Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

stłuczka na rondzie

rondo stłuczka pierwszeństwo

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~jaa~

~jaa~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 14:25

witam mam takie pytanie czy coś ostatnio się zmieniło w przepisach ??

Dzisiaj rano miałem nieciekawe zdarzenie drogowe. Jadąc do pracy ulicą Ciołkowskiego od strony stadionu miejskiego na rondzie skręcałem w „lewo” na ulicę Branickiego w kierunku centrum Jadąc zgodnie z nowym oznaczeniem kierunkowym natomiast od strony zaścianek ulicą Ciołkowskiego z naprzeciwka skręcając też w stronę centrum jechał autobus komunikacji miejskiej wjeżdżając przed mój pojazd doszło do kolizji uderzyłem w tylny bok autobusu. Wezwany na miejsce patrol bardzo długo myślał i orzekł, że to moja wina, bo autobus był na rondzie i nie doszło tam do wymuszenie pierwszeństwa, bo jak mówili był już na rondzie więc moja wina a to, że trafiłem autobus w bok a nie w tył to temu, że jest długi i tak go zarzuca przy skręcaniu. od pewnego momentu rozpocząłem nagranie bo nie mogłem uwierzyć w to co słyszę pytając kiedy skoro to nie było wymuszenie, nastąpiło by wymuszenie i zignorowanie znaku ustąp pierwszeństwa bo chyba logiczne jest ,że jak dochodzi do zdarzenia pojazdy są na rondzie bo jak wymuszam wjeżdżam na rondo przed pojazd jadący już po rondzie dostaje strzał pan policjant odpowiedział ironicznie „kodeks drogowy dział znaki i sygnały” i tu moje pytanie czy ja czegoś nie wiem i zmieniły się przepisy bo prawo jazdy mam od 2000r czy obecnie policja jest tak mało rozgarnięta ,że jadąc do zdarzenia drogowego wysyłane są osoby nie znające przepisów drogowych 

#2 ~kiero~

~kiero~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 14:46

witam mam takie pytanie czy coś ostatnio się zmieniło w przepisach ??

Dzisiaj rano miałem nieciekawe zdarzenie drogowe. Jadąc do pracy ulicą Ciołkowskiego od strony stadionu miejskiego na rondzie skręcałem w „lewo” na ulicę Branickiego w kierunku centrum Jadąc zgodnie z nowym oznaczeniem kierunkowym natomiast od strony zaścianek ulicą Ciołkowskiego z naprzeciwka skręcając też w stronę centrum jechał autobus komunikacji miejskiej wjeżdżając przed mój pojazd doszło do kolizji uderzyłem w tylny bok autobusu. Wezwany na miejsce patrol bardzo długo myślał i orzekł, że to moja wina, bo autobus był na rondzie i nie doszło tam do wymuszenie pierwszeństwa, bo jak mówili był już na rondzie więc moja wina a to, że trafiłem autobus w bok a nie w tył to temu, że jest długi i tak go zarzuca przy skręcaniu. od pewnego momentu rozpocząłem nagranie bo nie mogłem uwierzyć w to co słyszę pytając kiedy skoro to nie było wymuszenie, nastąpiło by wymuszenie i zignorowanie znaku ustąp pierwszeństwa bo chyba logiczne jest ,że jak dochodzi do zdarzenia pojazdy są na rondzie bo jak wymuszam wjeżdżam na rondo przed pojazd jadący już po rondzie dostaje strzał pan policjant odpowiedział ironicznie „kodeks drogowy dział znaki i sygnały” i tu moje pytanie czy ja czegoś nie wiem i zmieniły się przepisy bo prawo jazdy mam od 2000r czy obecnie policja jest tak mało rozgarnięta ,że jadąc do zdarzenia drogowego wysyłane są osoby nie znające przepisów drogowych 

to ja rozumiem nowy kierowca oni jeździć nie potrafią ale ty prawko masz prawie 20 lat to po co się pod autobus wpychasz ,wiesz przecież  że onm więcej miejsca potrzebuje ,to nie osobówka, skoro nie czujesz się winny to było iść do sądu i nie przyjmować mandatu

#3 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 21:50

Kolego, to nie jest klasyczne rondo i ma wyznaczone pasy ruchu,

do skrętu w Branickiego są dwa pasy, teoretycznie nie było możliwości aby doszło do stłuczki, ty skręcając w lewo powinieneś zgodnie z rozrysowanymi strzałkami zrobić to z wewnętrznego pasa (tak, nie ma pomyłki, zmieniły się przepisy, nie ma już że z każdego ronda zjeżdżasz zewnętrznym, tylko z tzw klasycznego. Podobnie jest np przy Auchan na Produkcyjnej, wyjeżdżając z Centrum handlowego w stronę Zawad rondo opuszczasz też wewnętrznym pasem.

Inna sprawa to moment wjechania na rondo, to on właśnie decyduje kto ma pierwszeństwo, pewno autobus miał rejestrowany przejazd kamerą i widać było że,  jechał wolno i na rondo wjechał pierwszy, kierowca ma zapis z kamery.

Kierowca pokazał nagranie, czuj się jak po anulowaniu gola po obejrzeniu VAR... przez Policję. :)

#4 ~alan~

~alan~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 06:38

czy wy jesteście ... czy nie potraficie czytać co gościu napisał czy kierowcy mpk kolegę ratujecie . 

gościu wjazd na rondo jedzie mija zjazd w stronę wsap jedzie dalej mija zjazd na zaścianki jedzie dalej ustawia się do  zjazdu na branickiego do centrum pisał że po nowych pasach i w tym momencie z wjazdu od zaścianek pojawia się autobus który ma zjechać w od pojawienia się na rondzie dla siebie pierwszy zjazd 

jak by nie patrzeć wina autobusu 

przerażająca jest ilość osób nie znających podstawowych zasad jazdy  

#5 fan

fan

VIP

• Użytkownicy
  • 7619 postów

Napisano 28 czerwiec 2019 - 16:43

Również uważam, że jeśli był na rondzie, a tak wskazuje opis sytuacji, to autobus nie miał pierwszeństwa. Dodatkowo rodzi się pytanie o prędkość. Ktoś zasuwał i to mocno :)

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 16:50

tylko jakim cudem  mógł przyje.ać  w tylny bok   będąc pierwszym na rondzie przed autobusem.

#7 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 19:22

Ja nie wskazałem winnego we wcześniejszym wpisie,, wyraziłem tylko zdziwienie w jaki sposób doszło do kolizji jeśli oba pojazdy poruszały się osobnymi pasami, zjazd też miał 2 pasy.

Nie mam nic wspólnego z kierowcami komunikacji miejskiej

Przyjęcie mandatu praktycznie zamyka temat, dopiero szykuje się zmiana i będziemy mieli kilka dni do namysłu czy mandat czy sąd,

#8 ~alan~

~alan~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 22:47

tylko jakim cudem  mógł przyje.ać  w tylny bok   będąc pierwszym na rondzie przed autobusem.

Ja nie wskazałem winnego we wcześniejszym wpisie,, wyraziłem tylko zdziwienie w jaki sposób doszło do kolizji jeśli oba pojazdy poruszały się osobnymi pasami, zjazd też miał 2 pasy.

Nie mam nic wspólnego z kierowcami komunikacji miejskiej

Przyjęcie mandatu praktycznie zamyka temat, dopiero szykuje się zmiana i będziemy mieli kilka dni do namysłu czy mandat czy sąd,

a no takim ,że kierowca trafił autobus na swoim 3 zjeździe czyli prawie zawrócił na rondzie i autobus wjechał z jednego wjazdu który kierowca mijał

na tym rondzie nie ma 2 zjazdów jadąc od strony stadionu skręcając w "lewo" ustawiasz się przed rondem na lewym a na samym rondzie pasy są tak namalowane ,że aby jechać na branickiego musisz przejechać na prawy i na branickiego można tylko wjechać na prawy natomiast lewy na rondzie czy jak kto woli ten od środka ronda kieruje tylko na ciołkowsieko w strone stadionu

#9 fan

fan

VIP

• Użytkownicy
  • 7619 postów

Napisano 29 czerwiec 2019 - 08:00

Jeśli już był na tym rondzie, to mógł sam nawet bokiem driftem jechać, a kierowca z podporządkowanej ma go przepuścić.

#10 fan

fan

VIP

• Użytkownicy
  • 7619 postów

Napisano 29 czerwiec 2019 - 08:05

https://poranny.pl/r...584/zd/34412250

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2019 - 15:25

Autor dobrze pisze, wyraźnie zaznaczył że rondo ma już przemalowane pasy, kiedyś od Dojlid jadąc na wprost można było sprytnie objechac korek lewym pasem i zgodnie z wcześniejszymi znakami zjechać ze wewnętrznego w Branickiego.

Większość to tu pisali nie wie o tym, stąd takie pytania jak np jakim cudem

To nie cud, to nowa organizacja ruchu a raczej kolejna dezorganizacja, rondo ponad hektar a zjazdy jak na autostradzie do Łap

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rondo, stłuczka, pierwszeństwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych