Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Shar-pei - leniwy i wygodny czyścioch :: zobacz komentowany artykuł

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~bastek2009~

~bastek2009~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2010 - 09:27

Najwspanialsze psy na świecie!!!!!!!
Przeczytałam artykuł i potwierdzam zachowania psa tej rasy. Jestem właścicielką od roku pięknego czarnego psa. Mój pies nie lubi kotów od momentu podrapania go przez kota- KOT to wróg nr 1.
Jest psem bardzo ciekawskim, zawsze musi być pierwszy, pierwszy do drzwi jak ktoś zapuka, pierwszy do przytulania, pierwszy do jedzenia i zabawy. W przeciwieństwie do opisanego tutaj przypadku , „lubi przebywać w domu” mój pupil lubi biegać i jeździć samochodem. Czego nie przeczytałam w artykule to, że psy tej rasy chrapią(zdecydowanie głośniej niż mąż), chrumkają jak świnki gdy się je pieści i rozmawia do nich, oraz mają ślinotok gdy są pobudzone np. przyjściem znajomych do domu.(dodam, że jak piją z miski to całe pomieszczenie jest zalane i koniecznie trzeba wytrzeć mu buzię , chyba, że chcemy cały dom zmywać mopem 
Mój skarbek nigdy mnie nie polizał, gdy zbliża się pora pobudki stoi obok łóżka i spogląda na minie czy już się budzę, jak widzi że otwieram oczy to dotyka swoim nosem mój nos i merda ogonem.
Podejście do dzieci
Moje dzieci 6 i 8 lat. Zabawa z psem jest taka, że podziwiam cierpliwość sąsiadów, razem skaczą, wyją, biegają. Dzieci czasami ujeżdżają psa, gdy mój pies chce się bawić przynosi swojego misia i kładzie na nogi bądź trzyma w pysku wydając odgłosy chrumkania. Natomiast, gdy już chcę odpocząć idzie na swoje posłanie i śpi.
Już po 2 dniach od zakupu(12 tygodni pies) potrafił powstrzymać swoje potrzeby. Pracujemy po 9 godzin. Byłam pełna podziwu, że tak mały szczeniak potrafi wytrzymać tyle czasu
Jeździmy ze swoim psem wszędzie, byliśmy nawet na kajakach. Mój pies robi zamieszanie wszędzie gdzie się pojawi. Jest taki cudowny, ale nie każdemu da się pogłaskać (mogą to zrobić nieliczni)
Przodków rasy określiłabym jako : KOT (własna droga) pomieszany ze świnką wietnamską (chrumkanie), pracownik sanepidu (lubiący czystość) oraz psem(wierny towarzysz) .Rasa łączy w sobie wszystkie zachowania.

#2 ~Ewelina Mroz~

~Ewelina Mroz~
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 10:00

Od tygodnia jestem wlascicielka psa rasy sharp.ei moj Moris jest lagodnym pieskiem ale czasami jego temperament jest zaskakujacy i absolutnie nie jest leniuchem :) polubil nasze dzienne 5 kilometrowe spacery... tych pieskow nie da sie nie kochac... sa poprostu cudowne... pozdrawiam hodowcow tej rasy... Ewelina

#3 ~Klaudyna~

~Klaudyna~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 20:12

Mam Shar-peia od 3 lat jest to bardzo mądry psiak. Bardzo go kocham i nie oddam nikomu. Odkąd przeprowadziłam się na wieś polubił ten klimat, najbardziej wygrzewanie się na słońcu. Toleruje też koty, bawi się z nimi. Na poczatku mieeszkałam w mieście i tam też bardzo mu pasowało, lecz myśle że na wsi gdzie może sobie swobodnie pobiegać jest mu lepiej. Dodam tylko że trzeba shar-peiom czyścić uszy ponieważ mój bardzo szybko złapał zapalenie.

#4 ~Klaudyna~

~Klaudyna~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 20:16

Dodam tylko tyle że ~`bastek2009~` bardzo dobrze opisał tą rase i mój sie tak samo zachowuje. Jak go kupiłam dostałam kartę z informacją że chrumkają, chrząkaja i kaszla oraz chrapią. Polecam psy tej rasy.

#5 ~marta~

~marta~
  • Goście

Napisano 16 luty 2014 - 13:01

Witam. Shagiego mam juz 10 lat. To naprawdę wspaniały pies. Nigdy nie mial problemów z oczami, skora czy uszami. Czym starszy tym bardziej stateczny. Rok temu do naszego domu trafiła Muki córka Shagiego i jest z nami do dzis i zostanie na zawsze:) nasz autystyczny syn znalazł w tych psach prawdziwych przyjaciół. Nie wyobrażam sobie naszego domu bez nich. Pozdrawiam

#6 ~LUNA~

~LUNA~
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 03:01

Witam! mamy Hektora 3 miesiące, kupiliśmy go jak miał 2 :) mała wspałania pomarszczona kulecza :)ale to nie wszystko, Hektor rośnie w oczach, zamienia sie w prawdziwego psiego "mężczyzne", bardzo mądry pies w wieku 4-mcy, zaczął podnosić nogę do siusiana:) uwielbia dzieci, robią z nim co chcą,natomiast nie lubi psów dużych gabarytów,ostatnio miał "miting"tygodniowy u weterynarza,ponieważ pogryzł go o wiele wiekszy pies, pomimo że Hektor był na smyczy, nie lubi dużych i koniec! Jest przemiły dla rodziny, chrumka jak świnka, a ajk jest mu dobrze chrumka jak całe stado świnek :)w nocy z mężem chrapią równocześnie, czyli odbór w stereo. Jest bardzo opiekuńczy,pomimo że większość czasu przesypia, budzi się , robi obchód po domu, sprawdza czy wszczyscy są?i kładzie się ponownie. Nie jest to pies maratończyk, lubi spacery, jak ma ochotę na szaleństwo, bieganie to to robi, ale to on musi chcieć, taki ma charakter, nie robi niczego ot tak bo człowiek chce,rozważa sytuację, ma swoje zasady i nie można go zmuszać do niczego siłą bo przyniesie to odwrotny skutek. Piesek dla ludzi mądrych i cierpliwych, bardzo przyjazny domowi. Jeżeli chodzi o choroby, mieliśmy na początku problem mały z oczami i uszami, ale taki został kupiony, wytarczyła wizyta u weterynarza, krople do oczu i uszu i pies jakby nigdy nie chorował!szczotkujemy go codziennie,i przegladamy jego skórę, chociaż tego nie wymaga tak często robimy to z czystej przyjemnosci ponieważ on to uwielbia. Polecam tą rase zdecydowanie dla osób, które cenią spokój i są cierpliwe, piesek jest wdzieczny i za miłość odpłaca tym samym postokroć!!!

#7 ~Helenq~

~Helenq~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2014 - 17:40

Jestem zakochana w shar-pei a tam miłość trwa i trwa,1-wszy był Viktor(żył 13 lat) i ciagle ma miłość do niego trwa,teraz jest Zosia(ma 6),nie wyobrażam sobie życia bez shar-pei w domu,wymagają pielęgnacji weterynarzem jestem na Ty:-) Ale w nich jak sie raz człowiek zakocha to koniec,ten zapach ......,to chrumkanie,chrupanie ,w ogóle one nie zachowuje sie jak psy i nie bardzo wyglądają jak psy,to sa takie stworki-moje dzieci:-)Polecam,ale warto poczytać wcześniej,wymagają dużo uwagi,czasu i trzeba tez być finansowo przygotowanym(oczy,uszy,skóra ,często alergia- Ale WARTO !!!!KOCHAM WSZYSTKIE SHAR-PEI!!!!!!

#8 ~MalcolmX~

~MalcolmX~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2014 - 12:48

Jestem szczęśliwym posiadaczem 5 letniej suczki - Mesa. Spokojnie mogę się podpisać pod wszystkim co jest napisane wyżej o rasie, z tą różnicą, że moja suka z pewnością nie jest typem przytulasa. Uwielbia drapanie za uchem, grzebanie między ładkami w kufie, ale nie przepada za przytulaniem. Jest cierpliwa do dzieci, chrumka niemiłosiernie, chrapie głośniej niż ja. Jest to bardzo mądry pies. Z wiekiem ewidentnie robi się bardziej stateczna, przez to jeszcze dostojniejsza. Dobra rada dla przyszłych właścicieli - z pewnością nie jest to tani pies w utrzymaniu. Nie każdy o tym wie i później pojawiają się ogłoszenia w stylu: " Oddam Shar Peia z przczyn rodzinnych". Po 5 latach mogę spokojnie powiedzieć, że koszt utrzymania mojej suki to średnio 300 zł miesięcznie. Wlicza się w to permanentna walka z uszami, oczy, wysokiej jakości karma i wszystkie nie przewidziane sytuacje (nerki, wątroba, gorączka shar pei....).

#9 ~Lesiek~

~Lesiek~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2014 - 12:44

Witam. Poczytałem Wasze opinie i jestem gotów zgodzić się prawie ze wszystkim. Prawie, bo mój Porto jest psem kochającym kałuże i największe chaszcze w trawie. Nie to, że sie tapla w błocie, ale woda absolutnie w niczym mu nie przeszkadza i nie raz musiałem suszyć buty, bo uznał, ze to rozlewisko trzeba przejść środkiem. Poza tym standard: chrapie, chrumka, o określonej godzinie pamięta o misce, kocha pieszczoty, ale w kontakcie z obymi sam decyduje, czy da sie pogłaskać, czy burknie i odejdzie.

#10 cysiopaziu

cysiopaziu

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 02 październik 2014 - 10:36

z tego co czytam to dosyć ciekawy temperament mają te pieski :) hmm moze zdecydiwałbym sie na jakas hodowlę :) 

#11 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2015 - 20:36

Mój Rooney jest kochanym psem spokojnym dobrze ułożonym psiakiem ale inne psy mają inne zdanie na ten temat i czterokrotnie był już pogryziony a mój piesek nawet sie bronił. Jestem zauroczona ta rasa i bardzo gorąco polecam ale tylko po uprzednim zapoznaniu się z tą rasa

#12 ~Faza e~

~Faza e~
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2015 - 14:45

Mam od niedawna psiaka Mikiego z domu Armagedon istny armagedon niszczy skacze biega chrapie i cała masa jeszcze no i gryzie wszystko co może jeśli chodzi o jego to jest bardzo mądry mam pytanie do was czy wasze psiaki miały jak były małe gile znaczy smarkacze z nosa leciały bo mój to ma i nie wiem co to jest weterynarz też nie wie co się dzieje z nim a tak pozatym to nic się z nim nie dzieje jak coś to mój adres chętnie podpytam właściciela który ma większe doświadczenie niż moje w tej rasie piotr.aleksiejuk@wp.pl

#13 ~?????~

~?????~
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 23:47

Chciała bym mieć takiego psiaka bo są piekne i sasiedzi maja. I jest przeuroczy obawiam się ze one tylko leżą i śpią i leżą i tak w kółko. A no i jeszcze ciągle choruje

#14 ~olinki~

~olinki~
  • Goście

Napisano 07 luty 2016 - 15:08

Witam czy znajdę w Polsce szczenięta długowłose typu bear coat? 

#15 ~Cocatiel~

~Cocatiel~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2016 - 22:06

Mi się nie podobają szar pej ale jakbym dostała jakiegokolwiek psa to bym go pokochała.

#16 ~Łukasz~

~Łukasz~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 12:35

Posiadam od 10 lat Maje i jest ona wygodna i leniwą księżniczką ale kochana i przesłodka. Jest uparta, ale udało mi się ją zdyscyplinować> Kiedy próbuje wejść na łóżko najpierw patrzy na mnie i dopóki nie powie możesz wejść nie zrobi tego. Zawsze jak broi pokazuje jej palcem i ona wówczas wie, że źle zrobiła, nie ma potrzeby na nią krzyczeć czy podnosić ręki.

#17 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 07:51

Mam suczke tej rasy ma juz 2 lata jest przekochana rzeczywiscie jest indywidualistka ale z czasem coraz bardziej do ogarniecia na szczescie nie horuje jest wielkim przytulaskiem ja generalnie polecam te rase ludziom z dziecmi.jednak gdy zobaczy obce psy to poprostu szal

#18 ~Rafal~

~Rafal~
  • Goście

Napisano 30 październik 2017 - 22:57

witam

Jakie polecacie kosmetyki i karme dla szczeniaka shar pei

Dziekuje

#19 ~Majka~

~Majka~
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 22:33

Mam moją Shilkę od 8 lat i ciarki mnie przechodzą na myśl, że odejdzie za kilka lat. Jest najukochańszym zwierzakiem jakiego miałam w życiu. Moja córka kocha ją jakby miała rodzeństwo. Cudowny chrapaczek, chrząkaczek i wzdyczaczek. Taka przytulanka kochana. Miała problemy z sierścią ale dobre karmy działają jak lekarstwo plus witaminki. Oczka i uszka sama się upomina o przetarcie a później pędzi pod szafkę po smakołyk. Uwielbiamy ją wszyscy!!!

#20 ~Majka~

~Majka~
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 22:35

Mam moją Shilkę od 8 lat i ciarki mnie przechodzą na myśl, że odejdzie za kilka lat. Jest najukochańszym zwierzakiem jakiego miałam w życiu. Moja córka kocha ją jakby miała rodzeństwo. Cudowny chrapaczek, chrząkaczek i wzdyczaczek. Taka przytulanka kochana. Miała problemy z sierścią ale dobre karmy działają jak lekarstwo plus witaminki. Oczka i uszka sama się upomina o przetarcie a później pędzi pod szafkę po smakołyk. Uwielbiamy ją wszyscy!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych