Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ROŚNIE PENSJA MINIMALNA, OD PRZYSZŁEGO ROKU 2450 ZŁOTYCH BRUTTO!

36 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~KONIEC WYZYSKU!~

~KONIEC WYZYSKU!~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 17:44

W przypadku umów śmieciowych, za które za Tuska płacono nierzadko np. 6,7 zł za godzinę, często bez składek emerytalnych itp, będzie to już 16 zł brutto! 

Kończą się powoli czasy wyzysku w naszej Ojczyźnie!

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 18:13

W przypadku umów śmieciowych, za które za Tuska płacono nierzadko np. 6,7 zł za godzinę, często bez składek emerytalnych itp, będzie to już 16 zł brutto! 

koniec wyzysku hahahha ty chyba w innym świecie żyjesz  u mamusi mieszkasz i się żywisz,co z tego ,że wynagrodzenie wyższe, człowieku zobacz jakie ceny w sklepach i jakie rachunki, 16 brutto to jest śmiech przy tych cenach, człowiek i tak i tak jest dziadem bo wszystko wyda na rachunki i żarcie.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 18:13

koniec wyzysku hahahha ty chyba w innym świecie żyjesz  u mamusi mieszkasz i się żywisz,co z tego ,że wynagrodzenie wyższe, człowieku zobacz jakie ceny w sklepach i jakie rachunki, 16 brutto to jest śmiech przy tych cenach, człowiek i tak i tak jest dziadem bo wszystko wyda na rachunki i żarcie.

#4 ~sadysci~

~sadysci~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 18:27

zapłacisz za to? ile małych firm padnie?

#5 ~DOŚĆ WYZYSKU!~

~DOŚĆ WYZYSKU!~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 19:03

jakie to ma znaczenie, przy zerowym bezrobociu i milionie obcokrajowców pracujących w Polsce?! Jak kogoś nie stać na pracownika, niech tyra sam! 

A wyższe pensje, to wyższa konsumpacja i dzięki temu wyższy wzrost PKB! 

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 19:05

akurat daja najniższe stawki i jakas sami z głodu nie umierają a wręcz przeciwnie mało to jest takich Januszy Biznesuu co placza jak to żle i ciągle im mało a to dom postawił lub kilka a to nowy samochód , nie opłaca się to zamknij byznesik i nie płacz

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 19:52

aleś napompowany POprańcową propagandą ! Wrrrrrrrr.

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 21:22

akurat daja najniższe stawki i jakas sami z głodu nie umierają a wręcz przeciwnie mało to jest takich Januszy Biznesuu co placza jak to żle i ciągle im mało a to dom postawił lub kilka a to nowy samochód , nie opłaca się to zamknij byznesik i nie płacz

To gdzie będziesz pracował?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 12:08

To gdzie będziesz pracował?

Tu i tak nie ma pracy to niewiele zmieni wprowadzenie wyższej mininmalej ,gdzie będę pracował mam nadzieje że za granicą , jak ogarnę język ,nikt mi już wciśnie kitu, głosuj ciemniaku, by żyło się lepiej kolegom

Od 2000 roku niewiele się zmieniło dalej głód ,brud ,smród i ubóstwo żyja ci z układami

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 12:30

Tu i tak nie ma pracy to niewiele zmieni wprowadzenie wyższej mininmalej ,gdzie będę pracował mam nadzieje że za granicą , jak ogarnę język ,nikt mi już wciśnie kitu, głosuj ciemniaku, by żyło się lepiej kolegom

Od 2000 roku niewiele się zmieniło dalej głód ,brud ,smród i ubóstwo żyja ci z układami

Smutne, z Bialegostoku wygnano mlodych - całe roczniki Politechniki, Uniwersytetu, a nawet roczniki maturzystów. Wieloletnia wojna z PIS:  za rządów PO-PSL, bo głosowali na PIS, a od trzech lat, bo UM wojuje z PIS.

#11 ~heniek~

~heniek~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 16:13

Języków nie znasz,piszesz słabo ale innych nazywasz ciemniakami? No brawo :)

#12 ~NADAL NIC~

~NADAL NIC~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 19:02

obecnie pensja minimalna na rękę to 1633,78, po zmianie 1 773,83 PLN/

Czyli nadal NIC. 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 20:25

Języków nie znasz,piszesz słabo ale innych nazywasz ciemniakami? No brawo :)

nikogo nie nazywam ciemniakiem , to przenosnia a ciemniakiem to mogę być i ja bo wierzyłem kiedyś że tu się zmieni na lepsze ,  obiecanki cacanki a glupiem radość ,

#14 ~NADAL NIC~

~NADAL NIC~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 14:14

nikogo nie nazywam ciemniakiem , to przenosnia a ciemniakiem to mogę być i ja bo wierzyłem kiedyś że tu się zmieni na lepsze ,  obiecanki cacanki a glupiem radość ,

tak jest @! Nawet banderowcy stąd uciekają! 

#15 ~heniek~

~heniek~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 18:50

obecnie pensja minimalna na rękę to 1633,78, po zmianie 1 773,83 PLN/

Czyli nadal NIC. 

To wez się do roboty i idz na swoje.A najlepiej zatrudnij kilka innych osób i zapłać im GODZIWIE jak to mawiacie..

#16 ~NADAL NIC~

~NADAL NIC~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 19:00

To wez się do roboty i idz na swoje.A najlepiej zatrudnij kilka innych osób i zapłać im GODZIWIE jak to mawiacie..

Heniek. Nie potrafię, tak jak polscy Janusze Biznesu. A jak ktoś nie potrafi prowadzić sensownej działalności gospodarce, nie powinień prowadzić żadnej! A, że są takie firmy, w ktorych zyski tychże firm, wydajność pracy pracowników umożliwia skokowe podniesienie pensji to inna sprawa. WYZYSKUJĄ LUDZI CHAMY! 

#17 ~heniek~

~heniek~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 06:40

Heniek. Nie potrafię, tak jak polscy Janusze Biznesu. A jak ktoś nie potrafi prowadzić sensownej działalności gospodarce, nie powinień prowadzić żadnej! A, że są takie firmy, w ktorych zyski tychże firm, wydajność pracy pracowników umożliwia skokowe podniesienie pensji to inna sprawa. WYZYSKUJĄ LUDZI CHAMY! 

Co znaczy sensowna działalność gospodarcza? Czy mały sklep,mała firma budowlana,transportowa która zatrudnia kilka,kilkanaście osób,w której tak jak inni pracownicy pracuje sam właściciel i którą stać na skromny zysk i stopniowy rozwój jest wg Ciebie bezssensowna? Czy tak właśnie działa większość z tysięcy polskich firm? Tak. Czy to bez sensu? Pewnie,że lepiej brać kasę z zasiłków,pozorować robotę i narzekać. I w takich firmach nikt nikogo nie wykorzystuje,pracuje sie tak jak się potrafi.A obciazenia i brak najmniejszej pomocy dla małych firm to fakt.Bo zagraniczna korporacja,bank czy koncerny naftowe sobie poradzą.Przeżucą to na nas.Najbardziej ucierpi drobny Kowalski.Ale co to Ciebie obchodzi ,prawda?

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 13:04

Co znaczy sensowna działalność gospodarcza? Czy mały sklep,mała firma budowlana,transportowa która zatrudnia kilka,kilkanaście osób,w której tak jak inni pracownicy pracuje sam właściciel i którą stać na skromny zysk i stopniowy rozwój jest wg Ciebie bezssensowna? Czy tak właśnie działa większość z tysięcy polskich firm? Tak. Czy to bez sensu? Pewnie,że lepiej brać kasę z zasiłków,pozorować robotę i narzekać. I w takich firmach nikt nikogo nie wykorzystuje,pracuje sie tak jak się potrafi.A obciazenia i brak najmniejszej pomocy dla małych firm to fakt.Bo zagraniczna korporacja,bank czy koncerny naftowe sobie poradzą.Przeżucą to na nas.Najbardziej ucierpi drobny Kowalski.Ale co to Ciebie obchodzi ,prawda?

Z tym skromnym zyskiem to nie przesadzaj idz pracować za tyle ile płacisz swoim wyrobnikom to zobaczysz jaki to miód , ja widze takich prowadzących dzialanosc na niewielką skale i powiem że żyja na pewno ponad stan w porównaniu do reszty ,gdyby im się to nie kalkulowało to by tgo nie ciągnęli co masochiści jacyś

#19 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 14:44

Z tym skromnym zyskiem to nie przesadzaj idz pracować za tyle ile płacisz swoim wyrobnikom to zobaczysz jaki to miód , ja widze takich prowadzących dzialanosc na niewielką skale i powiem że żyja na pewno ponad stan w porównaniu do reszty ,gdyby im się to nie kalkulowało to by tgo nie ciągnęli co masochiści jacyś

A ja znam wielu takich.I nie siedzą na krawężniku jarając fajki przez pół dnia albo gapią się w telefon,drogowcy oparci o łopatę godzinami,sprzątaczki co machną 3 razy szmata i zostawia syf po sprzatąniu.I wszyscy narzekają,że za mało dostają za swoja tytaniczna robotę. Zajmijcie się "Januszami pracy" a nie rozliczajcie tych co dają ta pracę.Chociaż oczywiście jak wśród wszystkich i tam szuj nie brakuje.

#20 ~NADAL NIC~

~NADAL NIC~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 15:08

A ja znam wielu takich.I nie siedzą na krawężniku jarając fajki przez pół dnia albo gapią się w telefon,drogowcy oparci o łopatę godzinami,sprzątaczki co machną 3 razy szmata i zostawia syf po sprzatąniu.I wszyscy narzekają,że za mało dostają za swoja tytaniczna robotę. Zajmijcie się "Januszami pracy" a nie rozliczajcie tych co dają ta pracę.Chociaż oczywiście jak wśród wszystkich i tam szuj nie brakuje.

tylko, że parę lat temu gdy mieliśmy 15 % bezrobocie, w wielu takich firemkach, ludzie tyrali na śmieciówkach np. za 6 na godzinę bez ZUSu. I to też jest fakt.  A teraz raptem okazało się, że bez żadnych problemów oferują 14,70 brutto ( a czasami nawet więcej) z ZUSem. CZYLI MOŻNA LEPIEJ PŁACIĆ? MOŻNA!

W Kasolu parę lat temu na godzinę było ...5 zł.  Bo wiedzieli, ze jest masowe bezrobocie i na pewno ktoś do tak upadlającej pracy się zgłosi! 

Ja w Masterpressie mialem w 2014 roku.... 6,78 zł na godzinę, bez składek emerytalnych, urlopów, okresu wypowiedzenia itp! 

Poza tym ,,dawanie pracy"  działa w obie strony! Gdyby wtedy ludzie tyrający w tym Masterpressie na śmieciówkach zgadali się i nie przyszli do pracy np. w poniedzialek,  do końca tygodnia, to ten cyrk przez tydzień by nie działał! 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych