Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Śmierć psa - co z ciałem?

pies pupil pies pupil

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~lukasz~

~lukasz~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 15:38

Witam,

Mam takie pytanie do osób które maja z tym doświadczenie: kiedy umrze pies co zrobić z ciałem? Mam starego psa i widzę, że niedługo może umrzeć ze starości. Zastanawiam się jednak co mam potem zrobić z jego ciałem. Wiem, że prawo zabrania zakopania samemu ciała w lesie lub na działce. Czytałem o możliwości pozostawienia ciała u weterynarza, ale z tym związane są

koszta.

W związku z tym chciałbym się zapytać osoby, które maja takie doświadczenie: co wy w tej sytuacji zrobiliście? Czy sami zawieźliście cialo do weterynarza? Jakie sa z tym koszty związane? Z tego co wyczytałem do zostawienie ciała u weterynarza można zapłacić ponad 200zł (duży pies).

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 16:47

Wyrzuć do śmietnika i tyle

#3 ~koniec.~

~koniec.~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 18:42

Na ul. Wesołej płaci się od wagi psa , zapłaciłem ponad 100 zł. - pies został zdjęty z ewidencji.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 20:31

Witam,

Mam takie pytanie do osób które maja z tym doświadczenie: kiedy umrze pies co zrobić z ciałem? Mam starego psa i widzę, że niedługo może umrzeć ze starości. Zastanawiam się jednak co mam potem zrobić z jego ciałem. Wiem, że prawo zabrania zakopania samemu ciała w lesie lub na działce. Czytałem o możliwości pozostawienia ciała u weterynarza, ale z tym związane są

koszta.

W związku z tym chciałbym się zapytać osoby, które maja takie doświadczenie: co wy w tej sytuacji zrobiliście? Czy sami zawieźliście cialo do weterynarza? Jakie sa z tym koszty związane? Z tego co wyczytałem do zostawienie ciała u weterynarza można zapłacić ponad 200zł (duży pies).

Pies nie umiera, pies zdycha bo nie ma duszy.

#5 ~Inna~

~Inna~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2018 - 07:01

Pies nie umiera, pies zdycha bo nie ma duszy.

Ahaahaa. Prawda:)

#6 ~wojciech~

~wojciech~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2018 - 19:23

pies zdycha truchlo lub padlina

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2018 - 20:53

zakop go gdzies za miastem w jakims ustronnym miejscu tylko głęboko tak na 1m, uważam że tak należy z nim postąpić

#8 ~Kosmitka~

~Kosmitka~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 09:17

Witam,

koszta.

Kosmici zawsze uważali, że pies nie jest dla biednych.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2018 - 21:35

Kosmici zawsze uważali, że pies nie jest dla biednych.

Ty tutaj poczwaro? Że wszystkich forum cię wyrzucają to i do zwierzątek przyszła twoim jedynym zwierzarkiem jest pluszowy miś w zakładzie zamkniętym. Czasem też łapią cię pluskwiaki i wszy. Jedyna radocha z twojego życia a jak wiadomo wszy są dla biednych biedaku

#10 Kosmitka #1

Kosmitka #1

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 259 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 22:38

Ty tutaj poczwaro? Że wszystkich forum cię wyrzucają to i do zwierzątek przyszła twoim jedynym zwierzarkiem jest pluszowy miś w zakładzie zamkniętym. Czasem też łapią cię pluskwiaki i wszy. Jedyna radocha z twojego życia a jak wiadomo wszy są dla biednych biedaku

Ziemianko, latasz po forum i wyszukujesz wpisy Kosmitów by zostawiać pod nimi swoje bezsensowne i chamskie komentarze.

Po co?

Opanuj się!

Skup się na temacie!

Kosmitów z żadnego forum nie wyrzucono.

#11 BasiaMat

BasiaMat

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 07:39

Też mieliśmy dużego psa, a zdechł w lutym i nie można było go nigdzie zakopać bo ziemia była zamarznięta. Zgłosiliśmy to i zabrali ciało. Oczywiście trochę to kosztowało.

#12 ~Lubie placki~

~Lubie placki~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2018 - 14:47

Można zrobić ciastka. Z psioka najlepsze

#13 ~Sam~

~Sam~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 06:52

Zabierają do spalarni ale fakt trzeba za to zapłacić. Najprościej jest w takim wypadku jak pies nie jest zaczipowany wtedy można zgłosić, że znalazło się go pod domem i powinni odebrać bez płacenia. Wiem, że sąsiad tak się kota pozbył (żal mu było płacić złotówki).

#14 MonikaQ

MonikaQ

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 11:28

no najlepiejj do weterynarza

#15 ~Oszczędny Fafik~

~Oszczędny Fafik~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 14:24

Zabierają do spalarni ale fakt trzeba za to zapłacić. Najprościej jest w takim wypadku jak pies nie jest zaczipowany wtedy można zgłosić, że znalazło się go pod domem i powinni odebrać bez płacenia. Wiem, że sąsiad tak się kota pozbył (żal mu było płacić złotówki).

A po śmierci po cichu własne truchło do cudzego grobu. 5 koła rodzina zaoszczędzi.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 09:37

To jest mowa? Czy POgarda w stosunku  do innych.?  Mnie się wydaje ,że jeśli kupuję psa , karmę jakiś kojec, budę, weterynarz , szczepienia  i inne  to również wliczyć należy kwotę  na pozbycie.

#17 ~Gallus~

~Gallus~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 22:53

W powyższych postach zostały zawarte i wyczerpały temat w całości:

brak szacunku dla zwierząt,brak szacunku dla ludzi,brak szacunku do czegokolwiek,najprawdopodobniej również do siebie samych.

Dodreptaliśmy do czasów ,w których naprawdę powinniśmy się bać siebie nawzajem.

Odpowiem krótko co z psem lub innym domowym zwierzakiem.

Możliwości są dopasowane do wrażliwości i miłości do posiadanego zwierzaka.

1.Po śmierci zostaje w lecznicy i zwłoki przekazywane są do przetwórni (popioły do pasz,mączki kostne lub systemy ogrzewania)

2.Sposób niestety nielegalny i dosć niebezpieczny - zakopanie zwierzaka i zabezpieczenie dołu od możliwości rozwleczenia przez lisy w miejscu (własna działka,las w którym zwierzak miał swoje przyjemności)

3.Cmentarz dla zwierząt blisko Białegostoku.I nie jest to wcale drogie rozwiązanie.Do znalezienia w necie.

4.Spalarnia i otrzymanie urny z prochami.Daleko od Białegostoku i zwłoki trzeba przekazać specjalnym kurierem.Drogie rozwiązanie ,ale wiele osób korzysta z takiej możliwości.Do znalezienia w necie.

Myśle ,że udzieliłem wystarczająco obszernej odpowiedzi.

Proszę o szacunek dla rozmówców na forum i uszanowanie ich być może gdzie indziej położonej wrażliwosci.

Internetowi pogromcy wszystkich i wszystkiego i szydercy mogą wyładować swoje frustracje w innych miejscach.(siłownie,crossfitt,bieganie,rower,boks).Tak jest i zdrowiej i przyjemniej.

#18 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 14:50

A ja wszystkim właścicielom, którym odszedł ich przyjaciel polecam firmę pamiętaj o mnie, sami z niej skorzystaliśmy gdy nasz york odszedł

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 19:29

PORĄBANE !!!!!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pies pupil, pies, pupil

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych