Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ROŚNIE PENSJA MINIMALNA, OD PRZYSZŁEGO ROKU 2450 ZŁOTYCH BRUTTO!

36 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 16:37

Co znaczy sensowna działalność gospodarcza? Czy mały sklep,mała firma budowlana,transportowa która zatrudnia kilka,kilkanaście osób,w której tak jak inni pracownicy pracuje sam właściciel i którą stać na skromny zysk i stopniowy rozwój jest wg Ciebie bezssensowna? Czy tak właśnie działa większość z tysięcy polskich firm? Tak. Czy to bez sensu? Pewnie,że lepiej brać kasę z zasiłków,pozorować robotę i narzekać. I w takich firmach nikt nikogo nie wykorzystuje,pracuje sie tak jak się potrafi.A obciazenia i brak najmniejszej pomocy dla małych firm to fakt.Bo zagraniczna korporacja,bank czy koncerny naftowe sobie poradzą.Przeżucą to na nas.Najbardziej ucierpi drobny Kowalski.Ale co to Ciebie obchodzi ,prawda?

Te twoje "firmy" o ktrórych piszesz to jedno wielkie dziadostwo, pokaż mi "firmę" budowlaną gdzie masz umowę o pracę ,może z 10 % pracowników jest zatrudniona na umowę reszta to wszystko szara strefa, pokaż mi twoją wielką "firmę" transportową która ma na umowie więcej niż najniższa krajowa a reszta pod stołem bo przecież dziadtransa nie stać, a potem kiero płacze bo idzie na emeryturę i ma najniższą, reszta  twoich firemek tak samo,w Polszy janusze biznesu ciągną tylko i wyłącznie dzięki taniej sile roboczeji różnym kopmbinacjom, typu najniższa krajowa,reszta pod stołem, jak trzeba by było godnie zapłacić dla pracownika to te 2/3 wielkich firm białostockich by upadło, ty chyba człowieczku oderwany od rzeczywistości  z budżetówki jesteś  albo  20 lat pracujesz w jednym zakładzie  bo nie ogarniasz tego co sie dzieje na rynku pracy a jeszcze głos zabierasz.

#22 ~kukiziuk~

~kukiziuk~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 17:11

Te twoje "firmy" o ktrórych piszesz to jedno wielkie dziadostwo, pokaż mi "firmę" budowlaną gdzie masz umowę o pracę ,może z 10 % pracowników jest zatrudniona na umowę reszta to wszystko szara strefa, pokaż mi twoją wielką "firmę" transportową która ma na umowie więcej niż najniższa krajowa a reszta pod stołem bo przecież dziadtransa nie stać, a potem kiero płacze bo idzie na emeryturę i ma najniższą, reszta  twoich firemek tak samo,w Polszy janusze biznesu ciągną tylko i wyłącznie dzięki taniej sile roboczeji różnym kopmbinacjom, typu najniższa krajowa,reszta pod stołem, jak trzeba by było godnie zapłacić dla pracownika to te 2/3 wielkich firm białostockich by upadło, ty chyba człowieczku oderwany od rzeczywistości  z budżetówki jesteś  albo  20 lat pracujesz w jednym zakładzie  bo nie ogarniasz tego co sie dzieje na rynku pracy a jeszcze 

Ty widzę wiesz swoje (a wiesz tyle co nic) i rozliczasz innych,najlepiej wszystkim dopieprzyć i rozdać tobie,od takich filozofów niestety dziś sie roi,no i oczywiście liczyć cudze pieniadze :) oczywiście

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 17:22

Ty widzę wiesz swoje (a wiesz tyle co nic) i rozliczasz innych,najlepiej wszystkim dopieprzyć i rozdać tobie,od takich filozofów niestety dziś sie roi,no i oczywiście liczyć cudze pieniadze :) oczywiście

O widocznie jakiś dziad trans się odezwał co prawda zabolała.

Jeszcze dodam do tego całą masę "firm" którzy jadą tylko i wyłącznie na studentach bo przeciez zusiku nie trzeba płacić ,a jak powiesz że masz 26 lat i skończyłeś studia to powie panie pan za stary, dodać do tego całą masę firemek co jadą na niepełnosprawnych, taki gostek sam ledwie chodzi ,ale pracuje np w ochronie i najlepsze na koniec wisienka na torcie ,wielcy polscy "przedsiębiorcy" hahhaha zatrudnianie ukraińców, i innych róznej maści tanich wyrobników bo przecież biznesman zapłaci dla takiego 2-3 złote mniej za godzinę i już jest zarobiony.

I tak własnie rodzi się sama kwintesencja polskich firemek i "biznesmanów "w tym kraju.

#24 ~kukiziuk~

~kukiziuk~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 17:36

O widocznie jakiś dziad trans się odezwał co prawda zabolała.

Jeszcze dodam do tego całą masę "firm" którzy jadą tylko i wyłącznie na studentach bo przeciez zusiku nie trzeba płacić ,a jak powiesz że masz 26 lat i skończyłeś studia to powie panie pan za stary, dodać do tego całą masę firemek co jadą na niepełnosprawnych, taki gostek sam ledwie chodzi ,ale pracuje np w ochronie i najlepsze na koniec wisienka na torcie ,wielcy polscy "przedsiębiorcy" hahhaha zatrudnianie ukraińców, i innych róznej maści tanich wyrobników bo przecież biznesman zapłaci dla takiego 2-3 złote mniej za godzinę i już jest zarobiony.

I tak własnie rodzi się sama kwintesencja polskich firemek i "biznesmanów "w tym kraju.

Skoro stać  ciebie na obrazanie to nie ma sensu pisać.Jaka kultura osobista taka i zapewne kultura pracy.Płacz dalej. Swoja drogą fachowiec z Ciebie pewnie niezły....

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 17:47

Skoro stać  ciebie na obrazanie to nie ma sensu pisać.Jaka kultura osobista taka i zapewne kultura pracy.Płacz dalej. Swoja drogą fachowiec z Ciebie pewnie niezły....

Gdzie ty widzisz obrażanie? gdzie ty widzisz płacz? opisałem jak wygląda sytuacja na naszym "wspaniałym" rynku pracy i opisałem różne typy podlaskich biznesmanów a ciebie to zabolało widocznie jesteś jednym z nich

#26 ~kukiziuk~

~kukiziuk~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 17:57

Gdzie ty widzisz obrażanie? gdzie ty widzisz płacz? opisałem jak wygląda sytuacja na naszym "wspaniałym" rynku pracy i opisałem różne typy podlaskich biznesmanów a ciebie to zabolało widocznie jesteś jednym z nich

Nie nie jestem .Widocznie dla ciebie dziad-trans to argument na wysokim poziomie. Bye 

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 14:03

Te twoje "firmy" o ktrórych piszesz to jedno wielkie dziadostwo, pokaż mi "firmę" budowlaną gdzie masz umowę o pracę ,może z 10 % pracowników jest zatrudniona na umowę reszta to wszystko szara strefa, pokaż mi twoją wielką "firmę" transportową która ma na umowie więcej niż najniższa krajowa a reszta pod stołem bo przecież dziadtransa nie stać, a potem kiero płacze bo idzie na emeryturę i ma najniższą, reszta  twoich firemek tak samo,w Polszy janusze biznesu ciągną tylko i wyłącznie dzięki taniej sile roboczeji różnym kopmbinacjom, typu najniższa krajowa,reszta pod stołem, jak trzeba by było godnie zapłacić dla pracownika to te 2/3 wielkich firm białostockich by upadło, ty chyba człowieczku oderwany od rzeczywistości  z budżetówki jesteś  albo  20 lat pracujesz w jednym zakładzie  bo nie ogarniasz tego co sie dzieje na rynku pracy a jeszcze głos zabierasz.

Fakt jada na studentach lub niepełnosprawnych za takich co zusu nie trzeba płacić po 30 roku życian nikt już nie chce zatrudnić czyli dać umowę , chyba że na czarno jak czytam czasami wpisy ludzi oderwanych od rzeczywistośći jak to teraz dobrze i każdy pracodawca daje umowę o prace to się zastanawam gdzie ci ludzi zyja przeleżeli pod lodem od przedwojny i teraz ktoś ich odkuł ?

#28 ~polski raj~

~polski raj~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 18:51

W przypadku umów śmieciowych, za które za Tuska płacono nierzadko np. 6,7 zł za godzinę, często bez składek emerytalnych itp, będzie to już 16 zł brutto! 

Kończą się powoli czasy wyzysku w naszej Ojczyźnie!

Za Tuska nie było pracy w ogóle ,teraz jest to samo  dalej za grosze  , normalnych ofert pracy tu nie ma wystarczy poczytać ,także co się zmieniło z wielkiego G w mniejsze g ?

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 18:56

Za Tuska nie było pracy w ogóle ,teraz jest to samo  dalej za grosze  , normalnych ofert pracy tu nie ma wystarczy poczytać ,także co się zmieniło z wielkiego G w mniejsze g ?

za tuska ceny i inflacja  tak szybko nie rosły, teraz idziesz do sklepu a przy kasie za głowę się człowiek łapie  wszystkie plusy kosztują a politycy pieniędzy nie drukują, za wszystkie obiecanki płacimy my niestety.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 18:56

za tuska ceny i inflacja  tak szybko nie rosły, teraz idziesz do sklepu a przy kasie za głowę się człowiek łapie  wszystkie plusy kosztują a politycy pieniędzy nie drukują, za wszystkie obiecanki płacimy my niestety.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 20:14

ceny ida w gore jak cholera cebula 5 zł ,pietruszka 20 zl za kilogram trzeba budowac poparcie pospólstwa na wybory kiełbasa wyborczą, zapłacą wszyscy po wyborach

#32 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2019 - 19:38

ceny ida w gore jak cholera cebula 5 zł ,pietruszka 20 zl za kilogram trzeba budowac poparcie pospólstwa na wybory kiełbasa wyborczą, zapłacą wszyscy po wyborach

co PiS ma wspólnego z suszą?! 

#33 ~DOŚĆ NISKICH PENSJI!~

~DOŚĆ NISKICH PENSJI!~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2019 - 16:45

a tuska było 6 na godzinę bez ZUSu........ 

#34 ~Lewica~

~Lewica~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 16:16

za Tuska zarabialem 0, teraz przy troszkę wyższych cenach 2000.

Nie popieram PiSu, ale wolę ich od PO.

Może Lewica (SLD, Wiosna, Razem, Zieloni) powalczą?

#35 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 07:33

za Tuska zarabialem 0, teraz przy troszkę wyższych cenach 2000.

Nie popieram PiSu, ale wolę ich od PO.

Może Lewica (SLD, Wiosna, Razem, Zieloni) powalczą?

SLD już rządziło i ile wtedy zarabiałeś? ile "lewica" płaciła ludziom za godzinę na śmieciówkach?

#36 ~Madzia~

~Madzia~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 09:08

SLD już rządziło i ile wtedy zarabiałeś? ile "lewica" płaciła ludziom za godzinę na śmieciówkach?

a kto wtedy pracował na śmieciówkach? To rozpowszechniło się za Tuska. Poza tym Wiosna, Razem, Zieloni nie rządzili.

#37 ~Piecia~

~Piecia~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 13:19

a kto wtedy pracował na śmieciówkach? To rozpowszechniło się za Tuska. Poza tym Wiosna, Razem, Zieloni nie rządzili.

Mnóstwo ludzi pracowało wtedy na śmieciówkach.Nie masz pojęcia nie pisz. Poza tym to twoi dzisiejsi koalicjanci

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych