Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

UWAGA OSZUST w Bielsku Podlaskim!

oszust Bielsk Podlaski

191 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Alilia~

~Alilia~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2014 - 12:15

Z końcem listopada 2014 grasuje w Sosnowcu...

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2014 - 17:47

Proste, nie znasz kogoś - nie dajesz mu kasy.

Bez przesady, ale jakim de*ilem trzeba być, aby nieznajomej osobie dać swoje ciężko zarobione pieniądze?

W tamtym roku wracając nocą z ełku, przed białymstokiem zwróciłem uwagę na auto które stało na poboczu z włączonymi światłami awaryjnymi. Stał facet, machał ręką. Zatrzymałem się- myślę dziadek potrzebuje pomocy, pewnie paliwa zabrakło albo co innego ( jak to na trasie )

Zatrzymuję się, podchodzę , pytam co się stało. Koleś próbował wyłudzić ode mnie 100zł na paliwo, mówił że jest w stanie dojechać na stację sam. Zaproponowałem mu , że go podwiozę razem zatankujemy do bańki , którą miałem w aucie. Koleś nagle się oburzył, jak to tak że ja wozić będę jego jak on sam może podjechać. Od razu wyczułem, że coś jest nie tak i odjechałem. 

Nadeszły czasy, że lenie i nieroby potrafią perfidnie oszukiwać np słynną metodą na "wnuczka" lub "policjanta" o złodziejach z wiejskiej już nie wspominam . 

Tyle się mówi o tym wyłudzeniach, rozumiem że wiek itp itd, ale młodzi ludzie dają się otumanić!! Nie znasz kogoś? Ktoś potrzebuje pieniędzy na tzw chleb? Piękne jest to, że ktoś powie że , rzeczywiście na chleb i pójdzie z tobą do sklepu.

Nikomu nie można ufać!!! 

a i jeszcze jedno, w Bielsku naszym również chodzi baba po sklepach i mieszkaniach. 1,50 - 1,60 wzrostu , jedną wyuczoną gadkę ma coś w stylu " dzien dobry, czy grosza może by nie daliscie, wdową chorą jestem, nie mam renty i dochodów, chociaż z 50 zł proszę na życie " - zaproponowaliśmy z kolegą z pracy, że za te 100zł zrobimy jej zakupy w pobliskim sklepie. Oczywiście , że odmówiła. Tyle w temacie, pozdrawiam

#43 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 12:58

Uwaga!

Dziś, 16 stycznia 2014 roku w Bielsku Podlaskim oszust nabierał na historyjkę, że zepsuł mu się samochód jadąc do Wrześni i że potrzebuje 429zł na to, by zreperować jakąś część ale z bankomatu może wyjąć tylko 400zł i prosi o 29zł a w zamian odda drobiem na wartość 100zł bo akurat drób przewozi. Przyznam się, że udało mu się mnie nabrać. Najzwyklej pożałowałam człowieka bo mówił do rzeczy ale byłam naiwna. Za 30zł nie zbiednieję ale ostrzegam innych!!! Podał dane z dowodu osobistego na Piotr Stefański 62-300 Września. Może opowiadać tą samą historyjkę bądź też wymyśli inną tak samo wiarygodną! Uważajcie!!!

Mnie oszukał wczoraj czyli 25.11.2014 roku. Ta sama historia z "drobiem" w zamian za kasę. Też dałam się nabrac. Przyjechał do Bielska-Białej :) Masakra jakaś

#44 ~jeleń~

~jeleń~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 13:15

A mnie przed chwilą drań oszukał.Czytałem o nim wcześniej ale to prawdziwy oszust.Tak nawijał,że zapomniałem o tym drobiu.No i dziś mamy w domu rosół

#45 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 13:20

A mnie przed chwilą drań oszukał.Czytałem o nim wcześniej ale to prawdziwy oszust.Tak nawijał,że zapomniałem o tym drobiu.No i dziś mamy w domu rosół

a skąd jesteś Kolego?

#46 ~Naiwni~

~Naiwni~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 15:30

Wczoraj był w C.H. Sfera w Bielsku- Białej. Oczywiście się nabraliśmy...

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 20:33

głupota nie boli  :D

#48 ~Kinga~

~Kinga~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 13:53

04-12-2014 był w Bielsku Białej, też dałam się nabrać :( dopiero jak nie wrócił z drobiem zobaczyłam na kserze dowodu osobistego że nie ma adresu zameldowania :((( i w necie znalazłam to ostrzeżenie  50 zł poszło w las:( 

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 17:26

Jeżeli to prawda o czym piszecie to śmiech na sali.... :D

i chyba większość oszukanych to kobiety? :)

Sami sobie winni jesteście pozdrawiam  :lol:

#50 ~gość Bielsko-Biała~

~gość Bielsko-Biała~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2014 - 14:24

Gość naprawdę przemyślał sprawę, najpierw prosił o pomoc w znalezieniu warsztatu na internecie....bo mu się zespół łańcuch rozrządun. Jak znaleźliśmy warsztat dzwonił dopytywał  przez telefon o części... w jego głosie przerażenie bo ma na aucie drób który musi dowieźć do sklepu Tesco.... i nie prosił na początku o pieniądze.... dopiero potem jak jeden warsztat  czy drugi mówi ze nie ma na stanie części to proponuje że przyniesie 5 kg drobiu za  to by pożyczyć mu 50 zł bo niedaleko miejsca w którym zepsuło się auto była ta część ale droga .... Powiem tyle..... jak człowiek miał w życiu sytuację, że się mu auto zepsuło i ktoś mu wtedy pomógł  to potem łatwo uwierzyć w takie naciąganie :( Przykre, że tak ludzie wykorzystując chęc pomocy bo w końcu trafi się ktoś kto naprawdę będzie miał kłopot i nikt mu nie pomoże :(

#51 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2014 - 15:18

Kolego tak jestem kobietą, ale w biurze było moich 2 kolegów i oni grzecznie szukali na necie warsztatu, a że ja miałam tylko przy sobie kasę to mu ją przekazałam. Gość jest dobry! Trzeba jakiś pozew zbiorowy zrobić.... znajdą go....albo w necie puścić info o tym gościu, żeby ludzie udostępniali i w końcu wpadnie

#52 ~Joanna~

~Joanna~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2014 - 16:35

Dzisiaj ta sama historia w Cieszynie, mówił że brakuje mu do części bo się mu auto zepsuło, gadal z sensem i że jeszcze drobiem dopłaci, oszukał na 50 zł :-\

#53 ~Gość~

~Gość~

VIP

• Użytkownicy
  • 4487 postów

Napisano 14 grudzień 2014 - 16:39

Dzisiaj ta sama historia w Cieszynie, mówił że brakuje mu do części bo się mu auto zepsuło, gadal z sensem i że jeszcze drobiem dopłaci, oszukał na 50 zł :-\

Kobieto ale jak można wierzyć w takie farmazony. Toż oni na takich ludziach żerują. Każdy oszust gada z sensem i wiarygodnością. Przykładem tego są np. wyłudzenia na "wnuczka" 

#54 ~Joanna~

~Joanna~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2014 - 22:34

Kobieto ale jak można wierzyć w takie farmazony. Toż oni na takich ludziach żerują. Każdy oszust gada z sensem i wiarygodnością. Przykładem tego są np. wyłudzenia na "wnuczka"

Jakbyś go spotkał/a to też byś nie umiał/a mu odmówić, taki był wiarygodny, a kurcze nie moja wina, że jestem taka, że jak ktoś jest w potrzebie to staram się pomóc.
Byłam z tym na policji, ale moje zgłoszenie nic nie zdziała. Można złożyć pozew zbiorowy i wtedy przyniesie to efekt. Czy znajdzie się ktoś, kto chce, żeby ten gość w końcu został ukarany i nie oszukał już innych ludzi?

#55 ~Sulechów~

~Sulechów~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2015 - 08:56

Kolego tak jestem kobietą, ale w biurze było moich 2 kolegów i oni grzecznie szukali na necie warsztatu, a że ja miałam tylko przy sobie kasę to mu ją przekazałam. Gość jest dobry! Trzeba jakiś pozew zbiorowy zrobić.... znajdą go....albo w necie puścić info o tym gościu, żeby ludzie udostępniali i w końcu wpadnie

Pozew zbiorowy?? może i tak, ale uważam że Policja ma to w nosie ja zadzwoniłam na Policje powiedziałam że monitoring jest w sklepie że nie chodzi mi o te 40 zł ale Policja się nie pofatygowała wiec dałam sobie sokój

#56 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2015 - 09:01

gdzie na Policję , proszę powiedzieć bo ja też zgłosiłam niech Komendy to skonfrontują . Pozdrawiam

w Sulechowie (Lubuskie) było to 31 maja 2014 to chyba była sobota

#57 ~ss~

~ss~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2015 - 10:57

Ten cały temat i te historie to "pic na wodę fotomontaż" :D

#58 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2015 - 16:07

Ten cały temat i te historie to "pic na wodę fotomontaż" :D

Ty jesteś pic na wode napisałam że zgłosiłam to na Policje i mam to też na monitoringu facet ma takie gadane że... nawet mnie przekonał gdzie ja nigdy nie wierze w takie bajki...po co mieli byśmy to wymyslać??? zastanów się

#59 ~ss~

~ss~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2015 - 17:35

Ty jesteś pic na wode napisałam że zgłosiłam to na Policje i mam to też na monitoringu facet ma takie gadane że... nawet mnie przekonał gdzie ja nigdy nie wierze w takie bajki...po co mieli byśmy to wymyslać??? zastanów się

Trudno uwierzyć, że gośc jest aż tak inteligentny i trafia na tylu naiwnych/głupich, no i jeszcze przez tyle czasu i wszędzie ta sama historyjka. Nie wierzę i tyle.

#60 ~dax~

~dax~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 16:00

Trudno uwierzyć, że gośc jest aż tak inteligentny i trafia na tylu naiwnych/głupich, no i jeszcze przez tyle czasu i wszędzie ta sama historyjka. Nie wierzę i tyle.

To uwież Piotruś ma talent, dobrze wyuczona historia bardzo wiarygodny i nie chce 100 zł. tylko paredziesiąt zł - też mnie odwiedził -szczęka mi opadła jak wpisałem jego dane w google...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych