Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Aza~

~Aza~
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 14:54

LPG nie ma nic wspólnego z ekologią, a stawianie go w jednym szeregu z CNG to żart. W przypadku zastosowania LPG emisja dwutlenkuwęgla względem benzyny jest niższa o 4-5%, natomiast w warunkach pracy silnika w  temperaturze roboczej emisja węglowodorów rośnie względem benzyny o 100-200%. Z paliw gazowych jedynie LNG i CNG są paliwami ekologicznymi i alternatywnymi względem benzyny. LPG to produkt uboczny rafinacji ropy naftowej i w cywilizowanych krajach, nikt go nie traktuje jako paliwo ekologiczne oraz alternatywne.#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 19:14

LPG nie ma nic wspólnego z ekologią, a stawianie go w jednym szeregu z CNG to żart. W przypadku zastosowania LPG emisja dwutlenkuwęgla względem benzyny jest niższa o 4-5%, natomiast w warunkach pracy silnika w  temperaturze roboczej emisja węglowodorów rośnie względem benzyny o 100-200%. Z paliw gazowych jedynie LNG i CNG są paliwami ekologicznymi i alternatywnymi względem benzyny. LPG to produkt uboczny rafinacji ropy naftowej i w cywilizowanych krajach, nikt go nie traktuje jako paliwo ekologiczne oraz alternatywne.

Nie czytałem artykułu ale twoje wypociny.

LPG jest to mieszanina propanu i butanu (węglowodory) więc może wyjaśnisz jak po ich spaleniu w silniku "rośnie emisja węglowodorów o 100-200%"?

Jeśli jesteś kobietą, to twoje miejsce jest przy kuchence gazowej (na LPG) hahahahahahaha#3 ~LPG~

~LPG~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2019 - 19:42

Barany, które są przeciwko LPG niech od dziś gotują na kuchenkach z dieslem i benzyną  :)#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2019 - 20:40

Barany, które są przeciwko LPG niech od dziś gotują na kuchenkach z dieslem i benzyną  :)

Jest pewien problem z LPG do kuchenek, otóż ludzie muszą płacić tą samą akcyzę co nakłada się na LPG jako paliwo do samochodów. I dla tego lepiej jest zamawiać duże butle z samym propanem, wychodzi znacznie taniej. 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych