Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

STERYLIZACJA

66 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Chead Honcho~

~Chead Honcho~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 13:07

Wiem, że sterylizacja to wygoda dla właścicieli. Ale też wg mnie, duża ulga dla psów, szczególnie suk.
Chociaż ja mam dwa psy i są wykastrowane:
jeden dlatego, że jest niewidomy i po wizycie suczki z cieczką doszłam do wniosku, że dla niego to jest koszmar, bo nie wie co się z nim dzieje;
drugi dlatego, że wykazuje zachowania agresywne do innych psów - jest zbyt samczy. Teraz nie ma argumentów kobiecych smile.gif do bójki.
[/quote]

Nudna już jesteś. Twoje wpisy do niczego nie prowadzą- Jesteś zaślepiona w tym co piszesz jak stary enkawudzista. angry.gif
Masz swój pogląd na temat sterylizacji- Twoja sprawa, lecz uszanuj poglądy innych.
I uważaj aby właściciele wysterylizowanych suk nie zwrócili się po azyl do "juesej" znalazłoby się wielu aby w ten sposób otrzymać wizę. laugh.gif
Wujek Sam miałby pretensje,że wnioski o azyl dla suk z Polski to Twoja sprawa biggrin.gif
Poniższy artykuł niech ci zobrazuje czym kończą się sterylizacje tongue.gif

Zmuszanie kobiet do aborcji przez chiński rząd może się stać podstawą do przyznania im azylu politycznego w USA - zdecydował sąd w San Francisco

* W Chinach wykonuje się rocznie 13 milionów aborcji (31-07-09, 01:00)
* Chiny: Pierwszy proces o przymusową aborcję (10-01-08, 02:00)

Sąd rozpatrywał sprawę emigrantki z Chin Li Zhen, która od 1991 roku mieszka z mężem na amerykańskiej wyspie Guam na Pacyfiku. Zostali tam wysłani do pracy przez zatrudniającą ich chińską firmę, ale gdy ich kontrakt się skończył, oboje pozostali w USA.

W 2002 roku władze USA nakazały im powrót do Chin, gdyż wygasły ich wizy i prawo do pracy. Małżeństwo zaczęło jednak sądową walkę przeciw nakazowi deportacji. Przywołali przy tym przymusową aborcję, jaką przeszła pani Li w Chinach w 1980 roku. Komunistyczne władze nakazały jej usunąć ciążę, gdyż nie była jeszcze wtedy mężatką. Teraz małżeństwo argumentowało, że tamta aborcja była formą prześladowania ich przez chiński rząd i dlatego chcą dziś ubiegać się o azyl polityczny w USA.

Sąd apelacyjny w San Francisco stwierdził w środę, że chińska para ma podstawy do ubiegania się o azyl, gdyż przymusowa aborcja może wywołać podobny ból, uraz psychiczny i poczucie wstydu, jak przymusowa sterylizacja. A zgodnie z wcześniejszymi wyrokami innych amerykańskich sądów przymusowa sterylizacja, również powszechna w Chinach, może być podstawą do ubiegania się o azyl polityczny w USA.

W ubiegłym tygodniu, także na Guam, uchodźca z Chin otrzymał azyl polityczny, gdyż udowodnił, że w Chinach groziła mu sterylizacja.

Sądy w obu sprawach uznały za dowód raporty Departamentu Stanu USA, który stwierdził, że przymusowe sterylizacje i aborcje to powszechne metody, które stosują chińskie władze w ramach swojej polityki kontroli liczby rodzących się dzieci.

Wyrok sądu w San Francisco automatycznie wstrzymał nakaz deportacji pary. Do czasu rozpatrzenia przez władze USA wniosku o azyl polityczny, para może dalej mieszkać na Guam.

#42 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 15 styczeń 2010 - 14:13

CYTAT(Chead Honcho @ 15.01.2010, 13:07:18) <{POST_SNAPBACK}>
I uważaj aby właściciele wysterylizowanych suk nie zwrócili się po azyl do "juesej" znalazłoby się wielu aby w ten sposób otrzymać wizę. laugh.gif
Wujek Sam miałby pretensje,że wnioski o azyl dla suk z Polski to Twoja sprawa biggrin.gif

Wiesz co, gadasz jak potłuczony. Co mają aborcje ludzkie w Chinach do problemu bezdomności zwierząt w Polsce ??????????

Tak to bywa, jak nie zna się tematu - albo się go zna ale z innej strony dry.gif i nie jest dobrze jak ktoś ma inny pogląd na sprawę.

Już nie wspomnę o tym, ze w poście z dnia 07.01.2010, 21:34:02 sam obalasz wady sterylizacji/kastracji:

Więc nie wiem, czy sam nie wiesz co piszesz, czy nie rozumiesz tego, co piszesz, czy po prostu piszesz co ci się nasunie w necie pod rękę.

Użytkownik karina1002 edytował ten post 15 styczeń 2010 - 15:34

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 14:47

CYTAT(Chead Honcho @ 15.01.2010, 13:07:18) <{POST_SNAPBACK}>
Wiem, że sterylizacja to wygoda dla właścicieli. Ale też wg mnie, duża ulga dla psów, szczególnie suk.
Chociaż ja mam dwa psy i są wykastrowane:
jeden dlatego, że jest niewidomy i po wizycie suczki z cieczką doszłam do wniosku, że dla niego to jest koszmar, bo nie wie co się z nim dzieje;
drugi dlatego, że wykazuje zachowania agresywne do innych psów - jest zbyt samczy. Teraz nie ma argumentów kobiecych smile.gif do bójki.

Nudna już jesteś. Twoje wpisy do niczego nie prowadzą- Jesteś zaślepiona w tym co piszesz jak stary enkawudzista. angry.gif
Masz swój pogląd na temat sterylizacji- Twoja sprawa, lecz uszanuj poglądy innych.
Poniższy artykuł niech ci zobrazuje czym kończą się sterylizacje tongue.gif

Zmuszanie kobiet do aborcji przez chiński rząd może się stać podstawą do przyznania im azylu politycznego w USA - zdecydował sąd w San Francisco

* W Chinach wykonuje się rocznie 13 milionów aborcji (31-07-09, 01:00)
* Chiny: Pierwszy proces o przymusową aborcję (10-01-08, 02:00)

Sąd rozpatrywał sprawę emigrantki z Chin Li Zhen, która od 1991 roku mieszka z mężem na amerykańskiej wyspie Guam na Pacyfiku. Zostali tam wysłani do pracy przez zatrudniającą ich chińską firmę, ale gdy ich kontrakt się skończył, oboje pozostali w USA.

W 2002 roku władze USA nakazały im powrót do Chin, gdyż wygasły ich wizy i prawo do pracy. Małżeństwo zaczęło jednak sądową walkę przeciw nakazowi deportacji. Przywołali przy tym przymusową aborcję, jaką przeszła pani Li w Chinach w 1980 roku. Komunistyczne władze nakazały jej usunąć ciążę, gdyż nie była jeszcze wtedy mężatką. Teraz małżeństwo argumentowało, że tamta aborcja była formą prześladowania ich przez chiński rząd i dlatego chcą dziś ubiegać się o azyl polityczny w USA.

Sąd apelacyjny w San Francisco stwierdził w środę, że chińska para ma podstawy do ubiegania się o azyl, gdyż przymusowa aborcja może wywołać podobny ból, uraz psychiczny i poczucie wstydu, jak przymusowa sterylizacja. A zgodnie z wcześniejszymi wyrokami innych amerykańskich sądów przymusowa sterylizacja, również powszechna w Chinach, może być podstawą do ubiegania się o azyl polityczny w USA.

W ubiegłym tygodniu, także na Guam, uchodźca z Chin otrzymał azyl polityczny, gdyż udowodnił, że w Chinach groziła mu sterylizacja.

Sądy w obu sprawach uznały za dowód raporty Departamentu Stanu USA, który stwierdził, że przymusowe sterylizacje i aborcje to powszechne metody, które stosują chińskie władze w ramach swojej polityki kontroli liczby rodzących się dzieci.

Wyrok sądu w San Francisco automatycznie wstrzymał nakaz deportacji pary. Do czasu rozpatrzenia przez władze USA wniosku o azyl polityczny, para może dalej mieszkać na Guam.

Proszę o podanie adresu w celu wrzucania przez płot szczeniaków i bezdomnych suk i psów.

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 18:11

CYTAT(Mat @ 29.09.2009, 16:10:20) <{POST_SNAPBACK}>
Zaburzy równowage w przyrodziew.

A dokładnie o jaką równowagę chodzi?

#45 ~~gosc~~

~~gosc~~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 18:37

Jestem za sterylka po co roznazac bezsensu i narazac na cierpienie niewinnych zwierzat
Pseldo hodowle powinny zniknac !!!!!!!
Ludzie opamietajcie sie nie obchodzi Was los szczenia, ktore sprzedajecie po rodowodowych rodzicach za 200zl - 400zl SZOK!!!!!!
Powinny byc nalozone kary pieniezne na pseldo hodowle wowczas by szybciej zniknely z mapy naszego kochanego panstwa.

#46 ~weles~

~weles~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 21:32

CYTAT(~gosc~ @ 15.01.2010, 18:37:10) <{POST_SNAPBACK}>
Jestem za sterylka po co roznazac bezsensu i narazac na cierpienie niewinnych zwierzat
Pseldo hodowle powinny zniknac !!!!!!!
Ludzie opamietajcie sie nie obchodzi Was los szczenia, ktore sprzedajecie po rodowodowych rodzicach za 200zl - 400zl SZOK!!!!!!
Powinny byc nalozone kary pieniezne na pseldo hodowle wowczas by szybciej zniknely z mapy naszego kochanego panstwa.

mam takie wrażenie że fanbojom sterylizacji nie chodzi o dobro zwierząt, tylko o kasę. Bo gdyby nie było możliwości kupienia zwierza z niezrzeszonych hodowli to ci niby rodowodowi gonili by swoje szczeniaki nie po 1500pln a po 5000pln za sztukę.
Sterylizacja jest szkodliwa. Zabuża gospodarkę hormonalną i nie przynosi zwierzakowi żadnych korzyści. Natomiast właścicielom rodowodowych hodowli potroiła by zyski gdyby oni nie mieli normalnej konkurencji.

#47 ~~gosc~~

~~gosc~~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 22:49

CYTAT(weles @ 15.01.2010, 21:32:01) <{POST_SNAPBACK}>
mam takie wrażenie że fanbojom sterylizacji nie chodzi o dobro zwierząt, tylko o kasę. Bo gdyby nie było możliwości kupienia zwierza z niezrzeszonych hodowli to ci niby rodowodowi gonili by swoje szczeniaki nie po 1500pln a po 5000pln za sztukę.
Sterylizacja jest szkodliwa. Zabuża gospodarkę hormonalną i nie przynosi zwierzakowi żadnych korzyści. Natomiast właścicielom rodowodowych hodowli potroiła by zyski gdyby oni nie mieli normalnej konkurencji.

co to za konkurencja? krzyzowac jak sie da siostra brat matka syn? pozniej tylko szkoda pieska bo uszkodzony genetycznie jest i choruje? o czym ty czlowieku piszesz tu chodzi o dobro zwierzat a nie ich cierpienie.
Suki po sterylce sa spokojniejesze jak i pieski nie maja popedu seksualnego i jest ok to sa zwierzeta nie LUDZIE im sie zadnej krzywdy nie robi tu wlasnie chodzi o ich dobro. Nie sadze by ceny az tak drastycznie poszly w gore ,gdyby zabraklo pseldohodowli, TOTALNA BZDURA shih tzu za 5000 hehehe juz to widze.

#48 ~Chead Honcho~

~Chead Honcho~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2010 - 09:54

CYTAT(karina1002 @ 15.01.2010, 14:13:35) <{POST_SNAPBACK}>
Wiesz co, gadasz jak potłuczony. Co mają aborcje ludzkie w Chinach do problemu bezdomności zwierząt w Polsce ??????????

Tak to bywa, jak nie zna się tematu - albo się go zna ale z innej strony dry.gif i nie jest dobrze jak ktoś ma inny pogląd na sprawę.

Już nie wspomnę o tym, ze w poście z dnia 07.01.2010, 21:34:02 sam obalasz wady sterylizacji/kastracji:

Więc nie wiem, czy sam nie wiesz co piszesz, czy nie rozumiesz tego, co piszesz, czy po prostu piszesz co ci się nasunie w necie pod rękę.

głuptasku-ty tekst powyżej wzięłaś na serio?

A tak przy okazji - wilk i człowiek zawarli przymierze ponad 12 000 lat temu. W tym przymierzu nie ma nigdzie zapisu jedną ze stron przymierza można poddawać sterylizacji . I przymierze to funkcjonowało przez tysiąclecia.
Dopiero pod koniec XIX wieku modne zaczęły być wystawy psów, na których poszczególne okazy były oceniane według specjalnych kryteriów, a w związku z czym konieczne stało się opracowanie wzorców ras.Stało się to dopiero w 1873 roku kiedy powołano do życia organizację zwaną później Kennel Club.
Tak więc nie odbieraj psom tego do czego nie jesteś upoważniona. Wszystkie psy są naszymi mniejszymi braćmi, wszystkie pochodzą od jednego przodka i nie mamy prawa ich kaleczyć.
A Ty tak jak pisałem wcześniej, masz swoje poglądy - masz do tego prawo , ale tym samym uszanuj poglądy innych .
I tyle w temacie.

#49 ~Man In The Rain~

~Man In The Rain~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2010 - 09:59

CYTAT(Gość @ 15.01.2010, 14:47:02) <{POST_SNAPBACK}>
Proszę o podanie adresu w celu wrzucania przez płot szczeniaków i bezdomnych suk i psów.

Ambasada Stanów Zjednoczonych mieści się w Warszawie przy ulicy Pięknej 12.

#50 ~~gosc~~

~~gosc~~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2010 - 10:42

CYTAT(Man In The Rain @ 16.01.2010, 09:59:36) <{POST_SNAPBACK}>
Ambasada Stanów Zjednoczonych mieści się w Warszawie przy ulicy Pięknej 12.

To sie zdziwia hehehehe

#51 ~Bas~

~Bas~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 18:26

proszę uprzejmie forumowiczów znających ten temat - poradźcie mi, do którego weta udać się z sunią w celu sterylki? dostałam onkę w wieku ok 4 lat, nie chcę dochować się szczeniąt a nie mam doświadczenia w hodowli suczek, dotychczas miałam pieska. Czytalam na dogomanii, ze nie jest polecana klinika na Białostoczku - co Wy mi doradzicie?

#52 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 08:44

CYTAT(Bas @ 19.01.2010, 18:26:27) <{POST_SNAPBACK}>
proszę uprzejmie forumowiczów znających ten temat - poradźcie mi, do którego weta udać się z sunią w celu sterylki? dostałam onkę w wieku ok 4 lat, nie chcę dochować się szczeniąt a nie mam doświadczenia w hodowli suczek, dotychczas miałam pieska. Czytalam na dogomanii, ze nie jest polecana klinika na Białostoczku - co Wy mi doradzicie?

A gdzie na dogo takie rzeczy piszą?

Przeczytaj sobie tu, na forum, w pupilach najlepszy weterynarz.

Ja swoje leczę w Zwierzaku na Piastowskiej i na Wesołej. I te dwie polecam.

#53 ~Bas~

~Bas~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 10:01

CYTAT(karina1002 @ 20.01.2010, 08:44:54) <{POST_SNAPBACK}>
A gdzie na dogo takie rzeczy piszą?

Przeczytaj sobie tu, na forum, w pupilach najlepszy weterynarz.

Ja swoje leczę w Zwierzaku na Piastowskiej i na Wesołej. I te dwie polecam.

bardzo dziekuje, a co do Bialostoczka, to czytalam na dogo o Kropku z Grabowki, po zastosowanej narkozie dostal padaczki, ponoc jakims starym sposobem usypiają psiaki

#54 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 10:31

Sterylizacja jest szkodliwa. Zabuża gospodarkę hormonalną i nie przynosi zwierzakowi żadnych korzyści.

Mylisz się. Miałem suczkę, nie była sterylizowana. Musiałem ją uśpić ze względu na ropomacicze. Teraz jest kolejna, już wysterylizowana. Miewa się bardzo dobrze i ma sporo latek. Sterylizacja na pewno uwalnia od zagrożenia ropomaciczem, a to jest praktycznie wyrok na sukę. Ropomacicze jest zaś bardzo często następstwem polecanej przez kogoś antykoncepcji hormonalnej.

#55 ~Chead Honcho~

~Chead Honcho~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 12:20

CYTAT(gość @ 20.01.2010, 10:31:50) <{POST_SNAPBACK}>
Mylisz się. Miałem suczkę, nie była sterylizowana. Musiałem ją uśpić ze względu na ropomacicze. Teraz jest kolejna, już wysterylizowana. Miewa się bardzo dobrze i ma sporo latek. Sterylizacja na pewno uwalnia od zagrożenia ropomaciczem, a to jest praktycznie wyrok na sukę. Ropomacicze jest zaś bardzo często następstwem polecanej przez kogoś antykoncepcji hormonalnej.

Czytając wasze wpisy to włos na głowie się jeży-chociaż go coraz mniej biggrin.gif
Wam strach psa do ręki dawać.Co któreś z was przygarnie czworonoga to jak nie ropomacicze, nużyce i inna cholera. angry.gif

#56 monia3a

monia3a

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 13:28

CYTAT(Chead Honcho @ 20.01.2010, 12:20:50) <{POST_SNAPBACK}>
Czytając wasze wpisy to włos na głowie się jeży-chociaż go coraz mniej biggrin.gif
Wam strach psa do ręki dawać.Co któreś z was przygarnie czworonoga to jak nie ropomacicze, nużyce i inna cholera. angry.gif

Tobie to napewno bym żadnego psa nie dała.
Myślisz, że w pseudo hodowlach zwracają uwagę na to, że pies jest chory?? Tam suka to maszynka do rozrodu a jak się wyeksploatuje to do lasu ... ile tam jest chorych psów to tylko oni wiedzą.

Użytkownik monia3a edytował ten post 20 styczeń 2010 - 13:29

#57 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 14:12

No cholera, coś w tym jest

Więc są dwa wyjścia:
- albo wszystkie są chore i dopiero pod normalną opieką wychodzi, że trzeba je leczyć. I tego się trzymam tongue.gif Inna sprawa, ze wszystkie nasze, to jakieś "zdobyczne": z lasu, rowu, schroniska czy odebrane z interwencji, więc nie ma co się dziwić że trzeba je zdiagnozować i leczyć.

- albo u nas są złe fluidy i wszystko zaczyna chorować. Ale tego nie przyjmuję do wiadomości cool.gif

A na poważnie: nie ma zdrowych psów tak jak nie ma zdrowych ludzi. Każdy na coś choruje. I albo się zauważy i zdiagnozuje i wyleczy, albo będzie żył z chorobą i tyle.

Użytkownik karina1002 edytował ten post 20 styczeń 2010 - 14:14

#58 ~Anty-oszołom~

~Anty-oszołom~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2010 - 13:11

Hahaha, dobre!
Za to obecna sytuacja napędza kaskę takim jak ty, dla których zwierzęta to maszynki do zarabiania pieniędzy.
I wszystko jest OK. Trzeba wygadywać te głupoty o gospodarce hormonalnej i temu podobne pierdoły.
Żenujące angry.gif

#59 ~bobek~

~bobek~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2010 - 10:33

Psy są niewłaściwie odżywiane, prowadzą niezdrowy tryb życia, są szpikowane chemią, antykoncepcja i stąd te choroby. U normalnych ludzi pies jest zazwyczaj zdrowy, i nie ma takich problemów, żyje swoim rytmem, rozmnaża się , odżywia, szczeka, biega. To jest w dużej mierze wina nadopiekuńczości właściciela który uważa że wie lepiej od psa co mu jest potrzebne i karmi chemią, używa jakiś szamponów i innych szkodliwych substancji, i najgorsze to szpikuje psy antykoncepcja ( uważają że skoro sami stosują to i psom tez nie zaszk0odzi), ucinają narządy rodne. To wszystko ma bardzo negatywny wpływ na organizm psa i stąd wiele chorób u psów u "takich porządnych" właścicieli.

#60 ~Anty-Oszołom~

~Anty-Oszołom~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 13:20

CYTAT(bobek @ 22.01.2010, 10:33:39) <{POST_SNAPBACK}>
Psy są niewłaściwie odżywiane, prowadzą niezdrowy tryb życia, są szpikowane chemią, antykoncepcja i stąd te choroby. U normalnych ludzi pies jest zazwyczaj zdrowy, i nie ma takich problemów, żyje swoim rytmem, rozmnaża się , odżywia, szczeka, biega. To jest w dużej mierze wina nadopiekuńczości właściciela który uważa że wie lepiej od psa co mu jest potrzebne i karmi chemią, używa jakiś szamponów i innych szkodliwych substancji, i najgorsze to szpikuje psy antykoncepcja ( uważają że skoro sami stosują to i psom tez nie zaszk0odzi), ucinają narządy rodne. To wszystko ma bardzo negatywny wpływ na organizm psa i stąd wiele chorób u psów u "takich porządnych" właścicieli.

Szkodliwy wpływ ucięcia narządów wystąpił najwyraźniej u Bobka.
Na główkę się rzuciło blink.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych