Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Rozliczenie pit

pit pit 37

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dakota

Dakota

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 19:49

Witam,
Od dwóch lat księgowa rozlicza mój rokiem także zajęła się ona. I tak się zastanawiam, czy jako przeciętny obywatel, bez większych umiejętności księgowania, jestem w stanie samodzielnie rozliczyć pit 37? Czy to faktycznie jest trudne? Podobno są już programy, które ułatwiają wypełnianie tych formularzy. Jak wy rozliczacie pit?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

#2 riadsk

riadsk

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 22:59

Ale przecież z tego co mi wiadomo, mamy obecnie masę różnych darmowych programów, które za nas same rozliczą PIT-a.

#3 antbramka

antbramka

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 06 listopad 2015 - 15:24

No jest dużo programów, ja korzystam np z programu Fundacji Rosa i wg mnie jest to program godny polecenia. Dużo moich znajomych korzysta z programów, które dołączane są do gazet bądź też dostępne na stronach typu money itd itd.

Jest w czym wybierać ;)

#4 mamaluba

mamaluba

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 21:21

Z moich doświadczeń - jak najbardziej możesz samodzielnie. Natomiast przy prowadzeniu działalności i pracy (ja mam 2 źródła dochodu) wolę przy obu korzystać z księgowej. Poprzednia popełniła błąd i musiała za tym biegać, zawsze lepiej niż ja(nie mówiąc, że policzyła sobie solidnie). Aktualnie korzystam z Tax Care i z PITami nie ma problemu.

#5 mmarketer

mmarketer

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 12:26

Pity można rozliczać samodzielnie. Mamy od tego bardzo prosty program edeklaracje.

#6 mamaluba

mamaluba

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 14:33

Jeżeli prowadzisz firmę i masz wiele poziomów współpracy, to program nie wystarczy. Nawet jeżeli jesteś zatrudniony na B2B wyjeżdżasz na wakacje i mnóstwo rzeczy wrzucasz w koszta. Ja zajmuję się it (freelancing i stacjonarnie) i dużo tej roboty z papierami jest :)

#7 Martins90

Martins90

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 luty 2019 - 22:58

Do rozliczania pitów polecam darmowe programy - prowadzą krok po kroku jak rozliczyć pit, i wcale nie trzeba być księgową :)

#8 dollora

dollora

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 24 luty 2019 - 23:56

Samodzielnie to by było trudne bo nawet sama instrukcja do pitu jest nieczytelna. Też dobrze że są takie programy typu pitax.pl które można sobie pobrać i z jego pomocą całość wypełnić. Nie trzeba niczego samodzielnie liczyć, tam automatycznie jest wszystko wypełniane, my tylko podajemy podstawowe dane

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pit, pit 37

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych