Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Szkoła podstawowa dla dziecka w Bielsku

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mama pierwszoklasisty~

~Mama pierwszoklasisty~
  • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 11:23

Witam, mam prośbę proszę mi powiedzieć, czy język białoruski w sp 3, jest obowiązkowy czy dodatkowy? Bo chciałabym zapisać dziecko do szkoły, ale nie chcę aby chodził na białoruski.

#2 ~wujek dobra rada~

~wujek dobra rada~
  • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 12:29

jak nie chcesz, żeby chodził na białoruski to zapisz do dwójki, czwórki, lub piątki

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 12:48

Jeśli względy geograficzne nie grają roli to zapisuj do SP 4.

Najlepsza szkoła i nie skrzywiona ideologicznie jak SP3 i SP5.

#4 ~ciocia dobra rada~

~ciocia dobra rada~
  • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 13:15

jak nie chcesz, żeby chodził na białoruski to zapisz do dwójki, czwórki, lub piątki

Jeżeli szkoła jest z dodatkową nauką to jest to przedmiot dodatkowy, tak jak w Orli lub Hajnówce lub Augustowie. Ale się nie dziwię,że dzieci nie chcą się uczyć białoruskiego.

#5 ~Byłyuczeń~

~Byłyuczeń~
  • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 14:00

Jeżeli szkoła jest z dodatkową nauką to jest to przedmiot dodatkowy, tak jak w Orli lub Hajnówce lub Augustowie. Ale się nie dziwię,że dzieci nie chcą się uczyć białoruskiego.

Raczej nie bo jak ja się tam uczyłem to dla wszystkich był obowiązkowy. I z upływem czsu uważam, że to gruba paranoja z uwagi na to, iż nawet na Białorusi w powszechnym użyciu jest j.rosyjski (ucząc się j.białoruskiego można nabrać pewnych nawyków których póżniej bardzo trudno się pozbyć jeśli ktoś chce posługiwać się j.rosyjskim).

#6 ~zainteresowany~

~zainteresowany~
  • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 14:26

Raczej nie bo jak ja się tam uczyłem to dla wszystkich był obowiązkowy. I z upływem czsu uważam, że to gruba paranoja z uwagi na to, iż nawet na Białorusi w powszechnym użyciu jest j.rosyjski (ucząc się j.białoruskiego można nabrać pewnych nawyków których póżniej bardzo trudno się pozbyć jeśli ktoś chce posługiwać się j.rosyjskim

Nie może być obowiązkowy, skoro szkoła jest z dodatkową nauką. Trzeba przeczytać statut szkoły. A najlepiej zapytać burmistrza, on w tej szkole rozeznaje się we wszystkim najlepiej.

#7 ~ryta~

~ryta~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 11:11

Nie może być obowiązkowy, skoro szkoła jest z dodatkową nauką. Trzeba przeczytać statut szkoły. A najlepiej zapytać burmistrza, on w tej szkole rozeznaje się we wszystkim najlepiej.

Zawsze można zadzwonić do kuratorium, i tam powiedzą,że jest to szkołą z dodatkową a nie obowiązkową nauką języka białoruskiego i najwyższy czas uświadomić to rodzicom. Nikt nie może zmuszać do da nauki dodatkowego języka.

#8 ~Zainteresowana~

~Zainteresowana~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 12:40

Trzy godziny dodatkowo to duzo dla dziecka! Zapisze gdzie indziej.

#9 ~mądrość ludowa~

~mądrość ludowa~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 15:16

trzy godziny białoruskiego w szkole to trzy godziny dziecka mniej w domu :)

#10 ~Wierszyk ludowy~

~Wierszyk ludowy~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 18:03

Po co dziecku bialyruski

Lepiej zje z twarygiem kluski

Niz godziny zakuwania

Glowa to nie pusta bania!

#11 ~Barbara~

~Barbara~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 20:12

W nazwie szkoly, jest " z dodatkowa nauka ..." czyli wychoddzi na to, ze dodatkowy.

#12 ~zocha~

~zocha~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 20:30

Niektóre klasy mają po 4 godziny. 

#13 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 21:33

A moze ktos z wie, jak zwolnic/ wypisac dziecko z jez. bialoruskiego?

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2020 - 10:23

prosta sprawa, jeśli nie  chcesz, żeby dziecko uczyło się białoruskiego to zapisz do innej szkoły, proste jak konstrukcja cepa

#15 ~Wiera~

~Wiera~
  • Goście

Napisano 12 luty 2020 - 13:13

Kuratorium podpowie najlepiej, co trzeba zrobić, żeby wypisać

#16 ~Alosza~

~Alosza~
  • Goście

Napisano 15 luty 2020 - 07:43

Przedmiotem dodatkowym jest też wdż. W Sp2 na ten przedmiot chodzi po 2-4 uczniów. I nie trzeba się wypisywać. Wystarczy się nie zapisać, tak samo jest z białoruskim.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych