Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Tubylec~

~Tubylec~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 12:14

Rano czytam "wypadek na DK 19" w Zwierkach teraz w okolicach Ryboł - to gdzie w końcu był ten wypadek???

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 12:21

To juz drugi wypadek tego dnia.Czytanie ze zrozumieniem pozdrawiam.

#3 ~Jaca~

~Jaca~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 12:24

To kolejny dziś wypadek, nie Ryboły, tylko bliżej Plosek. Nie 2 samochody, a w sumie 5.

#4 ~czyt~

~czyt~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 12:26

Rano był w Zwierkach a teraz był w Rybołach.

#5 ~alka~

~alka~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 13:17

czy utrudnienia na dk 19 jeszcze sa po wypadku

#6 ~Ulka~

~Ulka~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 15:01

co za abzdury opisuje redaktor, przynajmniej sprawdził by dokładnie gdzie było i nazwy wsi- jakie tam są Wyszki, brak słów

#7 ~Misiek~

~Misiek~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 16:06

Raczej chodziło o Wojszki, ale przecież dostęp do map nie jest dla wszystkich prostą rzeczą. Od mostu do wsi Ryboły jest tak samo blisko jak do Plosek, więc łatwiej już pisać, że za zajazdem Zagłoba (jak dobrze pamiętam tak się nazywa ten zajazd).

#8 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 18:35

ktoś zginął?

#9 ~Misiek~

~Misiek~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 21:07

@up: Z tego co mi szef mówił, śmiertelny wypadek, więc najprawdopodobniej ten człowiek w osobówce. Zestaw o masie powyżej 20 ton spotykając się z osobówką robi przecież ogromne szkody.

#10 ~asu~

~asu~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 21:52

Kierowcy TIRów - to najgorsza . na naszych drogach!!

#11 ~Misiek~

~Misiek~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 22:00

@asu: Skończ waćpan, wstydu oszczędź. Dzień w dzień oglądam na żywo kierowcę zestawu - widać jak zachowują się kierowcy normalnych osobówek. Co drugi wyznaje zasadę "po co mi kierunki", lawiruje z jednego pasa na drugi, wcina się przed zestaw.

TIR /= zestaw, pomimo, że jest to słowo dopuszczalne w j. polskim (dlaczego? :()

W każdym pojeździe znajdzie się kretyn - niezależnie czy to jest zestaw, osobówka, rower czy nawet hulajnoga. Ktoś kto ma dwa zwoje mózgowe więcej niż kura, może wyrządzić niebezpieczeństwo w każdej chwili.

Tą sytuację należy rozpatrzyć na dwa sposoby:
a) kierowca ciężarówki nie zachował bezpiecznej odległości / nie zwolnił przedwcześnie
B) kierowca osobówki nie raczył wcześniej sygnalizować manewru skrętu, hamując w ostatniej chwili.

Niestety, na Porannym nie ma aż tak rzeczowych informacji, żeby można było ocenić, która wersja jest prawdziwą.

#12 ~Checio~

~Checio~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 22:05

lscru

#13 ~Checio~

~Checio~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 22:08

Redakcja nie pisze bzdur, sam nie byłeś nie wiesz to nie pyszcz. Byłem na miejscu. Dwie osobówki (Hilux i cośtam) lekko uszkodzone (najechały na siebie). Czarny Renault dostał w tyłek od jednego Tira i został wbity w 4-tą oś wanny z piaskiem. Kobieta kierująca na szczęście przeżyła bo w miarę szybko (o 14:08 czyli po około 1,5h) puścili wahadło. Renault skasowany, że po znaczkach na kołach wiem co to była za marka. Zestaw nie wyhamował bo jadąc mostem w kierunku Białegostoku nie wiele widać, skręcający samochód pojawia się w ostatniej chwili. Mam zdjęcia tylko nie wiem jak wrzucić.

#14 ~tirowiec od 15 lat~

~tirowiec od 15 lat~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 22:38

asu czasem zastanów się co piszesz
jakbyś jechał pare dób bez snu to byś dopiero poczuł jaka to robota i nie wyzywaj od ".y"-bo najgorsza . siedzi w osobówkach co udają chardkorów
sam jeżdżę na tirze wiec wiem co mówię.

#15 traVolta

traVolta

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 683 postów

Napisano 10 sierpień 2012 - 23:11

"Auto osobowe jadące od strony Bielska sygnalizowało manewr skrętu w lewo w stronę Wyszek" kurna, jakich Wyszek???!!! Wyszki są w ogóle innym miejscu! Dlaczego redaktor zamiast napisać - " w stronę Wojszek, Wojszków itp" napisał w stronę Wyszek? toż to nie logiczne wogóle.a co do wypadku, to przeklęte miejsce. Niech Tirowcy się nie wypowiadają bo rzygać mi się chce. Sam często jeżdżę przez Juchnowiec i czekam (lewy kierunek wrzucam już będąc na moście) często aby wjechać na bruk prowadzący do wojszek. Serce do gardła mi podchodzi gdy stoję aby wjechać na bruk a w lusterku widzę rozpędzonego Tira i sam ku*** nie wiem czy h** się zatrzyma czy w jedzie mi w tyłek.. Większość Tirów to po prostu maszyny do zabijania. Tyle na ten temat

Użytkownik traVolta edytował ten post 10 sierpień 2012 - 23:51

#16 traVolta

traVolta

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 683 postów

Napisano 10 sierpień 2012 - 23:14

jakbyś jechał pare dób bez snu to byś dopiero poczuł jaka to robota i nie wyzywaj od ".y"-bo najgorsza . siedzi w osobówkach co udają chardkorów

dzisiaj sytuacja na trasie do siemiatycz i słynne pagórki w okolicach Andryjanek. deb*** w scanii wyprzedza pod górkę jadące spokojnie 80km/h stare mondeo ( jechałem za mondeo a deb*** w scani zaczął wyprzedzać) dobrze że nikt nie jechał z naprzeciwka bo deb*** w tirze narobił by biedy.. kilka miesięcy temu w tym samym miejscu Bułgar wyprzedzając kilka tirów na raz wjechał w mercedesa kombi. Z tego co mi wiadomo jedna osoba nie żyje a druga żyje bez nogi.

więc nie mów mi idioto kompletny że jesteści tacy święci bo nie jesteście. Jesteście hamscy na drodze. W nocy naginacie prędkości, sam spokojnie jadąc 100km/h zostaje wyprzedzany przez tira. Dla was osobówka jadąca wolniej od was to żółw na którego trzeba natrąbić i podjechać prawie pod tylni zderzak.

Osobówka ma małe szanse z wielką bryłą prowadzoną przez przemęczonego kierowcę.

Użytkownik traVolta edytował ten post 10 sierpień 2012 - 23:18

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2012 - 08:35

a ile godzin kierowca może prowadzić samochód? parę dób bez snu?? półprzytomny za kierownica?!!
i nie dziw się że kierowcy psioczą, ale taka jest prawda, kierowcy tirów mają w du*** każdy samochód, który jest mniejszy od niego! zlikwidować tiry, wszystko poprzerzucać na pociągi i drogi byłyby lepsze i wypadków byłoby mniej

#18 ~Lolaaaaa~

~Lolaaaaa~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2012 - 10:24

Spoczywaj w pokoju Adi [*][*] ;(((

#19 ~Misiek~

~Misiek~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2012 - 10:37

Już to widzę, jakby transport przerzucić na kolej. Wtedy chyba powtarzałyby się sytuacje z PRL'u i kolejki (ja ich nie pamiętam, bo nie żyłem wtedy, subiektywne wrażenie).

A te 100km/h to na dwujezdniowej drodze poza obszarem zabudowanym? Czy może jednak na jednojezdniowej, na której dopuszczalną jest 90km/h?

Dla mniej świadomych - w większości ciężarówek zamontowany jest tzw. kaganiec - limiter, który odcina dawkę paliwa, gdy kierowca stara się jechać powyżej ustawowej prędkości 90km/h. Jeżeli ktoś wyprzedza ciężarówką / zestawem jadąc powyżej 100km/h - znaczy to, iż nie ma kagańca i zapewne niezbyt mu zależy na czyimkolwiek bezpieczeństwie. Normalni kierowcy go posiadają.

#20 ~TIR~

~TIR~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2012 - 13:11

ALE ZEBY NIE TA . BARANIE TO BYS NAWET CHLEBA NIE KUPIL BO WYOBRAZ SOBIE ZE TO MY TA . CI WSZYSTKO PRZYWOZIMY POZDRAWIAM

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych