Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sanatoria na Białorusi

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~Barbara~~

~~Barbara~~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2009 - 21:38

Słyszałam że w ubiegłym roku bardzo rozwinęla się turystyka sanatoryjna na Białorusi.Czy ktoś wie jak tam wyjechać? przez NFZ? biuro podróży?

#2 ~GINO~

~GINO~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2009 - 16:10

Wiem że były takie oferty w biurze Ecco w kinie Pokój

#3 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2009 - 13:24

jak wam nie wstyd? gdzie wasza duma? popierać Łukaszenke?

#4 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 19:56

jak jednak świat się zmienił przez lata.Schengen z jednej strony.Sanatoria na Białorusi z drugiej.Kto by pomyślał kilkanascie lat temu

#5 ~crv~

~crv~
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 17:02

proponuje wizyte w konsulacie białoruskim moze tam można się czegoś dowiedzieć.
gościu a kogo mamy popierać? zachód i usa którzy mają nas w d.....?

#6 ~timigi~

~timigi~
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 07:55

Moja babcia była z Biurem SENIOR z Warszawy w tamtym roku mówiła że jest rewelacyjnie i niedrogo, a najważniejsze że mają dojazd autokarem. Pozdrawiam

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2009 - 18:45

CYTAT(gosc @ 18.01.2009, 13:24) <{POST_SNAPBACK}>

Z tego co wiem to jest tam 10 mln ludzi,a Łukaszenka tylko jeden.Odwiedzając ich kraj nie czuję oddechu prezydenta,a widzę ludzi podobnych do nas.Niektórzy co prawda czują się gorsi od nas i reagują wrogością przy pierwszym kontakcie,ale jak umiesz wzbudzić szacunek,masz przyjaciela na zawsze.Jakie popieranie lub nie?

#8 ~Becia~

~Becia~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 12:26

Polecam biuro Ultram - specjalizują się w sanatoriach, na Białoruś też

#9 ~Observator~

~Observator~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2010 - 13:45

CYTAT(gosc @ 18.01.2009, 14:24:11) <{POST_SNAPBACK}>

Klasyczny przypadek ideologicznego zacietrzewienia. Na Białorusi żyje nie tylko Łukaszenko ale i 10 000 000 Białorusinów - w tym także opozycjoniści oraz nasi rodacy. Na Białorusi byłe dwa razy i nie widziałem tam żadnych prześladowań, choć oczywiście nie wszędzie byłem i nie ze wszystkimi rozmawiałem. Jeśli ktoś ma się wstydzić, to ci co próbują jątrzyć i skłócać ludzi ze sobą. Jest oczywiste, iż izolacja służy umocnieniu starych porządków a liczne kontakty sprzyjają przepływowi idei i budowaniu otwartego ustroju państwowego.
Observator

#10 ~MIECZYSŁAW~

~MIECZYSŁAW~
  • Goście

Napisano 08 luty 2011 - 15:44

do sanatorium jeżdżę od kilku lat z przyjaciółmi - polecam sanatoria blisko granicy w
Brześciu - łatwy dojazd - nie potrzebna znajomość języka rosyjskiego - przyjaciele na
każdym kroku - mimo że jestem warszawiakiem od czterech pokoleń czuję się na Białorusi
jak na rodzinnym Mokotowie - Mimo skończonych 8o lat życia będę wierny sanatoryjnej bazie
Sosnowy Bór ile mi tylko życia zostanie ... mieczysław

#11 ~wiesław i geniek~

~wiesław i geniek~
  • Goście

Napisano 08 luty 2011 - 15:47

do sanatorium jeżdżę od kilku lat z przyjaciółmi - polecam sanatoria blisko granicy w
Brześciu - łatwy dojazd - nie potrzebna znajomość języka rosyjskiego - przyjaciele na
każdym kroku - mimo że jestem warszawiakiem od czterech pokoleń czuję się na Białorusi
jak na rodzinnym Mokotowie - Mimo skończonych 8o lat życia będę wierny sanatoryjnej bazie
Sosnowy Bór ile mi tylko życia zostanie ... mieczysław

#12 ~wiesław i geniek~

~wiesław i geniek~
  • Goście

Napisano 08 luty 2011 - 15:59

potwierdzamy że pobyt w sanatorium na Białorusi jest ze wszech miar bardzo udany i co najważniejsze dla nas emerytów najtańszy - byliśmy dwa razy i szukamy organizatora który przeniósł się z Warszawy do Terespola i brak
z nim kontaktu - Prośba gdyby kto mógł pomóc w odnalezieniu proszę o podanie przynajmiej kontaktu telefonicznego
będziemy bardzo wdzięczni- a tak wogóle to polecamy okolice Kobrynia nad rzeką Muchawiec - to tylko z pod pałacu
kultury w Warszawie 220 km - tania benzyna i ... papierosy !

#13 ~ANNA BARBARA~

~ANNA BARBARA~
  • Goście

Napisano 09 luty 2011 - 10:55

potwierdzamy że pobyt w sanatorium na Białorusi jest ze wszech miar bardzo udany i co najważniejsze dla nas emerytów najtańszy - byliśmy dwa razy i szukamy organizatora który przeniósł się z Warszawy do Terespola i brak
z nim kontaktu - Prośba gdyby kto mógł pomóc w odnalezieniu proszę o podanie przynajmiej kontaktu telefonicznego
będziemy bardzo wdzięczni- a tak wogóle to polecamy okolice Kobrynia nad rzeką Muchawiec - to tylko z pod pałacu
kultury w Warszawie 220 km - tania benzyna i ... papierosy !

ORGANIZAATORA ZNAJDZIESZ W TERESPOLU SKRYTKA POCZTOWA NUMER 58 - W 2011 ROKU POBYT DWUTYGODNIOWY NIE ZMIENIŁ SIĘ
NUMERU TELEFONU NIE ZNAM - CENY NAJTAŃSZE W TEJ BRANŻY - POLECAM - KRAKOWIAK

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 17:14

zobacz sobie tutaj:

http://biuro-podrozy.blogspot.com

#15 ~Radzio~

~Radzio~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2011 - 19:28

W ub. roku wykupiłem mojej ciotce wyjazd do sanatorium koło Brześcia. Jakby ktoś szukał dokładnych cen i informacji to odsyłam do portalu http://bialorus.com.pl. Mam nadzieję, ze ceny nie wzrosły znacząco w stosunku do ub. roku.

#16 ~MIECZYSŁAW~

~MIECZYSŁAW~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 21:42

Słyszałam że w ubiegłym roku bardzo rozwinęla się turystyka sanatoryjna na Białorusi.Czy ktoś wie jak tam wyjechać? przez NFZ? biuro podróży?

Baza Sanatoryjna "Sosnowy Bór" - sanatoria "Nadzieja" (200 osóB) i sanatorium "Bug" (600 osóB) oraz
przemianowany od trzech lat z sanatorium "Uroczysko - BCzK" pensjonat. Sosnowy Bór - to zamknięty
zespół sanatoryjny w strefie zdrowotnej oddalony od Brześcia 30 km przy głównej trasie Brześć - Mińsk
( 2 km ) - a odległości do centrum Warszawy ( PKiN ) - 220 km a do Mińska 330 km - na obrzeżu puszczy
Nalibockiej - starodrzew wysokopienny sosnowo - brzozowy, nad rzeką Muchawiec - wielkością podobny
do polskiej Narwi. Stała linia autobusowa z Brześciem. Całoroczne sanatoria. Od lat organizuje tam wyjazdy
z Polski firma "GRA - LIS" dawniej z Warszawy - obecnie w Terespolu - telefon kontaktowy 502 996 131
lub 833 753 994 - aktualnie w 2013 roku pobyt leczniczy dwutygodniowy w pokoju dwuosobowym nie
przekracza 2.000 zł - płatne w sanatorium - w tej cenie wyrabiana jest białoruska wiza pobytowa. Ponadto
gwarancja pokoje 2 I 1 osobowe z łazienkami + 4 posiłki dziennie - ilość zabiegów nie jest limitowana -
zbiórka w Terespolu (dworzec PKP) lub w Warszawie - ilość miejsc ograniczona decyduje termin zgłoszenia
dla osób jadących własnym samochodem opieka pilota przy przekraczaniu granicy. W sanatorium
strzeżony parking samochodowy. Atrakcyjne zabiegi SPA - POLECAM -

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2014 - 10:08

Baza Sanatoryjna "Sosnowy Bór" - sanatoria "Nadzieja" (200 osó B) i sanatorium "Bug" (600 osó B) oraz
przemianowany od trzech lat z sanatorium "Uroczysko - BCzK" pensjonat. Sosnowy Bór - to zamknięty
zespół sanatoryjny w strefie zdrowotnej oddalony od Brześcia 30 km przy głównej trasie Brześć - Mińsk
( 2 km ) - a odległości do centrum Warszawy ( PKiN ) - 220 km a do Mińska 330 km - na obrzeżu puszczy
Nalibockiej - starodrzew wysokopienny sosnowo - brzozowy, nad rzeką Muchawiec - wielkością podobny
do polskiej Narwi. Stała linia autobusowa z Brześciem. Całoroczne sanatoria. Od lat organizuje tam wyjazdy
z Polski firma "GRA - LIS" dawniej z Warszawy - obecnie w Terespolu - telefon kontaktowy 502 996 131
lub 833 753 994 - aktualnie w 2013 roku pobyt leczniczy dwutygodniowy w pokoju dwuosobowym nie
przekracza 2.000 zł - płatne w sanatorium - w tej cenie wyrabiana jest białoruska wiza pobytowa. Ponadto
gwarancja pokoje 2 I 1 osobowe z łazienkami + 4 posiłki dziennie - ilość zabiegów nie jest limitowana -
zbiórka w Terespolu (dworzec PKP) lub w Warszawie - ilość miejsc ograniczona decyduje termin zgłoszenia
dla osób jadących własnym samochodem opieka pilota przy przekraczaniu granicy. W sanatorium
strzeżony parking samochodowy. Atrakcyjne zabiegi SPA - POLECAM -

:unsure: byłem tam w okresie Bożego Narodzenia - jadę na Wielkanoc

#18 ~Sabina~

~Sabina~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 16:45

Wiem, że w tym roku Biuro Turystyki JOANNA z Wrocławia ma ruszyć z Białorusią... 

Mają robić też wycieczki objazdowe i sanatoria

#19 ~Wiesław~

~Wiesław~
  • Goście

Napisano 28 październik 2017 - 20:56

Dzisiaj 28 października 2017 roku właśnie wróciłem z 2 tygodniowego pobytu w sanatorium "NADZIEJA" w odległości około 36 km na wschód od Brześcia. TRAGEDIA!!!!!!! To nie jest sanatorium w porównaniu ze standardami z Polski. Przez lekarza bylem badany tylko raz. Nie ma tam żadnej opieki pielęgniarskiej. Nie wydają żadnego wypisu, żadnej karty informacyjnej. Wyżywienie katastrofalne. Są co prawda na papierze tak zwane zakaznoje meniu 4 posiłki ale trudno to się konsumuje. To nie jest jedzenie, o którym można byłoby powiedzieć, że jest smaczne. 3 razy dziennie kotlet mielony we wszelkiej postaci bez smaku. Za te pieniądze można byłoby wykupić pobyt w bardzo dobrym polskim sanatorium. Zakwaterowanie owszem w pokoju 1 osobowym w budynku 3 piętrowym bez windy. Cały czas w pokoju czymś śmierdziało. Na moją uwagę odpowiedziano mi, że mają takie środki utrzymania czystości. Nie ma w pokoju żadnego telefonu do kontaktu z dyżurna służbą medyczną. Nikt nie informował o lekarzu dyżurnym. Odległość budynku, w którym byłem zakwaterowany wynosiła 260m od budynku zwanego medkorpusem, gdzie urzęduje lekarz. Po 16. 00 nikogo ze służby medycznej nie uświadczysz. Można byłoby umrzeć w nocy  i dopiero rano sprzątaczka poinformowałaby chyba kogo potrzeba. Zmarnowany czas, pieniądze wyrzucone w błoto. U nas w Polsce jest taki zabieg kąpiel perełkowa. Charakteryzuje się tym,że do wody tłoczony jest ozon. W tym tak zwanym sanatorium zabieg nazywa się procedura i w tej procedurze do wody jest tłoczone sprężone śmierdzące  powietrze.Jak na dzisiejszy dzień za dużo wrażeń. Mógłbym jeszcze dużo napisać. Ten gościu z Terespola podejrzewam, że sam pisze te pozytywne komentarze bo chce po prostu zarobić. W tym sanatorium jest znany, bo co raz kogoś im podrzuci. Zdecydowanie odradzam. Dodam jeszcze, że przy tym samym stole w jadalni siedziało ze mną 2 starszych ludzi z Petersburga. 2 lata temu byli na Krymie i mówili, że w porównaniu z warunkami na Krymie to są przerażeni tym co zastali tutaj.  

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2017 - 11:38

Zamelduj o tym na żydoffskim Bielsacie ,tak cię tam ukamienowali.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych