Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Wystawa Narzędzi Tortur Czasów Inkwizycji już w Warszawie!

wystawa muzeum inkwizycja warszawa narzędzia tortur czas wolny traffic

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 narzedziatortur

narzedziatortur

    absolutnie początkujący

  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 19:55

Czy wiesz jak niebezpieczna i niepohamowana może być ludzka wyobraźnia? Kopernik, Galileo, Joanna D’Arc… Zanim uznano ich racje, szykanowano i ograniczano im wolność wypowiedzi. Zobacz jak czasy Inkwizycji wpłynęły na zmiany społeczne polityczne w Europie, przyjrzyj się historii na przestrzeni 6 wieków.

Już ponad 10 milionów osób w ponad 15 krajach od Hiszpanii po Argentynę obejrzało jedyną w swoim rodzaju wystawę, która dotarła do Polski. Centrum Kultury Traffic oraz Paolo Gobetti ze Stowarzyszenia Badaczy Historii z Valtelliny mają zaszczyt zaprosić na wystawę dotyczącą narzędzi tortur z czasów Inkwizycji, która odbywa się w budynku Traffic na poziomie -1, przy ul. Brackiej 25.

Na powierzchni 500 m2 prezentujemy zbiór ponad 60 narzędzi tortur, stosowanych w czasach Inkwizycji. Wystawa została wzbogacona o opisy historyczne poszczególnych elementów wraz ze zdjęciami i oryginalnymi rycinami.

Odkrywanie najciemniejszych stron człowieka przeraża, ale dziś, w XXI w., w dobie wyścigu zbrojeń, terroryzmu i dążenia ludzkości do samozagłady powinno zmuszać do refleksji.

To warto zobaczyć!

http://www.narzedziatortur.com/Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wystawa, muzeum, inkwizycja, warszawa, narzędzia tortur, czas wolny, traffic

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych