Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Szkoła w Soblewie


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~anna~

~anna~
 • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 09:22

Co sądzicie o nowych porządkach w szkole w Sobolewie.#2 ~kkk~

~kkk~
 • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 18:33

w jakim sensie nowych? co się zmieniło?#3 adasha

adasha

  absolutnie początkujący

 • Użytkownicy
 • 3 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 18:04

hej#4 ~rodzic~

~rodzic~
 • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 14:05

Czy wszystkie dzieci nasze są?

Zwracam się z próbę do Pana Wojewody w imieniu rodziców uczniów o szybką interwencję w spawie dofinansowania obiadów w szkole Podstawowej w Sobolewie. Proszę o zajęcie się problemem dopłat do posiłków szkolnych w naszej gminie, które to już czwarty rok szkolny z rzędu są różne dla każdej placówki i zarazem krzywdząco niskie dla Szkoły Podstawowej w Sobolewie. W tym roku dopłata do obiadów w Szkole Podstawowej w Supraślu jest prawie 11 razy wyższa niż ta w Sobolewie!

Prześwietlanie i szukanie przyczyn do zmiany dyrektor szkoły W Sobolewie pan burmistrz rozpoczął już od miesiąca marca, nie bacząc na koszty gminy zobowiązał panią dyrektor do zatrudnienia konkretnej osoby, dotąd nie pracującej w placówce na dodatkowe stanowisko wicedyrektora. Swoje postepowanie uzasadniał tym, że „pani dyrektor szkoły w Sobolewie straciła zaufanie do jego osoby”.

 

Dlatego aby nie narażać pani dyrektor szkoły podstawowej w Sobolewie na dodatkowy stres i utratę zdrowia czy stanowiska pracy które zostało już przez pana burmistrza obwarowane „niepisanymi warunkami” zobowiązany mandatem radnego do reprezentowania interesów społecznych mieszkańców gminy zwracam się do Pana wojewody o wyegzekwowanie od pana burmistrza ustalenie jednakowych dopłat do posiłków w szkołach z wyrównaniem dla rodziców w szkole w Sobolewie od 1 września. Czas zlikwidować różnice miedzy mieszkańcami z miasta Supraśl i tymi drugiej kategorii, „zza lasu”. Taka sytuacja ma miejsce czwarty rok szkolny z rzędu i trudno dopatrywać się tu przypadku. W rozmowa z Sekretarz gminy pan burmistrz stwierdził, że stawki mogą być ujednolicone co najwyżej w następnym roku szkolnym. Panie Wojewodo, to mieszkańcy terenów wiejskich nie tylko finansują wkład do kotła w stołówce szkolnej w Supraślu, ale też koszty produkcji obiadów, co nie powinno mieć miejsca. Różnica w cenie obiadów w roku szkolnym będzie wynosić na jedno dziecko około 370 zł, na dwoje 740 zł na troje 1110zł. Tak wysokie różnice są przejawem dyskryminacji i ograniczają niektórym biedniejszym rodzinom korzystanie z obiadów w stołówce szkolnej w Sobolewie. Panie Wojewodo, koszty dodatkowe ujednolicenia tych opłat w szkole w Sobolewie w skali roku to 5 248,37 zł, czyli połowa tego, co kosztowało gminę jednorazowe i dobrowolne przygotowanie przysięgi żołnierzy obrony terytorialnej 29 października tego roku w Supraślu (10 215zł).#5 ~Rodzic~

~Rodzic~
 • Goście

Napisano 06 styczeń 2018 - 08:17

Teraz nowa pani dyrektor rozbudowuje szkołę zaczęła od swojego gabinetu jest największym

#6 ulaani

ulaani

  absolutnie początkujący

 • Użytkownicy
 • 2 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 11:17

hej

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych