Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

166 odpowiedzi w tym temacie

#41 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 11:01

Jeżeli mieszkasz w bloku starym, gdzie są piony grzewcze, czyli od piwnicy poprzez wszystkie piętra, aż do ostatniego, i w łazience jest tzw. świeca, to nie masz możliwości regulowania w mieszkaniu.

W poprzedniej epoce ludzie uważali, że w łazience i całym mieszkaniu powinno być ciepło.

Nikomu nie przyszło do głowy, że ktoś może chcieć mieć łazienkę bez ogrzewania.

Wiem, że nie mam takiej możliwości, ale chciałbym ją mieć.

#42 ~Podzielnik~

~Podzielnik~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 11:15

Wiem, że nie mam takiej możliwości, ale chciałbym ją mieć.

Obecnie jest to do osiągnięcia.

Tzw. nowe budownictwo ma inny system ogrzewania.

Tam nie ma pionów łazienkowych i jest możliwość zakręcenia ogrzewania w łazience.

Możesz sprzedać obecne twoje mieszkanie i kupić w takim bloku.

#43 ~Mieszkaniec Białegostoku~

~Mieszkaniec Białegostoku~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 11:32

W nowych blokach nie ma tego problemu. Wolność Tomku w swoim domku.

#44 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 11:38

Obecnie jest to do osiągnięcia.

Tzw. nowe budownictwo ma inny system ogrzewania.

Tam nie ma pionów łazienkowych i jest możliwość zakręcenia ogrzewania w łazience.

Możesz sprzedać obecne twoje mieszkanie i kupić w takim bloku.

Ha ha jaja sobie robisz. Nie po to kupowałôem mieszkanie za "ciężkie pieniądze" żeby teraz z takiego powodu je sprzedawać. Ja mam swoje racje Ty masz swoje.

#45 ~mak~

~mak~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 11:39

Moje mieszkanie. Zapłaciłem za nie. I mogę w nim robić to co jest dozwolone. Więc to co ja robię z moimi kaloryferami to moja i tylko moja sprawa !!!

Tak możesz z nimi  robić co ci się żywnie podoba np. wymieniać co roku na nowy  model :) ale dalej niedogrzewanie mieszkania nawet własnościowego w budynku wielorodzinnym jest równoznaczne z podbieraniem ciepła od sąsiadów i tu Twoja wolność jest ograniczona. Pamiętaj że wolność kończy się tam gdzie zaczyna ingerować w wolność drugiej osoby. Wybierając mieszkanie w bloku wybieramy kolektywizm, który przynosi nam pewne korzyści ale też ograniczenia. Tak więc jeżeli jest z Ciebie tak wielki indywidualista to najlepszym rozwiązaniem jest dom wolnostojący, który zima będziesz ogrzewał lub nie. "Wolność Tomku w swoim domku" :)

#46 ~Agawa~

~Agawa~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 11:40

Dlaczego nie moze byc tak jak bylo w latach 80-tych, gdy nikt nie mial podzielnikow i kazdy mial w mieszkaniu cieplo. Nie trzeba sie bylo martwic o zadne doplaty. Wszyscy placili i oplaty te nie byly jakies bardzo wysokie. Teraz musimy oszczedzac, marzniemy, zagrzybiamy mieszkania i nikt z tego nie wyciaga wniskow. Jest jasne, ze podzielniki w blokach nie sprawdzily sie. Moglby sie ktos wreszcie tym zajac.....

#47 ~`m`~

~`m`~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 11:42

Urządzenia do pomiaru mają być instalowane na pionach w piwnicach.

W takim razie podzielniki powinne być zainstalowane w każdej łazience.

Ja też chcę mieć możliwość regulowania ciepła. Nawet w łazience !!!

Nie zacytuję następnych Twoich wpisów ale ze wszystkich wynika jedno, nie masz o tym zielonego pojęcia.

W budynkach w których są "świece" nie możesz przykręcić swojego grzejnika bo tym samym ograniczyłbyś przepływ w całym pionie.

#48 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 11:48

Nie zacytuję następnych Twoich wpisów ale ze wszystkich wynika jedno, nie masz o tym zielonego pojęcia.

W budynkach w których są "świece" nie możesz przykręcić swojego grzejnika bo tym samym ograniczyłbyś przepływ w całym pionie.

więc co mam zrobić, żeby w łazience nie "grzała" mi świeca? Bo tego nie potrzebuję.

#49 ~`m`~

~`m`~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 11:56

więc co mam zrobić, żeby w łazience nie "grzała" mi świeca? Bo tego nie potrzebuję.

Takie pytania mogłeś zadawać gdy decydowałeś się na kupno TEGO mieszkania.

#50 ~Podzielnik~

~Podzielnik~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 12:03

Ha ha jaja sobie robisz. Nie po to kupowałôem mieszkanie za "ciężkie pieniądze" żeby teraz z takiego powodu je sprzedawać. Ja mam swoje racje Ty masz swoje.

Nie robię sobie żadnych jaj.

Próbuję wytłumaczyć ci rzeczywistość, której najwyraźniej nie rozumiesz.

W łazience ze "świecą" nie możesz kontrolować ciepła.

Jeżeli chcesz mieć możliwość zakręcenia dopływu ciepła, to musisz zmienić mieszkanie na takie, w którym taka możliwość istnieje.

To nie jest moja racja, to jest fakt. Tyle.

#51 ~ktosik~

~ktosik~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 12:08

Zlikwidować pokomunistczne spółdzielnie w których pracują rodziny i kolesie(jedno,wielkie zlodziejstwo) a największymi łachudrami są prezesi takowych spółdzielni.

#52 ~radek~

~radek~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 12:09

to załóż na świecę  izolację z pianki

#53 ~mama~

~mama~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 12:10

Byłam na rozmowie u Pana prezesa, zostałam potraktowana hmmm brak słów. Na wszystko usłyszałam " NIC NIE MOGĘ ZROBIĆ" Mając malutkie chore dziecko (wada serca) nie stać mnie aby nie grzać mieszkania i nie stać na płacenie co roku 5 tyś złoty za grzanie 58 m. W klatce jesteśmy jedynymi lokatorami którzy grzeją swoje mieszkanie jak i sąsiadów :( tylko dlaczego ja mam za to płacić? Bo Pan prezes musi dostać premie? Ja mam sprzedać mieszkanie żeby narazić inne osoby na to samo? To trzeba zmienić bezdusznego prezesa i system a nie mieszkanie. 

#54 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 12:14

Takie pytania mogłeś zadawać gdy decydowałeś się na kupno TEGO mieszkania.

Teraz piszez pierdoły !! Jak to mieszkanie kupowałem to takich przepisów nie było.

#55 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 12:15

Nie robię sobie żadnych jaj.

Próbuję wytłumaczyć ci rzeczywistość, której najwyraźniej nie rozumiesz.

W łazience ze "świecą" nie możesz kontrolować ciepła.

Jeżeli chcesz mieć możliwość zakręcenia dopływu ciepła, to musisz zmienić mieszkanie na takie, w którym taka możliwość istnieje.

To nie jest moja racja, to jest fakt. Tyle.

No i o to chodziło. Zrozumiałem. Dzięki.

#56 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 12:16

to załóż na świecę  izolację z pianki

Nie wiem. Śmiać się czy płakać?

#57 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 12:17

Podzielniki wyparkowe to największa ściema.

Podczas remontu kuchni odciąłem grzejnik od sieci   - pozostały tylko dwa żeberka do podzielnika.

W grudniu ub. roku była wymiana podzielników a więc zaczął ,,liczyć " od nowa.

Okazało się że zużycie na nim jest o JEDNĄ kreskę mniejsze niż na tych odkręcanych.

Atrapa jest zamontowana na zewnętrznej ścianie w szafce z dala od żródeł ciepła , słońce nigdy tam nie świeci.

#58 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 12:17

Nie wiem. Śmiać się czy płakać?

Może lekarza zmień?

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 12:18

W klatce jesteśmy jedynymi lokatorami którzy grzeją swoje mieszkanie jak i sąsiadów :( tylko dlaczego ja mam za to płacić? Bo Pan prezes musi dostać premie? Ja mam sprzedać mieszkanie żeby narazić inne osoby na to samo? To trzeba zmienić bezdusznego prezesa i system a nie mieszkanie. 

Gdzie odrobina logiki? Piszesz, że sąsiedzi nie grzeją a pretensje masz do prezesa. Może pomyśl chwilę i wtedy zrozumiesz, że pretensje powinnaś mieć do sąsiadów.

Po zmianie prezesa na pewno grzejniki zaczną grzać się ze śmiechu i będzie "sprawiedliwie".

#60 ~radek~

~radek~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 12:20

ciesz się rozwiązaniem ,

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spółdzielnia Słoneczny Stok, dopłaty do ogrzewania, ogrzewanie, mieszkanie, dopłata, rozliczenie ogrzewania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych