Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 07:09

Notariusz pozbawia prawa do spadku i zachowku, oszustwo 
 Akt notarialny dożywocia, powinien mieć miejsce tylko wtedy gdy wszyscy spadkodawcy są o tym poinformowani. W innym wypadku notariusz bierze udział w przestępstwie ominięcia spadkobierców w spadku.Ja opiekowałem się tatą do końca życia , mieszkałem obok niego i byłem mu dostępny na każde zawołanie.Siostra poza moimi plecami wykupiła mieszkanie , wzięła tatę i wyłudziła od niego podpis na akt notarialny dożywocia. Tata nie wiedział tak naprawdę że pozbawia mnie i moje rodzeństwo prawa do spadku po nim, Moim skromnym zdaniem , nastąpiło przestępstwo ,notariusz i siostry gdyż sistra nie udostępniając nam wgląd do aktu notarialnego dożywocia, i okłamując nas spowodowała przywłaszczenia naszej części spadku, oraz uciekła od wypłaty zachowku. Sądy powinny być na to uczulone , i powinny stanowczo zabierać koncesję notariuszowi i ukarać wysoka karą więzienia za pomoc w przestępstwie zaboru mienia innych osób.Stary wybieg oszustów jest zatwierdzany przez Notariusz z majestacie prawa. DO DZISIAJ NIE MAM DOSTĘPU DO SWOICH RZECZY , BRAK KONTAKTU.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 21:15

Akt notarialny dożywocia, powinien mieć miejsce tylko wtedy gdy wszyscy spadkodawcy są o tym poinformowani. W innym wypadku notariusz bierze udział w przestępstwie ominięcia spadkobierców w spadku.Ja opiekowałem się tatą do końca życia , mieszkałem obok niego i byłem mu dostępny na każde zawołanie.Siostra poza moimi plecami wykupiła mieszkanie , wzięła tatę i wyłudziła od niego podpis na akt notarialny dożywocia. Tata nie wiedział tak naprawdę że pozbawia mnie i moje rodzeństwo prawa do spadku po nim, Moim skromnym zdaniem , nastąpiło przestępstwo ,notariusz i siostry gdyż sistra nie udostępniając nam wgląd do aktu notarialnego dożywocia, i okłamując nas spowodowała przywłaszczenia naszej części spadku, oraz uciekła od wypłaty zachowku. Sądy powinny być na to uczulone , i powinny stanowczo zabierać koncesję notariuszowi i ukarać wysoka karą więzienia za pomoc w przestępstwie zaboru mienia innych osób.Stary wybieg oszustów jest zatwierdzany przez Notariusz z majestacie prawa. DO DZISIAJ NIE MAM DOSTĘPU DO SWOICH RZECZY , BRAK KONTAKTU.

Nie rozumiem tego, co napisałeś.

Piszesz, że mieszkałeś obok taty.

Czy to znaczy, że twój tata mieszkał sam?

#3 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 09:49

Moim zdaniem, akt notarialny dożywocia nie chroni pozostałych spadkobierców wydziedziczonych tym aktem. Twierdzę dlatego że brak poinformowania pozostałych spadkobierców o zaistniałym fakcie, notariusz pozbawia pozostałych spadkobierców ich praw spadkowych, nie dochodząc przy wystawianiu takiego aktu notarialnego dożywocia, czy nie ma innych spadkobierców.Brak informacji dla innych spadkobierców o zaistniałym fakcie odebrania im jakichkolwiek praw spadkowych , jest moim zdaniem oszustwem. Moim skromnym zdaniem jest to oszustwo w majestacie prawa przy udziale prawa i urzędnika państwowego, który nie informując innych spadkobierców swoją decyzją pozbawia ich jakichkolwiek praw spadkowych, bez dochodzenia czy jest rodzeństwo w jakiej są komitywie i współżyciu , z ojcem czy matką i nie informuje o wystawieniu takiego aktu dożywocia innych spadkobierców.jak takowi są. 

#4 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 15:24

Moi rodzice darowali wnukowi dom w zamian za opiekę lecz on ma wszystko w nosie

wyprowadził się do innego miasta więc Ja i moja siostra opiekujemy sie nimi

wozimy na badania i zakupy więc gdzie tu sprawiedliwość.Dodam że nikt mnie 

i siostry o tym fakcie nie poinformował.

#5 ~Karol~

~Karol~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2018 - 01:47

Osoba, to znaczy posiadacz majątku np. gospodarstwo czy dom z działką nie ma obowiązku powiadamiania rodziny o swojej decyzji co do tego w jaki sposób i komu przekaże swój majątek.Przy darowiźnie rodzeństwo ma prawo do zachowku 1/2 przypadajcej części. Przy przekazaniu w zamian za dożywocie już rodzeństwu nic się nie należy, ponieważ na nowym właścicielu ciążą zobowiązania, a ponadto od wartości otrzymanego majątku płaci podatek do fiskusa u notariusza po sporządzeniu aktu notarialnego. I taka to jest sprawa.

#6 TerskiMa

TerskiMa

absolutnie początkujący

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • 3 postów

Napisano 20 luty 2018 - 16:41

Ja tez spotkałem się z taką formą oszustwa, najlepiej pilnować swojej rodzinki i się nią samemu zająć. Starsi ludzie oczekują zaangażowania i troski, a oni wiedza jak podejść samotnika.

#7 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 17:27

Jedno wielkie oszustwo. Po krótkim czasie nowy właściciel przestaje wywiązywać się z obowiązków a schorowana starsza osoba nie ma siły iść do sądu i się przez lata procesować. Nie ma tez na adwokata, bo gdyby była w miarę średnio sytuowana, to by zatrudniła sobie pomoc albo w ostateczności przyjęła na lokatora bez czynszu tylko za pomoc. Rzecz w tym, ze jeśli nowy właściciel przestanie wywiązywać się z obowiązków, to dożywotnik jest na straconej pozycji. Nie pomoże mu żaden urząd a sądy z reguły nie rozwiązują tych umów tylko nakazują płacić nowemu właścicielowi jakąś nędzną rentę - której oczywiście tamten nie ma zamiaru płacić. Pozostają kolejne lata na kolejne rozprawy sądowe ale dom czy mieszkanie są już bezpowrotnie stracone. Nie dajcie się nabrać na żadne dożywocie.

#8 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 17:37

Brak znajomości prawa ale i zwykłej logiki. Właściciel np. domu ma prawo zadysponować swoim majątkiem dowolnie, nie informując o tym nikogo. Może go sprzedać, zburzyć czy podarować (np. kościołowi za przepustkę do nieba czy skrócenie czasu  pobytu w czyśćcu o jakieś 500 lat za wstawiennictwem jakiegoś pedofila w sukience). Dożywocie nie ma żadnego związku z dziedziczeniem, postępowaniem testamentowym, zgodnym z prawem podziałem majątku po śmierci właściciela. Autor powyższego zapomniał, że inne prawa przysługują ludziom żywym a inne dotyczą majątku po jego śmierci.

#9 ~Dorota~

~Dorota~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 20:44

Jeżeli osoba wymagająca opieki nie ma dzieci, męża, rodziców ani rodzeństwa. Ma rodzeństwo rodziców ( starsze od niej osoby) i ich dzieci. Ale żadna z tych osób nie jest zainteresowana pomocą ( są za to zainteresowani bezzwrotnymi pożyczkami.... . Jest natomiast obca ( żadne pokrewieństwo ) osoba która opiekuje się i pomaga we wszystkim tej osobie. Czy można takiej obcej osobie zapisać majątek za dożywocie? I czy później w/w" Rodzina" - będzie mogła odebrać ten"Majątek" opiekunowi. Zaznaczę, że na chwile obecna jest napisany testament na opiekuna.

#10 ~Marian~

~Marian~
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 06:34

Chce umowe o dożywocie podpisuje z osoba zainteresowana czy z małżeństwem. Jak to wyglada z prawnego punktu widzenia jeżeli chce podpisać umowe z córka która jest w związku małżeńskim to podpisują ja indywidualnie z córka zainteresowana czy z małżeństwem.?

#11 ~Sebastian~

~Sebastian~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:14

To bardzo przykre ze rodzina nie jest zainteresowana członkiem rodziny tylko jego majatkiem żenada naprawdę współczuję takim starszym osobom

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 11:14

Jak się opiekować starym ojcem czy matką jak tacy ludzie są konfliktowi,nie tolerowali twoich decyzji w życiu,wtrącali się i próbowali manipulować w małżeństwach?

Co może o tym wiedzieć idiota czy idiotka poprawna? Starsi-wymagający opieki maja dwie "twarze"- dla rodziny gęba wykrzywiona,ściekła i odęta dla obcych-mordoklepów co g... o życiu wie - uśmiech,gadka,taneczne ruchy ciała,cuda wianki.

Także won ze swoimi z du@py "doradami" złodzieje cudzego majątku. 

#13 ~Adrian~

~Adrian~
  • Goście

Napisano 20 październik 2019 - 18:44

Gdzie można znaleź dom za opiekę,gdzie można się starać o taki dom.
Czy są jakieś instytucje zajmujące się ogłaszaniem takich domów.
Szukam domu za dożywotnią opiekę jestem ojcem dwójki dzieci mieszkam w małym domku wraz z żoną i dziećmi razem z żoną wykonujemy Home Office nasza obecna sytuacja nie pozwala nam na zakup czy budowe kredyt hipoteczny odpada ze wzgledu na charamter umowy jaka mamy zawartą w obecnej firmie jesteśmy w stanie zaopiekować sie domem wraz z właścicielem wzamian za dom jesteśmy młodym małżeństwem 26/27lat nasza praca polega na sprzedaży kożystając z gjełd transportowych cały czas praca na miejscu.
Może ktoś wie gdzie można coś takiego zanieść?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych