Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Spadające ceny nieruchomości w Białymstoku

nieruchomości ceny

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~oszczędzający~

~oszczędzający~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:12

Ile według Was spadną w bieżącym roku w Białymstoku ceny nieruchomości? Wg mojej opinii co najmniej 10% w tym roku i kolejne 5-10% w kolejnym. Patrząc na smutne miny naganiaczy z agencji nieruchomości i pracowników developerów zaczyna się robić niewesoło 

#2 ~emil~

~emil~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:53

W krajach zachodnich nieruchomości spadły około 50% mam nadzieję że i w Polsce tak będzie. Nie rozumiem po co sprzedający wystawiają nieruchomości w tak wysokich cenach, chyba tylko żeby się dowartościować, a te ich ogłoszenia sprzedaży wiszą latami i nikt tego nie kupuje i nie kupi, jak ktoś chce sprzedać to niech spuści z ceny z 40% i sprzeda, a tak doczeka się śmierci a nikt tego nie kupi. Więc jaki ma to sens? sprzedaj człowieku póki ktoś chce jeszcze to kupić bo za pare lat to stracisz z 50% i wtedy podrapiesz się w doope

#3 ~lemoor~

~lemoor~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 10:14

Posiadam lokal użytkowy w jednym z biurowców osiedlowych. Niewielki, w sam raz. Po sąsiedzku jest lokal nieco większy, około 30 m2. Jakieś 4 lat wstecz lokal ten znalazł nowego właściciela i do dziś coś się tam dzieje, ale pouczająca jest historia lokalu sprzed tego okresu. Mniej więcej przez 3 lata stał on pusty, a na drzwiach wisiała kartka z informacją - "sprzedam albo zamienię na mieszkanie". Comiesięczny czynsz sięgał 500 zł. Jak łatwo policzyć, przez te 3 lata nazbierało się ponad 15 tys. zł opłat. Chętnych nie było. W końcu znalazł się kupiec za...coś około 20 tys. zł. Właściciel stracił duże pieniądze, mógł te kilka lat wcześniej sprzedać to nieszczęsne pomieszczenie za mniej więcej 30-35 tys. zł. Byli chyba nawet chętni, ale przecież "za darmo" nie chciał oddać, uparł się, że 30 m2 biura warte jest tyle, co 60 m2 mieszkania. Niestety (albo stety) podobnie może być z mieszkaniami, jakoś nie widzę kolejek do ofert typu "5 tys. z metr, stan deweloperski, miejsce parkingowe za jedyne 10 tys."...te czasy minęły. Teraz można przebierać w mieszkaniach za mniej niż 200 tys. zł, małe działki pod miastem można wyrwać za nawet 50 tys. zł, co kilka lat temu było nierealne. Nie ma przesłanek za wzrostem cen, są za to, do tego poważne, do dalszych spadków. Może nie o 40 %, ale 20 % jak najbardziej...

#4 ~m~

~m~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 10:37

ja tam żadnych cen spadających, szczególnie mieszkań, nie widzę. Drogo jak było.

#5 ~lemoor~

~lemoor~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 10:51

ja tam żadnych cen spadających, szczególnie mieszkań, nie widzę. Drogo jak było.

No i się sprzedają za wystawioną cenę te mieszkania? Deweloperzy i agencje nieruchomości utrzymują wciąż fikcję, dlatego "nie widać" na pierwszy rzut oka tych spadających cen. Jak zaczniesz na poważnie szukać, poprzebierasz, podzwonisz, pooglądasz, pomarudzisz...na pewno 10 - 20 % jesteś w wstanie ugrać, w zależności od tego kto sprzedaje, co, jak długo już...

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:33

Nie wiem jak jest w B-stoku. ale  w niektórych miastach ceny wywoławcze a transakcyjne to nawet - 30%.

Ale wielu postępuję w myśl zasady:niech stracę , za darmo nie oddam.

Przez 4,5 roku dzierżawiłem dwa poziomy domu na Wygodzie. Zimą zaproponowałem właścicielowi obniżkę czynszu o 25-30 % / zastój w interesie u mnie-cięcie kosztów/. Zaśmiał mi się w nos. Czeka kolejka chętnych. Minęło 5-cy, lokal stoi pusty. 15 tys.zł., których nie uzyskał z czynszu załatwiało sprawę obniżki dla mnie na 2 lata. Mam nadzieję, że postoi jeszcze z rok. A póżniej wynajmie komuś za stawkę proponowaną  przeze mnie.

#7 zmotoryzowany

zmotoryzowany

początkujący

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 16 październik 2017 - 08:26

Za to teraz chyba wydają się lepsze? Wszystko zależy od tego ile osób chce osiedlić się na stałe w danym mieście. Są tak popularne rejony w Polsce, że niezależnie od rynku, ceny zakupy czy sprzedaży i tak są duże. Trzeba pertraktować i szukać, tutaj są popularne miejsca z takimi ogłoszeniami https://abcporady.pl...ruchomosciami/

Zawsze pojawia się coś ciekawego, czasami trzeba szukać, ale tak to jest na takim rynku.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nieruchomości, ceny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych