Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:28

a na koncercie w pałacu Branickich konkurencyjnym do Pana Niesiołowskiego rok temu z Kennerem (koncert Papieski) była rekordowa liczba melomanów. Nigdy nie było tyle ludzi, publiczność stała na schodach bo nie było jak wejść. Prześcigajmy się o tak :)

w auli Pałacu Branickich mieści się 260 miejsc, jeśli właściciel pozwoli, to wejdzie góra do 100 osób dod. Jesteś nieuczciwy, życie artystyczne byłego Dyrektora jest bogate, trzeba było choć w niedzielę posłuchać audycji w radiu lub prześledzić kalendarium , zdobądz się na rzetelność...

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:28

orkiestra przypomne występuje przynajmniej raz w tygodniu, w tym np występowała dwa razy, nie tak jak maestro dwa razy ale w roku, zabolało co?

no tak, ale jakoś tłumów nie widać

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:33

Powinno być dopisane "artykuł sponsorowany" :D

artykuł sponsorowany szczególnie w "porannym" i nie tylko,wizje i marzenia bez pokrycie to specjalność p.Roberto

#24 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:34

a ile jest w kinie forum? bo tylko w takich miejscach występuje teraz maestro? A na festiwalu halfway występował Alina Orlova i Lech Janerka to chyba nie orkiestra co?

#25 ~Kwiatek~

~Kwiatek~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:36

Wypowiedź pani Dębkowskiej vel Moniuszko, po jej zdaniem wspaniałym koncercie ( i nie ujmuję w tym miejscu naprawdę dobrej orkiestrze, ani wspaniałej solistce) była poniżej wszelkiej krytyki. Poziom brukowy i aż wstyd, że takie osoby są w tym mieście reprezentantami kultury. Za coś takiego idzie się do sądu. Wstydź się kobieto

#26 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 23:29

A to wszystko wyjaśnia. Pani D. żałośnie wychwala koncert z edziem :)

#27 ~obudźcie się.~

~obudźcie się.~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 23:52

A ja powiem szczerze, jestem rozdarty. Niepojęte jest dla mnie te całe zamieszanie.I bedąc na niedzielnym koncercie Sinfonii Juventus właściwie zdałem sobie sprawę z tego, że wszystko to podsyca opinia publiczna, a konkretniej Panie powyżej 50 roku życia. Próbuje patrzeć na to obiektywnie, ale.. nie rozumiem argumentacji zwolenników Pana Marcina Nałęcz - Niesiołowskiego.
Trzeba zadać sobie zasadnicze pytanie: kto/co jest w tym wszystkim najważniejszy/e? Wg mnie MUZYKA. I uważam, że ludzie o tym zapomnieli - zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy Pana Niesiołowskiego.
Jestem muzykiem, i gdybym miał wyrazić własną opinię na ten temat, to niestety staję tu po stronie orkiestry. Nie dlatego, że pałam nienawiścią do całej rzeszy Pań w podeszłym wieku, które właściwie nie mają pojęcia o funkcjonowaniu tak potężnej instytucji jaką jest Opera i Filharmonia Podlaska, i bezmyślnie wznoszą okrzyki "Marcin wróć", ale dlatego że to właśnie Oni tę muzykę tworzą, i to Oni są podstawową częścią całego mechanizmu instytucji.Chciałbym również zaznaczyć, iż to że nie jestem zwolennikiem Marcina Nałęcz - Niesiołowskiego nie znaczy iż popieram działania Pana Roberto Skolmowskiego. Zmiana BYŁA KONIECZNA, i w tak ważnym momencie nie przewidziano skutków działań obecnego dyrektora - a podpierano się tak naprawdę tylko tym iż wyreżyserował mnóstwo przedstawień Operowych, i podniósł z kryzysu Wrocławski Teatr Lalek. JAKIM KOSZTEM? Poziomu orkiestry tak misternie wypracowanego przez poprzedników?Naprawdę można wymieniać absurdy które mają miejsce obecnie w Oifp.. ale to naprawdę jest teraz zbędne.
Proponuję wszystkim, po obu stronach barykady, zastanowić się, o co się kłócimy? BO JESTEM PRZEKONANY ŻE NIE O DOBRO INSTYTUCJI, I MUZYKĘ lecz o własne przekonania i interesy. Może czas zastanowić się i naprawić swój własny system wartości?
Ja na szczęście jeszcze nie zgłupiałem ( mam taką nadzieje), dla mnie najważniejsza jest MUZYKA.

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 23:56

za kogo się uważasz "kwiatku" , używając tu nazwisk; sam się podpisz, bo rzeczywiście możesz trafić do sądu chyba nie zrozumiałeś co ona mówiła....

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2012 - 15:16

za kogo się uważasz "kwiatku" , używając tu nazwisk; sam się podpisz, bo rzeczywiście możesz trafić do sądu chyba nie zrozumiałeś co ona mówiła....

a ja chcę dodac, że skoro dla Ciebie ( dla mnie też) najważniejsza jest muzyka, to gdzie znikł poziom orkiestry, gdzie regularne koncerty z muzyką poważną, w całym kwartale były tylko dwa. obok dotychczasowej formy koncertów symfonicznych można rozszerzać działalność i wprowadzać spektakle operowe, musicale itp. ale nie tanią rozrywkę na mini poziomie i zlikwidować edukację. Kłania się też frekwencja.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2012 - 15:28

tak, zadziałały tu przekonania i interesy,, bo stołki i awanse okazały się być ważniejsze od istoty działalności instytucji. Zgadzam się z niepotrzebnym akcentem "Marcin wróć - bo nie wróci" ale to są emocje i zrobiono mu ewidentnie krzywdę, zamieniając na dyr.bałaganiarza i jednak jeśli nawet "nowy" ma przygot. podyplomowe reżyserskie, to nie jest kompetentny w kierowaniu tak wielką jak wcześniej stwierdzasz INSTYTUCJĄ MUZYCZNĄ. Poza tym jest nastawiony na własną kreację, nie szanuje ludzi, skrzywdził sporo osób, a więc szwankuje nawet jego "ludzka twarz" Melomani mają prawo być zawiedzeni...

#31 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2012 - 16:53

Cyt "Poza tym jest nastawiony na własną kreację, nie szanuje ludzi, skrzywdził sporo osób, a więc szwankuje nawet jego "ludzka twarz" Melomani mają prawo być zawiedzeni..."
O konkrety poprosze :) przypomne melomanom ze Skolmowski ma za soba wystawienie ponad 70 super produkcji wiec nie porownujmy go MNN ktory o tym zielonego pojecia. Zamnielismy juz co bylo podlozem wywalenia MNN. Czy trzeba przypominac?

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2012 - 18:44

Wypowiedź pani Dębkowskiej vel Moniuszko, po jej zdaniem wspaniałym koncercie ( i nie ujmuję w tym miejscu naprawdę dobrej orkiestrze, ani wspaniałej solistce) była poniżej wszelkiej krytyki. Poziom brukowy i aż wstyd, że takie osoby są w tym mieście reprezentantami kultury. Za coś takiego idzie się do sądu. Wstydź się kobieto

jak możecie z nazwiska kogoś obrażać, nie wiedząc kto jest autorem tekstów, ja na miejscu p.Haliny, za jej ciężką pracę, społeczną, i niebywałą wiedzę o Miniuszce i Jego podlaskich korzeniach, zwróciłabym się o ustalenie kto jest autorem tego postu, moi Państwo , są granice chamstwa...

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2012 - 18:45

A ktore z piątkowych koncertów dostąpiły zaszczytu zaliczenia w poczet muzyki poważnej,skoro rzekomo były tylko dwa?
A tak z innej beczki- Symfonię Jowiszową nasza orkiestra grała z mnn setki razy. A i tak najlepsze dwa wykonania to:
A)BEZ DYRYGENTA z J. staniendą
B) a' vista na koncercie z JM Florencio Juniorem
Podejrzewam ze Juwentusowi maestro nie byl zbyt potrzebny...:))

#34 ~obudźcie się.~

~obudźcie się.~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2012 - 00:50

skoro wychodzimy na grunt muzyki, to zgadzam się z przedmówcą - machanina Pana MNN szczerze nie wniosła nic do wykonania, a wręcz w łatwy sposób można było zobaczyć jego bezradność podczas wielu potyczek orkiestry.

Totalną głupotą moim zdaniem była rezygnacja ze stanowiska Dyrektora Artystycznego - uważam że to główny powód spadku poziomu orkiestry. Tłumaczenie jakoby Roberto Skolmowski szukał oszczędności rezygnując z tego, jest co najmniej niepoważne. Najlepsze w tym wszystkim jest to iż po pewnym czasie zatrudniony został rzekomo jako Dyrektor Artystyczny Jakub Chrenowicz, młodziak, którego dyrygentura również nic nie wnosi.( proszę zobaczyć w jakim repertuarze się lubuje...) Proszę przypomnieć jak wspaniałe były koncerty z Maestro Gabrielem Chmurą - rezultaty tygodniowej pracy!!!Czy nie warto byłoby rozejrzeć się za dojrzałym artystą który NAPRAWDĘ utrzymywałby poziom orkiestry i jednocześnie byłby jej wizytówką?

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2012 - 11:28

Od wielu miesięcy czytam na tym forum KP żale jakichś ludzi i nie mam pojęcia o co chodzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych