Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Rysiu~

~Rysiu~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 16:17

Wypijmy za błędy... ;)#2 ~Czy upa pod ochroną ?~

~Czy upa pod ochroną ?~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 16:33

Opublikowano 02 czerwca 2015

 

W ubiegłym tygodniu na terenie gm. Księżpol i gm. Biszcza działali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymali kilka osób w związku z nielegalnym posiadaniem broni i amunicji. Wśród zatrzymanych mężczyzn był wieloletni radny i Przewodniczący Rady z gminy Księżpol Jan K

 

minęło "trochę czasu" ...

 

Biłgorajski sąd: nielegalna broń i amunicja to nie przestępstwo  

 

11 listopad 2016
Nielegalne posiadanie broni jest przestępstwem o znikomej szkodliwości społecznej, podobnie jak jazda pod wpływem alkoholu. Takie kuriozalne wyroki zapadają w biłgorajskim sądzie. Co ciekawe, lokalny wymiar sprawiedliwości tak łaskawie traktuje tylko niektórych, w tym przypadku osoby pełniące funkcje publiczne.

 

W piątek (28 października) w biłgorajskim sądzie zapadł wyrok dotyczący nielegalnego posiadania broni i amunicji przez Jana K. samorządowca z gminy Księżpol. Sąd uznał, że czyn ten ma znikomą szkodliwość i umorzył postępowanie. Wyrok nie jest prawomocny. Radny jako jedyny z czwórki oskarżonych został potraktowany tak łagodnie.

Sprawa ma swój początek wiosną ubiegłego roku. Wtedy to funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wkroczyli równocześnie do dziewięciu domów w powiecie biłgorajskim. W trakcie prowadzonych przeszukań policjanci, wspierani przez eksperta z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w domach czterech mężczyzn znaleźli m.in. 4 pistolety, 6 strzelb myśliwskich, 7 karabinków, strzelbę samoróbkę, 3 wiatrówki (na które wymagane jest zezwolenie), ponad 1400 sztuk różnego rodzaju amunicji, 3 pojemniki z prochem strzelniczym oraz kilka istotnych elementów składowych broni palnej.

Wszyscy zatrzymani, a byli to mieszkańcy gminy Księżpol i Biszcza w wieku od 35 do 53 lat, zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, gdzie usłyszeli zarzuty. Groziło im do 8 lat więzienia. W stosunku do podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

 

na   zamojska.org

 #3 ~Ącki~

~Ącki~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 20:02

Trzymaj się Rysiek. Jesteś klasa gość.

#4 ~Abstynentka~

~Abstynentka~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 11:06

Takie są skutki picia alkoholu.#5 maczynski

maczynski

    absolutnie początkujący

  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 11:22

Nie ma co przekreślać człowieka tym bardziej, że znamy tylko jakąś wersję, która może okazać się nieprawdziwa.#6 ~mordaszewski~

~mordaszewski~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 23:54

Takie są skutki picia alkoholu.

Ty nie piesz a i tak jestes ostro po.ona

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych