Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Urzędy Pracy potrzebne?

41 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 20:56

Niestety w Polsce pogarda dlal ludzi starych czy mało zarabiających ,ci gorzej sytuowani spotykają się wręcz z agresja otoczenia, obgadywaniem ,opluwaniem szczególnie w małych miejscowościach gdzie każdy patrzy na drugiego co ma ,czym jeździ taka zasciankowa mentalność  

Tacy są polacy-katolicy. Utopią cię w łyżce wody. Ile krzywd wyrządzili oni tu na naszych ziemiach. Tego nigdy nie zapomnimy i nie wybaczymy (Zaleszany, Wólka Wyganowska, Puchały Stare, Zanie, Szpaki, Końcowizna i wiele innych miejscowoci). Wiecznaja pamiat pagibszym ludej!

#22 ~bora~

~bora~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 14:38

Tacy są polacy-katolicy. Utopią cię w łyżce wody. Ile krzywd wyrządzili oni tu na naszych ziemiach. Tego nigdy nie zapomnimy i nie wybaczymy (Zaleszany, Wólka Wyganowska, Puchały Stare, Zanie, Szpaki, Końcowizna i wiele innych miejscowoci). Wiecznaja pamiat pagibszym ludej!

Bo wolnośc krzyżami sie mierzy, historia niejeden zna błąd . Alleluja Polsko i do przodu Rodacy..

#23 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 15:42

Bo wolnośc krzyżami sie mierzy, historia niejeden zna błąd . Alleluja Polsko i do przodu Rodacy..

Hamniuku zamkny ryło. Kob ty zdoch sobaka proklaty. Faszysta jobanyj w rot! Taborek!Kab tiebia bolaczka.Poszoł ty w siczku sraty!

#24 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 20:47

Odszczekaj za blużnierstwo wobec mojej Ojczyzny.

Parszuk, had! Paszoł w żopu.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 17:36

Osobiście uważam, że przy tak małym bezrobociu nie są potrzebne. Utrzymywanie z naszych podatków urzędników i ludzi, którzy  przychodzą tylko do urzędu, aby mieć ubezpieczenie zdrowotne to marnotrawstwo. Starych pierników po 40,50 zatrudnić do sprzątania ulic, parków itd., albo wykreślać z ewidencji. Przecież ich tak w tym wieku nie chce zatrudniać, tylko są wydawane nasze podatki na ich ubezpieczenia, które można przekazać na szkolenia, staże młodych ludzi z perspektywami na przyszłość.

Tak to prawda ludzie w tym wieku sa już wykluczeni zresztą dużo młodsi też bo po 30 już trudno o prace liczy się tylko tania elastycza siła robocza czyli uczniaki , ludzie po studiach maja przes,rane . po zawodówkach i technikach maja prace

To jest rzeczywistość a nie ta propaganda o rynku pracownika i braku rak do pracy

#26 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 08:38

Tak to prawda ludzie w tym wieku sa już wykluczeni zresztą dużo młodsi też bo po 30 już trudno o prace liczy się tylko tania elastycza siła robocza czyli uczniaki , ludzie po studiach maja przes,rane . po zawodówkach i technikach maja prace

To jest rzeczywistość a nie ta propaganda o rynku pracownika i braku rak do pracy

polacy jak to polacy, upier...ją swoich.
Najgorsze co może być, to praca u polskiego "byznesmena". Jak polacy nie chcą pracować za ''miskę ryżu'' to sprowadzili Ukraińców, Gruzinów, Pakistańczyków, Bangladesz, Hindusów... Wszystko byle tylko Polakowi uczciwie nie zapłacić. Nie stać, zapłacić pracownikowi, nie zakładaj firmy lub pracuj sam.
polak polakowi wrogiem. Śmieszy mnie ten cały patriotyzm i chrześcijaństwo. Niektórzy nadal chcą podnosić wiek emerytalny, zwłaszcza ci, co prawie całe życie przesiedzieli jako politycy. Ludzie po 40,50, gdy stracą pracę mają problem z zatrudnieniem ze względu na wiek,a te ''osły'' chcą podnieść wiek emerytalny do 67-75 lat. Mądry człowiek to już uciekł lub ucieka z tego państewka, za które nigdy bym nie walczył. Brak bezrobocia, rąk do pracy- zlikwidować UP. Niepotrzebne. PISuaska propaganda sukcesu.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 13:26

polacy jak to polacy, upier...ją swoich.
Najgorsze co może być, to praca u polskiego "byznesmena". Jak polacy nie chcą pracować za ''miskę ryżu'' to sprowadzili Ukraińców, Gruzinów, Pakistańczyków, Bangladesz, Hindusów... Wszystko byle tylko Polakowi uczciwie nie zapłacić. Nie stać, zapłacić pracownikowi, nie zakładaj firmy lub pracuj sam.
polak polakowi wrogiem. Śmieszy mnie ten cały patriotyzm i chrześcijaństwo. Niektórzy nadal chcą podnosić wiek emerytalny, zwłaszcza ci, co prawie całe życie przesiedzieli jako politycy. Ludzie po 40,50, gdy stracą pracę mają problem z zatrudnieniem ze względu na wiek,a te ''osły'' chcą podnieść wiek emerytalny do 67-75 lat. Mądry człowiek to już uciekł lub ucieka z tego państewka, za które nigdy bym nie walczył. Brak bezrobocia, rąk do pracy- zlikwidować UP. Niepotrzebne. PISuaska propaganda sukcesu.

Siedzac i pierdzac za biurkiem w ministerstwie to wiek emerytalny i do 100 można podnisc ,gdzie ci ludzie maja pracować do tej emerytury ?, jak młodzi po studiach nie maja szans nawet zacząć

W moim miescie za PO-PSL  było 2000 bezrobotnych na 5 ofert ten stan utrzymywał się latami ,teraz jest jakies 1000 bezrobotnych a dyrektorka pup wiecznie jakies nagrody odbiera i pierd. do mediów o rekordowo niskim bezrobociu od lat , parodia państwa kto przez PUP znalazł prace chyba ci co tam siedzą

#28 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 14:31

Siedzac i pierdzac za biurkiem w ministerstwie to wiek emerytalny i do 100 można podnisc ,gdzie ci ludzie maja pracować do tej emerytury ?, jak młodzi po studiach nie maja szans nawet zacząć

W moim miescie za PO-PSL  było 2000 bezrobotnych na 5 ofert ten stan utrzymywał się latami ,teraz jest jakies 1000 bezrobotnych a dyrektorka pup wiecznie jakies nagrody odbiera i pierd. do mediów o rekordowo niskim bezrobociu od lat , parodia państwa kto przez PUP znalazł prace chyba ci co tam siedzą

Ludziom wmówiono, że każdy musi skończyć studia. Z wyższym wykształceniem podobno łatwiej jest zdobyć dobrą pracę. Teoria a praktyka nie idą w parze. Z mojego roku tylko kilka osób pracuje zgodnie ze swoim wykształceniem. Reszta wyjechała ''za chlebem'' lub pracuje jako ''fizol'' poniżej swego wykształcenia. Te wszystkie urzędy pracy są niepotrzebne. Ludzie pracujący tam są tylko po to, aby odsiedzieć swoje w pracy i do domu. Rok temu byłem zarejestrowany w  UP — żadnej pomocy, szkoleń itd. Oferty pracy te same co w sieci lub tych pracodawców, u których nawet pracownicy za wschodniej granicy nie chcą już pracować. Skończyłem szkolenie i staż na własny koszt, znalazłem pracę na pewien okres i po skończeniu umowy wyjeżdżam do pracy za granicę. Trzeba uciekać z tego pisowskiego raju.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 15:10

Ludziom wmówiono, że każdy musi skończyć studia. Z wyższym wykształceniem podobno łatwiej jest zdobyć dobrą pracę. Teoria a praktyka nie idą w parze. Z mojego roku tylko kilka osób pracuje zgodnie ze swoim wykształceniem. Reszta wyjechała ''za chlebem'' lub pracuje jako ''fizol'' poniżej swego wykształcenia. Te wszystkie urzędy pracy są niepotrzebne. Ludzie pracujący tam są tylko po to, aby odsiedzieć swoje w pracy i do domu. Rok temu byłem zarejestrowany w  UP — żadnej pomocy, szkoleń itd. Oferty pracy te same co w sieci lub tych pracodawców, u których nawet pracownicy za wschodniej granicy nie chcą już pracować. Skończyłem szkolenie i staż na własny koszt, znalazłem pracę na pewien okres i po skończeniu umowy wyjeżdżam do pracy za granicę. Trzeba uciekać z tego pisowskiego raju.

Pozwól że spytam. Jaki sens było robić te szkolenie? I czy praca jaką zamierzasz wykonywać za granica jest w kierunku odbytego szkolenia? Czy będzie to praca czysto fizyczna?

#30 ~wykształcony i wykluczony~

~wykształcony i wykluczony~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 17:09

Pozwól że spytam. Jaki sens było robić te szkolenie? I czy praca jaką zamierzasz wykonywać za granica jest w kierunku odbytego szkolenia? Czy będzie to praca czysto fizyczna?

Za granica nie musisz pracować fizycznie lub nawet jeśli to nie musi to być jakas mega cięzka praca w Niemczech obecnie taki człowiek zarobi najmniej ponad 5 tys na ręke ,od 2020 stawka brutto za prace to 9,30 brutto /1 h jeeli przcujesz w soboty twój dochód nie bedze niższy niż 7000 tys na reke radze porównać koszty wynajmu we wschodnich Niemczech do tych np. w zachodniej Polsce jeśli ludzie pisza że produkty spożywcze które kupowali w Niemczech a później w PL były tu droższe

Sam byłem w PUP zarejestrowany w 2 urzędach 4 lata nie dostałem żadnej pomocy , no oprócz ubezpieczenia a i jeszcze udało mi się zrobić szkolenie z pup chyba cudem bo chętnych było i tak po nim nigdzie nie znalazłem pracy bo jej za po-psl nie było a  teraz z braku stażu ,doświadczenia

Polska zmierza w złym kierunku młodzi ludzie sa wykluczeni i skazani na życiowy niebyt ja jestem tego przykładem , jak nie masz odpowiednuch konekscji i lub pieniędzy na łapówy to o normalnej pracy zapomnij

Ucze się niemieckiego i mam nadzieje że go ogarnę koledze powyżej który wyjezdza życze powoedzenia szkoda że jak byłem młodszy to tego nie zrobiłem , myślałem że tu da się zyć

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 17:11

Stołki w pup sa po to żeby było gdzie upchać przydu.pasów lokalnego betonu ,do produkowania statystyk nie mających nic wspólnego z rzeczywistoscią

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2019 - 19:52

Osobiście uważam, że przy tak małym bezrobociu nie są potrzebne. Utrzymywanie z naszych podatków urzędników i ludzi, którzy  przychodzą tylko do urzędu, aby mieć ubezpieczenie zdrowotne to marnotrawstwo. Starych pierników po 40,50 zatrudnić do sprzątania ulic, parków itd., albo wykreślać z ewidencji. Przecież ich tak w tym wieku nie chce zatrudniać, tylko są wydawane nasze podatki na ich ubezpieczenia, które można przekazać na szkolenia, staże młodych ludzi z perspektywami na przyszłość

Ale ty jesteś tępa, na szczęście jak już tu ktoś napisał czas leci szybko, i minie parę latek sama będziesz rozchlipaną 40 stką której nikt nie będzie chciał zatrudnić wtedy sama będziesz w parku liście grabić ,życzę ci tego z całego serca za te głupoty co tu napisałaś tępa dzido.

#33 ~Sfałszowana historia~

~Sfałszowana historia~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2019 - 17:21

Bitwa pod Grunwaldem- ostatnia bitwa Polaków z hordami "koto-krzyżowców z całej Europy katoli.

Po stronie nie katoli-Polaków- tylko Litwa i Tatarzy.

#34 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 11:11

Ale ty jesteś tępa, na szczęście jak już tu ktoś napisał czas leci szybko, i minie parę latek sama będziesz rozchlipaną 40 stką której nikt nie będzie chciał zatrudnić wtedy sama będziesz w parku liście grabić ,życzę ci tego z całego serca za te głupoty co tu napisałaś tępa dzido.

Nikt nie musi mnie zatrudniać. Sama pracuję z mężem na siebie. Tępy i głupi to jesteś ty i podobni do ciebie robole. Nie potraficie założyć własnej firmy tylko skomlecie o pracę u ludzi zaradnych ,kreatywnych itp., którzy coś osiągnęli w życiu w przeciwieństwie do was ''najemników''. Życzę ci też........

#35 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 16:52

''Firmy deklarują otwartość na pracowników 50+. 66 proc. zapewnia, że nie dyskryminuje ze względu na wiek. Mimo to ponad połowa silversów przyznaje, że zetknęła się z dyskryminacją ze względu na wiek w procesie rekrutacji, a co trzeci – w obecnym miejscu pracy – wynika z raportu „Pokolenie 50+ w pracy – prawda i stereotypy”. Przedstawicieli tego pokolenia na rynku pracy wyróżnia ich doświadczenie i wykształcenie, są gotowi do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i – wbrew stereotypom – zaznajomieni z mediami społecznościowymi. Podczas rekrutacji często jednak przegrywają z młodszym pokoleniem, które odważniej promuje swoje kandydatury.

– Z jednej strony mamy dużo deklaracji pracodawców, że są przygotowani do zatrudniania osób 50+, że są otwarci, a z drugiej strony mamy pracowników, którzy w wieku 50 lat i więcej są przeźroczyści dla rynku pracy – ocenia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Adam Mamok, dyrektor zarządzający Essilor Polonia.

Z raportu „Pokolenie 50+ w pracy – prawda i stereotypy” opracowanego przez Essilor Polonia i Bigram wynika, że osoby 50+ są przeważnie aktywne zawodowo, cec. je duże doświadczenie zawodowe (83 proc.), komunikatywność (77 proc.) i lojalność wobec pracodawcy (49 proc.). Podobne zdanie mają o silversach pracownicy działów HR. Mimo to osobom w wieku 50+ trudniej znaleźć pracę niż przedstawicielom młodszych pokoleń.

Starsi pracownicy jako przejawy dyskryminacji wskazują m.in. ogłoszenia typu „praca w młodym, dynamicznym zespole”, pytania podczas rozmowy, ile brakuje do emerytury, i wymowne spojrzenia, brak dopasowania do organizacji czy sugestie o usunięciu z CV daty urodzin...'' Polska rzeczywistość...

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 17:09

Nikt nie musi mnie zatrudniać. Sama pracuję z mężem na siebie. Tępy i głupi to jesteś ty i podobni do ciebie robole. Nie potraficie założyć własnej firmy tylko skomlecie o pracę u ludzi zaradnych ,kreatywnych itp., którzy coś osiągnęli w życiu w przeciwieństwie do was ''najemników''. Życzę ci też........

haha ty masz firmę hahaha

chyba taką że nogi rozchylasz a twój osioł pieniądze zbiera

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 00:38

Skoro jesteś taka zaradna ,kreatywna i chyba małomądra skoro umieszczach takie wpisy ,dzisiaj prowadzisz działalność a jutro możesz być pracownikiem u kogos i co wtedy , jak dla ciebie 40-50 latkowie to starzy ludzie już niedługo ty będziesz miała tyle i co wtedy fajnie będzie jak ktoś podobny do ciebie będzie ci ubliżał i dyskryminował ze względu na wiek

#38 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 10:40

haha ty masz firmę hahaha

chyba taką że nogi rozchylasz a twój osioł pieniądze zbiera

Masz pewnie doświadczenie z własną kobietą lub partnerem.

#39 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 10:45

Skoro jesteś taka zaradna ,kreatywna i chyba małomądra skoro umieszczach takie wpisy ,dzisiaj prowadzisz działalność a jutro możesz być pracownikiem u kogos i co wtedy , jak dla ciebie 40-50 latkowie to starzy ludzie już niedługo ty będziesz miała tyle i co wtedy fajnie będzie jak ktoś podobny do ciebie będzie ci ubliżał i dyskryminował ze względu na wiek

Nikt z mojej rodziny nigdy nie skalał się pracą najemną i robola. Nie grozi mi to.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 16:24

Nikt z mojej rodziny nigdy nie skalał się pracą najemną i robola. Nie grozi mi to.

dlaczego Polak dla Polaka jest wilkiem ,za granica to już szkoda gadac ,utarło ise nawet powiedzenie ,,Jak ci Polak na emigracji nie pomógł to już ci pomógł '' to po co to bieganie do kościoła, deklarowanie wiary jak w realnym życiu to tylko obłuda , ludzie dlaczego nie macie do siebie szacunku i nie wspieracie się wzajemne lub nie pomagacie np. na emigracji jeden drugiego utopiłby w łyżce wody
Zycie jest krótkie i jeżeli rzeczywiście wierzycie w Boga to każdy z nas zostanie rozliczony za to co robił i jak traktował bliźniego ,nie wiem ile masz lat ale życie cie jeszcze okory nie nauczyło ,a może być w nim róznie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych