Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sytuacja zarabiających minimalna krajową.

74 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2020 - 16:50

Zacznę od tego, że wiem jak wszystko poszło w górę jeśli chodzi o jedzenie ale.. Jeszcze nie tak dawno zarabiałam minimalna 1500zl. Obecnie mam minimalna prawie 2000zl plus 1000zl na 2 dzieci. W ciągu 2 lat mam 2 razy więcej kasy. Za 3000zl miesięcznie jestem w stanie wyżywić za to normalnie rodzinę a pracuje jeszcze mąż. Więc dla tych co mało zarabiali moim zdaniem polepszyło się.

#2 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2020 - 18:13

Zapomniałam dodać że wychodzę na nocki płatne 200 za godzinę bo z ry ja jestem7/10

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2020 - 18:21

Zapomniałam dodać że wychodzę na nocki płatne 200 za godzinę bo z ry ja jestem7/10

Ktoś zarabia na Pani dzieci swoją pracą. Dzieci - to Rodzice utrzymują swoje i  mają Ich tyle ile chcą, wiadomo iż nie spadają z Nieba! Rozdawnictwo!

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2020 - 17:02

Coś mi się wydaje że tak naprawdę jesteś znudzonym pedałem robiącym prowo i z ryja 1/10

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2020 - 19:46

Ktoś zarabia na Pani dzieci swoją pracą. Dzieci - to Rodzice utrzymują swoje i  mają Ich tyle ile chcą, wiadomo iż nie spadają z Nieba! Rozdawnictwo!

za niesłuszne skazanie 6.000 zł za miesiac pobytu w więzieniu dla pozbawionego mieszkania i 250. 000 zł za miesiąc pobytu w więzieniu dla prezesa. To jak to nazwać ?

#6 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2020 - 20:54

Zacznę od tego, że wiem jak wszystko poszło w górę jeśli chodzi o jedzenie ale.. Jeszcze nie tak dawno zarabiałam minimalna 1500zl. Obecnie mam minimalna prawie 2000zl plus 1000zl na 2 dzieci. W ciągu 2 lat mam 2 razy więcej kasy. Za 3000zl miesięcznie jestem w stanie wyżywić za to normalnie rodzinę a pracuje jeszcze mąż. Więc dla tych co mało zarabiali moim zdaniem polepszyło się.

Skąd taka reakcja i nienawiść za ten post? Post skierowany do osób w podobnej sytuacji. Nie interesuje mnie opinia osób zakompleksionych.

#7 ~Baska~

~Baska~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2020 - 20:59

Hamy nie rozumieją, że tym co kiedyś mieli pod górkę i ciągle robienie za 1500 teraz jest lepiej. Minimalna mocno w górę i na dzieci dostaje 1500zl.

#8 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 00:47

Warto tutaj zaznaczyć, że dobrze jest, gdy biologiczny instynkt do rozmnażania się nie jest stawiany ponad obiektywny rozsądek gospodarczy.

Przeludnienie jest zjawiskiem całkowicie zależnym od systemu społeczno-ekonomicznego. Każdy system ma swoją optymalną liczbę ludzi, po przekroczeniu której zaczyna się lawina następujących po sobie problemów: bezrobocie, przestępczość, zbrodnie, zanieczyszczenie środowiska, przyspieszone zmiany klimatyczne, ogólne pogorszenie warunków życiowych.

#9 ~nietowarzysz~

~nietowarzysz~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2020 - 06:05

Ale przecież niedawno towarzysze z Po płakali że trzeba więcej dzieci bo nie będzie miał kto robić na ich emerytury wiec podnieśli wiek emerytalny

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2020 - 08:40

Każdy kto nie jest z pis będzie zarabiał minimalną krajową.

#11 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2020 - 08:57

Przyznam, że kobiety wyżej wypowiadające się mają rację. Pracuje w jednym z marketów w Białymstoku. W ciągu 2 lat płaca minimalna wzrosła z 1500 na prawie 2000 to i wzrosło nam wynagrodzenie bo te hamy ze sklepów sami nie dadzą podwyżki. Niedzielę tez mamy wreszcie wolne. Jeżeli ktoś jeszcze dostaje na dzieci 500 plus i zwrot podatku z PIT to naprawę nie można narzekać.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2020 - 09:08

Przyznam, że kobiety wyżej wypowiadające się mają rację. Pracuje w jednym z marketów w Białymstoku. W ciągu 2 lat płaca minimalna wzrosła z 1500 na prawie 2000 to i wzrosło nam wynagrodzenie bo te hamy ze sklepów sami nie dadzą podwyżki. Niedzielę tez mamy wreszcie wolne. Jeżeli ktoś jeszcze dostaje na dzieci 500 plus i zwrot podatku z PIT to naprawę nie można narzekać.

Jak mają dawać podwyżki, skoro ich sklepy zarabiają mniej niż np 5 lat temu? Dołożysz im z własnych pieniędzy na te podwyżki?

#13 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 09:14

Ale przecież niedawno towarzysze z Po płakali że trzeba więcej dzieci bo nie będzie miał kto robić na ich emerytury wiec podnieśli wiek emerytalny

Obecnie wszystkie partie polityczne przypominają jedno szambo, bo są na usługach kapitalistów, a tym Panom zależy na większej liczbie tanich niewolników, którzy rzucą się na każdy ochłap. Dla ludzi od większego kapitału, sianie rywalizacji jest jak najbardziej na rękę, bo przy okazji jawią się jako tzw. "wybawcy", a sami skrupulatnie (i często w tajemnicy) współpracują między sobą.

Użytkownik towarzysz_andrzej_1981 edytował ten post 27 styczeń 2020 - 09:25

#14 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2020 - 23:18

Jak mają dawać podwyżki, skoro ich sklepy zarabiają mniej niż np 5 lat temu? Dołożysz im z własnych pieniędzy na te podwyżki?

Podaj dane, że sklepy zarabiają mniej niż 5 lat temu. Poczytaj o zyskach za rok 2019 np. Biedronki. Rekordowe zyski mimo wolnych niedziel i podwyżek dla pracowników. Wszystko napędził socjal głównie.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2020 - 04:42

Podaj dane, że sklepy zarabiają mniej niż 5 lat temu. Poczytaj o zyskach za rok 2019 np. Biedronki. Rekordowe zyski mimo wolnych niedziel i podwyżek dla pracowników. Wszystko napędził socjal głównie.

Bzdury wyPiSujesz. Mylisz dochód z przychodem.

#16 ~Kolega~

~Kolega~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2020 - 08:48

To pokaż dane a nie piepszysz jak trol.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2020 - 11:10

Ta grupa też będzie zadowolona. Zgadnijcie jaka :)
Związki zawodowe domagają się podwyżek płac zasadniczych w 2020 roku oraz włączenia tzw. dodatków gwarantowanych do sumy, na podstawie której naliczane będą nagroda barbórkowa i nagroda roczna, tzw. „czternastka”.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2020 - 11:29

To pokaż dane a nie piepszysz jak trol.

Najpierw ty trolu

#19 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2020 - 11:37

Najpierw ty trolu

W Google se wpisz tumanie

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2020 - 11:58

Przeciętny obywatel nie ma pojęcie że średni dzienny

obrót  marketu  to jakieś 300 tys, w rekordowe dni może sięgnąć nawet 1 mln. Jeżeli marża to  30 % i wyżej, nawet do 100 %, to można w przybliżeniu wyliczyć zyski. Należy jeszcze odliczyć koszty, ale mówimy o obrocie z  1 dnia. 

Nie pisz więc proszę że dzieje się im takie nieszczęście, jak zamiast 1 miliarda zarobią 900 milionów i krzyczą że mają spadki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych