Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

WĘDZARNIE

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~Anika~~

~~Anika~~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2009 - 16:21

Zwracam się do mieszkańców o pomoc . Proszę o informację , gdzie można w naszym mieście skorzystać z usług wędzarni. Znam tylko przy ul. Staszica. Czy znajdę jeszcze miejsce , aby uwędzić mięso na święta? Z góry dziekuję i życzę wszystkim spokojnych , zdrowych świąt i nowego roku.

#2 ~sowa54~

~sowa54~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2009 - 16:37

CYTAT(~Anika~ @ 20.12.2009, 16:21:25) <{POST_SNAPBACK}>
Zwracam się do mieszkańców o pomoc . Proszę o informację , gdzie można w naszym mieście skorzystać z usług wędzarni. Znam tylko przy ul. Staszica. Czy znajdę jeszcze miejsce , aby uwędzić mięso na święta? Z góry dziekuję i życzę wszystkim spokojnych , zdrowych świąt i nowego roku.

Jest wędzania na Dziesięcinach ul. Akacjowa od Gajowej. Nr nie pamęetam ale tam miejscowi podpoqwiedzą.Wędzi pan ok.

#3 ~~Anika~~

~~Anika~~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2009 - 17:25

A MOŻE COŚ W OKOLICACH BIAŁEGOSTOKU? DZIEKI ZA INFORMACJĘ.

#4 ~kpt. Bomba~

~kpt. Bomba~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2009 - 18:42

Kilka lat temu najlepsza wędzarnia w mieście była u braci Mrozów na Mickiewicza, ale ich stamtąd wykurzyli...

#5 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2009 - 09:03

a moze ja chcę wędzone warzywa? to gdzie mam możliwość skorzystać z wędzarni na naszym terenie? czyżby w takim dużym mieście i okolicach były tylko 2 wędzarnie? wyobrażm sobie kolejki i niedowędzone produkty. a tyle pisze sie i mówi o naszym regionie słynącym z wędzonek , a tu brak punktów wędzenia.

#6 poinformowany

poinformowany

dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 16:18

Na Podleśnej są dwie. Jedna ok drugą raczej trzeba omijać szerokim łukiem (właściciel z twojej kiełbaski robi sobie zagrychę). Niestety nie znam nr. budynków.

#7 ~kpt. Bomba~

~kpt. Bomba~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2009 - 16:25

CYTAT(poinformowany @ 21.12.2009, 16:18:49) <{POST_SNAPBACK}>
Na Podleśnej są dwie. Jedna ok drugą raczej trzeba omijać szerokim łukiem (właściciel z twojej kiełbaski robi sobie zagrychę). Niestety nie znam nr. budynków.

W takim raziem zmień nick baranie, bo w ten sposób dezinformujesz ludzi!
Aha, omijać trzeba tego... "volksdeutscha"!

#8 poinformowany

poinformowany

dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 17:41

Napisałem to co wiem z doświadczenia.

#9 ~kpt. Bomba~

~kpt. Bomba~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2009 - 21:02

CYTAT(poinformowany @ 21.12.2009, 17:41:05) <{POST_SNAPBACK}>
Napisałem to co wiem z doświadczenia.

W takim razie sorry! Każdy o tym wie, kto jeden raz trafił na tego "volksdeutscha". Mnie akurat przestrzegli życzliwi ludzie PRECYZYJNIE wskazując tego partacza... . Trzeba ostrzegać innych. Jak wykurzyli braci Mrozów (prawie tuż obok), to sporo ludzi pójdzie do niego...

#10 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2009 - 21:43

A są jeszcze te wędzarnie na Podleśnej? Bo jak jeszcze były to ten lepszy to się nazywał, zdaje się Urban.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2009 - 22:11

CYTAT(gościu @ 21.12.2009, 09:03:30) <{POST_SNAPBACK}>
a moze ja chcę wędzone warzywa? to gdzie mam możliwość skorzystać z wędzarni na naszym terenie? czyżby w takim dużym mieście i okolicach były tylko 2 wędzarnie? wyobrażm sobie kolejki i niedowędzone produkty. a tyle pisze sie i mówi o naszym regionie słynącym z wędzonek , a tu brak punktów wędzenia.

a może chcesz wędzonego kota ? właśnie przebywa w Białymstoku Palikot,po-sel po....

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2009 - 22:11

Ja nosiłam na Staszica. W porządku gość wędzi.

#13 ~Katalizator~

~Katalizator~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2009 - 11:15

Jak wędzić to tylko u Tadzia Michałowskiego na Podleśnej . Naprzeciw stawu .

#14 ~klient ze staszica~

~klient ze staszica~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 19:26

dziś odebrałam wędlinę ze staszica - tylko okopcona, w środku surowa, chyba idą teraz na ilość a nie na jakość... bardzo się rozczarowałam trzeba znaleźć inną wędzarnie, ODRADZAM STASZICA!!!!!!!!!!!!!

#15 ~Leon~

~Leon~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 22:29

ahoj
sprawdzilem wiekszosc wedzarni i wiekszosc z nich nie istnieje. Tej na GAjowej nie polecam, czlowiek odparza a nie wedzi...Zostala nam tylko w Bialymstoku wedzrnia na ulicy Podlesnej pod nazwiskiem Urban. Adres jest zmieniony z 42 na Podlesna 36a. Wedzilem tam ostatnio i wyszly pyszne...Polecam :)

#16 ~Bax~

~Bax~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2012 - 20:52

Odebrałem wędline z wędzarni na Staszica... Wędlina wysuszona - jakaś masakra. 5 kg polędwicy do wyrzucenia. Zasniosłem, żeby rozważyli reklamacje to powiedzieli, że polędwica musi być sucha jak wiór....NIE POLECAM, CHAMSTWO I BRAK UMIEJĘTNOŚCI WĘDZENIA.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2012 - 22:18

Odebrałem wędline z wędzarni na Staszica... Wędlina wysuszona - jakaś masakra. 5 kg polędwicy do wyrzucenia. Zasniosłem, żeby rozważyli reklamacje to powiedzieli, że polędwica musi być sucha jak wiór....NIE POLECAM, CHAMSTWO I BRAK UMIEJĘTNOŚCI WĘDZENIA.

spokojnie do vodki się nada

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2012 - 10:15

Jedynym rozsądnym wyjściem jest znalezienie kogoś w okolicznych miejscowościach.Mi udało się to w Choroszczy.Nie mogę podać namiarów,zaraz trzeba uruchomić działalność gospodarczą.
Woziłem przez kilka lat na Akacjową. Przed świętami do wędzarni wędruje kilkaset kawalków.Schab i szynki są zaparzone i przesuszone, większe kawałki są niedowędzone.Charakterystyczna obwódka w połowie średnicy.Zbyt wysoka temperatura, zbyt krótki okres wędzenia.
W sumie i tak wychodzi lepsze niż wędlina przygotowana przez "zanurzanie".

#19 Mark Kelle

Mark Kelle

ARX

• Użytkownicy
  • 522 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 20:49

W Nowodworcach gostek wędzi i wyrabia
odwaga jest mą wiarą

#20 ~sidor~

~sidor~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2012 - 21:02

podobno jest wędzarnia w Wasilkowie zapytajcie na Gajnej każdy wam powie gdzie ta wędzarnia. Podobno ten z wędzarni to kawał pały i wszystko wędzi dosłownie wszystko, nawet mięso nie konsumpcyjne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych