Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

wygląd kościoła św Krzyża w Łapach

niszczenie trudu parafian remont kościół

99 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~rozżalony~

~rozżalony~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 22:20

To co się dzieje w kościele św krzyża przekracza wszelkie granice. skończyć to. Żądamy przywrócenia drogi krzyżowej, niewyglądającej jak prawdziwa droga, a nie jak tandetne podświetlane skrzyneczki typu IKEA (nie umniejszając niczemu z tego sklepu). Żądamy przywrócenia Maryji i stojącego obok niej ucznia.

Co następne spadnie ze ściany, pewnie jeszcze Jezusa z Krzyża każe zdjąć ten mały napoleon. To wszystko było jedną wspólną koncepcją artystyczną, pasowało do siebie, łącznie z dawnymi witrażami, a teraz zostaje to zniszczone i zastępowane przypadkowa pstrokacizną. 

Wystarczy już tej kurpiowskiej jarmarszczyzny i kiczu.

Płaciliśmy za poprzedni wystrój kościoła, składaliśmy się wszyscy na niego przed laty, a teraz jeszcze karze się nam płacić za jego zniszczenie. trzeba mieć niezły tupet żeby realizować swoje zachcianki za cudze pieniądze.

A co na to  rada parafialna? Potulne stado baranów do przytakiwania ....

Jest mi żal tego zniszczenia i serce się kraje, będę jeździć do Piotra i Pawła, czego oczy nie widza tego sercu nie żal.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 06:51

To co się dzieje w kościele św krzyża przekracza wszelkie granice. skończyć to. Żądamy przywrócenia drogi krzyżowej, niewyglądającej jak prawdziwa droga, a nie jak tandetne podświetlane skrzyneczki typu IKEA (nie umniejszając niczemu z tego sklepu). Żądamy przywrócenia Maryji i stojącego obok niej ucznia.
Co następne spadnie ze ściany, pewnie jeszcze Jezusa z Krzyża każe zdjąć ten mały napoleon. To wszystko było jedną wspólną koncepcją artystyczną, pasowało do siebie, łącznie z dawnymi witrażami, a teraz zostaje to zniszczone i zastępowane przypadkowa pstrokacizną.
Płaciliśmy za poprzedni wystrój kościoła, składaliśmy się wszyscy na niego przed laty, a teraz jeszcze karze się nam płacić za jego zniszczenie. trzeba mieć niezły tupet żeby realizować swoje zachcianki za cudze pieniądze.
A co na to rada parafialna? Potulne stado baranów do przytakiwania ....
Jest mi żal tego zniszczenia i serce się kraje, będę jeździć do Piotra i Pawła, czego oczy nie widza tego sercu nie żal.

A jedź sobie do Płonki. Podobno teraz to modne, może radnych spotkasz.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 07:10

Ciotki dewotki próbują mieszać. Ciekawe kto przewodzi stadkiem tych owieczek/baranów. Listy poparcia będą zbierać tak jak zbierali dwa lata temu mieszając przy SP1?
I pewnie te same osoby co poprzednio działają.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 07:27

A jedź sobie do Płonki. Podobno teraz to modne, może radnych spotkasz.

Chodzenie do kościła nie jest kwestią mody.

#5 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 07:31

masz rację we wszystkim,mnóstwo ludzi tak uważa, tandeta i kicz w pięknym wcześniej kościele

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 07:37

Idźcie ciotki pomodlć się o rozum. Wszystko się nie podoba, ale grzać zady na cieplych ławkach fajnie?

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 07:57

A co na to  rada parafialna? Potulne stado baranów do przytakiwania ....

Był piękny w swojej prostocie kościół , teraz każda kolejna zmiana to kicz.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 08:11

Zorganizowana grupa atakowała przeć wyborami, teraz kontynuuje atak, przekonaliście mnie, dzisiaj na tacę rzucam 50 pln.

#9 ~Parafianin~

~Parafianin~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 08:49

Mi się zmiany w kościele podobają. Zamykane konfesionały super sprawa. Nowe witraże nasadzenie roślin przed kościołem itd. Czepianie się drogi krzyżowej hm to poprostu brzmi śmiesznie przecież to ładnie wygląda i podświetlenie daje klimat. Ale rozumiem, że komuś może to się nie podobać każdy ma swoje zdanie i wszystkim nie da się dogodzić. Natomiast wyskakiwanie z taką złością at persona do kogoś bo robi zmiany, któte jednym się podobają innym nie hmm niech tą energie lepiej skieruje na pogłębienie wiary bo taka złość od Boga nie pochodzi.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 08:51

Zorganizowana grupa atakowała przeć wyborami, teraz kontynuuje atak, przekonaliście mnie, dzisiaj na tacę rzucam 50 pln.

Proponuję 1000 $ , albo i 2000 $

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 08:58

Jak będzie mnie stać to dam. Przynajmniej widać efekty.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 09:09

Mi się zmiany w kościele podobają. Zamykane konfesionały super sprawa. Nowe witraże nasadzenie roślin przed kościołem itd. Czepianie się drogi krzyżowej hm to poprostu brzmi śmiesznie przecież to ładnie wygląda i podświetlenie daje klimat. Ale rozumiem, że komuś może to się nie podobać każdy ma swoje zdanie i wszystkim nie da się dogodzić. Natomiast wyskakiwanie z taką złością at persona do kogoś bo robi zmiany, któte jednym się podobają innym nie hmm niech tą energie lepiej skieruje na pogłębienie wiary bo taka złość od Boga nie pochodzi.

Właśnie, lepiej energię skierować na pogłębienie wiary, bo straganiarski styl nie pochodzi od Boga.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 09:30

Dlaczego tak NIE Cudował i się NIE mieszał w spółki /polityki i Wybudował Piękny Kościół  ks.prałat Wizner i jest Wspaniałym i Cenionym i zasłużonym dla Łap .A za J.Łapy i Okolice Dudnią co się Działo

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 09:31

Kup dla J. Hybrydę

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 10:10

Bo to tajemnica wiary : euro, złoto i dolary.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 10:17

Nie dzieje się - źle! Dzieje sie - też źle! Ponarzekajmy! O! Coś się dzieje!

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 12:35

Wydaje mi sie ze uzalanie sie na forum nic nie da. To do proboszcza trzebq isc, a nie tworzyc kolejny watek do obszczeliwania. Apropo nie wiedzialam ze pod jednym nickiem jest więcej niz jedna osoba, piszac slowo zadamy

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 12:45

Jak będzie mnie stać to dam. Przynajmniej widać efekty.

raczej efekciarstwo

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 13:14

Zmiany sa faktycznie w złym guście, tez mi się nie podobaja. Proboszcz ma gust nuworysza , czyli bogato i w złym guście, wolałam tamten wystrój, też mi żal tamtego klimatu surowości, skromności i minimalizmu, teraz pstrokacizna, jak pałace cygańskie. Nie mogę patrzeć na te zmiany, więc bardziej się skupiam na słowach i bardziej sie w nie wgłębiam. Może o to chodzi proboszczowi, żeby zamykać oczy na to, co nas otacza?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 13:27

raczej efekciarstwo

Nie znasz intencji?! Nie oceniaj.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niszczenie trudu parafian, remont, kościół

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych