Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Skok na kasę z OFE. PiS właśnie zabiera ponad 19 mld zł oszczędności Polaków

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~To Ja~

~To Ja~
  • Goście

Napisano 12 luty 2020 - 23:53

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 04:34

??????????????

#3 ~wyrwać biednym kasę ?~

~wyrwać biednym kasę ?~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 07:29

z oszczędnościami jest kłopot , ja oszczędzam na kupno mieszkania - ceny mieszkań w ostatnich trzech latach wzrosły o ok. 30 % , w ostatnim roku ok. 13 % - a niestety przeciętna roczna lokata daje tylko 1,21 % w stosunku rocznym minus 19 % podatku Belki - tak wygląda skok na moją kasę , dzięki państwowej Radzie Polityki Pieniężnej.

Za tzw. komuny państwo rozumiało ten problem, dlatego była ustanowiona premia gwarancyjna na wkłady na Mieszkaniowych Książeczkach Oszczędnościowych,  zapewniająca zachowanie możliwości nabycia danej ilości metrów kwadratowych mieszkania pomimo wzrostu jego ceny.

Wszystkie oszczędności bankowe były waloryzowane, a dzisiaj słyszę z bardzo  poważnych ust :  tak działa gospodarka rynkowa.

#4 ~abc~

~abc~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 14:06

ZA rządów PO-PSL skokiem na kasę zabrano  z OFE 150 mld zl, czyli od kazdego składajacego zniknęło prawie 50 % sumy. Pozostałe ponad 150 mld zwraca  sie Polakom do indywidualnej dyspozycji.

#5 ~inflacja to zeżre ?~

~inflacja to zeżre ?~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 16:17

wg. mojej ekonomii , niczego się nie zabiera , bo podatki płacą wszyscy (no, może prawie wszyscy) , jeżeli chodziłoby o te 15 % . - a jaką wartość będzie miała zgromadzona kwota w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego to już zupełnie inna kwestia. 

#6 ~ropson~

~ropson~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 16:58

A ty myślisz ,że z czego te wszystkie programy 500 + i inne, przecież pieniędzy nie wydrukują, jak ktoś dostaje to ktoś inny musi stracić innej opcji nie ma w kraju rozkradanym od 30 lat gdzie nie ma już żadnego przemysłu.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 17:04

A ty myślisz ,że z czego te wszystkie programy 500 + i inne, przecież pieniędzy nie wydrukują, jak ktoś dostaje to ktoś inny musi stracić innej opcji nie ma w kraju rozkradanym od 30 lat gdzie nie ma już żadnego przemysłu.

Problem w tym że właśnie pis wyciąga od społeczeństwa co się tylko da, ale też pojawia się pieniądz który swoje źródło ma w NBP. To nie waluty drożeją, to złoty spada i spada.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 17:07

wg. mojej ekonomii , niczego się nie zabiera , bo podatki płacą wszyscy (no, może prawie wszyscy) , jeżeli chodziłoby o te 15 % . - a jaką wartość będzie miała zgromadzona kwota w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego to już zupełnie inna kwestia.

Rozumiem że kiedy ty płacisz, twoje pieniądze nadal pozostają na twoim koncie. Sprzedający nic nie zabiera po zakupie.

#9 ~utopione pieniądze ?~

~utopione pieniądze ?~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 17:51

wydrukować mogą, ale ciekawszym jest, co dzieje się z pieniędzmi już puszczonymi w obieg , przecież nikt ich nie pali na stosie , a ciągle jest ich jakby za mało , a to samorządom brakuje bo PiS zmniejszył podatki , a to banki stosują mniejsze od inflacji oprocentowanie depozytów, a to przedsiębiorcy narzekają na za małe zyski itd.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 19:14

wydrukować mogą, ale ciekawszym jest, co dzieje się z pieniędzmi już puszczonymi w obieg , przecież nikt ich nie pali na stosie , a ciągle jest ich jakby za mało , a to samorządom brakuje bo PiS zmniejszył podatki , a to banki stosują mniejsze od inflacji oprocentowanie depozytów, a to przedsiębiorcy narzekają na za małe zyski itd.

Te puszczone w obieg pieniądze w magiczny sposób powodują wzrost cen. Pieniędzy jest więcej, ceny rosną, pieniędzy znowu brakuje, więc wyp... w obieg kolejne np postaci wynagrodzeń dla całej budżetówki i tak w kółko
Tow. Jaruzelski w latach 80tych był ekspertem od takich działań. Gdyby żył mógłby doradzać dla Kaczystów i pisowskich politruków co robić kiedy się rozj.... całą gospodarkę

#11 ~kas~

~kas~
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 20:39

Te puszczone w obieg pieniądze w magiczny sposób powodują wzrost cen. Pieniędzy jest więcej, ceny rosną, pieniędzy znowu brakuje, więc wyp... w obieg kolejne np postaci wynagrodzeń dla całej budżetówki i tak w kółko
Tow. Jaruzelski w latach 80tych był ekspertem od takich działań. Gdyby żył mógłby doradzać dla Kaczystów i pisowskich politruków co robić kiedy się rozj.... całą gospodarkę

Ale sie napociles " ekonomisto".

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2020 - 04:57

Ale to od ciebie śmierdzi potem wiejski filozofie.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2020 - 05:10

Lepiej pisać w sposób bezpieczny. Cztery słowa nie zdradą twojej durnoty. Tak myślisz o sobie. A kiedy nadasz formę pytania pomyślą że jesteś mądry i tylko z powodu tej mądrości nie chcesz podzielić się swoimi zapewne wybitnymi przemyśleniami.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2020 - 07:32

Odpowiedż dla manipulatorów !!!

#15 ~ściema naiwnym !~

~ściema naiwnym !~
  • Goście

Napisano 14 luty 2020 - 14:55

ja w swoim życiu widziałem już różne zachęty i sposoby oszczędzania na różne cele - niestety jak popatrzę na ostatnie 60 lat polskiej rzeczywistości , zawsze to ciułanie wychodziło "na nic" z powodu inflacji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych