Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Precz z lizusami~

~Precz z lizusami~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2012 - 13:27

Cóż, Pancernik Patiomkin też był filmem genialnym. Nie zmienia to faktu, że była to czysta komunistyczna propaganda. Pasikowski nie robi nic innego, pokazuje zło w wydaniu Polaków chcąc się podlizać nowej "elicie". Liczy na Oskara, którego nie dostała Holland?

#2 ~Margo~

~Margo~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2012 - 13:40

"Wspaniały, poruszający film" - tak "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego ocenił Andrzej Wajda. Ja także się z tym zgadzam, bo POKŁOSIE to ani historyczny, ani antypolski film. Reżera zainspirowanły jedynie dramatyczne wydarzenia z przed kilkudzisięciu lat. Jest do świetny współczesny thriller. Uważam Pokłosie za niezmiernie wazny film do przemyślenia na temat kondycji ludzkiej: odwagi, przebaczenia, moralnoóści itd... film absolutnie dla każdego!!!

#3 ~Katarzyna~

~Katarzyna~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 11:08

Ja też uważam,że nowy film Pasikowskiego jest wspaniały...Fakt,do łatwych nie należy (sam temat jest trudny i poważny),ale widzowie lubiący ambitne kino nie będą zawiedzeni.

#4 ~Ilona~

~Ilona~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 14:53

Zgadzam się, że film jest świetnie zrealizowany i aktorstwo jest na najwyższym poziomie. Przez to jeszcze bardziej Pokłosie dociera do widza i porusza go. Pasikowski wrócił do kina w świetnym stylu, chciałabym, żeby w Polsce powstawało więcej tak mądrych, poruszających, wspaniale zagranych filmów

#5 ~Lublana~

~Lublana~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 19:03

Miałam już okazję zobaczyć ten film. Naprawdę pięknie wyreżyserowana produkcja, aktorzy swietnie zagrali. Przejmujące sceny, podczas których aż płakać się chce. I to ponadczasowe przesłanie, do czego może doprowadzić nienawiść do innego człowieka. Naprawdę znakomity film!

#6 ~Romek~

~Romek~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 19:39

W Pokłosiu został pokazany dramat rodziny - kiepskie relacje między braćmi, zadawnione pretensje, żale a także wyrzuty sumienia. I do tego jeszcze dochodzi tajemnica sprzed lat, a potem ciężar odkrytej prawdy. Ciekawie zostało pokazane podejście do prawdy - dwa bracia i dwa różne sposoby na poradzenie sobie z nią. Film niesamowity

#7 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 23:43

Poszłam trochę przypadkiem, ze znajomumi, ale bardzo mi się podobał. Trzyma w napieciu i do końca nie wiadomo kto jest winny. bardzo dobry :)

#8 ~Mors~

~Mors~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 23:54

Fajna recenzja. Zgadzam się z puentą. Wielkie kino!

#9 ~Tesla~

~Tesla~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 02:00

bardzo dobrze napisane " to coś więcej". po filmie tez miałem takie wrażenie w filmie bylo opisane dużo ponadto niż sama historia braci

#10 ~Jagoda~

~Jagoda~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 10:03

Witam,
byłam na tym filmie i już jak tylko wyszłam z kina wiedziałam że będzie z tego afera
film odważny ale jakże prawdziwy, a niektórzy Polacy są tacy zakuci że aż wstyd
normalnie wstyd mi za nich. Linczują słowami aktorów za zagranie roli, reżysera
są tak totalnie bezkrytyczni wobec własnego narodu. My też potrafimy być źli nie ma
co się czarować.
A potem tacy patrioci idą na marsz z zakrytymi twarzami na manifestacje ludzie!
Też mi kozactwo zakryć twarz i czemu ma to służyć, chyba jak człowiek ma jakieś
przekonania powinien być z nich dumny bo skoro się chowa to coś jest nie tak
obłuda to nasza domena!

#11 ~Jagoda~

~Jagoda~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 10:05

film bardzo dobry wspaniała gra aktorska polecam!

#12 ~Maciej~

~Maciej~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2012 - 18:19

Świetny thriller niosący za sobą refleksję i uniwersalną mądrośc. Film przede wszystkim to studium człowieka - tego do czego może się posunąc w obliczu zagrożenia. Niesamowicie mrozi krew w żyłach i pozostawia ślad po sobie. Na pewno jeszcze wrócę do tego filmu. Pozycja obowiązkowa.

#13 ~Sonia~

~Sonia~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2012 - 22:09

Widzialam juz film i polecam go wszystkim" Polakom" i nie tylko. To swietne przeslanie o tym do czego moze doprawdzic nienawisc i strach... Tym bardziej u nas aktualne w kontekscie wydarzen z 11 listopada. Film bardzo madry i refleksyjny, momentami mocny...

#14 ~albert~

~albert~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2012 - 17:41

Po prostu jak za PRL--u...

#15 ~Tyłek_Kamrata~

~Tyłek_Kamrata~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2012 - 11:21

Czy to film doskonały? Czy aktorzy świetni? Nie wiem... to film o polakach(sic!) i polskości. Nic dodać, nic ująć.

#16 ~LEONORA71~

~LEONORA71~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2012 - 23:59

DZISIAJ OBEJRZAŁAM I TAK JAK MÓWIŁ PO KILKU POKAZACH IRENEUSZ CZOP ,GRAJACY STARSZEGO BRATA PO OSTATNIEJ SCENIE FILMU NA SALI KINOWEJ BYŁA CISZA.TO WSTRZĄSAJĄCY OBRAZ ,ŻADEN NARÓD NIE JEST JEDNOWYMIAROWY.NAWET MY POLACY NIE ZAWSZE BYLIŚMY KRYSZTAŁOWI .IM JESTEM STARSZA I IM WIECEJ CZYTAM KSIĄŻEK O LOSACH LUDZI ,KTÓRZY MIELI TO NIESZCZEŚCIE ŻYC W TYCH TRUDNYCH CZASACH WOJNY ,TYM BARDZIEJ ROZUMIEM ŻE TAMTEN CZAS ,TAMTE WYDARZENIA SĄ WIELOWYMIAROWE,CZSEM ZE STRACHU ROBI SIE OKROPNE RZECZY.NIE ZROZUMIE CHYBA TEGO POKOLENIE ,KTÓRE NAWET NIE PAMIĘTA STANU WOJENNEGO.

#17 ~Sonia~

~Sonia~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 13:48

Bylam na pokazie Poklosie- swietny film. Porusza bardzo wazny temat- zla , ktore siedzi w czlowieku. Pasikowski swietnie pokazuje jak okolicznosci moga wplynac negatywnie na zachowanie czlowieka. Mysle, ze niepotrzebnie naroslo tyle kontrowersji wokol filmu. Jak dla mnie film ma przekaz barzdo uniwersalny.

#18 ~Bombad Jedi~

~Bombad Jedi~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 21:34

po obejrzeniu miałem wrażenie że jest to film pokazujący jak bardzo ludzie po wojnie maja jeszcze w sobie nienawiści. film niema co jest dobry ale jakoś razi trochę ze jest pokazane wszystko na przykładzie Polaków choć z drugiej strony uważam że właśnie u nas najłatwiej o przykłady tego typu.

#19 ~Mariusz~

~Mariusz~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 22:21

Panie Judaszu-Pasikowski, za ile srebrników sprzedałeś się żydostwu, że kręcisz takie "świetne" filmy...
Żeby być uczciwym to nakręć film o kolaboracji żydowskiej z okupantami (wszelkiej maści), o wydawaniu Polaków, o zdradzie polskiej ziemi, o służeniu w UB i SB po wojnie, o morderstwach na Palestyńczykach, o lichwie światowej, "kryzysach" finansowych, wywoływaniu konfliktów, cichych zabójstwach na zlecenie rządu US-raela.
Co, nie wystarczy tematów czy odwagi...?

#20 ~redondo~

~redondo~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2012 - 12:33

Jak widać takie wypowiedzi, oznacza, że odwagi trzeba nakręcenia do takiego filmu jak "Pokłosie". Zamiast pochodni i wideł mamy posty i komentarze. Brawo za film!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych