Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wyniki głosowania na budżet obywatelski 2020 , projekt skweru przy ul. Białostockiej - jedna wielka mistyfikacja i marnotrastwo.

Wasilków budżet obywatelski 2020

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Wojtek~

~Wojtek~
  • Goście

Napisano 20 październik 2019 - 15:41

Niedawno pojawiły się wyniki głosowania na Budżet obywatelski 2020. Jednym z wygranych projektów jest projekt Pana radnego Augustynowicza dotyczący rewitalizacji skweru przy ul. Białostockiej tj. dawnym CPN.

Kilka lat temu został on obsadzony krzewami przesadzonymi z rynku miasta. Uchroniło to te krzewy przed zmarnowaniem ,gdy zaczęto prace przy rondzie . Zgadzam się,że można tam jeszcze dosadzić trochę roślin.

Co jednak przedstawia projekt Pana Radnego? W internecie na jednym komputerowym zdjęciu (bez opisu i wyjaśnień) mieszkańcy widzą kolorowe tulipany, żonkile inne rośliny.Wszystko pięknie jak w bajce... Nie widać niestety,żeby było  to wkomponowane w istniejącą zieleń. Nie widać też dużych istniejących drzew ,w tym ponad siedemdziesięcioletniego dębu.

CO Z TYM WSZYSTKIM ? WSZYSTKO PÓJDZIE DO WYRZUCENIA? STAĆ WASILKÓW NA TO? JAK MOŻNA MAMIĆ MIESZKAŃCÓW JEDNYM ZDJĘCIEM ?DLACZEGO RADNY NIE PRZEDSTAWIŁ  KOMPLETNYCH PROJEKTÓW JAK INNI WNIOSKODAWCY?

JA TO NAZYWAM MISTYFIKACJĄ ,A CO NA TO INNI MIESZKAŃCY?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 październik 2019 - 22:26

Radni zgłaszają? Po co?

#3 ~Radny,, a,,~

~Radny,, a,,~
  • Goście

Napisano 21 październik 2019 - 07:43

No właśnie,, radni zgłaszają po co,, jeśli jest to pomysł  włodarzy a budżet obywatelski jest tylko narzędziem do obejścia finansowania tej inwestycji czy to pan augystonowicz poniósł koszty wizualizacji tego pomysłu proszę o ujawnienie autora i kosztów w tym kto zapłacił za tą wizualizację . a może by rozpisać dodatkowy  nabór na  budżet obywatelski w którym znalazł by się teren  ścieżki    rowerowej przy św wodzie a może trzeba by tym zajęła się komisja rewizyjna z przekazaniem wniosków do odpowiednich organów           tak to sobie tylko na razie myślę

#4 ~Tamara~

~Tamara~
  • Goście

Napisano 21 październik 2019 - 16:51

Ja mam inne pytania.

Co na wycinkę istniejących starych drzew Ochrona Środowiska?

Piękne rośliny cebulowe (żonkile i tulipany) zdobią przez tydzień ,a po miesiącu zostają żółte, usychające badyle. Jaki i skąd co roku dodatkowy budżet przeznaczy Urząd na kwiaty jednoroczne na zasadzenie miejsc po uschłych tulipanach i żonkilach?

Jaki będzie koszt usunięcia i utylizacji istniejących drzew i krzewów?

#5 ~Tamara~

~Tamara~
  • Goście

Napisano 21 październik 2019 - 16:53

Ja mam inne pytania.

Co na wycinkę istniejących starych drzew Ochrona Środowiska?

Piękne rośliny cebulowe (żonkile i tulipany) zdobią przez tydzień ,a po miesiącu zostają żółte, usychające badyle. Jaki i skąd co roku dodatkowy budżet przeznaczy Urząd na kwiaty jednoroczne na zasadzenie miejsc po uschłych tulipanach i żonkilach?

Jaki będzie koszt usunięcia i utylizacji istniejących drzew i krzewów?

#6 ~kk~

~kk~
  • Goście

Napisano 21 październik 2019 - 21:46

amatorszczyzna w wykonaniu tego co można lepiej

#7 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 07:32

To moja grodzieńska zrobiona  i ani drzewka ani kwiatka nowa władza nie posadziła ,a przy starym CPN niszcząc to co już posadzone 40tysiaków w d.... wsadzą?

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 08:29

No właśnie,, radni zgłaszają po co,, jeśli jest to pomysł  włodarzy a budżet obywatelski jest tylko narzędziem do obejścia finansowania tej inwestycji czy to pan augystonowicz poniósł koszty wizualizacji tego pomysłu proszę o ujawnienie autora i kosztów w tym kto zapłacił za tą wizualizację . a może by rozpisać dodatkowy  nabór na  budżet obywatelski w którym znalazł by się teren  ścieżki    rowerowej przy św wodzie a może trzeba by tym zajęła się komisja rewizyjna z przekazaniem wniosków do odpowiednich organów           tak to sobie tylko na razie myślę

Rozumiem że powstała też ,,ta,, wizualizacja nowego zagospodarowania terenu przy św wodzie i że to ten sam autor robił to przy CPN za tą samą forsę

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 15:00

Przecież to budzet obywatelski. Ludzie zgłaszają, głosują i wybierają :)

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 15:03

To moja grodzieńska zrobiona i ani drzewka ani kwiatka nowa władza nie posadziła ,a przy starym CPN niszcząc to co już posadzone 40tysiaków w d.... wsadzą?

Spokojnie, sadzi się przecież na wiosnę a nie w październiku. Posadzą

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 20:54

O czym wy tu piszecie?Przez cztery lata poprzedniej kadencji sadzono na ul.Grodzieńskiej i Białostockiej jakieś durne bratki,które zaraz więdły i zarastały chwastami.Te chwasty pieliły kobiety(nie wiem z "jakiej paki") i po kilku dniach dalej "grządki "zarastały zielskiem...bezsens totalny...Co do skweru przy dawnym CPN,to szkoda "pary".Miejsce,obok którego przejeżdża codziennie kilka tysięcy samochodów,zasługuje na zabetenowanie,a nie "zazielenienie".Tam nikt normalny nie idzie wypoczywać.Chyba że po kilku "małpkach"...A co do wizualizacji...pięć lat wstecz widziałem wizualizację basenu :lol:  :lol:  :lol:

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 21:31

A kto pamięta wymianę nasadzeń na rondzie przy ul.Jurowickiej?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 14:54

O czym wy tu piszecie?Przez cztery lata poprzedniej kadencji sadzono na ul.Grodzieńskiej i Białostockiej jakieś durne bratki,które zaraz więdły i zarastały chwastami.Te chwasty pieliły kobiety(nie wiem z "jakiej paki") i po kilku dniach dalej "grządki "zarastały zielskiem...bezsens totalny...Co do skweru przy dawnym CPN,to szkoda "pary".Miejsce,obok którego przejeżdża codziennie kilka tysięcy samochodów,zasługuje na zabetenowanie,a nie "zazielenienie".Tam nikt normalny nie idzie wypoczywać.Chyba że po kilku "małpkach"...A co do wizualizacji...pięć lat wstecz widziałem wizualizację basenu :lol:  :lol:  :lol:

Kiedy człowiek czyta po pracy takie teksty staje się dwa razy mocniej zmęczony , nich się Pani opanuje i tak o tych kobietach nie pisze bo to pokazuje że pani mocno się ekscytuje tym problemem który nie jest obcy  ' one warte są tego by im pomóc a nie by je tak poniżać  :ph34r:

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 15:41

Szczerze, nie sądziłem ,że taki chłam (projekt Radnego)przejdzie. Wstawił jedno zdjęcie ,gdy inni wnioskodawcy naprawdę się napracowali. Widać demokracja nie zawsze zdrowym rozsądkiem się kieruje. Nawet  takie coś ludzie wybiorą  byle by tylko w kolorowym papierku (przepraszam na kolorowym zdjęciu ) było podane.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 16:39

Spokojnie, sadzi się przecież na wiosnę a nie w październiku. Posadzą

Cały rok można sadzić,a przy tak suchych latach lepszy jest termin jesienny.

#16 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 18:04

władza nie chce żadnych kwiatków na białostockiej a gospodarce to na rękę roboty wcale, powałęsać się można 

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 18:33

W Wasilkowie cały rok można sadzić i zimą budować ulice(Białostocka),fenomen.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 18:55

władza nie chce żadnych kwiatków na białostockiej a gospodarce to na rękę roboty wcale, powałęsać się można ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,i łyknąć coś na rozgrzewkę a potem przeczekać do 15

#19 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 06:46

Kiedy człowiek czyta po pracy takie teksty staje się dwa razy mocniej zmęczony , nich się Pani opanuje i tak o tych kobietach nie pisze bo to pokazuje że pani mocno się ekscytuje tym problemem który nie jest obcy  ' one warte są tego by im pomóc a nie by je tak poniżać  :ph34r:

Gdzie tu widzisz "poniżanie".Poniżyć to chciałem tych co te głupoty wymyślają,a nie tych co je realizują.Do pań nic nie mam.I nie jestem żadna "pani" :)

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 06:59

Gdzie tu widzisz "poniżanie".Poniżyć to chciałem tych co te głupoty wymyślają,a nie tych co je realizują.Do pań nic nie mam.I nie jestem żadna " 

Urząd już pracuje

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wasilków, budżet obywatelski 2020

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych