Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rządy nowego Burmistrza Wasilkowa

Wasilków burmistrz

576 odpowiedzi w tym temacie

#561 ~wasilkowianeczka~

~wasilkowianeczka~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 07:48

Wszyscy wiemy że system wyznaczania wysokości opłat jest niedoskonały. 

Tajemnicą poliszynela jest też fakt że nie wszyscy uczciwie wypełniają deklaracje (jeżeli w ogóle wypełniają). 

Jeżeli podniesiemy opłaty, zapłacą tylko uczciwi, jeżeli dopłacimy z budżetu przynajmniej część kosztów spadnie na uchylających się od płacenia.

Wystarczy upublicznić deklaracje śmieciowe wyłączając z publikacji dane wrażliwe RODO. Nie ma poprawnie działającej demokracji bez jawności i tam gdzie nie ma możliwości kontroli. Tylko sąsiad jest w stanie zweryfikować uczciwość swojego sąsiada. Podejrzewam, że większość nieuczciwych mieszkańców szybciutko dobrowolnie poprawi swoje deklaracje. Choćby ze wstydu.#562 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 09:05

System od czlowieka jest glupi. Deklaruje sie ze mieszka tyle i tyle osob. Mąż nie mieszka bo jest tylko na weekendy i co pan mi zrobisz. No takie są realia. Nie ma możliwości nic upubliczniać itp. Trzeba wprowadzić do systemu wszystkie nieruchomości i działać jakoś. Cała Polska ma problemy z drogi mi śmieciami, ale nikt na Boga nie myśli nawet żeby do śmieci doplacac. Za śmieci płacimy sami.

#563 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 11:13

System od człowieka jest racjonalny a w Gminie problem oszukanczych deklaracji jest marginalny. Wzrost kosztów za korzystanie ze środowiska w tym za składowanie wzrósł w okresie rządów 2015-2019 kilkukrotnie. Cena w 2020 roku zabije nie jeden budżet gminy. Wasilków powinien podwyższyć opłaty śmieciowe aby stawkę urealnic. Niestety ale za śmieci będziemy płacić za kilka lat olbrzymie pieniądze jeśli UE odpuści kwestię klimatyczne a rząd nie zrobi czegoś z opłatami dla przedsiębiorców zajmujących się składowanie odpadów. Niestety Unia raczej tego nie zrobi więc opłaty za trzy lata dojdą do około 100 zł za miesiąc. Każdego kto uważa ze gmina nie powinna podnosić opłaty śmieciowej zapraszam do rzeczowej dyskusji.

#564 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 11:23

W 2020 roku ludzie przeżyją szok. Radni podwyższa opłatę o 100% a gmina na koniec roku i tak doplaci około 800 tyś. zł. Aby rozmawiać z głową na karku drogi nieznajomy musisz wiedzieć że funkcjonuje rozporządzenie Rady Ministrów które wskazuje że ceny za składowanie odpadów niesegregowanych i odpadów opakowaniowych w 2020 roku osiągnie wartość dwukrotnie większą. Doliczcie do tego zwiększenie kosztów pracy czyli wzrost wynagrodzeń płacy minimalnej energii i inflację i wyjdzie Wam ze jeżeli nie zwiekszycie opłat to w 2020 roku doplacicie 2,5 miliona :). Zapamiętajcie ten post.

#565 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 11:36

A ja Wam mówię ze podwyżek nie bedzie. Radni tej kadencji są "za mieszkańcami" i nie mają pojęcia, że działają bezprawnie. Dziwię się ze nikt nie wystąpił do RIO z interpretacją przepisu ustawy śmieciowej.

#566 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 16:25

Radni tej kadencji wyjątkowo wynikają w przepisy to urzędnicy często przez miesiące muszą się dokształcać aby im
dorównać wiedzą

#567 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 16:47

Oglądaj sesje, a wtedy zobaczysz różnicę.#568 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 16:54

Radni tej kadencji wyjątkowo wynikają w przepisy to urzędnicy często przez miesiące muszą się dokształcać aby im
dorównać wiedzą


Który sam chce siebie pochwalić? :D O prawie to tam nikt nic nie wie. Może trochę Półtorak. Ale przez swoje złośliwości traci mocno.

#569 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 21:34

Zyskuje wyborców

#570 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 23:46

Do wprowadzenia systemu "od metra" przyczyniają się tylko i wyłącznie mieszkańcy. Bo jak dla gminy mają zbilansować się koszty wywozu odpadów skoro w domu zameldowana jest jedna osoba a mieszka 5? Nie jestem zwolennikiem płacenia od metra ale jak chytry polak kombinuje jak może a potem wielki szok z podwyżką za śmieci Obstawiam, że dla większości osób które są uczciwie zameldowane w swoich domach nie zmieni się nic. #571 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 23:46

Do wprowadzenia systemu "od metra" przyczyniają się tylko i wyłącznie mieszkańcy. Bo jak dla gminy mają zbilansować się koszty wywozu odpadów skoro w domu zameldowana jest jedna osoba a mieszka 5? Nie jestem zwolennikiem płacenia od metra ale jak chytry polak kombinuje jak może a potem wielki szok z podwyżką za śmieci Obstawiam, że dla większości osób które są uczciwie zameldowane w swoich domach nie zmieni się nic. #572 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 04:33

Deklarację są od zamieszkałych A nie zameldowanych. Tak jak 500+. Składasz tam gdzie mieszkasz. Burmistrz ma wiele baz by porównać ilość osób. W szkole też podaje się składy rodzin, stypendia, przedszkola. Wasilków to nie Białystok tu każdy miejscowy wie gdzie kto ile kto wynajmuje Kto ma takie czy śmakie problemy

#573 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 07:10

Który sam chce siebie pochwalić? :D O prawie to tam nikt nic nie wie. Może trochę Półtorak. Ale przez swoje złośliwości traci mocno.

Półtorak popisał się brakiem wiedzy w sprawie loterii i obciążenia gminy kosztami jej przeprowadzenia w stosunku do zysku.

#574 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 09:15

Po prostu nie moge zniesc takich radnych. Jeden wymuslil cos dla mieszkańców jakas zabawę a ten jeden z drugim już chcą zabrać loterie bo wydali na nią 30 tysięcy, nie nawiąże czegoś takiego. Trzesie mnie to, te nagrody poszły dla mieszkańców Wasilkowa bo płacą podatki dla tej gminy. I brawa dla burmistrza ze cis takiego mieszkańcom zorganizował i nagrodził ich.

#575 ~Zosia~

~Zosia~
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 10:05

Widziałam dzisiaj niecodzienne zjawisko. Pracownicy w czasie deszczu podlewali lipy w Wasilkowie. Przecież to jest nienormalne, albo po stokroć nadgorliwe. Kto wymusza takie działania?  #576 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 12:28

I co moze przez jednego radnego nie bedzie loterii za rok?

#577 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 16:17

Widziałam dzisiaj niecodzienne zjawisko. Pracownicy w czasie deszczu podlewali lipy w Wasilkowie. Przecież to jest nienormalne, albo po stokroć nadgorliwe. Kto wymusza takie działania?  

antoni to nasz blokowicz który ciągle łazi do urzędu albo do komunalki

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wasilków, burmistrz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych