Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

120 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:23

A ja mam pytanie czy rzadką kupę też mam zbierać i czy siki też mam łapać w jakiś słoik ? za nie zebraną rzadzioszkę będzie mniejszy mandat ? A i jeszcze jedno czyy jak robię kupę na klatce bądź co bądź koło klatki to mam to zebrać ? dziękuję za uwagę

Masz prawo nie zbierać kupy, gdy pies ci nawali w twoim mieszkaniu.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:24

Ja czekam tylko na jakąś epidemię od wywalania kupeczek do zwykłych śmietników. :)

A nie obawiasz się epidemii, gdy gołe kupy leżą wszędzie wokoło?

#23 ~LOlhaha~

~LOlhaha~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:26

A nie obawiasz się epidemii, gdy gołe kupy leżą wszędzie wokoło?

a co ty zjadasz te kupy ? albo wchodzisz i liżesz buty potem ? bo nie rozumiem jak taka epidemia może cię załapać co to kupy od wczoraj leżą na chodnikach ? i co ? gdzie ta epidemia ? paranoja

#24 ~Ruda~

~Ruda~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:28

Nie, nie obawiam się. Na trawniku czy chodniku taki "odchód" z czasem wyschnie, zostanie rozmyty/zmyty przez deszcz itp. A nie będzie leżał w dużym nagromadzeniu w pojemniku, nie wiadomo ile czasu, gdzie wyschnąć ani się rozmyć na większej powierzchni nie będzie miał szans.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:29

a co ty zjadasz te kupy ? albo wchodzisz i liżesz buty potem ? bo nie rozumiem jak taka epidemia może cię załapać co to kupy od wczoraj leżą na chodnikach ? i co ? gdzie ta epidemia ? paranoja

To skoro kupa może leżeć na chodniku bez epidemii, to dlaczego ma powstać epidemia od kupy wyrzuconej do śmietnika?

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:31

To skoro kupa może leżeć na chodniku bez epidemii, to dlaczego ma powstać epidemia od kupy wyrzuconej do śmietnika?

Bo na otwartej przestrzeni zachodzą procesy naturalne, czego raczej np. w śmietnikach takich jak na przystankach nie uświadczysz.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:36

Nie, nie obawiam się. Na trawniku czy chodniku taki "odchód" z czasem wyschnie, zostanie rozmyty/zmyty przez deszcz itp. A nie będzie leżał w dużym nagromadzeniu w pojemniku, nie wiadomo ile czasu, gdzie wyschnąć ani się rozmyć na większej powierzchni nie będzie miał szans.

Patrząc na inne państwa twoje obawy są bezpodstawne. Tam od lat nie stosują już metody kupczenia na chodnik i czekania aż kupa wyschnie czy zostanie rozmyta przez deszcz. Nie jesteśmy pionierami z tym pomysłem. Wchodzimy w sprawdzoną technikę zbierania psich kup z chodników.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:37

w innych państwach, ba nawet w innych Polskich miastach także są wystawione specjalne pojemniki na psie odchody, czego u nas niestety nie ma. i o to sie tu rozchodzi

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:39

Bo na otwartej przestrzeni zachodzą procesy naturalne, czego raczej np. w śmietnikach takich jak na przystankach nie uświadczysz.

To według ciebie jak długa ta kupa będzie leżeć w tym śmietniku?

#30 ~karolina~

~karolina~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:40

Bardzo mądrze piszesz! Ale w Białymstoku stać miejskich włodarzy tylko na jednoosobowy kibel za 200 tysięcy zlotych obok pływalni przy Włokienniczej , do ktorego nikt nie zagląda. Jak wszyscy będziemy wyrzucać kupy do koszy, najlepiej obok przystanków autobusowych, to może władze miejskie zaczną myslec bardziej kompleksowo.
Oczywiscie ze grozi to epidemia. ALE TO NIE PROBLEM WLAŚCICIELI PSÓW. Role w państwie polskim są podzielone! Na rządzących i rządzonych.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:41

w innych państwach, ba nawet w innych Polskich miastach także są wystawione specjalne pojemniki na psie odchody, czego u nas niestety nie ma. i o to sie tu rozchodzi

To powiedz mi jaka jest różnica, z punktu widzenia tej epidemii, jeżeli wrzucisz kupę do normalnego śmietnika i do śmietnika z rysunkiem psiej kupy?

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:43

Długo, zależy od widzimisię opróżniającego kosz. Nieraz się widzi przepełniony brudami kosz, ale jakoś się nikt nie kwapi do opróżnienia.
Ale to nie moja broszka, jakie miasto takie pomysły. Jak widać białostockie nieco niedopracowane, ale to tylko moje zdanie.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:45

To powiedz mi jaka jest różnica, z punktu widzenia tej epidemii, jeżeli wrzucisz kupę do normalnego śmietnika i do śmietnika z rysunkiem psiej kupy?

Kosz z rysunkiem psiej kupy powinien być zamknięty, jedynie z niewielkim otworem na wrzucenie urobku. Taką różnicę widzę i jak dla mnie jest ona spora.

#34 ~tetryk~

~tetryk~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:50

psia kupa to zaraza,siedlisko wszelakich chorób zakaźnych-czy nie wiecie ze każda epidemia poczęła się od kupy psiej?

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:50

Długo, zależy od widzimisię opróżniającego kosz. Nieraz się widzi przepełniony brudami kosz, ale jakoś się nikt nie kwapi do opróżnienia.
Ale to nie moja broszka, jakie miasto takie pomysły. Jak widać białostockie nieco niedopracowane, ale to tylko moje zdanie.

Żebym była dobrze zrozumiana. Nie jestem przeciwnikiem specjalnych pojemników na psie odchody, ale białostockie chodniki i trawniki są psim szambem nie dlatego, że do tej pory nie było odzielnych pojemników, gdyż inne państwa jak zaczynały taką edukację społeczeństwa ze 20 lat temu, a może i wcześniej, to też nie miały pojemników specjalnych. Nasze miasto jest brudne, gdyż właściciele psów uważają, że pies może kupczyć gdzie chce i nie należy tego sprzątać. Problem nie leży w braku specjalnych śmietników. Problem leży w świadomości i mentalności.
I od czegoś trzeba zacząć.
Brawo władze miasta!

#36 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:51

Kosz z rysunkiem psiej kupy powinien być zamknięty, jedynie z niewielkim otworem na wrzucenie urobku. Taką różnicę widzę i jak dla mnie jest ona spora.

Ponadto jest w nim (a przynajmniej powinien być) środek dezynfekcyjny.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:54

Opisujesz różnicę w budowie śmietnika. Jaka jest różnica w małej dziurze czy dużej dziurze?

#38 ~tetryk~

~tetryk~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:55

Ludzie opanujcie sie-Wy tu o kupach a strzały w tle słychac,ptaki z niebios spadaja,z grobów umarli powstaja,powiadam koniec jest bliski a WY tu o psich kupach

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:57

Żebym była dobrze zrozumiana. Nie jestem przeciwnikiem specjalnych pojemników na psie odchody, ale białostockie chodniki i trawniki są psim szambem nie dlatego, że do tej pory nie było odzielnych pojemników, gdyż inne państwa jak zaczynały taką edukację społeczeństwa ze 20 lat temu, a może i wcześniej, to też nie miały pojemników specjalnych. Nasze miasto jest brudne, gdyż właściciele psów uważają, że pies może kupczyć gdzie chce i nie należy tego sprzątać. Problem nie leży w braku specjalnych śmietników. Problem leży w świadomości i mentalności.
I od czegoś trzeba zacząć.
Brawo władze miasta!

Ale widać po coś te oddzielne pojemniki w końcu zostały wprowadzone (widać była taka potrzeba z rożnych względów) i na pewno nie bezpodstawnie. Więc powinniśmy czerpać z wiedzy i doświadczenia innych państwa i nie zaczynać tak jak oni przed 20 laty, ucząc się wyłącznie na swoich błędach.

#40 ~tetryk~

~tetryk~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 23:58

Ludzie!!!! opanujcie się-strzały w tle słychać,ptaki z niebios spadają,umarli zaraz z grobów powstają,powiadam świat jest bliski końca a Wy szanowni tu o kupach debatujecie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych