Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

120 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:59

Ludzie opanujcie sie-Wy tu o kupach a strzały w tle słychac,ptaki z niebios spadaja,z grobów umarli powstaja,powiadam koniec jest bliski a WY tu o psich kupach

Tetryk, poprzedni twój wpis był super. A teraz o czym tetryczysz?

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:00

Opisujesz różnicę w budowie śmietnika. Jaka jest różnica w małej dziurze czy dużej dziurze?

To radzę stanąć przy śmietniku otwartym (np. przystankowym) wypełnionym kupą i zamkniętym, a potem zdać nam relację, skoro nie zauważasz żadnej różnicy.

#43 ~tetryk~

~tetryk~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:02

Tetryk, poprzedni twój wpis był super. A teraz o czym tetryczysz?

Mości Panie prawdę powiadam-widzenie miałem-mnóstwo kup psich na chodnikach,na trawnikach i w piaskownicach-sodoma jednym slowem

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:04

Ale widać po coś te oddzielne pojemniki w końcu zostały wprowadzone (widać była taka potrzeba z rożnych względów) i na pewno nie bezpodstawnie. Więc powinniśmy czerpać z wiedzy i doświadczenia innych państwa i nie zaczynać tak jak oni przed 20 laty, ucząc się wyłącznie na swoich błędach.

Wybacz, ale mam trochę inne podejście do życia. Nie wychodzę z założenie, że wszystko albo nic. Jeżeli mam wybór, czy mam mieć kupy na chodnikach bo nie ma odpowiednich pojemników, czy chodnik wolny od kup i kupa wrzucona do normalnego śmietnika, to wyborę to drugie. A specjalnych śmietniczek mogę się domagać później.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:04

W piaskownicach to w większości kocie

#46 ~tetryk~

~tetryk~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:06

kocie czy psie ta sama zaraza i ten sam brud

#47 ~karolina~

~karolina~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:07

Żebym była dobrze zrozumiana. Nie jestem przeciwnikiem specjalnych pojemników na psie odchody, ale białostockie chodniki i trawniki są psim szambem nie dlatego, że do tej pory nie było odzielnych pojemników, gdyż inne państwa jak zaczynały taką edukację społeczeństwa ze 20 lat temu, a może i wcześniej, to też nie miały pojemników specjalnych. Nasze miasto jest brudne, gdyż właściciele psów uważają, że pies może kupczyć gdzie chce i nie należy tego sprzątać. Problem nie leży w braku specjalnych śmietników. Problem leży w świadomości i mentalności.
I od czegoś trzeba zacząć.
Brawo władze miasta!

Masz rację - od czegoś trzeba zacząc. Tyle, że jak w innych miastach, problem nalezy rozwiązywać kompleksowo. Bo jak nie ma specjalnych koszy, to ja wrzucam kupkę do kosza miejskiego, a pewna pani spuszcza ją na mostku do Białki.
Wyobrażasz sobie, że postawiłby ktoś sklep samoobsługowy, a zapomniałby o kasach? Kompleksowo...

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:08

Mości Panie prawdę powiadam-widzenie miałem-mnóstwo kup psich na chodnikach,na trawnikach i w piaskownicach-sodoma jednym slowem

A to Jejmość miałeś dobre widzenie, bo ja to też widzę codziennie. I dorzucę jeszcze jedno słowo - sodoma i gomora.

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:08

Wybacz, ale mam trochę inne podejście do życia. Nie wychodzę z założenie, że wszystko albo nic. Jeżeli mam wybór, czy mam mieć kupy na chodnikach bo nie ma odpowiednich pojemników, czy chodnik wolny od kup i kupa wrzucona do normalnego śmietnika, to wyborę to drugie. A specjalnych śmietniczek mogę się domagać później.

Hm gdzieś widziałam zapis, że odchodów nie można wrzucać do normalnych koszy a jedynie do takich specjalnie do tego wyznaczonych. Wrzucanie do zwykłych koszy może być karane. Absurd

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:11

Hm gdzieś widziałam zapis, że odchodów nie można wrzucać do normalnych koszy a jedynie do takich specjalnie do tego wyznaczonych. Wrzucanie do zwykłych koszy może być karane. Absurd

A to tego nie wiedziałam.

#51 ~tetryk~

~tetryk~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:11

A to Jejmość miałeś dobre widzenie, bo ja to też widzę codziennie. I dorzucę jeszcze jedno słowo - sodoma i gomora.

zczeznąć nam w sromocie przez to przyjdzie

#52 ~Cateaer~

~Cateaer~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:13

Właśnie dlaczego nie ma nic o kotach na smycz te sierściuchy ! albo utylizować koty bo ich w domu nie powinno się trzymać tylko srają w piaskownicach a właściciele ich nie wyprowadzaja to nie ma jak mandatu dać PUF PUF PISTOLETEM JE ! Przy okazji ! Proponuję wprowadzić zakaz wychodzenia z domu w godzinach wieczornych wszystkim brzydkim ludziom bo ja się boje takich niech sobie siedzą w domach / piwnicach a nie ludzi straszą. PO 2 wszelkim grubasom od +10 nadwagi zakaz sprzedaży fast foodów lodów i innych rzeczy i niechaj też siedzą w domu. I apel do rodziców weźcie zróbcie coś z tymi bachorami bo co one teraz wyprawiają to masakra jakaś tylko kupy do domu przynoszą albo jedzą masakra

#53 ~strurz~

~strurz~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:14

Jak mam zbierać kupę po psie to niech postawią specjalne pojemniki na te odpady i zorganizują jakieś coś do zbierania tego. Po drugie mój pies nigdy nie nosił kagańca, a jak mu go zakładam robi wszyscy żeby go zdjąć nawet jeśli jest na jego szyi.

a jak pogryzie dzieciaka wiesz jakie bedziesz miał konsekwencjie. Może jeszcze nie szczepisz jego na czas, bo boi sie igły. Pies to zwierzę, nie można mu ufac nie wiadomo jak zachowa sie wobec 2 nieznanego czlowieka. Wiedząc ze pies ma 300 razy lepszy węch od człowieka, nawet perfumy moga go zdenerwowac i poburdzic do ataku. Apropo za brak kaganca do 500 zł mandatu.

A może straż miejska niech zrobi akcje w lesie by ludzie tam nie biegali za potrzebą .

W lesie, hmm może zrobić w kodeksie wykroczen jest napisane,np spuszczanie psa musi byc tylko i wyłacznie w celach łowieckich. Niszczenie sćiółki równiez podlega karaniu. A co do odpadów w lesie, może rowniez dac kare, jesli np czloeik sika i skażi tym ziemie, jak sie uprze może wezwac ekipe labyratoryjna w celu zbadania skarzenia ziemi i dostaniesz mandat droga sądowa, więc rownież za kupe w lesie też możesz odpowiedziec.

#54 ~strurz~

~strurz~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:14

Moim zdaniem, gdyby spółdzielnia mieszkaniowa pobierała za każdego psiora czynsz jak za kolejnego lokatora to sądzę, że liczba psów w mieszkaniach zmniejszyłaby się o połowę!!!!
Takie zwierzę jest bardziej uciążliwe niż nie jeden lokator!!!!!!
Mieszkam w bloku i mam dość, psów, właścicieli psów, sierści na wycieraczce, obsranych trawników, chodników bo i tak się zdarza....
dlaczego mamy cierpieć za to że jeden z drugim się nudzi i sprawia sobie sierściucha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pies powinien byc liczony jak normalny mieszkaniec. Jesli ktoś posiada psa powinien po nim sprzatać. Nie chcesz sprzatac pozbadz sie psa.

Oj wy szczekacze jeśli macie tyle odwagi pisać takie rzeczy o nakładaniu komuś kagańca powiedzcie to mu w twarz... Nie mam nic przeciwko temu ALE ! jeśli będziemy masowo wrzucali kupę do śmietników będzie super kuposegregacja śmieci to już wolę niechaj ta kupa leży w trawie niż w normalnych śmietnikach tralala

Zwrciłem dzis uwagę pewnej kobiecie że pies idzie bez kagańca, zaczeła coś krzyczeć, zatrzymałem ja i powiedziałe ze dzwonie do SM-u, obok stała moja dziewczyna więc posiadałbym świadka w tej sprawie. Kobieta powiedziała że prosze nie dzwonic kaganiec załozyła i poszła.Czego mam sie bać, tego ze to jej obowiazek??

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:15

A to tego nie wiedziałam.

- Mimo że nie ma ustawowych kar za takie postępowanie, jest to wykroczenie, które traktujemy jako sprawowanie nieprawidłowej opieki nad zwierzęciem. Niesprzątanie po psie lub wyrzucanie nieczystości do zwykłego kosza na śmieci karane jest mandatem w wysokości 200 złotych - wyjaśnia Iwona Jakiel, zastępca komendanta straży miejskiej.

Tak jest w Słupsku i kilku innych miastach, jak w Białymstoku chyba nie wie nikt.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:20

zczeznąć nam w sromocie przez to przyjdzie

Ależ Waszmość, natychmiast proszę porzucić ten pesymizm. Zaczyna mi się powoli kształtować nowa wizja - chodniki bez psich ekskrementów. Rozejrzyj się i Waść, czy nie widzisz światłości w ciemności?

#57 ~sialala~

~sialala~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:21

@ strurz

Tak nie ma szczepień bo mdleje na widok igły ... chodziło mi o ludzi którzy pisali tu o takich rzeczach jak nakładanie mi kagańca lub zbieranie kupą ręką, ktoś kto zwraca uwagę normalnie spoko ale nie takich motłoch ale to wiadomo 12 letnie dzieci które kozakują w internecie

#58 ~strurz~

~strurz~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:23

Opisujesz różnicę w budowie śmietnika. Jaka jest różnica w małej dziurze czy dużej dziurze?

budowa jest prosta, w zwyklym smietniku znajduja sie np puszki po piwie (czasem panowie którzy segreguja smeici chodzi mi czesto nie obrażajac ich ale robia dobra robote żuli, albo niektórzy nazwyaja ich bumami), niektórzy wandale go przewracaja i smieci beda lezec kupa też(mam nadzieje ze zrozumieli wsyscy). Za to śmietnik z narysowanym pieskiem i kupą bedzie ze środkiem bakteryjnym, każdy bedzie wiedział ze nie nalezy tam grzebać(chyba tego nie musze wyjasniac) i na koniec obok śmienitka beda torebki i łopatka - mam nadzieje ze nikt ich nie ukradnie.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:25

budowa jest prosta, w zwyklym smietniku znajduja sie np puszki po piwie (czasem panowie którzy segreguja smeici chodzi mi czesto nie obrażajac ich ale robia dobra robote żuli, albo niektórzy nazwyaja ich bumami), niektórzy wandale go przewracaja i smieci beda lezec kupa też(mam nadzieje ze zrozumieli wsyscy). Za to śmietnik z narysowanym pieskiem i kupą bedzie ze środkiem bakteryjnym, każdy bedzie wiedział ze nie nalezy tam grzebać(chyba tego nie musze wyjasniac) i na koniec obok śmienitka beda torebki i łopatka - mam nadzieje ze nikt ich nie ukradnie.

O to także się rozchodzi. W końcu jakaś względnie normalna wypowiedź.

#60 ~hahaha~

~hahaha~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:26

mam nadzieje ze nikt ich nie ukradnie.

Wow spokojnie, za bardzo cię fantazja poniosła chłopie / kto mi powie ilu mamy strażników miejskich ? Bo ostatni patrol jaki widziałem to jakoś przed sylwestrem ... więc gdzie oni są i gdzie łapią psie kupy ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych