedziano że mają dane ale nie mogą mi powiedzieć kto jest właścicielem,teraz jak czytam wypowiedzi to zastanawiam się dlaczego weterynarze pobierają opłatę za coś co praktycznie do niczego się nie przydaje,czy wydając pieniądze na czipy na inne psy wyrzucam pieniądze w błoto. A na temat wydłubania nie da się czipa ot tak sobie usunąć to jest niemożliwe

#7 karina1002

karina1002

reporter

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 10:17

CYTAT(~mocarze~ @ 22.01.2010, 17:19:45) <{POST_SNAPBACK}>
Witam 2lata temu miałam sunię znajdę której szukałam domu ,zaczipowałam ją u weterynarza za 30zł chciałam sprawdzić w bazie danych na Zwycięstwa czy są moje dane ,powiedziano że są tylko psów zaczipowanych za 70zł z paszportem a te po 30 to wielkie nieporozumienie, wróciłam do weterynarza ,wyjaśniło się że żle odczytał i zapewnił że dowiem się w schronisku zadzwoniłam tam powiedziano że mają dane ale nie mogą mi powiedzieć kto jest właścicielem,teraz jak czytam wypowiedzi to zastanawiam się dlaczego weterynarze pobierają opłatę za coś co praktycznie do niczego się nie przydaje,czy wydając pieniądze na czipy na inne psy wyrzucam pieniądze w błoto. A na temat wydłubania nie da się czipa ot tak sobie usunąć to jest niemożliwe

Lecznice pobierają opłatę za sam czip - za czip + usługę zaczipowania. I to kosztuje 30 zł. Lecznice nie prowadzą swojje bazy wydanych czipów i nigdzie tego nie przekazują.

Czipowanie za 70 zł wiąże się z wpisaniem do jakiejś bazy danych. Dlatego jest drożej. Ale do jakiej bazy się to wpisuje, to ja nie wiem..

Wpisać do bazy, po zaczipowaniu za 30 zł, możesz sam. Tylko wiesz, wpiszesz do jednej - europejskiej, to tam będzie. Ale samych baz jest tez chyba kilka.

Nie wiem dlaczego w lecznicy powiedzieli, że w schronisku znajdziesz dane właściciela zaczipowanego psa, bo skąd oni mogą wiedzieć że ten czip jest schroniskowy? W schronisku mają dane psów zaczipowanych tylko w schronisku. Więc jeżeli ktoś zaczipował w lecznicy, to tych danych nikt nie ma, póki sam właściciel gdzieś tego psa sam nie zarejestruje.

To w ogóle trąca lekką paranoją, ale tak jest.

A sie zastanawiam, czy nawet gdyby lecznice chciałyby gdzieś wpisywać dane: czip-pies-właściciel, to czy mogłyby to robić ze względu na ustawę danych osobowych. Na pewno musiałaby być zgoda właściciela na zapisanie danych i udostępnianie tych danych. Ile osób na to się zgodzi? Myślę, że niewiele. Tak więc technicznie jest to trochę skomplikowane. Poza tym wątpię, żeby lecznice chciały takie statystyki robić, no i gdzieś je przesyłać do centralnej bazy. Bo bez sensu byłoby, gdyby każda lecznica miala swóją bazę.

#8 ~Cheat HonchoERR75E~

~Cheat HonchoERR75E~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2010 - 11:42

Kolejny bzdurny- martwy przepis ,służący do robienia kasy na psach .

#9 ~~mocarze~~

~~mocarze~~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 13:11

Mam artykuł z Pupili ,Zaczipuj swojego psa, z dn.10stycznia09 pisze że cztery lecznice współpracują ze schroniskiem i Urzędem Miejskim

#10 karina1002

karina1002

reporter

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 10:13

CYTAT(~mocarze~ @ 24.01.2010, 13:11:15) <{POST_SNAPBACK}>
Mam artykuł z Pupili ,Zaczipuj swojego psa, z dn.10stycznia09 pisze że cztery lecznice współpracują ze schroniskiem i Urzędem Miejskim

Tak i tam jest napisane, że jest centralna baza - nigdy nie weszła w życie. Bzdura od samego początku.

#11 monia3a

monia3a

dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 13:53

Niestety bzdurny przepis!
Jak nie zachipujesz swojego psa to dostaniesz mandat od 100 do 500 zł ale jak ucieknie Ci pies i później nie można go znaleść bo nigdzie ten chip nie jest wpisany to mało kogo obchodzi. Ustawa jest ale po co ??

#12 ~Cheat Honcho~

~Cheat Honcho~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:30

CYTAT(monia3a @ 25.01.2010, 13:53:56) <{POST_SNAPBACK}>
Niestety bzdurny przepis!
Jak nie zachipujesz swojego psa to dostaniesz mandat od 100 do 500 zł ale jak ucieknie Ci pies i później nie można go znaleść bo nigdzie ten chip nie jest wpisany to mało kogo obchodzi. Ustawa jest ale po co ??

Kolejny bzdurny- martwy przepis ,służący do robienia kasy na psach . - po to!

#13 ~Bzdurny przepis~

~Bzdurny przepis~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 20:03

Wymyślą sobie taki przepis, który nic nie wnosi, i chodzą i ściągają pieniądze od ludzi, którzy niekoniecznie muszą wiedzieć o kolejnym paragrafie, który zaczął obowiązywać.

#14 ~donata~

~donata~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 09:23

Wiekszosc białostockich piesków z czipami jest w bazie http://www.safe-animal.eu/ sa tam zarowno pieski chipowane przez urzad miasta jak i indywidualnie, kazdy wlasciciel powinien dostac informachje od lek.wet w jakiej bazie bedzie numer zwierzecia

#15 karina1002

karina1002

reporter

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 06:50

Wiekszosc białostockich piesków z czipami jest w bazie http://www.safe-animal.eu/ sa tam zarowno pieski chipowane przez urzad miasta jak i indywidualnie, kazdy wlasciciel powinien dostac informachje od lek.wet w jakiej bazie bedzie numer zwierzecia

Niestety mojego psa, mimo że czipowałam go kilka miesięcy temu, w bazie nie ma.
Z lecznicy też nie miałam informacji, że gdziekolwiek go wpisują. Raczej nie wpisują, nie mają takiego obowiązku.
I wątpię, żeby psy były w bazie, bo jak został znaleziony pies z czipem to i tak właściciel nie został znaleziony po czipie, pies nie był w żadnej bazie a w lecznicach nie mieli ewidencji.

Więc gdzieś tu jest rozbieżność w informacji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych