Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~cezary~

~cezary~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2011 - 10:02

Musze sie z całą pewnością zgodzić z autorką artykułu sznaucery to cudowne psy.Jestem szczęśliwym posiadaniem tej rasy od 5 lat,psy te doskonale dogaduja sie z kotami.Polecam kazdem co nie wie jakiego psa kupić,

#2 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2013 - 18:25

Ja się nie mogę zgodzić co do długowieczności tej rasy piesków, mój chorował praktycznie przez całe 7lat życia, a sznaucerki moich znajomych też często odwiedzają weterynarz... Co nie zmienia faktu,że są przekochane:)

#3 Mireck80

Mireck80

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 18 październik 2013 - 08:00

Często są z kiepskich hodowli i przerwaowione. Podstawą jest kupienie psa z rodowodem ze sprawdzonej hodowli a nie z farmy psów.

#4 lily.nowak19

lily.nowak19

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 17:10

Rodowód to bardzo istotna sprawa, pies musi być czystej rasy, wtedy nie będzie problemów :)

#5 ~hesia~

~hesia~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2015 - 22:21

a ja nie zgadzam się z Panem na temat długosci zycia sznaucera moja Bela ma juz 16 lat i jeszcze biega ze mna po 6 , 8 km 

#6 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 23:53

Ja mam sznaucerkę w styczniu kończy 12 lat. Jest cudowna kochamy ją nad życie. Jest bardzo ciekawska mimo swojego wieku wciąż ogląda patrzy i wszystko ja interesuję nawet zmiana pieluch u dzieci wydaje sie być dla nie interesująca. Mądra ale potrafi palic frana hehe. Kocha nas i daje to odczuć. Jedynym minusem jest to ze sstraszie szzeka i startuje do innych psów ale to być może nasza wina nie przyzwyczajalismy jej do kontaktu z innymi psamim serdecznie polecam tą rasę.

#7 zyraffa

zyraffa

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 15:57

mój najukochańszy pies był sznaucerem. Co prawda olbrzymem, ale z tego co zauważyłam to charakter im się nie zmienia w związku z rozmiarem. Całe dzieciństwo wszędzie z nim chodziłam, raz nawet mnie obronił przez złodziejem w parku

#8 ~Bogdan~

~Bogdan~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2016 - 13:41

Miałem w życiu kilka psów różnej rasy, ale sznaucer miniatura przeszedł samego siebie !!!

Kiedy 14 lat temu przywiozłem go do domu, wprowadził w nasze życie wiele radości. W wieku 6 lat przeszedł ciężką operację kamieni na pęcherzu moczowym ( podobno choroba genetyczna ), ale się z tego otrząsnął i nadal sprawiał wiele radości. Tak mądrego, szybko uczącego się i kochającego psa jeszcze nie spotkałem. Mając na swoim kocu kilkanaście zabawek, rozróżniał każdą z nich po nazwie, znał imiona domowników, kiedy chciał wyjść na zewnątrz, w specyficzny sposób o tym próbował "mówić", nawet kiedy trzeba mu było wyczyścić oczy reagował na komendę - przynieś papier z łazienki !!! Jedyne czego nie potrafił to właśnie mówić ludzkim głosem !!! MAŁY PIES Z OGROMNYM SERCEM !!! Niestety pół roku temu dostał pierwszego ataku padaczki, która trwała po kilka minut kilka razy dziennie - leczenie pomogło i padaczka została zatrzymana. 18.01.2016 roku znów dopadł go atak, niestety tak silny, że nie pomogła interwencja weterynarza. musiałem podjąć niesamowitą dla mnie decyzję o uśpieniu mojego NAJWIĘKSZEGO PRZYJACIELA !!!

Jak trudna to była decyzja, wiem tylko ja. Umarła wraz Dżekim część mnie ... Jest to straszne przeżycie !!! Nie potrafię się pozbierać !!!

#9 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 20:34

Mam Sznucera od 9 lat. Nie ma rodowodu ale jest idealny - zarówno moja od zawsze ta sama Pani weterynarz jak i Pani fryzjerka - twierdzą że ten pies powinienzaliczać wystawy - ma super proporcje. Nigdy nie chorował i oby tak dalej. Poświęciłem mu mnóstwo czasu gdy był młody - na psią edukację - i to się teraz zwraca i opłaca.

Pozdrawiam - Grzegorz z Wrocławia

#10 Gaba

Gaba

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 01 październik 2016 - 11:54

Moi rodzice mają takiego psa, od szczeniaka bardzo podatny na tresurę.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2017 - 08:33

Akurat...nie przyzwyczailiscie do innych zwierzat. One takie sa.
Rzucaja sie do innych psow, obszczekuja ludzi. Masakra.Spacery ze sznaucerem miniaturka to surwiwal.

#12 ~Renata~

~Renata~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 16:09

Moja sunia schnaucerka odeszła tydzień temu mając zaledwie osiem lat

W wieku pięciu lat zachorowała na chłoniaka

Stoczyliśmy potężną trzyletnią walkę z chorobą Niestety przegraliśmy

Cudowny piesek Brak mi słów żeby opisać ból po tej stracie

Nie mogę się pozbierać Tęsknota rozdziera serce

#13 ~S.~

~S.~
  • Goście

Napisano 12 maj 2017 - 19:52

Moja sznaucerka umarła 4 dni temu. W całym swoim życiu nie miałam tak cudownie dobrego i kochanego pieska . Cały czas płacze i nie umiem pogodzić sie z jej śmiercią. Też miała tylko 8 lat. Za mało zeby umierać. W moim sercu pozostanie na zawsze.

#14 algin

algin

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:16

popieram! sznaucerki to rewelacyjne pieski, które świetnie sprawdzają się w domach w których są dzieci, mają anielską cierpliwość i łągodną naturę, lubią być w ruchu ale nie są "szkodnikami" jak jamniki-nie przekopią w ciągu jednego dnia całego ogródka. z resztą poczytaj sobie np tu: https://royalcanin.p...cer-miniaturowy

#15 ~monstera~

~monstera~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 17:25

Sąsiedzi piętro niżej mają sznaucera miniaturę, strasznie hałaśliwy. Dopóki jest ktoś w domu to jest cisza, niech tylko zostanie sam - ujada non-stop przez wiele godzin. Czasem się dziwię, że nie padnie od tego szczekania. Lata po całym mieszkaniu i nadaje tak że można znienawidzić wszystkie psy na świecie. Moim zdaniem to pies strasznie uciążliwy, zwłaszcza dla sąsiadów. Nie powinni mieć go ludzie, których często i długo nie ma w domu. Mimo, że kocham zwierzęta to marzę, żeby zdechł jak najszybciej ( anie mam pojęcia ile ma lat) i aby wreszcie nie robił mi pobudki przed 6 rano.

#16 ~Małgorzata~

~Małgorzata~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 21:36

Mój sznaucer miniaturowy ma padaczki byłam z tym i wetyneraza podali mu z tego co wiem leki dozyle A po 2 godzina stwierdzili że mamy go zabrać ponieważ przeszkadza im w pracy ponieważ puszczam z tęsknoty.
Padaczki występowały na początku co 3h lecz później zaczęły występować co 1.5h nie wiem co robić czy ma ktoś jakieś porady

#17 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 18:58

Mój sznupek łysieje, ma 8lat, badania wszystkie zrobione wyniki dobre. Ktoś miał taki przypadek? Pomóżcie..

#18 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 18:58

Mój sznupek łysieje, ma 8lat, badania wszystkie zrobione wyniki dobre. Ktoś miał taki przypadek? Pomóżcie..

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych