Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

84 odpowiedzi w tym temacie

#21 hidden

hidden

stażysta

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 14:57

CYTAT(a @ 3.03.2010, 14:46:16) <{POST_SNAPBACK}>
A jestem ciekaw gdzie mam wyrzucac psie odchody? Do Kosza Na Smieci ??

lepiej niech lezy na trawniku. Moze na wiosne cos wyrosnie.

#22 hidden

hidden

stażysta

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 14:58

CYTAT(gawronka @ 3.03.2010, 13:26:51) <{POST_SNAPBACK}>
A ja sprzątam po swoim psie rolleyes.gif pomimo tego ,że inni patrzą na mnie jak na dziwadło i uśmiechają się wymownie pod nosem. Niestety pojemników specjalnych brak i kupe wrzucam do zwykłego. sad.gif

takich sie ceni. pozdro

#23 ~kowboj~

~kowboj~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 15:01

Nareszcie i Poranny przejrzał na oczy!!! Do tej pory rozpływaliście się nad "milusińskimi" i ich opiekunami. Pieski, kotki... Wszystko pięknie, ale na cywilizowanych warunkach. Nie ma zgody na terroryzm "psiarzy"!!!

Panie i panowie, albo sprzątacie po pupilach, albo kryminał. Nie ma alternatywy. Jak dla mnie jesteście w większości grupą niedostosowaną do życia wśród ludzi. Źle mi się robi, gdy muszę wyjść z domu dalej niż parking pod blokiem. A i tak nie mam pewności, czy jakiś biedny piesek nie załatwił mi się w okolicy samochodu, bo i takie przypadki miały miejsce. Nie obrażając ludzi mieszkających na wsi, jesteście, brudasy, wieśniakami. Nie ma słów, którymi można was obrazić, nie mogę ich jednak użyć, na wasze, żałośni dręczyciele zwierząt i normalnych, kulturalnych obywateli, szczęście. Nawet na Białorusi nie ma tego, co na naszych osiedlach. Tam jest czysto, do tego ludzie dziwią się, że w ogóle można trzymać biednego psa w bloku!

Jestem wściekły i bliski wzięcia spraw w swoje ręce. Skoro władze nic nie robią, zacznę we własnym zakresie nieść kaganek, a właściwie kaganiec oświaty! Będę zwracał uwagę, donosił, robił zdjęcia i filmy, a jeśli to nie pomoże, zejdę do podziemia - resztki dobrego wychowania nie pozwalają mi napisać, czym się to będzie objawiać, niemniej usłyszycie i poczujecie na własnej, niereformowalnej skórze!

PS Serdecznie pozdrawiam wszystkich sprzątających po swoich psach, mimo iż nie popieram w ogóle pomysłu trzymania psów, zwlaszcza dużych, w blokach, a większośc Białostoczan właśnie w nich mieszka... Dajecie dobry przykład i nie przejmujcie się głupimi uśmieszkami...

PS 2 Darujcie sobie uwagi typu - "jedź na Białoruś". Nie popieram tamtego reżimu, dobrze mi w Polsce. Przykre jest jednak zauważyć, iz nawet w kraju biednym i niedemokratycznym ludzie są lepiej wychowani i mają przynajmniej podstawowe poczucie dobrego smaku...

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 15:05

CYTAT(oburzenie @ 3.03.2010, 14:21:45) <{POST_SNAPBACK}>
aha 500zł, znając polskie realia to będzie tylko teoria, a praktyka nie ma się ni jak do teorii.
właściciele psów mieszkający w blokach powinni płacić czynsz za pupila co miesiąc jak za kolejego
lokatora, założę się że migiem liczba psiorów by się zmieniszyła!!!
rzygać się chce i krew zalewa jak trzeba po chodnikach chodzić slalomem, a nie wspomnę o trawnikach!!!

Nikt nikogo nie ukarze 500 zł mandatem za jakieś sranie. Są naprawdę poważne wykroczenia np. spowodowanie kolizji drogowej, gdzie narażone jest ludzkie życie za którą kierowcy dostają mniejsze mandaty jak 500 zł.

- za pupila płaci się podatek, nie wiesz to nie zabieraj głosu.

- psich odchodów do kosza, absolutnie nie wolno. (więc dochodzi do absurdu)

a teraz prosta spekulacja:

- prawdopodobieństwo złapania na gorącym uczynku jest bardzo mała, więc nawet jak złapią raz i ukarają 100 zł czy nawet 200 zł, to wielkiej biedy nie będzie. Ryzyko się wliczy w koszty. A niejednego stać na mandat.

- śmiechem żartem, chcą karać? OK, ale niech postawią specjalne pojemniki na psie odchody.

#25 ~mm~

~mm~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 15:07

Temat poważny ale dyskusja z tego co czytam na poziomie poniżej miernym. Tu nie chodzi o to, żeby obrzucać się błotem vel g..., pisać teksty w stylu noś plecak na .... czy odstrzał zwierząt załatwiających potrzeby na trawnikach /a co tu jest winne zwierzę?/. Problem leży po pierwsze w kulturze właścicieli psów, którzy nie raczą sprzątać. Po drugie i myślę, że najważniejsze - organizacji. Notoryczny brak specjalnych koszy - na Plantach stoi zaledwie kilka w dużych odległościach. Przy koszach powinny wisieć torebki czego nigdy nie było i nie ma! Poza tym przebudowując i zagospodarowując różne miejsca w Białymstoku należy pomyśleć o stworzeniu specjalnych, ogrodzonych wybiegów dla psów, przy których stałby kosz z torebkami. Dopiero wtedy - specjalna kampania promująca właściwe zachowania społeczne biggrin.gif Powinniśmy brać przykład z krajów skandynawskich gdzie nie ma psich odchodów na trawnikach ale jest cała masa wybiegów, koszy itp. Ale tego w naszym grodzie nad Białą chyba długo nie będzie.

p.s. też mam psa i wbrew ogólnym zachowaniom sprzątam po nim tongue.gif

#26 ~kowboj~

~kowboj~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 15:17

MM, skoro Pani/Pan może, to dlaczego inni nie? W jakim celu to zwalanie winy na infrastrukturę, władze miasta? Skoro ktoś chce mieć psa, musi wziąć na siebie odpowiedzialność za produkty przemiany materii tegoż. I nie ma żadnego wytłumaczenia dla zachowań nagannych!

#27 ~I.~

~I.~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 15:18

Straż nikogo nie ścignie bo większość to są tereny spółdzielni, gdzie oni nic nie mogą zrobić i tyle w temacie. A mnie też krew zalewa na widok tego psiego łajna, przejść się nie da suchą nogą.

#28 vicheer

vicheer

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 16:19

straz miejska zamiast lapac srajace psy, powinna karac mandatami wlascicieli zasranych chodnikow do czego maa prawo i obowiazek. ukarani zas szybciutko postaraja sie o nagrania srajacych pieskow oraz ich niefrasobliwych wlascicieli i przekaza gdzie trzeba. kazda osoba ktora zniszczyla obuwie wlazac w kupa ma prawo zadac odszkodowania od wlasciciela terenu. takie obuwie nie nadaje sie do noszenia - biohazard. jest to niezwykle prosty i skuteczny mechanizm wykorzystany w wielu krajach.

#29 ~~qwerty~~

~~qwerty~~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 16:32

Kiedyś idąc przez osiedle zobaczyłem sąsiada i jego psa, który srał na trawnik pod moim blokiem. Potem wziąłem to kupa i położyłem je drogiemu sąsiadowi na wycieraczkę przed drzwiami jego mieszkania. Od tamtej chwili minął około rok i od roku drogi sąsiad biega za swoim psem z plastikowym woreczkiem. Jak widać obrzydliwy sposób, ale cholernie skuteczny...

#30 ~wiosna~

~wiosna~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 16:34

"W Białymstoku właściciele psów muszą sprzątać po swoich milusińskich."
- cóż za odkrycie, takie prawo obowiązuje w całym kraju, nie tylko w Białymstoku.
Z tą tylko różnicą że w Białymstoku tego prawa nikt nie egzekwuje.
Idzie wiosna, czas przypomnieć straży miejskiej i prezydentowi o ich obowiązkach .

"Dlatego straż miejska przypomina o obowiązku sprzątania po swoim psie."
- niech sobie przypomni i zabierze się wreszcie do roboty.

#31 ~Marylka~

~Marylka~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 16:35

Na terenie Spółdzielni mieszkaniowej ,,Elemencik" stoją skanseny, które wymyślił taki jeden pusty łeb. On twierdzi, że to są WC dla psów. W tych niby WC kupa śniegu i nic więcej. Całe osiedle w psich kupach, a ten stary dziad co wymyślił, z tych niby WC cieszy się, że najbardziej z nich zadowolone są sprzątaczki. Straszne to śmieszne, chyba, że te sprzątaczki lubią się babrać w psich kupach. Nie wiem czy ten gość czasami nie jest niespełna rozumu.

#32 ~grz~

~grz~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 17:20

Ja też sprzątam po swoim psie ale zgodzę się tu z tymi którzy mówią że nie ma gdzie wyrzucać .Na naszym osiedlu nawet zwykłych koszy ( takich na drobne odpady ) nie ma tylko kontenry przy blokach .Myślę że inni nie sprzątają bo jak długo można nosić przy sobie psią kupę jeśli spacer trwa ze trzydzieści minut.Ja wrzucam do kontenra , wiem że to nie jest dozwolone ale cóż .Jednak gdyby było więcej koszy to myśle że stan trawników by sie poprawił.Nie zgodzę się że mam nosić plecaczek na kupy jak wpisał poprzednik bo miasto to podatki chce mieć od właścicieli psów ale nic w zamian .Apeluję o dużo więcej koszy na odpady .

#33 vicheer

vicheer

ekspert

• Użytkownicy
  • 440 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 17:34

(...) straż miejska przypomina o obowiązku sprzątania po swoim psie(...) przypominamy strazy o obowiazku karania administratorow odpowiedzialnych za sprzatniecie chodnikow z psich kup. oni szybciutko dostarcza zdjecia i nagrania srajacych pieskow i ich wlascicieli.

#34 vicheer

vicheer

ekspert

• Użytkownicy
  • 440 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 17:35

(...) straż miejska przypomina o obowiązku sprzątania po swoim psie(...) przypominamy strazy o obowiazku karania administratorow odpowiedzialnych za sprzatniecie chodnikow z psich kup. oni szybciutko dostarcza zdjecia i nagrania srajacych pieskow i ich wlascicieli.

#35 ~RandaroBlake~

~RandaroBlake~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 18:01

Prawo tego nie da się przestrzegać, ponieważ miasto nie daje możliwoś i jego przestrzegania
1. W mieście brak koszów gdzie można wyrzucać po sprzątnięciu po psie.
2. W mieście tylko na Ryskiej mozna kupić sprzęt do sprzątania po psie.

#36 gawronka

gawronka

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 18:17

CYTAT(RandaroBlake @ 3.03.2010, 18:01:14) <{POST_SNAPBACK}>

Zakładam na rękę reklamówkę , chwytam kupę i wywijam reklamówkę na drugą stronę . Kupa zostaje w środku, reklamówka po stronie zewnetrznej oraz ręka czysta tongue.gif Pozdrawiam.

#37 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 18:17

Zapraszam straż miejską na osiedle Bema!!! Normalnie nie można patrzeć na te kupy!!!!!!!!!!!!!!!

#38 bstoczanin

bstoczanin

VIP

• Użytkownicy
  • 534 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 18:20

Kto te mandaty wystawi ? Skoro straż wiejska zajęta jest zabawą w policjantów ? jedni fotoradaru pilnują ,inny znawcy sprawdzają czy xenony w aucie fabrycznie zaraz zaczną nam ciśnienie w kołach sprawdzać i stan oleju .a na koniec na cb 19 bendą radyjka sprawdzać .... smile.gif

#39 Heniek

Heniek

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 18:27

CYTAT(RandaroBlake @ 3.03.2010, 18:01:14) <{POST_SNAPBACK}>
Prawo tego nie da się przestrzegać, ponieważ miasto nie daje możliwoś i jego przestrzegania
1. W mieście brak koszów gdzie można wyrzucać po sprzątnięciu po psie.

W Zoo Natura przy "Kerfurze" też jest sprzęt, ale polecam kupić przez internet to mimo przesyłki i tak najtaniej wyjdzie.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 18:37

niech jeszcze napiszą gdzie to wyrzucić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych