Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

166 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~xd567~

~xd567~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 09:58

Niech mi ktoś to wyjaśni, bo nie rozumiem. Skoro mam zakręcone kaloryfery, to dlaczego "inni za mnie płacą"? Za co płacą? Za to, czego ja nie zużyłem?

Ponieważ z tego co wiem, to ciepło jest zamawiane wcześniej w określonej ilości. Więc nawet jeśli wszyscy by zamknęli grzejniki, to ktoś musiałby za to zapłacić.

Problemy z dużymi nadpłatami biorą się stąd, że wraz ze spadkiem zapotrzebowania na ciepło, administracja powinna adekwatnie zamawiać jego mniejsze ilości. Być może technicznie jest to nie wykonalne.

#22 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 10:05

Rozumiem, ale jeżeli może być to niewykonalne to ja nie zamieżam za to płacić.

#23 ~Podzielnik~

~Podzielnik~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:11

Podzielniki ciepła są oszustwem.

Każdy, kto ma pojęcie jak wygląda sprawa rozliczania ciepła to wie.

W blokach rozliczanie ciepła powinno być tylko od m2 mieszkania.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:13

powinny byc oplaty od powierzchni i tyle. jakos wczesniej , zanim wprowadzono podzielniki, kazdy lubil cieplo a teraz nagle wszyscy stali sie zimnolubni :P

#25 ~mak~

~mak~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:14

Niech mi ktoś to wyjaśni, bo nie rozumiem. Skoro mam zakręcone kaloryfery, to dlaczego "inni za mnie płacą"? Za co płacą? Za to, czego ja nie zużyłem?

Bardzo prosto: ciepło przechodzi przez ściany działowe, podłogi, sufit. Ty nie grzejesz ale Ciebie ogrzewają sąsiedzi z lewej, prawej strony z góry i z dołu. Przy zakręconych kaloryferach porostu okradasz sąsiadów.

#26 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 10:17

"powinny byc oplaty od powierzchni i tyle. jakos wczesniej , zanim wprowadzono podzielniki, kazdy lubil cieplo a teraz nagle wszyscy stali sie zimnolubni :P "

Dlaczego tak sądzisz? To,że mam mieszkanie o powierzchni np. 50m2 nie znaczy wcale, że zużywam więcej "ciepła". Poza tym nie jestem "zimnolubny". Więc nie uogulniaj...

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:18

postaw sobie domek o takiej samej powierzcni w szczerym polu, pozakrecaj grzejniki i wtedy zobaczysz czy mieszkanie moze sie same nagrzac od lodowki, tv i co tu jeszcze ludzie wymyslaja

#28 ~Podzielnik~

~Podzielnik~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:20

Tylko w Słonecznym mają ten problem.Inne spółdzielnie nic nie mówią na ten temat.

Nieprawda.

W każdej spółdzielni mieszkaniowej, w której są zamontowane podzielniki jest ten sam problem.

Pamiętam sytuację u moich rodziców w spółdzielni Mickiewicza.

Za mieszkanie o powierzchni 56 m2, przy wyłączonym kaloryferze w kuchni i w jednym pustym pokoju, koszt roczny ogrzania mieszkania wyniósł ponad 6 tys. zł.

Dodam, że na jeden podzielnik przez kilka godzin dziennie przez cały rok świeciło słońce.

Podzielniki były wyparkowe.

#29 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 10:20

Bardzo prosto: ciepło przechodzi przez ściany działowe, podłogi, sufit. Ty nie grzejesz ale Ciebie ogrzewają sąsiedzi z lewej, prawej strony z góry i z dołu. Przy zakręconych kaloryferach porostu okradasz sąsiadów.

Nie zgadzam się z Tobą! Mieszkam na 4 piętrze w mieszkaniu szczytowym. Więc nikt mnie "nie ogrzewa". Poza tym pisanie przez Ciebie o okradaniu sąsiadów nadaje się do SC.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:22

Nie zgadzam się z Tobą! Mieszkam na 4 piętrze w mieszkaniu szczytowym. Więc nikt mnie "nie ogrzewa". Poza tym pisanie przez Ciebie o okradaniu sąsiadów nadaje się do SC.

nastepny "geniusz" ktory spal na fizyce i nie wie jak cieple powietrze sie rozchodzi

#31 ~Podzielnik~

~Podzielnik~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:29

Komu zimno , niech się ogrzewa i nie ma pretensji że inni wolą w mieszkaniu ok.20oC , a nawet mniej ,co to kołchoz ? Tłumaczenie prezesa beznadziejne , ile jeszcze lat będzie beznadziejnie tłumaczył się ? Po to są termozawory  ,i podzielniki w każdym mieszkaniu ,prezesie ! Prezes też był w filmie "Miś "!

Tak, mieszkanie w bloku jest swego rodzaju "kołchozem".

Ktoś, kto tego nie rozumie, powinien zamieszkać w domu jednorodzinnym.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:30

nastepny "geniusz" ktory spal na fizyce i nie wie jak cieple powietrze sie rozchodzi

A co zrobić jak ktoś wynajmie swoje mieszkanie studentom którzy nie zamykają za sobą drzwi wejściowych i non stop palą fajki na klatce i wietrząc się otwierając wszystkie okienka na klatce?

taką sytuację miałem u siebie w tamtym sezonie, jeszcze nie dostałem rozliczenia bo to zasoby BSM, ale też ktoś za to zapłaci i to słono bo blok ocieplony i ciepło które ucieknie przez otwarte okno kosztuje u nas o 50% drożej niż w bloku nieocieplonym co też uznać należy za fenomen ekonomii.

#33 ~mak~

~mak~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:30

Tak, mieszkasz w szczytowym to masz dwóch sąsiadów, jednego z dołu i jeszcze jednego z którejś trony, tak więc przy zakręconych grzejnikach powprowadzasz im ciepło. a czy to będze nazwane użyczaniem ciepła od sąsiadów czy kradzieżą to rzecz wtórna. Przypominam że ściany działowe i podłogi są bez izolacji termicznej, tak więc mieszkanie jest ogrzewane na koszt sąsiadów :)

#34 ~Podzielnik~

~Podzielnik~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:32

Sprawa prosta do rozwiazania, cene zamowionego ciepla podzielic przez liczbe mieszkan, kazdy zaplaci tyle samo, oplata za caly sezon i po problemie, zwroty za cieplo dzielic po rowno na wszystkich i odliczac od czynszu na koniec sezonu, kazdy bedzie gdzal, kazdy bedzie placil za siebie.

Dlaczego liczbę mieszkań, a nie liczbę metrów kwadratowych bloku?

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:38

Ja też mieszkam na tym osiedlu. Za zeszłoroczny sezon grzewczy dostałam 1000 złotych dopłaty, mimo że zapłaciłam 3000 zaliczki w czynszu (bardzo wysokim). Podsumowując: ogrzanie 50 metrów podczas wyjątkowo lekkiej zimy kosztowało mnie 4000 złotych, a temperatura w mieszkaniu wynosiła 18-19 stopni. Ta spółdzielnia to jakiś ewenement, Zamiast rozwiązać sprawę systemowo (i naliczać opłatę za co. od metrażu mieszkania) polityka prezesa doprowadziła do patologii. Ludzie boją się dopłat, więc nie grzeją i zagrzybiają mieszkania. Najgorsze jest to, że taka sytuacja jest od lat, spółdzielnia ma 3000 członków a nikt nie potrafi nic z tym zrobić. Sprawę podobno miały rozwiązać nowe liczniki, za które lokatorzy również musieli zapłacić (35 zł/sztuka).Liczniki nie pomogły, dopłaty jak były tak i są, ktoś zgarnął dużą kasę za montaż liczników a prezes nadal karmi nas historiami o złych sąsiadach, którzy grzeją się za nasze. Czy ktoś się tym zajmie? 

Aby znalazła sie osoba , która się tą sprawą zajmie.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:41

Aby znalazła sie osoba , która się tą sprawą zajmie.

jakby wszyscy co maja doplaty skladali sprawy do sadu, spoldzielnia by przegrywala i musiala pokrywac koszty sadowe to raz dwa znalazloby sie rozwiazanie. inna sprawa, ze w jaki sposob wygrywa prezez co nie dba o dobro mieszkancow to dla mnie niepojete... :blink:

#37 ~Podzielnik~

~Podzielnik~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:45

Urządzenia do pomiaru mają być instalowane na pionach w piwnicach.

W takim razie podzielniki powinne być zainstalowane w każdej łazience.

Ja też chcę mieć możliwość regulowania ciepła. Nawet w łazience !!!

Jeżeli mieszkasz w bloku starym, gdzie są piony grzewcze, czyli od piwnicy poprzez wszystkie piętra, aż do ostatniego, i w łazience jest tzw. świeca, to nie masz możliwości regulowania w mieszkaniu.

W poprzedniej epoce ludzie uważali, że w łazience i całym mieszkaniu powinno być ciepło.

Nikomu nie przyszło do głowy, że ktoś może chcieć mieć łazienkę bez ogrzewania.

#38 ~Podzielnik~

~Podzielnik~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 10:53

Po raz kolejny jest artykuł o wysokich rachunkach za ogrzewanie w spółdzielniach i po raz kolejny Kurier ogranicza się tylko do przedstawienia sprawy jakiegoś konkretnego spółdzielcy.

A może nadszedł czas, by Kurier zajął się sprawą kompleksowo?

Może Kurier by zaczął od dostawcy ciepła do spółdzielni i zapytał jak wygląda rozliczanie ciepła wymyślone przez nich?

To też jest ciekawe i pozwoliłoby spółdzielcom zrozumieć, czy i gdzie jest wina zarządu spółdzielni i jak to rozwiązać.

#39 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 10:57

Jeszcze jeden "geniusz" który nie wie co pisze...

#40 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 11:00

Tak, mieszkasz w szczytowym to masz dwóch sąsiadów, jednego z dołu i jeszcze jednego z którejś trony, tak więc przy zakręconych grzejnikach powprowadzasz im ciepło. a czy to będze nazwane użyczaniem ciepła od sąsiadów czy kradzieżą to rzecz wtórna. Przypominam że ściany działowe i podłogi są bez izolacji termicznej, tak więc mieszkanie jest ogrzewane na koszt sąsiadów :)

Moje mieszkanie. Zapłaciłem za nie. I mogę w nim robić to co jest dozwolone. Więc to co ja robię z moimi kaloryferami to moja i tylko moja sprawa !!!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spółdzielnia Słoneczny Stok, dopłaty do ogrzewania, ogrzewanie, mieszkanie, dopłata, rozliczenie ogrzewania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych