Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sokólskie młodzieżowe Chóry Kościelne

• Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gośka~

~Gośka~
  • Goście

Napisano 23 luty 2014 - 21:26

Jestem pod wrażeniem brzmienia i harmonii utworów wykonywanych w sokólskim kościele na dawnej targowicy. Świadczy to rzetelnej pracy i niezłym przygotowaniu repertuaru.

Jednak ostatnio byłam zniesmaczona "występem" proboszcza tej parafii, który na jednej z mszy (z  płomiennym kazaniem) zażądał od chóru wykonania sobie tylko znanej pewnej pieśni. Gdy zmieszani chórzyści nie wiedzieli jak się zachować tenże proboszcz zachował się jak kapral C.K. pytając "co to znaczy, że się nie da?" i "proszę za tydzień przygotować tę pieśń". Byłam bardzo ale to bardzo zdegustowana takim traktowaniem publicznie swoich chórzystów. Ten proboszcz jest "źle sformatowany" i nie szanuje ludzi i ich pracy. Przykre i godne napiętnowania

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 07:05

Bo to jest Rydzyk Sokółski.On nigdy nie szanował ludzi i teraz też i chce aby wszyscy tańczli jak on zagra bo inaczej groza .

#3 ~Gośka~

~Gośka~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 08:47

Bo to jest Rydzyk Sokółski.On nigdy nie szanował ludzi i teraz też i chce aby wszyscy tańczli jak on zagra bo inaczej groza .

Chyba tak bo wczoraj w płomiennym kazaniu powiedział coś takiego "umierający francuski żołnierz zamówił za pięć franków dwie msze: jedną za siebie a drugą za żołnierza, który go śmiertelnie ranił". Wiecie co najbardziej podkreślał w tym zdaniu?

Że za "pięć franków"...

Doprawdy kiedy ludzie znormalnieją i zauważą w końcu pychę oraz "nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu" tego proboszcza, który całkowicie mija się nauką ewangeliczną.

#4 ~leon~

~leon~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 13:10

Ale za pieniądze parafian wykańcza sobie 700m apartamenty.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 14:32

Ale za pieniądze parafian wykańcza sobie 700m apartamenty.

No własnie, kto będzie utrzymywał te 700 metrów? Przecież to są ogromne koszty w skali roku. Parafia jest mała, jakieś 4 tys., z tego prawie połowa za granicą a ten buduje jak bazylikę jakąś.

Niby taka bieda w Sokółce a 700 metrów plebanii. Ho Ho Ho.

#6 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 14:49

Żeby musiał utrzymywać sam to na pewno nie budowały z takim rozmachem,A jak ogrzać taki metraż.?Wykańcza dom parafialny  a w kościele nie widać już od dłuższego czasu aby coś robił.Mają gdzie mieszkać,przecież otrzymali mieszkanie w bloku i z pomieszczeń przy kościele Antoniego też nikt nie wygania..

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 14:59

Żeby musiał utrzymywać sam to na pewno nie budowały z takim rozmachem,A jak ogrzać taki metraż.?Wykańcza dom parafialny  a w kościele nie widać już od dłuższego czasu aby coś robił.Mają gdzie mieszkać,przecież otrzymali mieszkanie w bloku i z pomieszczeń przy kościele Antoniego też nikt nie wygania..

I są nauczycielami w szkole czyli mają przyzwoite pensje. Jednak co niedziela krzyczą Taca, Taca, Taca.

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 19:20

Ma dużą rodzinę więc buduje duży dom jak ktoś określił dom schadzek.

#9 ~gość.~

~gość.~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 19:35

Szkoda że tak szybko oceniacie ludzi nie znając ich i nie próbując ich poznać.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 19:46

Szkoda że tak szybko oceniacie ludzi nie znając ich i nie próbując ich poznać.

To niby kogo nie znamy? Chyba nie zauważyłeś, że dyskutujemy tu o młodzieżowych chórach kościelnych a ich znać nie musimy wystarczy, że ładnie śpiewają.

#11 ~Lucyna~

~Lucyna~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 10:01

Nigdy nie byłam w chórze, a pieśń o którą prosił Ks. znam dobrze, jak zresztą większość ludzi. I też byłam ogromnie zdziwiona że młodzież jej nie zna, bo po przeczytaniu przez ks. Ewangelii byłam pewna, że schola tę pieśń wykona. A na niedziele, w którą jest ta Ewangelia czytana schola powinna się nauczyć tej pieśni. Więc ja uważam że uwaga proboszcza była bardzo trafna. Poza tym powiedział również, że zartuje i bardzo podziękował młodzieży za piękny śpiew. (praktycznie zawsze dziękuje młodzieży) Nikt chyba poza osobą tworzącą post nie odebrał tego jako rozkaz tylko żart. Ta schola śpiewa bardzo ładnie, aż miło posłuchać. Na Zielonym Osiedlu nie uświadczysz ani scholii dziecięcej ani młodzieżowej. A za czasów gdy proboszcz z Ogrodowej był na Zielonym tam też była bardzo dobra schola. A teraz???? Nic się tam nie dzieje. Szkoda.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 10:12

Nigdy nie byłam w chórze, a pieśń o którą prosił Ks. znam dobrze, jak zresztą większość ludzi. I też byłam ogromnie zdziwiona że młodzież jej nie zna, bo po przeczytaniu przez ks. Ewangelii byłam pewna, że schola tę pieśń wykona. A na niedziele, w którą jest ta Ewangelia czytana schola powinna się nauczyć tej pieśni. Więc ja uważam że uwaga proboszcza była bardzo trafna. Poza tym powiedział również, że zartuje i bardzo podziękował młodzieży za piękny śpiew. (praktycznie zawsze dziękuje młodzieży) Nikt chyba poza osobą tworzącą post nie odebrał tego jako rozkaz tylko żart. Ta schola śpiewa bardzo ładnie, aż miło posłuchać. Na Zielonym Osiedlu nie uświadczysz ani scholii dziecięcej ani młodzieżowej. A za czasów gdy proboszcz z Ogrodowej był na Zielonym tam też była bardzo dobra schola. A teraz???? Nic się tam nie dzieje. Szkoda.

od kiedy paniusiu to ksiądz tworzy, organizuje scholę?

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 10:14

Jesteś w błędzie na Zielonym jest schola i chór i panuje modlitewna atmosfera nie tak jak na Targowej .I nie jest prawdą ,że jak jego wysokość był na Zielonym to była dobra schola ale zasługa pana Krzysia,którego zabrał na Targowa.

#14 ~Lucyna~

~Lucyna~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 10:21

A tu się troszkę mylisz, bo to właśnie ksiądz wraz z organistą lub osobą uczącą śpiewu tworzy i organizuje scholę. Myślisz, że sama młodzież by zebrała grupę i sobie przyszła do Kościoła śpiewać???? Pomyśl czasem chociaż troszeczkę :):)  Panusiu:)

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 10:24

Jesteś w błędzie na Zielonym jest schola i chór i panuje modlitewna atmosfera nie tak jak na Targowej .I nie jest prawdą ,że jak jego wysokość był na Zielonym to była dobra schola ale zasługa pana Krzysia,którego zabrał na Targowa.

ha ha ha... Komedia jakaś co do tego chóru i scholii:) :)  Co do Krzysia - szacunek. Ale gdyby nie chciał to by nie odszedł z Zielonego nie sądzisz????

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 10:28

Ksiądz tu nie ma żadnych zasług w tworzeniu scholi a tylko p.Krzysztof,ktory od dawna pracuje z młodzieżą i jest bardzo dobrze znany .

#17 ~Gośka~

~Gośka~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 10:29

Żart? A widziałaś te miny chórzystów, którzy bynajmniej nie odebrali tej publicznej pretensji jako żart. Za ogrom pracy, która chór wkłada w doskonalenie swojego repertuaru należy się uznanie a nie takie publiczne besztanie i twierdzenie, że to żart. Takie sprawy proboszcz powinien uzgadniać przed mszą bo on jest głównym reżyserem celebracji (zresztą przesadzonej, niemal bizantyjskiej). Być może niewielu odebrało to jako rozkaz bo ludzie, jak zauwazyłam, wcale nie słuchaja co się mówi w kosciele na Targowej. Za wyjątkiem chyba tylko tego ile jest z tacy i na co taca w następną niedzielę. Proboszcz tej parafii niestety nie tworzy atmosfery pokory, skromnosci i pochylania się nad tymi najbiedniejszymi. Przeczy temu rozmach i pycha budowli, które wznosi. Ludzie to widzą i ci swiatlejsi komentują z zazenowaniem. Wielu chodzi do koscioła w mieście lub wyjeżdża poza Sokółkę.

#18 ~Gośka~

~Gośka~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 10:36

Ksiądz tu nie ma żadnych zasług w tworzeniu scholi a tylko p.Krzysztof,ktory od dawna pracuje z młodzieżą i jest bardzo dobrze znany .

Też mam wiele uznania dla Pana Krzysztofa za jego zapał i pracowitość w tworzeniu. Widziałam kiedyś w tv jak pięknie opowiadał o swojej pracy z młodzieżą, jaką ma wspaniałą i popierającą go żonę. Mam nadzieję, że proboszcz doceni jego pracę.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 11:48

A mnie interesuje kto wymyślił procesję w Boże Ciało od kościoła do kościoła

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 12:36

Miało być o sokólskich młodzieżowych chórach kościelnych. Na temat procesji już się na tym forum wypowiadano. Odszukaj temat i poczytaj. Tylko prawdy jak wiesz na tym forum się nie dowiesz:) :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych