Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

76 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arnold Boczek

Arnold Boczek

VIP

• Użytkownicy
  • 835 postów

Napisano 09 październik 2012 - 20:42

Pradziadek wpajał dla mojego ojca że ruski to śmieć gnida i wróg narodu polskiego. Dziadek dla ojca. a ojciec dla mnie. A ja będę wpajał swoim dzieciom.

dwóch moich pradziadków nie doczekało końca wojny - jeden zginął podczas kampanii wrześniowej, drugiego zamordowały brudasy ze wschodu.

Oby tamte krwawe czasy nigdy nie wróciły

#22 ~isaburo~

~isaburo~
  • Goście

Napisano 31 październik 2012 - 12:32

CYTAT(GOŚĆ @ 21.09.2009, 08:06:17)
KOLA nie podniecaj się to i tak to już niczego nie zmieni, stalina już niet, nkwd toże niet, spakojna, jak chcesz to mogę tobie przypomnieć jakich zbrodni dopuszczali się białorusini i ukraińcy wobec Polaków,

Może jeszcze napiszesz że Jaruzelski,Dzierżyński,Bierut itd.byli białorusinami wszyscy trzej byli katolikami i ministrantami.
Dzierżyński Polak katolik szef NKWD darował życie tym co umieli na pamięć Ojcze nasz

Oj Kola ! Nawalili ci politrucy do głowy gówna i teraz wyłazi w twoim pisaniu. To jednak prawda, że tak was zindoktrynowali, iż nie ma rady na to i nawet zdechniecie czerwoni, tak jak żyjecie !

#23 ~juzef~

~juzef~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 20:28

Romuald Rajs bandyta odznaczony przez Heretyka Buzka medalem za mordowanie .ów.PO paprani zdrajcy Judasze Putin powinien was zmieść z powieżchni ziemi niejaki Bobola święty KAT olicki mordował .ów kumacie czaczę żydowskie polskie pomioty.My Słowianie mieliśmy swego Boga Światowita zanim parchy żydowskie otumaniły Polan.cdn.

#24 ~jodła~

~jodła~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 20:35

Pradziadek wpajał dla mojego ojca że ruski to śmieć gnida i wróg narodu polskiego. Dziadek dla ojca. a ojciec dla mnie. A ja będę wpajał swoim dzieciom.

dwóch moich pradziadków nie doczekało końca wojny - jeden zginął podczas kampanii wrześniowej, drugiego zamordowały brudasy ze wschodu.

Oby tamte krwawe czasy nigdy nie wróciły

Polak Niemiec dwa bratanki Hitler rusek Stalin Gruzin wymordował polską inteligencję została hołota która dorwała się do koryta i ciężko ją od koryta oderwać

#25 ~matka~

~matka~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2012 - 11:15

Boże Ty Mój! Moja babcia opowiadała, że jak Niemiec przyszedł do wsi to zabrał co musiał, ale mleka dzieciom nigdy a i zostawił, żeby przeżyć mogli. Za to ruscy wyrywali wszystko jak dzicz, do tego bili, katowali, straszyli, gwałcili. Babcia na rękach miała kilkumiesięczną córkę, na piecu kubek mleka się gotował- dom powywracali, wszystko co znaleźli zabrali, babcie pobili, mleko ręką wylali.....i starszne i żal mi tego ruskiego narodu, wiekami trzymanymi jak dzikie zwierzęta- i tacy też byli dla Polaków.

#26 ~JADWIGA~

~JADWIGA~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2012 - 17:53

czytam wasze komentarze i za głowę się łapię. W porządku rozumiem że Polacy nie są bez winy, ale nie można, nie wolno wręcz usprawiedliwiać tamtych morderców, katów. Powiedzcie mi czym zawiniło jeszcze nie narodzone dziecko, albo mały niemowlak wbity na pal i wykrwawiający się pomału umierający w niewiarygodnym cierpieniu? Poczytajcie sobie:http://wolyn1943.eu....l/artykuly.html

Przeczytałam i wszystkim w moim otoczeniu będę przekazywać tą straszną prawdę.
Oby się ona nigdy nie powtórzyła , chociaż obserwując obojętność i brak wiedzy historycznej u mlodzieży
/ działania władz oswiatowych zwiazane z eliminacją godzin lekcji historii / nie dziwi , dlatego
ta prawda musi być przekazywana w rodzinach oraz internet.

#27 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2013 - 15:54

O tragedii jaka spotkała Polaków mieszkających na Kresach wiele się naczytałem.To co oni przeżyli trudno w ogóle opisac. Informacje na ten tematuzyskałem od mojej mamy, która mieszkała w Borysławiu. Opowiadała mi jak jako małe dzieco wraz z matką i ojcem oraz małą siostfrą ukrywały się w grobowcu.
trudno to wszystko zrozumiec. jak brat mógł podnieść rękę na brata. Kiedyś łączyła ich przyjaźń.Polacy na świętach odwiedzali Ukraińców i odwrotniie. potem zwyciężył duch zbrodniczej i ludobójczej ideologi z pod znaku UPA, który nakazywł mordować w imię państwa dla Ukraińców. Lachy miały zniknąc, dlatego należało ich rizat. Banderowcy to nie byli zwykli zbrodniarze, to byli sadyści pastwiący się nad swoimi ofiarami. Nie wolno nam o tym zapominać. Chylę więc czoło przed ofiarami ich zbrodni. W dniu 11.07. zapalmy znicze i odmówmy modlitwę za ich dusze..

#28 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 23:54

OT DURNIE do dyskusji się dobrali. Matoły Wołyń był PRAWOSŁAWNY a nie GREKOKATOLICKI ( jak Galicja Wschodnia czyli Lwów, Stanisławów, Tarnopol które były pod zaborem austryjackim a Wołyń rosyjskim ). W Galicji Wschodniej też działy się straszne rzeczy ale na mniejszą skalę i mimo wszystko nie tak okrutne. Na Wołyniu Polacy stanowili niespełna 20 % mniejszość a w Galicji Wschodniej było ich mniej więcej po równo z Ukraińcami. Na Wołyniu mordowano ludzi dla rabunku i gwałtu a głównie dla ziemi a nie dla wiary czy ukraińskiego nacjonalizmu. Chłop wołyński miał gdzieś Ukrainę ale nie to że mógł pohulać u Lacha i zagarnąć ziemię pomordowanych. M.in. dla tego mordowano wszystkich od starców po dzieci w kołysce żeby nie było komu upomnieć się w przyszłości. Nacjonalistami byli przywódcy i agitatorzy oraz 5 tysięcy uzbrojonych i wyszkolonych przez Niemców ukraińskich policjantów którzy najpierw wymordowali tamtejszych Żydów, a po przeiściu do UPA stanowili podstawową siłę UPA bojówek. Polacy zresztą po okresie zaskoczenia szybko się zreorganizowali w oparciu o najwięlksze skupiska tworząc samoobrony. Wkrótce stworzyli 27 dywizję AK 6500 żołnierzy z lekką artylerią. Banderowcy nigdy nie stworzyli choć zbliżonego liczebnie oddziału. Gdy zresztą w wyniku oddania tych ziem Stalinowi i repatriacji ocalonych Polaków - UPA na Wołyniu zaczęła mordować się pomiędzy sobą podzieliwszy się na dwie konkurujące grupy. Z własnych rąk padło setki banderowców, resztę dokończyli Sowieci.

#29 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 00:10

tez tak mysle..nie jakas tam wielka polityka tylko najpierw strach przed swoimi bo zmuszaja,a pozniej juz brak hamulców..ale ani historia ani stosunki polityczne nie usprawiedliwia zwierzecenia przy zadawaniu smierci...SS nawet bardziej humanitarnie pewnie zabijała ..ale czy SS-galicja to nie wiem ??..a jak ludzie prosci mysleli w 1943 ??? no na pewno inaczej niz w 2013...chociaz pamietacie JUGOSŁAWIE ??/bylo takie panstwo , łatwo stac sie zwierzeciem,to smutne chociaz teraz trzymamy sie za rece i serca nam bija z milosci...a co bedzie jutro ???????

#30 ~Wojtas~

~Wojtas~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 12:00

Nigdy nie powinno dojść do przebaczenia tym potworom. W ogóle całej tej dziczy ukraińskiej i zakaz wstępu do Polski na wsze czasy, bez wyjątku.

#31 ~elizka~

~elizka~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:17

Ciekawe co by zrbili Polacy gdyby to im Niemcy zaproponowano taki uklad? Nie lubie Ukraińców, bo są  wredni. Mieszkała u mnie ukrainka ,PROSIŁA żebym ją przyjęła na stancję , bo nie chciałam. Po tym jak się wyprowadziła za wode płaciłam połowę tego co  wtedy gdy mieszkała. Byłam w szoku.

#32 ~elizka~

~elizka~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:22

To BY takie storzenia jak psy zamykane w ciemności pozbawione kontaktu z rzeczywistoscią, potem kasają, gryza lub zagryzają

#33 ~wolna pooska~

~wolna pooska~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2014 - 17:18

A Polacy jak banda .i pomaga biednym Ukraińcom. Dobrze ze dostali w .. Jeszcze bardziej powinni dostać. Bracia zza Buga. Wybić ich wszystkich razem z ruskami i tym .em Putinem. Co go w jakimś kolhozie zrobili. Żadnego wyciągania pomocne ręki.

#34 ~Ela~

~Ela~
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 09:42

Elizka, Polakom proponowano  spółkę z Niemcami. Kretyn Zychowicz do dziś ubolewa, że do niej nie doszło. Co do lokatorki - Ukrainki, która spowodowała wzrost kosztów za wode o połowę, uważam zarzut za nonsensowny. Gdyby to była wieloktrotność normalnych opłat, to co innego. Znaczyłoby to, że jest afnatyczką czystości:)

#35 ~kriset83~

~kriset83~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2016 - 15:32

nie zapomne ci tego upadlino jak zyje,zdechniecie sami w swoim smrodzie posrani ukraincy

#36 ~Cogito~

~Cogito~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 06:49

Zabijali niewinnych ludzi tylko dlatego, ze byli Polakami! Mordowali w najbardziej okrutny sposob kobiety i dzieci, a nasze rzady boja sie nazwac tego ludobojstwem! Jak ktos kiedys powiedzial"Jezeli zapomnimy o nich, Ty Boze zapomnij o nas"

#37 ~lolo~

~lolo~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2016 - 13:55

Nasz rząd nie powinien Mieszać się w sprwy ukraimy bo za chwile sami będziemy potrzebować pomocy a oni wtedy znów wrócą w nocy i nas dobijom

#38 ~778~

~778~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 20:36

Polska i Ukraina ma swoją historię. Jesteśmy sąsiadami. Jesteśmy słowiańskimi narodami, które powiązuje walka o pokój we współczesnym świecie. Nie trzeba rozrywać polsko-ukraińską przyjaźń wrogim nastawieniem. Europejski świat jest niebezpieczny, umiejmy ochronić te relacje.

#39 ~dev~

~dev~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2016 - 08:48

Według mnie było tak: Polacy przez wiele lat policzkowali ludność Ukrainy, a Ukraińcy za to upokorzenie ich wymordowali. I po jednej i po drugiej stronie jest wina i zło. Nieodwracalne. Dzisiaj, żeby iść dalej, pełni bólu Polacy i Ukraińcy muszą powiedzieć sobie prawdę, przyznać, że rozumieją jedni drugich i że UZNAJĄ WZAJEMNĄ KRZYWDĘ BEZ LICYTOWANIA KTO UCIERPIAŁ BARDZIEJ. Trzeba godnie upamiętnić i opłakać ofiary po obu stronach. Uznać, że w formacjach wojskowych obu stron było i dobro i zło. Walka o sprawiedliwość i wolność, ale i krwawa zemsta na niewinnych. Stanąć w prawdzie po prostu. I na tej prawdzie, bez żalu już i agresji, budować DIALOG. 

#40 ~Matt~

~Matt~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2016 - 23:43

Co wy wogole piszecie??? Dzieci wbijane na pale nogi im lamane ??to dzieci...bronicie ukraincow??? Za co???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych