Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

WEZMĘ KOTKĘ LUB KUPIĘ (KOCIĄTKO)

44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 28 luty 2009 - 17:23

CYTAT(kociaczek0904 @ 28.02.2009, 14:34) <{POST_SNAPBACK}>
Nie musisz hah... OGŁOSZENIE NIEAKTUALNE smile.gif ,mam juz kociaka i juz nic nikomu do tego.

Jednak będę płakać - nad losem tego biednego kociątka.
Nad tobą nie zamierzam, nie warto huh.gif

#22 elleni

elleni

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 16:17

witam dzis szukałam mojego kotka który nam zaginął u sąsiadki urodziły sie koteczki ma ich 4 są malutkie ale kochane moze Pani się zwrócić po kotka do tej Pani mieszka na Wysockiego POZDRAWIAM rolleyes.gif

#23 ~Gość15~

~Gość15~
  • Goście

Napisano 18 październik 2009 - 21:26

No ciekawe CZYTELNICZKO WSZECHWIEDZĄCA. a skad możesz wiedzieć czy ktoś chodzi do weterynarza czy nie, skad wiesz kim ja jestem,co robie...robicie tylko tak jak wam sie podoba, zmieniacie nature, sama sie wysterylizuj, moze nie byloby wtedy tyle biednych dzieciaków na swiecie, bez domu nad głową ,a wy wiecznie rzucacie sie do zwierząt...ze to one nie mają tylko domów.Ludzie też nie wiedza co robią, a mówią że to zwierzęta są głupie.

popieram

nie czepiać się kotów ludzi jest za dużo tych którzy nie mają domu i co?
nie sterylizujcie zwierząt !!!!!!!!!!!!!!!!!!

#24 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 19 październik 2009 - 08:07

CYTAT(Gość15 @ 18.10.2009, 22:26:57) <{POST_SNAPBACK}>

To może wejdź na stronę www.kotkowo.pl i zabierz tez wszystkie koty bezpańskie, które tam są i zaoferuj że zabierzesz wszystkie jakie będą od tej pory zgłaszane i przywozone.

Gwarantuję Ci liczbność stałą - kilkadziesiąt kotów ciągle, po pół roku będziesz miał kilkaset, i po tym pół roku sam zaczniesz szukać sponsora na finansowanie sterylizacji biggrin.gif

Nie znasz problemu - nie wypowiadaj się.

#25 ~bobek~

~bobek~
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 10:02

Ucinanie zdrowych części ciała zwierzętom powinno być surowo karane. To jest zwykły sadyzm wobec zwierząt. Jak można tak bestialsko postępować, ucinać kawałki ciała,pozbawiać zwierzęta okresów godowych, macierzyństwa, ojcostwa- bo właściciel, pan tak sobie życzy. Bo mu jest wygodniej zyć. Chcemy pomagać to pomagajmy, ale pomoc nie polega na okaleczaniu stworzenia któremu chcemy pomóc.
Prokuratura powinna tymi felczerami i właścicielami się zająć i ostro karać.

#26 ~kra~

~kra~
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 20:53

CYTAT(bobek @ 19.10.2009, 11:02:34) <{POST_SNAPBACK}>
Ucinanie zdrowych części ciała zwierzętom powinno być surowo karane. To jest zwykły sadyzm wobec zwierząt. Jak można tak bestialsko postępować, ucinać kawałki ciała,pozbawiać zwierzęta okresów godowych, macierzyństwa, ojcostwa- bo właściciel, pan tak sobie życzy. Bo mu jest wygodniej zyć. Chcemy pomagać to pomagajmy, ale pomoc nie polega na okaleczaniu stworzenia któremu chcemy pomóc.

Oj nie dała natura rozumku

#27 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 20 październik 2009 - 11:47

CYTAT(kra @ 19.10.2009, 21:53:19) <{POST_SNAPBACK}>
Oj nie dała natura rozumku

Oj nie dała, niestety.

#28 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 20 październik 2009 - 12:05

No ciekawe CZYTELNICZKO WSZECHWIEDZĄCA. a skad możesz wiedzieć czy ktoś chodzi do weterynarza czy nie, skad wiesz kim ja jestem,co robie...robicie tylko tak jak wam sie podoba, zmieniacie nature, sama sie wysterylizuj, moze nie byloby wtedy tyle biednych dzieciaków na swiecie, bez domu nad głową ,a wy wiecznie rzucacie sie do zwierząt...ze to one nie mają tylko domów.Ludzie też nie wiedza co robią, a mówią że to zwierzęta są głupie.

popieram

nie czepiać się kotów ludzi jest za dużo tych którzy nie mają domu i co?

Jaka szkoda, że rozumu nie można komuś dodac na siłę.
Wielka szkoda.

Oby kiedyś takie postawy ja ta powyżej były ścigane z mocy prawa.

#29 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 20 październik 2009 - 14:15

Z tą naturą to przesadziłeś "gościu15", bo psy i koty niewiele mają już wspólnego z naturą - od kiedy człowiek udomowił psy i koty. To już nie są dzikie zwierzęta, ale domowe, całkowicie zależne od człowieka.

Idąc takim tokiem myślenia, nasuwa się pytanie: po co chodzisz do weterynarza, czy natura nie powinna wszystkiego sama załatwić ??? Po co leczyć ropomacicze u suni przecież śmierć z powodu ropomacicza jest naturalna?!

Dalszego postu nie rozumiem. Masz pretensje, że ludzie pomagają znaleźć domy bezdomnym zwierzętom????

Czy ktokolwiek tutaj powiedział, że TYLKO zwierzęta nie mają domów?? Są też ludzie, którzy nie mają domów, ale różnica polega na tym, że (wyłączając dzieci bo one nie są niczemu winne) ludzie mają rozum (ponoć) i są zależni od samych siebie. Zwierzęta niestety nie.

I nie rozumiem dlaczego drażnią Cię osoby, które pomagają zwierzętom? Są osoby, które pomagają dzieciom, inne pomagają dorosłym ludziom, inne starszym osobom, inne zwierzętom a jeszcze inne i ludziom i zwierzętom.

#30 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 20 październik 2009 - 14:45

CYTAT(bobek @ 19.10.2009, 11:02:34) <{POST_SNAPBACK}>

A tu porozmawiamy merytorycznie:

Przypisywanie cech ludzkich zwierzętom jest bardzo częstym błędem. Pies to zwierzę, które kieruje się instynktem a nie uczuciami. Nie jest tak, że leży sobie sunia pod drzewkiem i rozmyśla: ok, "jeszcze teraz nie chcę mieć dzieci, pomyślę o tym za pół roku jak się ustatkuję".
Sunię do rozrodu zmusza instynkt a nie chęć posiadania potomstwa. Piszesz o macierzyństwie. Jakie to macierzyństwo, skoro sunia potrafi słabe szczenię wyrzucić a nawet zabić ??? Jakie to macierzyństwo, skoro po kilku tygodniach sunia odstawia młode i o nich zapomina. Nie ma czegoś takiego jak macierzyństwo w przypadku psów - to jest instynkt.

Kiedy sunia nie odczuwa instynktu to nie czuje chęci posiadania potomstwa. I tyle. Zabieg sterylizacji pozbawia instynktu. Po prostu będzie się czuła ciągle tak samo jak się czuła pomiędzy cieczkami. Nic więcej. Nie będzie leżała pod płotem i rozmyślała: "O cholera, a Aza od sąsiadów jest w ciąży, jaka ona jest szczęśliwa a ja nie!!". To jest myślenie abstrakcyjne - obce zjawiska dla psów.

Tak samo jest z psami - psy nie czują potrzeby krycia, póki nie poczuje suczki w "rui". psy nie uprawiają seksu dla przyjemności - tylko i wyłącznie w celu potomstwa. Kastrując psa pozbawiamy go instynktu płciowego, a więc i chęci kopulacji. Wykastrowany samiec NIE ODCZUWA POTRZEBY KRYCIA.

Kiedy samiec, albo samica nie odczuwają instynktu (bo nie mają cieczki, nie czują suki w rui, bądź są wykastrowane/wysterylizowane), to w nosie maja „seksualne uciechy”. Wolą poganiać za patykiem, to dla nich większa radość.

Zastanówmy się też, kiedy tak naprawdę pies cierpi. Czy wtedy, gdy NIE ODCZUWA potrzeby kopulacji, czy może wtedy, gdy taką potrzebę odczuwa, a człowiek nie pozwala? Popęd płciowy to najsilniejszy psi instynkt. Kiedy pies jest głodny, to celem jego życia jest najedzenie się. Kiedy samiec wyczuwa suczkę w rui, to celem jego życia staje się prokreacja. Kiedy suka ma ruję – podobnie, celem jej życia jest prokreacja.

Czy nie lepiej dla psów jest je po prostu wykastrować? W imię nie narażania ich na stres i cierpienie, związanych z niemożnością zrealizowania ich najsilniejszego instynktu?

A ojcostwie to nie wspominam, bo nie widziałam żeby psy się zajmowały "małymi". To zadanie suczki, która często nie pozwala psu podejść do młodych.

ps. Część tekstów wzięłam ze strony:
http://www.zwierzaki...ylizacja.htm#52

gdzie można poczytać o sterylizacjach - o wszystkich za i przeciw. Polecam lekturę bo warta jest przeczytania.

#31 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 21 październik 2009 - 16:21

Sądzę, że szkoda czasu na tłumaczenia.
Do niektórych i tak nic nie dotrze.
Dla nich zwierzę jest rzeczą, a oni jego panem i władcą.
Smutny to obraz człowieczeństwa, bardzo smutny.

#32 ~bobek~

~bobek~
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 09:18

Przypisywanie cech ludzkich zwierzętom jest bardzo częstym błędem. Pies to zwierzę, które kieruje się instynktem a nie uczuciami. Nie jest tak, że leży sobie sunia pod drzewkiem i rozmyśla: ok, "jeszcze teraz nie chcę mieć dzieci, pomyślę o tym za pół roku jak się ustatkuję".

To jest dopiero przedmiotowe traktowanie zwierząt. Jak czytam takie opisy miłośników, którzy okaleczają zwierzęta to ciarki mi po plecach przechodzą. To jakby morderca psychopata usprawiedliwiał swoje postępowanie, bo jego ofiary są podludźmi, gorsza rasą i zasługują na amputacje.
Wasze postępowanie nie ma nic wspólnego z dobrocią dla zwierząt. To jest dobroć dla siebie, dla własnego wygodnictwa, egoizmu. Okaleczę kotka to nie będzie zostawiał śladów zapachowych, jakaż ja jestem dobrą i szlachetną miłośniczką zwierząt, a dla zwiezrącia narządy nie sa potrzebne- bo to tylko mięso i instynkt. Brawo miłośnicy własnego egoizmu.
Według naukowców człowiek tez podświadomie kieruje się instynktem, w tym feromony odgrywają ogromną rolę. instynkt macierzyński np. I wcale człowiek, kobieta od tej suni się nie różni, a mężczyzna od sunia- tak oczywiście upraszczając sprawę, bo stoimy wyżej w rozwoju ewolucyjnym. To co ci się wydaje że to jest twoją niezależną decyzją, najczęściej jest to decyzja twego organizmu, fermionów, genów, hormonów, środowiska i w tym zakresie wcale dużo od zwierząt się nie różnimy. Też jesteśmy ssakami.
Najważniejszym celem życia organizmu (w/g naukowców ) jest utrzymanie przy życiu kodu genetycznego- to on nami rządzi, i dzięki rozmnażaniu dalej może istnieć. To on jest najważniejszy, a człowiek, zwierzę jest tylko nieświadomym nosicielem tego kodu i całe jego działanie, instynkty polegają na powieleniu tego kodu dna. Więcej kopi, większa szansa, że któraś przetrwa.

#33 gawronka

gawronka

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 postów

Napisano 22 październik 2009 - 10:17

CYTAT(bobek @ 22.10.2009, 10:18:22) <{POST_SNAPBACK}>
Najważniejszym celem życia organizmu (w/g naukowców ) jest utrzymanie przy życiu kodu genetycznego- to on nami rządzi, i dzięki rozmnażaniu dalej może istnieć. To on jest najważniejszy, a człowiek, zwierzę jest tylko nieświadomym nosicielem tego kodu i całe jego działanie, instynkty polegają na powieleniu tego kodu dna. Więcej kopi, większa szansa, że któraś przetrwa.

To chyba Ty masz takie podejście aby pozostawić jak najwięcej kodu genetycznego blink.gif

#34 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 22 październik 2009 - 15:31

CYTAT(bobek @ 22.10.2009, 10:18:22) <{POST_SNAPBACK}>
Wasze postępowanie nie ma nic wspólnego z dobrocią dla zwierząt. To jest dobroć dla siebie, dla własnego wygodnictwa, egoizmu. Okaleczę kotka to nie będzie zostawiał śladów zapachowych, jakaż ja jestem dobrą i szlachetną miłośniczką zwierząt, a dla zwiezrącia narządy nie sa potrzebne- bo to tylko mięso i instynkt. Brawo miłośnicy własnego egoizmu.

Bobek, dobrocią nazywasz te życie bezdomnych psów i kotów???

Dobrocią jest życie w lesie, bez schronienia, bez własnego kąta?
Dobrocią jest zamarzanie w lesie, pod murem?
Dobrocią jest przeganianie psów z miejsca na miejsce, bo bezdomnych nikt nie lubi?
Dobrocią jest umieranie z głodu, bo jest się domowym zwierzakiem i nie umie się samemu znaleźć jedzenia?
Dobrocią jest ciąża w lesie bez jedzenia i picia?
Dobrocią jest poród w lesie i wychowywanie młodych bez jedzenia?
Dobrocią jest umieranie w wyniku chorób?
Dobrocią jest umieranie pod kołami samochodów?
Dobrocią są walki o przetrwanie i umieranie w w wyniku ran?

Jeżeli to nazywasz dobrocią, to gratuluję.

Gdybyś choć raz przygarnął sukę z lasu ze szczeniakami, widziałbyś jak suka po tygodniu, pewna że nie ma zagrożenia, po raz pierwszy od nie wiadomo jakiego czasu, zasypia spokojnie bez stresu, miałbyś inny pogląd na całą sprawę i wierz mi, wszystko byś zrobił, żeby takich bezdomnych było jak najmniej.

Ale każdy pomaga jak może. Jedni działają i pomagają. Inni ........ piszą na forum.

#35 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 23 październik 2009 - 07:33

Dochodzę do wniosku, że osobniki pokroju Bobka to po prostu zwykłe trolle, których podstawowym celem w życiu jest łażenie po wszystkich forach i prowokowanie tak dla zasady. Najlepiej to po prostu zignorować.

Użytkownik Czytelniczka edytował ten post 23 październik 2009 - 07:36

#36 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 23 październik 2009 - 07:56

CYTAT(Czytelniczka @ 23.10.2009, 08:33:30) <{POST_SNAPBACK}>
Dochodzę do wniosku, że osobniki pokroju Bobka to po prostu zwykłe trolle, których podstawowym celem w życiu jest łażenie po wszystkich forach i prowokowanie tak dla zasady. Najlepiej to po prostu zignorować.

Hi hi, ja to wiem wink.gif, ale czasami lubię tak z trollami pogadać "merytorycznie" smile.gif.

#37 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 23 październik 2009 - 09:21

CYTAT(karina1002 @ 23.10.2009, 08:56:28) <{POST_SNAPBACK}>
Hi hi, ja to wiem wink.gif, ale czasami lubię tak z trollami pogadać "merytorycznie" smile.gif.

A, to chyba, że tak cool.gif wink.gif

#38 monia3a

monia3a

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 23 październik 2009 - 13:29

A ja mam w domu śliczne białe rodzeństwo - chłopak i dzewczynka i w życiu taka osoba pokroju bobka ode mnie kotka nie dostanie. Co to za życie tych maluszków było pod blokiem?? Głodne, wychudzone, chore... Taka przyszłość spotyka wszystkie biedne zwierzęta wzięte dla zabawy czy kaprysu, jak się znudzi to won jak śmiecia, a poźniej biedna domowa kotka rodzi w zimne jesienne dni kocięta, które i tak pewnie by nie przeżyły żeby nie zostały znalezione w pore.
Ludzie opamiętajcie się i pilnujcie aby psy czy koty nie mnożyły się bez sensu.

#39 ~bobek~

~bobek~
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 20:26

Ludzie opamiętajcie się i pilnujcie aby psy czy koty nie mnożyły się bez sensu.

Mnożenie sie, ma bardzo głęboki sens, większy niż myślisz. To jest zaprogramowane przez stwórce programu, kodu, aby te rozmnażanie się powielanie kodu następowało. Osobniki które przystosują sie do niebezpiecznego środowiska i przeżyją w nim , przekażą lepiej przystosowane cech nowemu pokoleniu,. Słabe, nieprzystosowane zginą, albo w wyniku walk o samice , przegrają i również nie przekarzą chorych, złych cech. Na tym, polega ewolucja. A w/g niektórych teorii genetyków ewolucja jest pezewidziana przez DNA, jest po prostu zapisana w kodzie genetycznym, przez kogo?? niektórzy twierdza że to jakiś stwórca.
Nie stójcie na przeszkodzie ewolucji dzięki której mamy te piesi i kotki. NIE KALECZCIE SWOICH ZWIERZATEK. plz.

#40 ~B.~

~B.~
  • Goście

Napisano 24 październik 2009 - 09:24

CYTAT(bobek @ 23.10.2009, 21:26:04) <{POST_SNAPBACK}>
Mnożenie sie, ma bardzo głęboki sens, większy niż myślisz. To jest zaprogramowane przez stwórce programu, kodu, aby te rozmnażanie się powielanie kodu następowało. Osobniki które przystosują sie do niebezpiecznego środowiska i przeżyją w nim , przekażą lepiej przystosowane cech nowemu pokoleniu,. Słabe, nieprzystosowane zginą, albo w wyniku walk o samice , przegrają i również nie przekarzą chorych, złych cech. Na tym, polega ewolucja. A w/g niektórych teorii genetyków ewolucja jest pezewidziana przez DNA, jest po prostu zapisana w kodzie genetycznym, przez kogo?? niektórzy twierdza że to jakiś stwórca.
Nie stójcie na przeszkodzie ewolucji dzięki której mamy te piesi i kotki. NIE KALECZCIE SWOICH ZWIERZATEK. plz.

Człowieku! Z jakiej ty się choinki urwałeś? Ty w ogóle zastanawiasz sie chociaż trochę nad tym co piszesz, zanim zaczniesz bez sensu w klawiature klepac?!

Jaka ewolucja? Jakie kody genetyczne? Jaki dobór i selekcja naturalna, jaka walka o samicę? W ogóle wiesz w jakim kontekście się takie pojęcia stosuje? Bo na pewno nie w sytuacji gdy dany gatunek jest zależny od innego gatunku, gdy jest udomowiony, gdy populacja jest za wysoka, GDY NIE MA WARUNKÓW I NIE SĄ SPEŁNIONE PODSTAWOWE WYMOGI DO TAK SZCZEGÓŁOWO PRZEZ CIEBIE OPISYWANYCH PROCESÓW !

Nie wiem o co ci chodzi, może o popisanie się znajomością terminów biologicznych wink.gif Jak tak bardzo chcesz sie popisywac to przynajmniej dowiedz sie co one oznaczaja, bo to co piszesz jest po prostu ZABAWNE i ŚMIESZNE wink.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych