Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

wygląd kościoła św Krzyża w Łapach

niszczenie trudu parafian remont kościół

497 odpowiedzi w tym temacie

#461 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 14:26

teraz nasz kościól wyglada jakby go Cyganie urządzali, estetyka cygańska, czerwony, złoty, marmurki i ledy tandetne, rozpacz ogarnia

zamykam oczy i skupiam sie na słowie, więc cel osiągniety, wierni nie patrzą po ścianach, żeby się nie denerwować :D :lol:

#462 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 14:45

W tych Lapach to sami muzycy, dekoratorzy, architekci i w ogole znawcy kultury i mody, wszystko w jednym pakiecie. Ciekawi mnie tylko jak tych ujadaczy domy wygladaja, mam nadzieje, ze poziom wystroju katalogowy na najwyzszym poziomie! A w glosnikach rozbrzmiewaja utwory najslawniejszych z najslawniejszych!

#463 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 14:55

Trzeba Coś robić żeby finanse płynęły i był podkład i wkład pracy tak jak projekty z mops z p.o.W.ciocią U.i te filiżanki z porcelany za kilka tysiaków dlaczego nie zakupiono do wszystkich szkół czy jak zwał plebani

#464 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 15:01

Się Działo za poprzedniczki U.ciekawe czy za obecnego burmistrza G. też tak działają i pozwoli na taki zestaw polcelany z obecną p.Dyrektor mops czy to była za poprzedniczki p.o W.taka pomoc społeczna???

#465 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 16:55

W tych Lapach to sami muzycy, dekoratorzy, architekci i w ogole znawcy kultury i mody, wszystko w jednym pakiecie. Ciekawi mnie tylko jak tych ujadaczy domy wygladaja, mam nadzieje, ze poziom wystroju katalogowy na najwyzszym poziomie! A w glosnikach rozbrzmiewaja utwory najslawniejszych z najslawniejszych!

Żebyś się nie zdziwił(a): 

*znana blogerka modowa skąd - z Łap!

*wicedyrektor opery - skąd - z Łap! 

*parę domów z iście katalogowym wystrojem też się pewnie znajdzie,

* a w głośnikach NA PEWNO zabrzmią utwory najsławniejszego z najsławniejszych - samego Zenka, powszechnie znanego jako Król Disco Polo!

:D  :D :wub:   :D  :D

#466 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 17:38

po co było zmieniac z dobrego na gorsze? bez sensu i potrzeby no i za to my zapłacilismy, a tego nie chcieliśmy, następny proboszcz, mam nadzieje juz niedługo, może przestanie tak dekorować , czego nam życzę

#467 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 18:20

Wystarczy porównać jak było i jak jest. Witraże, Droga Krzyżowa , Konfesjonały i wiele innych zbędnych zmian.

Współczesne kościoły bardzo często  rażą swoją estetyczną brzydotą,  niefunkcjonalnością, nagromadzeniem wielu elementów (często tandetnych), które bardziej rozpraszają uwagę wiernych niż zachęcają ich do modlitwy i refleksji.

Mam nadzieję, ze każda zmiana jest jakoś uzasadniona  i poparta opiniami architekta  czy dekoratora obiektów sakralnych

#468 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 18:23

teraz nasz kościól wyglada jakby go Cyganie urządzali, estetyka cygańska, czerwony, złoty, marmurki i ledy tandetne, rozpacz ogarnia

zamykam oczy i skupiam sie na słowie, więc cel osiągniety, wierni nie patrzą po ścianach, żeby się nie denerwować :D :lol:

Nawet największe bezguście zobaczy że takiej tandety to ze świecą szukać. Wnętrze kościoła powinno wyciszać,skłaniać do zadumy i refleksji a nie przytłaczać jak las vegas nocą

#469 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 18:30

Nawet największe bezguście zobaczy że takiej tandety to ze świecą szukać. Wnętrze kościoła powinno wyciszać,skłaniać do zadumy i refleksji a nie przytłaczać jak las vegas nocą

J. służy komuś ?

#470 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 19:15

po co było zmieniac z dobrego na gorsze? bez sensu i potrzeby no i za to my zapłacilismy, a tego nie chcieliśmy, następny proboszcz, mam nadzieje juz niedługo, może przestanie tak dekorować , czego nam życzę

O !!! I wyszlo szydlo z worka, czy to Ty? Od tych list i skarg, co do Lomzy sie woza, ba nawet Warszawy chyba haha
Achhhhh o to chodzi ? Proboszcza chcecie pogonic haha podobno organiste... kpiny sobie robicie.... prosze zajac sie polityka i nie wchodzic w tematy kosciola... prosze udekoruj wszystkie miastowe budynki , nasze ulice itpitd

#471 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2020 - 14:52

Kościół św.Krzyża w Łapach jest najlepszą wizytówką naszego miasta.Wielokrotnie pokazywany przez telewizję Białystok przy okazji różnych akcji kulturalnych.Szopka bożonarodzeniowa jest podziwiana przez wszystkich i nie przebiją jej nawet szopki warszawskie.Nie rozumiem więc tych łapiaków którzy ciągle robią w swoje gniazdo.A może to nie łapiacy a inni których zjada zazdrość i chcą zrobić wioskę z miasta Łapy?-gonić ich tam skąd przyszli.

#472 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2020 - 15:36

Kościół św.Krzyża w Łapach jest najlepszą wizytówką naszego miasta.Wielokrotnie pokazywany przez telewizję Białystok przy okazji różnych akcji kulturalnych.Szopka bożonarodzeniowa jest podziwiana przez wszystkich i nie przebiją jej nawet szopki warszawskie.Nie rozumiem więc tych łapiaków którzy ciągle robią w swoje gniazdo.A może to nie łapiacy a inni których zjada zazdrość i chcą zrobić wioskę z miasta Łapy?-gonić ich tam skąd przyszli.

Kościół , jak i  plebania, budynek szkoły, parking, parkan , tuje  od zawsze były  i są  piękną wizytówką naszego miasta. Nikt tego nie kwestionuje, wprost przeciwnie  ile razy popatrzę tyle razy to dzieło wzbudza mój podziw.  W tym wątku nikt tego nie neguje,  chyba chodzi o coś innego, poczytaj może zrozumiesz.

#473 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2020 - 20:16

Gdyby nie fakt, że te zawistne kocopały wypisuje jeden, góra dwóch 'pisarzy', którzy samozwańczo przyjęli rolę tuby czarnego PR-u, to może by i było się czym przejmować!

#474 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2020 - 15:22

Gdyby nie fakt, że te zawistne kocopały wypisuje jeden, góra dwóch 'pisarzy', którzy samozwańczo przyjęli rolę tuby czarnego PR-u, to może by i było się czym przejmować!

Posłuchaj co ludzie mówia, to nie jeden, ani dwóch, to wielka liczba wiernych którym nie wszystko sie podoba, a nawet bardzo wiele sie nie podoba, takie sa fakty.

#475 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2020 - 23:38

Tylko ani jeden z nich nie ma odwagi iść porozmawiać o tym w cztery oczy. Bo jak nie grupowo to anonimowo odważni. Tacy są ci ludzie. O ile można ich ludźmi nazwać. Normalny człowiek to takich swinstw innym nie robi

#476 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 11:44

Tylko ani jeden z nich nie ma odwagi iść porozmawiać o tym w cztery oczy. Bo jak nie grupowo to anonimowo odważni. Tacy są ci ludzie. O ile można ich ludźmi nazwać. Normalny człowiek to takich swinstw innym nie robi

Skąd wiesz ? Rozumiesz  o czym piszesz. Mam wrażenie , że nie.

#477 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 12:05

Posłuchaj co ludzie mówia, to nie jeden, ani dwóch, to wielka liczba wiernych którym nie wszystko sie podoba, a nawet bardzo wiele sie nie podoba, takie sa fakty.

Jeżeli to taka wielka liczba "wiernych" to niech zorganizują referendum wtedy wszyscy się wypowiedzą.

#478 ~Janek Chmielewski~

~Janek Chmielewski~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 21:31

To co wszystko piszecie na temat proboszcza świętego krzyża w Łapach Krzysztof Jurczak to co piszecie tutaj to jest obrażanie kapłana i to wy wypisujecie na temat to macie grzech ciężki bo to jest dobry kapłan a jak wy stoicie pod parkanem albo na podwórku to nie uczestniczyćcie mszy świętej a jeszcze za takie pisanie to zobaczycie że was to plaga taka uderzy i ukarze za takie słowa pisać albo to jest dobry Proboszcz i dobrze że coś nowego robi a sam papież Franciszek powiedział że szopka to powinna być żywa i zwierzęta mogą stać więc obrażanie księdza to jest grzech ciężki i was spotka coś w życiu to i sami przyjedziecie jeszcze z pomocą do ksiedza

#479 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 10:43

To co wszystko piszecie na temat proboszcza świętego krzyża w Łapach Krzysztof Jurczak to co piszecie tutaj to jest obrażanie kapłana i to wy wypisujecie na temat to macie grzech ciężki bo to jest dobry kapłan a jak wy stoicie pod parkanem albo na podwórku to nie uczestniczyćcie mszy świętej a jeszcze za takie pisanie to zobaczycie że was to plaga taka uderzy i ukarze za takie słowa pisać albo to jest dobry Proboszcz i dobrze że coś nowego robi a sam papież Franciszek powiedział że szopka to powinna być żywa i zwierzęta mogą stać więc obrażanie księdza to jest grzech ciężki i was spotka coś w życiu to i sami przyjedziecie jeszcze z pomocą do ksiedza

Masz prawo do swojej  opinii. , ale nie strasz.

#480 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 10:54

Ja proponuję nie reagować na wpisy na temat kościoła bo to pisze jedna lub dwie osoby i wzajemnie się nakręcają.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niszczenie trudu parafian, remont, kościół

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych