Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

166 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paulo

Paulo

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 428 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 05:52

To po kij rok w rok panie Cywoniuk tyle ciepła zamawiacie? Nie patrzycie na poprzednie lata i nie prognozujecie?

#2 ~Zenek~

~Zenek~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 06:13

Popatrzcie ludzie co dzieje się w budynku UKSkarbowej na 1000lecia PP. Rano zimno a tam połowa okien pootwierana. I tak każdego dnia.

#3 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 06:30

Ja też mieszkam na tym osiedlu. Za zeszłoroczny sezon grzewczy dostałam 1000 złotych dopłaty, mimo że zapłaciłam 3000 zaliczki w czynszu (bardzo wysokim). Podsumowując: ogrzanie 50 metrów podczas wyjątkowo lekkiej zimy kosztowało mnie 4000 złotych, a temperatura w mieszkaniu wynosiła 18-19 stopni. Ta spółdzielnia to jakiś ewenement, Zamiast rozwiązać sprawę systemowo (i naliczać opłatę za co. od metrażu mieszkania) polityka prezesa doprowadziła do patologii. Ludzie boją się dopłat, więc nie grzeją i zagrzybiają mieszkania. Najgorsze jest to, że taka sytuacja jest od lat, spółdzielnia ma 3000 członków a nikt nie potrafi nic z tym zrobić. Sprawę podobno miały rozwiązać nowe liczniki, za które lokatorzy również musieli zapłacić (35 zł/sztuka).Liczniki nie pomogły, dopłaty jak były tak i są, ktoś zgarnął dużą kasę za montaż liczników a prezes nadal karmi nas historiami o złych sąsiadach, którzy grzeją się za nasze. Czy ktoś się tym zajmie? 

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 06:58

Tylko w Słonecznym mają ten problem.Inne spółdzielnie nic nie mówią na ten temat.

#5 ~Życzliwy~

~Życzliwy~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 07:28

Te podzielniki to jawne złodziejstwo.

Po co się je zakłada? Żeby oszukiwać ludzi i to w biały dzień.

Zamysł był taki, że jak masz podzielniki to płacisz tyle ile te urządzenie wskaże, że "faktycznie" zużyłeś. Więc jeżeli chcesz płacić mniej lub w ogóle nie płacić to albo przykręcasz albo zakręcasz.

To niech mi ktoś powie w jaki sposób możliwe jest tak astronomiczne zużycie ciepła na 1 mieszkanie? 

Jebią ludzi w butelkę jak tylko się da. 

Ciekawe czy Cywoniuk też płaci po 8 tys za ogrzewanie ?

A poza tym to jakim prawem ktoś zabroni mi zakręcać to . albo tym bardziej otwierać drzwi w sraczu czy na balkonie. .a moje mieszkanie i moje prawo !!

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 07:44

to małżeństwo delikatnie mówiąc jest chore! Opłatę tegoroczną do sądu a na przyszły rok rozliczać się ryczałtem(opłata liczona od powierzchni mieszkania) i już. I grzać do woli , nawet otwierając okna :P i na pewno bedzie mniej niż 8 tyś. w Elemenciku jest coś około 8 zł za m2

#7 ~sfsf~

~sfsf~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 07:47

Obłęd, ja za dom o pow. 156m2 za ogrzewanie gazem płacę 2500 PLN rocznie (w tym podgrzanie wody) w domu temp. ok 22 stopnie zimą.

#8 ~sloneczniak~

~sloneczniak~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 07:49

No i znów zdziercza, bez pomysłów administracja bierze się za swoich mieszkańców! Żebym miał taką dopłatę szedłbym do Sądu, bo to nie ma możliwości aby tak stary system naliczył za ogrzewania - nawet przy zamkniętych grzejnikach sąsiadów.

#9 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 07:56

Grzejesz płacisz, normalne chcieliście mieć ciepło to nie narzekać i nie zwalać na innych że ktoś nałożył bluzę i oszczędzał, nie otwierać okien przy odkręconych grzejnikach, na klatkach grzejniki grzeją a drzwi otwarte a za to też się płaci.

#10 ~Łucka~

~Łucka~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 08:01

Czy wreszcie mieszkańcy i władze spółdzielni zrozumieją, że w starszych blokach system rozprowadzania ciepła nie jest zaprojektowany do montowania liczników. I to jest przyczyna wszystkich problemów. Ludzie - nie zgadzajcie się na montaż liczników. Na tym korzystają pojedyńcze cwaniaki z mieszkaniami w środkowej części bloku. To od was zależy jak będzie rozliczane ciepło.

#11 ~raaf~

~raaf~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 08:08

Bo spółdzielnie to prywatny folwark prezesa. Żadne podzielniki w łazience, tylko współczynniki obliczone na podstawie audytu energetycznego NIEZALEŻNEGO (przetarg) audytora. Wtedy mieszkanie narożne może mieć - 40% ze wskazania podzielników, a środkowe + 40%. Tak samo do niskich wskazań może wyjść dodatkowy narzut. Powinno być to poparte udostępnionymi w rozliczeniu obliczeniami, które można zweryfikować. Ale prezes wybiera firmę zewnętrzną, która NIE UDOSTĘPNIA metody podziału, jedynie wskazania podzielników i końcową sumę. To jest oszustwo.

#12 ~tdk~

~tdk~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 08:13

trzeba te wszystkie złodziejskie podzielniki wywalić, istnieje sterowanie CO tzw pogodówka która ogranicza ciepło w ciepłe dnie, oraz centralny ciepłomierz, podzielone przez m2  lokali daje lojalnie i najsprawiedliwiej na wszystkich rozłożone  koszty. Wszelkie inne manipulacje służą prezesom do okradania i kłócenia lokatorów a wtedy kto rządzi? to podjąć na zebraniu wspólnoty.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 08:27

Komu zimno , niech się ogrzewa i nie ma pretensji że inni wolą w mieszkaniu ok.20oC , a nawet mniej ,co to kołchoz ? Tłumaczenie prezesa beznadziejne , ile jeszcze lat będzie beznadziejnie tłumaczył się ? Po to są termozawory  ,i podzielniki w każdym mieszkaniu ,prezesie ! Prezes też był w filmie "Miś "!

#14 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 08:33

Sprawa prosta do rozwiazania, cene zamowionego ciepla podzielic przez liczbe mieszkan, kazdy zaplaci tyle samo, oplata za caly sezon i po problemie, zwroty za cieplo dzielic po rowno na wszystkich i odliczac od czynszu na koniec sezonu, kazdy bedzie gdzal, kazdy bedzie placil za siebie.

#15 ~asd~

~asd~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 08:37

mi jakimś sposobem podzielniki policzyły bardzo dużo chociaz malo grzałem(parę godzin dziennie) ponieważ zima była ciepła. dopłata 500zł czas poszukać mieszkania bez spółdzielni

#16 ~gm~

~gm~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 08:40

Bardzo to dziwne! Wg Pana Prezesa tylko mieszkańcy jednej spółdzielni w mieście niby "oszukują" czy tez przykręcają grzejniki???? Otóż ta sytuacja zdarza się w każdej spółdzielni, ale nie ma tak dziwnie wysokich rachunków. Zacznijmy jako mieszkańcy sprawdzać rachunki jakie wystawił dostawca ciepła spółdzielni może się okazać że sa rozbieżności! A poza tym może juz najwyższy czas zmienić Pana PREZESA!!!!

#17 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 08:52

Urządzenia do pomiaru mają być instalowane na pionach w piwnicach.

W takim razie podzielniki powinne być zainstalowane w każdej łazience.

Ja też chcę mieć możliwość regulowania ciepła. Nawet w łazience !!!

#18 ~DoRadca~

~DoRadca~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 09:13

Powstawiajcie koksowniki i będzie po sprawie :)

#19 ~zenek~

~zenek~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 09:21

Niech mi ktoś to wyjaśni, bo nie rozumiem. Skoro mam zakręcone kaloryfery, to dlaczego "inni za mnie płacą"? Za co płacą? Za to, czego ja nie zużyłem?

#20 Hoolygaan

Hoolygaan

ekspert

• Użytkownicy
  • 406 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 09:29

Też mnie to dziwi...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spółdzielnia Słoneczny Stok, dopłaty do ogrzewania, ogrzewanie, mieszkanie, dopłata, rozliczenie ogrzewania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych