Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sposób na zdrowe zęby

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~sekik~

~sekik~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2015 - 11:24

Jak dbacie o swoje zęby? Regularnie je myjecie i chodzicie do dentystów?

#2 ~Nona~

~Nona~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2015 - 17:01

TAk, regularnie chodzę na wyrywanie. W przyszłości planuję wstawić sobie złote koronki :)

#3 ~kedonal~

~kedonal~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 07:52

Ajona, dobra pielęgnacja, a przede wszystkim zdrowia dieta. Pasta powinna być bez fluoru. O ile tylko należycie podejdziecie do pielęgnacji, to w krótkim czasie zrealizujecie zakładane cele. Musicie tylko chcieć.

#4 ~Szczoteczka duzebowa~

~Szczoteczka duzebowa~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 16:24

Mycie zębów przynajmniej rano i wieczorem to podstawa i nawet obowiązek każdego obywatela i tego starszego i młodszego też.Do tego zakańczać szczotkowania myciem języka urządzonkiem specjalnie do tego przeznaczonym(można pytać o takie w aptekach lub poszukać w drogeriach wśród szczoteczek do zębów).Dorzućmy do zakupowego koszyczka nić dentystyczną i używajmy jej po umyciu ząbeczków do czyszczenia przestrzeni pomiędzy nimi.Przynajmniej raz w roku wizyta u dentysty i ewentualne zaleczenie ubytków lub usunięcie kamienia.Ci, którzy posiadają ząbki mleczne lub protezy to tak samo powinni dbać o nie z należytą starannością.Nie zapomnijmy o przemyciu pach po umyciu zębów, No i już o poranku jako te świeżynki możemy wsiadać do autobusu by nie było od nas czuć, a dokładnie z buzi i spod pach.Warto też płukać jamę ustną wodą po zjedzeniu cytrusów, wypiciu coli lub wina ponieważ niszczą nasze szkliwo.Najważniejsza sprawa to ostrożność z pastami wybielającymi i używanie takich, które jak najbardziej będą odpowiadały naszym zębulkom, a także były dostosowane do wieku czyściciela szczęki.:)Ze słodyczami też nie warto być za pan brat.

#5 Babara Joanna

Babara Joanna

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 15:02

Nie no pasta to podstawa, ale od szczoteczki też dużo zależy.Czytałam na blogu Douglasa, że  niektóre to nawet usuwają  przebarwienia i potem nie chce się wracać do tej starej.

#6 ~Szczoteczka duzebowa~

~Szczoteczka duzebowa~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2015 - 15:11

Nie no pasta to podstawa, ale od szczoteczki też dużo zależy.Czytałam na blogu Douglasa, że niektóre to nawet usuwają przebarwienia i potem nie chce się wracać do tej starej.

Ja uźywam elektrycznej i jest spora różnica na plus niż przy czyszczeniu manualną.Do manualnej już nawet nie chcę wracać.

#7 malinowiak

malinowiak

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 20 luty 2016 - 14:41

Podobno zielona herbata zapobiega próchnicy.

#8 KamilG

KamilG

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 11:46

Ja słyszałem, że żucie oleju kokosowego pomaga na wybielenie zębów i na zdrowie, nie tylko zębów, ale całego organizmu. 

#9 zosiaa89

zosiaa89

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 12:00

Witam, poza pasta do zębów, polecam np. płyn do płukania jamy ustnej. 

#10 ~gartes~

~gartes~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 06:36

Używajcie ajony, róbcie to w miarę systematycznie, a wtedy docelowo duże korzyści nadejdą. U mnie chodziło głównie o dbałość o podstawy - samo to dało już zdecydowaną zmianę, a jak będzie dalej, to się dopiero przekonamy.

#11 ~Mała Mi~

~Mała Mi~
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 18:44

Chyba nie będę odkrywcza, jeżeli napiszę, że zęby trzeba myć 2-3 razy dziennie, używać nitki dentystycznej i płukać jamę ustną płynem (polecam Septoral). Dentystę również trzeba odwiedzać regularnie ;)

#12 ~jania~

~jania~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2017 - 16:37

moim zdaniem szczoteczki elektryczne działają lepiej, ja kupiłam dla dzieciaków a galerialucznik. pl, wiadomo jak to dzieci myją mało dokładnie a to na pewno trochę ułatwia 

#13 ~papulka~

~papulka~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 20:06

ważna jest też regularna kontrola jamy ustnej, ja co roku chodze na przegląd, teraz idę do Lux Medu, załapałam się na darmowe konsultacje, do 15 października można jeszcze skorzystać.

#14 ~greta~

~greta~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 13:32

Mycie a i owszem, tylko dokładne i prawidłowe szczotkowanie zapewnia rezultaty. 

#15 ~Dagamar~

~Dagamar~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2018 - 15:14

Ja swoim dzieciakom kupiłam dodatkowo acidolac dentafix. Fajny produkt i pomyślany tak, by dzieci chętnie go używały. Moim zdaniem trzeba dbać o mineralizację zębów, wtedy nie będzie biegania po dentystach i borowania. 

#16 ~Katarzyna~

~Katarzyna~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 10:44

Zgadzam się z Dagmar, lepiej zapobiegać, niż walczyć z próchnicą. Moje dziecko, też go dostało. Ma ciocię ortodontkę,która  ciągle mówi o zębach, aparatach, wadach zgryzu i mineralizacji zębów. Najważniejsze, że dentafix ma przyjemny smak i nie ma żadnych kłopotów z przekonaniem dzieci do jego brania. 

Moim zdaniem ograniczenie słodyczy w codziennym życiu dzieci ma największe znaczenie. Jeśli do tego dojdzie profilaktyka, odpowiednie szczotkowanie i wizyty u dentysty, to naprawdę będzie dobrze. 

#17 mariolalach85

mariolalach85

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 11:30

5 x na dzień o ile to możliwe pastą elmex :-) tą od próchnicy
plus do tego do przepłukania ust płyn ziaja :-)

W miarę regularnie chodzę - zwykle co pół roku, najpóźniej co rok i raz na ruski rok rtg ;-)

#18 MonikaQ

MonikaQ

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 11:39

Myję zęby sodą oczyszczoną :))))

#19 ~jula~

~jula~
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 10:27

U mnie problemem jest bardzo słabe i pękające szkliwo. Myślałam, że niewiele można z tym zrobić, ale dentystka poradziła mi, żebym zaczęła brać suplement acidolac dentifix z ksylitolem i witaminą D, żeby to szkliwo wzmacniać i chronić zęby przed demineralizcją

#20 ~Ewka~

~Ewka~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2018 - 17:33

Pasta do zębów jest bardzo ważna, ale nie oszukujmy się. przy dzieciakach trzeba stać i patrzeć czy dokładnie myją zęby. Rzadko które robi to prawidłowo i odpowiednio długo. Moja miły jeszcze płyn do płukania, ale widzę, że po kupieniu Dentifix, liczy się tylko truskawkowa tabletka, wzmacniająca zęby. Myślę również o kupieniu szczoteczki elektrycznej. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych