Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Strajk, a Solidarność...

85 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 12:42

Strajk nauczycieli. Jak nisko można upaść ?? Można bardzo nisko, nauczyciele z „Solidarności”, którzy nie przystąpili do strajku wywiesili swoje flagi na budynku, w którym pracują. Czy to hipokryzja czy po prostu zwykła podłość ?  Nie strajkują, nie poniosą żadnej odpowiedzialności za udział w strajku, przede wszystkim finansowych - bo przecież strajkujący nie dostaną wynagrodzenia, ale sztandar Solidarności musi wisieć … Jak łatwo sobie przypisywać prawo do czegoś co nie nastąpiło … Zastanawia mnie, czy jak ZNP wywalczy podwyżki to te Panie z „Solidarności” wykrzykną „ZWYCIĘSTWO” ?  … Najwyższy poziom żenady ….

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 12:43

Nie wiesz to się nie odzywaj, strajkują.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 13:32

nie strajkuja, bo im sumienie nie pozwala, to takie proste

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 13:44

15% podwyżki dostaną w tym roku o co jeszcze chcą strajkować???

#5 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 13:49

Widać propaganda TVPiS działa Brawo !!!

#6 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 14:03

Czytanie ze zrozumieniem to co u niektórych spory problem. Tu jest napisane że Solidarność podpina się pod strajk którego nie prowadzi, sam słyszałem w tvp. A tak na marginesie to autor ma rację, żenada roku

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 14:14

Żeby referendum strajkowe było ważne, musi w nim brać udział co najmniej połowa nauczycieli. Tak było.

Żeby wynik referendum był wiążący, za strajkiem musi zagłosować co najmniej połowa nauczycieli. Tak było.

Czyli 25% nauczycieli może zdecydować, że nie będzie matur. Tak właśnie jest.

Nie ma wiarygodnych informacji ilu nauczycieli bierze udział w strajku a tym samym nie pozwala młodym ludziom na ich najważniejszy egzamin, który zdecyduje o ich przyszłości.

Nie ma wiarygodnych danych do czasu aż KODoBroniarz będzie musiał wysupłać kasiorę z funduszu strajkowego a ogłupieni "nauczyciele" z rozdziawionymi gębami zaczną drzeć się - gdzie nasza kasa!

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 14:31

Składka zostanie zajumana tak jak zrobił to kumpel jego z kucykiem alimenciarz .

#9 ~On~

~On~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 14:42

Ogłupiali nauczyciele ??? Jakim trzeba być imbecylem żeby używać takich słów przeciwko ludziom którzy walczą o podwyżkę za ciężką pracę, oni nic za darmo nie chcą. Po twoim poście widać twój poziom intelektualny, najlepiej rozdawać za darmo kasę z podatków ludzi którzy pracują, ale jak ktoś pracujący na państwowym garnuszku który obudził się któregoś pięknego dnia i zobaczył że po latach studiowania zarabia tyle co ktoś bez żadnego wykształcenia ale za to jest elektoratem dzisiejszej władzy. Mają rację że strajkują, szkoda tylko że mają przeciwko sobie władzę i Solidarność która już dawno sprzedała się pisowi.

#10 ~Miejscowy~

~Miejscowy~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 14:49

Sam jesteś ogłupiony, w większości placówek wzięło blisko 100% nauczycieli więc twoje wyliczenia jak i całe te wypociny które tu zamieściłeś są nic nie warte. Po stylu pisania widać że "niezależne" trolle znowu wylazły na żer

#11 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 14:53

Brawo nauczyciele, nie martwcie się pisowskimi trolami oni tak muszą....

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 15:02

TY !  Nie wściekaj się. ale POszukaj POpłatniejszej pracy.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 15:03

Żeby referendum strajkowe było ważne, musi w nim brać udział co najmniej połowa nauczycieli. Tak było.
Żeby wynik referendum był wiążący, za strajkiem musi zagłosować co najmniej połowa nauczycieli. Tak było.
Nie ma wiarygodnych informacji ilu nauczycieli bierze udział w strajku a tym samym nie pozwala młodym ludziom na ich najważniejszy egzamin, który zdecyduje o ich przyszłości.
Nie ma wiarygodnych danych do czasu aż KODoBroniarz będzie musiał wysupłać kasiorę z funduszu strajkowego a ogłupieni "nauczyciele" z rozdziawionymi gębami zaczną drzeć się - gdzie nasza kasa!

Nie mąć łamistrajku zakłamany.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 15:53

Polska edukacja nigdy nie była w dobrej kondycji, ale ku totalnemu upadkowi zaczęła zmierzać od czasów transformacji, a galopem gnała ku przepaści od czasu reformy Handkego, czyli utworzenia gimnazjów, likwidacji szkolnictwa zawodowego i nowej matury Do tego doszedł niż demograficzny i związany z nim coraz niższy poziom studiów, gdzie przyjmuje się wszystkich, oby tylko chcieli Za wiele patologii winę ponosi Karta Nauczyciela z jej peerelowskimi przywilejami dla wybranych (mianowanych+) oraz arcydurny system awansu zawodowego imitujący ARCYWAŻNOŚĆ owego awansu z d  y wziętymi kryteriami formalnymi, preferujący zamiast samodzielnego myślenia, kreatywności, innowacyjności i przede wszystkim efektów nauczania wszelką dodatkową, czasami wręcz infantylną aktywność nauczyciela (akademie ku czci, wycieczki, jakieś dziwaczne projekty, gminne konkursiki) potwierdzoną BARDZO WAŻNYMI KWITAMI Z BARDZO WAŻNYMI PIECZĄTKAMI I PODPISAMI BARDZO WAŻNYCH OSÓB! Zgadzam się, że podstawy przeładowane, ale kreatywny nauczyciel, który wie, co chce osiągnąć, potrafi zainteresować ucznia, potrafi  opracować autorski program, pozwala uczniom mieć własne zdanie! Niestety, większość bezkrytycznie i łopatologicznie PRZERABIA programy, PRZERABIA lektury, PRZERABIA podręczniki, dyktuje notatki i odpytuje z tego, co podyktuje Czego nie zdoła PRZEROBIĆ na lekcji, zleca PRZEROBIĆ w domu! A ja przypominam, iż czas dziecka poza szkołą nie należy do dyspozycji nauczycieli! Nie ma takiego prawa, by zmuszać dziecko do uczenia się poza szkołą! Nauczyciele lamentują, ile to czasu poświęcają na przygotowanie do lekcji! Szczerze współczuję - ale macie zwykle JEDEN przedmiot, może czasami dwa (chociaż multispecjaliści pewnie i z pięć!), a uczeń musi przygotować się z co najmniej kilku! Ciekawe, kiedy ma odpocząć!

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 16:25

mylisz sie...w 1993 był strajk nauczycieli, (brałam w nim udział) matura się nie odbyla, przesunięto ja na termin po spełnieniu zadań strajkujących i tak się stało, rząd zmadrzal, przestal klamac, i wtedy odbyly się egzaminy, ale to nie był .ny PIS, po nim nie można się niczego madrego spodziewać i dlatego polegnie w wyborach, już polegl, stracil zaufanie społeczne...pewnie pprzydzieli sobie milionowe nagrody i ewakuuje się do Brukseli albo do Izraela...

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 16:40

mylisz sie...w 1993 był strajk nauczycieli, (brałam w nim udział) matura się nie odbyla, przesunięto ja na termin po spełnieniu zadań strajkujących i tak się stało, rząd zmadrzal, przestal klamac, i wtedy odbyly się egzaminy, ale to nie był .ny PIS, po nim nie można się niczego madrego spodziewać i dlatego polegnie w wyborach, już polegl, stracil zaufanie społeczne...pewnie pprzydzieli sobie milionowe nagrody i ewakuuje się do Brukseli albo do Izraela...

Bredzisz! Strajk był, stres był, w tym mój bo syn nie mógł zdawać  matury.

Zakończył się podkuleniem ogonów tych, którzy dal się podpuścić ZNP. Strajkujący nic nie osiągnęli, zero podwyżki, ZERO.

Premierem była ulubienica Agory,  Suchocka.

#17 ~abo~

~abo~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 17:57

Bredzisz! Strajk był, stres był, w tym mój bo syn nie mógł zdawać  matury.

Zakończył się podkuleniem ogonów tych, którzy dal się podpuścić ZNP. Strajkujący nic nie osiągnęli, zero podwyżki, ZERO.

Premierem była ulubienica Agory,  Suchocka.

Rząd proponuje podwyżke nauczycielom o 22, 73 % . Obliczcie jakie otrzymaja kwoty. Niektórzy przekroczą chciany przez ZNP tysiac.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 18:00

Rząd proponuje podwyżke nauczycielom o 22, 73 % . Obliczcie jakie otrzymaja kwoty. Niektórzy przekroczą chciany przez ZNP tysiac.

Wróć do szkoły synu, matematyka leży.

#19 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 18:17

Czytając wpisy atakujące nauczycieli mam nieodparte wrażenie że autorami są ludzie z dużymi przejściem podczas edukacji, bo niby skąd taki jad i nienawiść ? A może to trolle obecnej władzy chcą na siłę udowodnić że ludzie którzy kończyli studia i praktycznie co roku robią jakieś kursy dokształcające powinni zarabiać dokładnie tyle co ktoś bez wykształcenie ? Nie umniejszam roli i pracy ludzi bez kwalifikacji ale zrównanie wynagrodzenia nauczyciela świeżo po studiach z pracownikiem na kasie w sklepie spożywczym jest co najmniej nie fortunne, a tego dokonał PiS podnosząc płacę minimalną zapominając o trudzie kształcenia i doskonalenia. Zarobki te zostały w miejscu, z krzywdą dla nauczycieli.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 19:21

Chyba zapominasz jak jeszcze niedawno młodzi po studiach cieszyli się bardzo gdy dostawali pracę na kasie w sklepie za jakiekolwiek pieniądze

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych